Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Brama wjazdowa - przesuwna czy dwuskrzydłowa?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Brama wjazdowa - przesuwna czy dwuskrzydłowa?

    Działka na planie prostokąta, ale zbliżonego do kwadratu. Planujemy w przyszłym roku budowę nowego ogrodzenia. Zastanawiamy się nad bramą przesuwną lub dwuskrzydłową. Rozważamy też możliwość zamontowania automatyki. Jak wam się wydaje, która opcja będzie wygodniejsza? Trwalsza? Nie bez znaczenia jest też wygląd zewnętrzny.

  • #2
    Ja mam zamontowaną bramę z automatyką dwuskrzydłową. U moich rodziców również z automatyką jest przesuwna. Szczerze powiem że to tylko kwestia gustu, ewentualnie zagospodarowania działki. Nie każdemu przesuwna pasuje (wejdzie). Jedna brama i druga zdaje egzamin. Moi rodzice użytkują bramę przesuwną od ok. 10 lat- totalnie nic się nie dzieje.Ja swoją użytkuję od ok. 3 lat- również bez żadnych problemów. Automatyka działa zarówno w jednej i drugiej bez problemów. Jeżeli chodzi o automatykę, to tylko kwestia dobrego osprzętu- u moich rodziców osprzęt firmy Nice, natomiast ja mam Came. Tak jak wspominałem - bez żadnych problemów.

    Komentarz


    • #3
      jak masz miejsce to brama przesuwna. skrzydła potrzebują miejsca na rozwarcie....
      napędy mam Nice do bramy i garażu. od 10 lat nic się nie dzieje.
      ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
      ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
      poprzednie modele:
      ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
      ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
      O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

      Komentarz


      • #4
        Przy dwuskrzydłowej weźcie pod uwagę to, że jak będzie mały prześwit pod bramą i napada Wam za dużo śniegu, to o wiele bardziej nałopatujecie się śniegu przy takiej bramie niż przy przesuwnej.
        Adam... Używam:
        Rolka: e11FL 97KM/130Nm
        Passek: B6 175KM/366Nm

        Komentarz


        • #5
          Jeśli automatyka, to równocześnie w bramie ogrodzeniowej i w garażowej. Inaczej bez sensu.

          Komentarz


          • #6
            Jeżeli chodzi o odśnieżanie, to nie uważam że jest to problem...wręcz przeciwnie- przynajmniej człowiek będzie zmuszony się poruszać, co wyjdzie tylko na zdrowie.
            Jeżeli chodzi o automatykę w bramie ogrodzeniowej - jestem jak najbardziej za. Ja mam przy domu trzy garaże i do każdego mam bramę garażową z automatyką. Aczkolwiek nie uważam że powinna być zamontowana automatyka w bramie ogrodzeniowej i garażowej jednocześnie...

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez Jacek7210 Zobacz wpis
              Aczkolwiek nie uważam że powinna być zamontowana automatyka w bramie ogrodzeniowej i garażowej jednocześnie...
              Jak masz automatykę zainstalowaną tu i tu, to możesz wyjechać/wjechać bez wychodzenia z auta, bo w przeciwnym wypadku to tak czy siak musisz wysiąść. O to mi chodziło.

              Komentarz


              • #8
                i jeden pilot do wszystkiego
                ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                poprzednie modele:
                ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                Komentarz


                • #9
                  jak jest miejsce - to zdecydowanie przesuwna !
                  www.SPAmobile.pl

                  Komentarz


                  • #10
                    Też szedłbym w przesuwną jeśli jest miejsce.
                    Dwa skrzydła tylko w momencie jak wjazd na działkę jest dość "ciasny".
                    Dwa skrzydła to też dwa silniki
                    Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                    Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez krzynol Zobacz wpis
                      i jeden pilot do wszystkiego

                      ...pod warunkiem, że będzie osobny przycisk do każdej bramy..

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez Agamek12 Zobacz wpis
                        Przy dwuskrzydłowej weźcie pod uwagę to, że jak będzie mały prześwit pod bramą i napada Wam za dużo śniegu, to o wiele bardziej nałopatujecie się śniegu przy takiej bramie niż przy przesuwnej.
                        Dodatkowo znam przypadek, gdzie zimą grunt się "podnosił" i utrudniał otwieranie i zamykanie bramy (haczyła o kostkę brukową). Warto i to wziąć pod uwagę w kwestii prześwitu.

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez Jacek7210 Zobacz wpis
                          ..pod warunkiem, że będzie osobny przycisk do każdej bramy..
                          oczywiście, osobiście mam Nice SMILO dwuprzyciskowe do dwóch bram zaprogramowane.
                          ale miałem kiedyś czteroprzyciskowy i każdy guzik robił co innego na zestawie dwóch bram
                          1- otwórz lub zamnkij bramę
                          2 - otwórz lub zamnknij garaż
                          3- zrób "furtkę" w bramie
                          4- tylko otwórz garaż

                          ale oczywiście 4 różne napędy można podlączyć

                          ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                          ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                          poprzednie modele:
                          ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                          ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                          O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez Jacek7210 Zobacz wpis
                            Jeżeli chodzi o odśnieżanie, to nie uważam że jest to problem...wręcz przeciwnie- przynajmniej człowiek będzie zmuszony się poruszać, co wyjdzie tylko na zdrowie.
                            Zwłaszcza rano, jak się opóźnisz z wyjściem do pracy
                            If we could convert bullshit into energy, we would be millionaires.
                            _______________________________________
                            a teraz doszła służbówka O III combi 2,0 150 KM

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez aro_40 Zobacz wpis

                              Zwłaszcza rano, jak się opóźnisz z wyjściem do pracy
                              Jak porządnie dopakuje śniegu to i tak się wszyscy spóźnią do pracy... Ci co mają bramę przesuwną i ci z bramą dwuskrzydłową.

                              Komentarz


                              • #16
                                w takiej sytuacji wysprzęglam bramę i ręcznie ją odsuwam
                                ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                poprzednie modele:
                                ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                Komentarz


                                • #17
                                  Jak dosypie śniegu to i bez żadnej bramy będziesz miał problem z wyjechaniem z podwórka...jeżeli wcześniej nie odśnieżysz..

                                  Dziwi mnie że niektórzy we wszystkim doszukują się problemów...

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Jak zabraknie prądu też będzie problem.
                                    Po co gdybać ?
                                    Moim zdaniem przesuwna jest zdecydowanie wygodniejszym rozwiązaniem i praktyczniejszym.
                                    Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                                    Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez oolsztyniak Zobacz wpis
                                      Jak zabraknie prądu też będzie problem.
                                      Po co gdybać ?
                                      Moim zdaniem przesuwna jest zdecydowanie wygodniejszym rozwiązaniem i praktyczniejszym.

                                      Brak prądu nie jest żadnym problemem. Zarówno do jednej i do drugiej bramy jest klucz, który zwalnia blokadę i bez problemu można otworzyć.

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Przesuwna jest obecnie chyba najbardziej popularnym Link zajmuje dużo miejsca .I to jest chyba jej najwieksza zaleta. Jeśli posiadasz możliwosć zamontowania sobie bramy dwuskrzydłowej to będzie to znacznie lepsze rozwiązanie ( jest wygodniejsze i atrakcyjniejsze jeśli chodzi o wygląd).

                                        Podobaja mi się bramy kute Nawiązują do dawnych czasów.
                                        W naszej pracowni powstają zarówno proste bramy i ogrodzenia kute, oszczędne w formie, jak i te misternie zdobione, nawiązujące do epoki renesansu, klasycyzmu

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez Jacek7210 Zobacz wpis


                                          Brak prądu nie jest żadnym problemem. Zarówno do jednej i do drugiej bramy jest klucz, który zwalnia blokadę i bez problemu można otworzyć.
                                          to był sarkazm z tym brakiem prądu
                                          Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                                          Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez oolsztyniak Zobacz wpis

                                            to był sarkazm z tym brakiem prądu
                                            z tym śniegiem też

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Odgrzeje kotleta...
                                              Nie znalazłem tematu na temat automatyki do bramy wjazdowej.
                                              Brama dwuskrzydłowa metalowa lekka,skrzydło 2m,słupki metalowe.
                                              Brama otwierana na zewnątrz(do środka nie da się wzniesienie)
                                              Napęd taki:
                                              Link

                                              Czy ktoś ma wiedzę jak zamontować to aby otwierało się na zewnątrz?
                                              Dawid
                                              czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                                              Komentarz

                                              POWRÓT NA GÓRĘ
                                              Pracuję...
                                              X