Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zmiana "dostawcy" prądu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zmiana "dostawcy" prądu

    Cześć,

    Firm "sprzedających" prąd oraz zachęcających do skorzystania z usług firm krzak jest co nie miara.
    Za chwilę kończy mi się umowa z obecnym dostawcą - Energa.

    Pytanie czy warto np. przejść na usługę "Prąd od Orange" ?
    Ktoś przerabiał te tematy?
    Faktycznie idzie zaoszczędzić?

    Podział na taryfy dzienne/nocne/weekendowe mnie nie interesuje, obecnie mam G11 i mi "odpowiada".
    Nie jestem z tych co pralkę włączają w nocy bo taniej , to samo tyczy się zmywarki.
    Jest potrzeba to włączam, nie to nie.

    Średnie opłaty za prąd miesięcznie w moim "ognisku domowym" to 160 zł.
    Jak na mieszkanie i dwie dorosłe osoby to dość sporo.
    Jakby się dało zaoszczędzić to czemu nie. Pytanie tylko czy zmiana dostawcy usługi faktycznie pozwoli zaoszczędzić?

    Dostawcy w tej chwili kuszą sloganami reklamowymi ale jak wiadomo - często jest tak, że ktoś umowę podpisał a guzik z tego jest.
    Była O2 RS 190 km / 436 Nm
    Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

  • #2
    Zamieszczone przez oolsztyniak Zobacz wpis
    Podział na taryfy dzienne/nocne/weekendowe mnie nie interesuje, obecnie mam G11 i mi "odpowiada".
    Nie jestem z tych co pralkę włączają w nocy bo taniej , to samo tyczy się zmywarki.
    Te taryfy nie są po to żeby se portki uprać a dom ogrzać. Mam w tym momencie dylemat czy iśc w gaz (który jako jedyny mam przy działce) czy grzać buforem i wodną podłogówką...

    Żeby już nie był totalny offtop. To ciągnąc energie do nowego domu muszę korzystać z Tauronu, a dopiero po wygaśnięciu pierwszej umowy mogę szukać innego dostawcy?

    Komentarz


    • #3
      I co, grzał będziesz tylko w weekendy i w nocy?
      Znam ludzi co pobrali takie taryfy i pralka chodzi u nich głównie w weekend bo taniej
      Oczywiście to rzecz gustu i niech każdy robi jak chce

      Prawdopodobnie jest tak jak piszesz, pierwsza umowa z operatorem a później wybierasz. Nie wiem dlaczego ale w enerdze pierwszą umowę musiałem podpisać na trzy lata.
      Była O2 RS 190 km / 436 Nm
      Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

      Komentarz


      • #4
        Przy tak niskich rachunkach (160zł) to myśle ze zaoszczędzisz 5zl na zmianie dosrawcy albo wcale
        Skoda Octavia II FL
        Motul 8100 X-Cess 5W40, Filtry Knecht, Świece Beru

        https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/2sDZh/

        Komentarz


        • #5
          Stąd pytanie czy ktoś to robił. Nie wiem czy 160 zł to niski rachunek sąsiedzi płacą po 90-100 max więc różnica patrząc na ogół jest dość znaczna.
          A 5 zł miesięcznie to 60 rocznie x 3 lata (długość trwania umowy) = 180 zł.

          Orange proponuje za same przepisanie 200 zł "bon" na rachunek za prąd.
          Była O2 RS 190 km / 436 Nm
          Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez oolsztyniak Zobacz wpis
            I co, grzał będziesz tylko w weekendy i w nocy?
            Znam ludzi co pobrali takie taryfy i pralka chodzi u nich głównie w weekend bo taniej
            Oczywiście to rzecz gustu i niech każdy robi jak chce

            Prawdopodobnie jest tak jak piszesz, pierwsza umowa z operatorem a później wybierasz. Nie wiem dlaczego ale w enerdze pierwszą umowę musiałem podpisać na trzy lata.
            U mnie w Tauronie jest jedynie G12, nie ma G12w (weekendowej).

            Grzał będe bufor w nocy. Dom energooszczędny (do pasywnego brakuje trochę), rekuperacja, płytowy fundament, zero kominów itd. Wtedy w nocy i pomiedzy 13-15 grzejesz bufor (u mnie ma wystarczyć 750l). Tym buforem zasilasz podłogówkę i poprzez wężownice masz CWU. Małe nakłady, odpada ci ciągnięcie gazu. Wychodzi u mnie ok 600 -800zł drożej niż na gazie ale oszczędzam z 8 tys nie podłączając gazu. Do tego serwis piecyka to min 200 - 300zł rocznie. kominiarz itd..

            A zmywarkę i tak zawsze puszczam w nocy...
            Ostatnio edytowany przez pandzik; 16398.

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez Maly745 Zobacz wpis
              Przy tak niskich rachunkach (160zł) to myśle ze zaoszczędzisz 5zl na zmianie dosrawcy albo wcale
              Pieniądz jest pieniądz...

              Komentarz


              • #8
                Mam zużycie około 2000 kWh na rok, i po sprawdzeniu kilku dostawców różnice groszowe więc odpuściłem podpisywanie terminowej umowy skoro mam bezterminową, przy większym zużyciu można myśleć o zmianie.
                Poniżej masz link do kalkulatora
                403 Forbidden
                Ostatnio edytowany przez Maly745; 34973.
                Skoda Octavia II FL
                Motul 8100 X-Cess 5W40, Filtry Knecht, Świece Beru

                https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/2sDZh/

                Komentarz


                • #9
                  Ja na samo ogrzewanie zużyję od 8 000 do 10 000 kWh na rok.

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez pandzik Zobacz wpis
                    U mnie w Tauronie jest jedynie G12, nie ma G12w (weekendowej).

                    To Tauron ma rozne taryfy w roznych miastach ?? 3 dni temu klepnalem G12W i to do mieszkania

                    Zamieszczone przez pandzik Zobacz wpis
                    kominiarz itd..
                    Jaki kominiarz, jak piec kondensacyjny nie ma komina jako takiego, tylko rure na zewnatrz
                    Spritmonitor.de

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez Maicroft Zobacz wpis


                      To Tauron ma rozne taryfy w roznych miastach ?? 3 dni temu klepnalem G12W i to do mieszkania

                      Jaki kominiarz, jak piec kondensacyjny nie ma komina jako takiego, tylko rure na zewnatrz
                      Dla Paniówek: "brak możliwości zakupu dla Twojej lokalizacji" Szczęściem jest G12 we wiosce

                      Jak masz piec na gaz to kominiarz jest potrzebny bez względu na rodzaj pieca. Chciałem montować max 12kW z rurką w ścianie. Pamiętam, że gość wgazowni bardzo się zdziwił, że chce taki "piecyk" Bez mała zmusił mnie do wpisania. 24KW"zawsze se można dać mniejszy a większy już nie". Ale dobrze. Na projekt sieci, piec, kotłownie, koszt podłączenia - wydałbym co najmniej 10 tys ponad instalacje bufora. Przy rachunkach za prąd większych o 600-1000zł to czas zwrotu min 10 lat, a gdzie serwis, nowy piec za x lat?

                      Komentarz


                      • #12
                        Trzeba kombinowac nad fotowoltanika na dofinansowanie. Wtedy ten wybor ogrzewania pradem, bedzie najkorzystniejszy.

                        A na wypadek braku zasilania w domu kominek oraz agregat, jesli nie ma nas w domu dluzszy czas, a grzac trzeba.
                        Spritmonitor.de

                        Komentarz


                        • #13
                          Budując od podstaw dom od razu pchałbym instalację zastępczą pod agregat na wypadek właśnie awarii prądu.
                          Co prawda rzadko się to zdarza aby awarie były dość długie czy uciążliwe ale jednak.

                          No i fotowoltanika, pogadać z kimś obeznanym, wziąć dotację i kłaść na dach.
                          Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                          Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                          Komentarz


                          • #14
                            Fotowoltaika to nie dla mnie. Zwrot poniesionych nakładów jest za długi. Zanim się zwróci system jest do remontu. Zawsze w granicy mam rurkę z gazu - będzie się opłacało to kupię kocioł 12kW i podłącze. A agregat przyda sie w każdym domu. Kotła gazowego, pompy też bez prądu nie uruchomisz.
                            Kominka nie robię. nie lubię a z wentylacją mechaniczną nie gra to zbyt dobrze. Poza tym każdy komin, nawiew wychładza dom.

                            Paradoks. Tylko gaz mam w granicy...

                            Komentarz


                            • #15
                              Na 14 lat jak mieszkam brak prądu w zimę dał nam w kość tylko 1 raz. Bo w zimę awaria była. Brak agregatu i zrobilo się chłodno. Chłodno a nie zimno. Przy "brudnym" systemie. Można się próbować zabezpieczać na wszystkie wypadki ale i tak nie przewidzimy wszystkiego.
                              U mnie na 140 m rachunki były pod 300/m-c. O kilkadziesiąt złotych udało się je zbić wymieniając żarówki na ledy. Kolejne kilkadziesiąt zł zdjąłbym wymienuając prawie 15 letnie agd na nowe mniej prądożerne i gdyby żonka nie piekła tyle w piekarniku. Ale w koncu żyć żeby tylko oszczędzać? A dobrze zjeść to jedna z przyjemności życia. Jak nie przekraczam 200-220 zł/mc jestem zadowolony.
                              Nie teraz ale chwile temu przyglądalem sie tematowi i parę osób które pozmieniało na dziwne właśnie niby tańsze firemki mi pokazalo jak wyszli na tym. Jak mniej za kwh to więcej za przesyly itp. Malo komu się to naprawdę opłaciło=zostalo znacząco w kieszeni. Więcej zaoszczędze zmieniając nawyki.
                              Ale może dziś są znaczące różnice między dostawcami.
                              Ale w sumie oolsztyniak przy 2 dorosłych na mieszkaniu (jak piszesz) to mogłoby być mniej, faktycznie. Chyba że chalupe masz oświetloną dookola jak choinka ;-)
                              Ostatnio edytowany przez Alonzo_; 7050.

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez pandzik Zobacz wpis
                                Fotowoltaika to nie dla mnie. Zwrot poniesionych nakładów jest za długi. Zanim się zwróci system jest do remontu.
                                To sie oplaca tylko w wypadku dofinansowania, gdy koszt instalacji na dom kosztuje Cie 5-7tys zl. Jak masz za to zaplacic 30-35tys, to jest bez sensu, chyba ze energia znaczaco zdrozeje.
                                Spritmonitor.de

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez oolsztyniak Zobacz wpis
                                  Średnie opłaty za prąd miesięcznie w moim "ognisku domowym" to 160 zł.
                                  Jak na mieszkanie i dwie dorosłe osoby to dość sporo.
                                  bliźniak, użytkowej 160m2, 4 TV , gaz tylko go grzania, 4 dorosłe, 2 dzieci - również wychodzi ~160 zł
                                  www.SPAmobile.pl

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez Maicroft Zobacz wpis
                                    To sie oplaca tylko w wypadku dofinansowania, gdy koszt instalacji na dom kosztuje Cie 5-7tys zl. Jak masz za to zaplacic 30-35tys, to jest bez sensu, chyba ze energia znaczaco zdrozeje.
                                    Zostawię sobię furtkę.
                                    Ostatnio edytowany przez pandzik; 16398.

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez Maicroft Zobacz wpis
                                      To sie oplaca tylko w wypadku dofinansowania, gdy koszt instalacji na dom kosztuje Cie 5-7tys zl. Jak masz za to zaplacic 30-35tys, to jest bez sensu, chyba ze energia znaczaco zdrozeje.
                                      w innym wypadku nawet bym w temat nie wchodził .
                                      Zamieszczone przez Alonzo_ Zobacz wpis
                                      Ale w sumie oolsztyniak przy 2 dorosłych na mieszkaniu (jak piszesz) to mogłoby być mniej, faktycznie. Chyba że chalupe masz oświetloną dookola jak choinka ;-)
                                      Nawet klima , która chodziła w lato nie zwiększyła znacząco rachunków.
                                      Zamieszczone przez no_fear Zobacz wpis
                                      bliźniak, użytkowej 160m2, 4 TV , gaz tylko go grzania, 4 dorosłe, 2 dzieci - również wychodzi ~160 zł
                                      A ja mam 1 tv i rachunki podobne stąd też poszukiwania rozwiązania

                                      Sprzęt mam w miarę nowy +/- 3 lata więc raczej to nie tu, faktycznie się prawie codziennie gotuje, zmywara chodzi jak trzeba.
                                      Kolejna sprawa to komputer który w sumie chodzi prawie cały dzień ale czy to on jest w stanie połykać tyle prądu ?
                                      Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                                      Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez no_fear Zobacz wpis
                                        bliźniak, użytkowej 160m2, 4 TV , gaz tylko go grzania, 4 dorosłe, 2 dzieci - również wychodzi ~160 zł
                                        Jak Ty to robisz? Z kim masz umowe, jakie taryfy ...i jak Wy z prądu korzystacie? Zdradź bo to zaiste fascynujące jest jak dla mnie.
                                        Ty!!!!!
                                        Ile czasu w ciągu dnia przebywacie w domu?


                                        U mnie w poprzednich latach dochodziło do takich patologii że 2 lata z rzędu najwyższe rachunki miałem liczone od połowy VIII do połowy X. po 300-350/m-c.
                                        Co ciekawe to czas gdy często juz pompa nie pompuje na ogród ( wiosną bywa ze pracuje po 6-10h/dobę, nie pali się jeszcze światła, nIe chodzi piec i aparatura. A to co chodzi chodzi również od IV/V. Generalnie tego nie łapałem, gdy raczej najmniejsze zużycie miałem najwyższe rachunki.
                                        Wziąłem speca żeby mi obleciał wszystko - szukałem jakiś lewych ubytków prądu na instalacji od skrzynki ale wszystko OK.
                                        W tym roku VIII-X wyszedł już lepiej/tez troszkę drożej niż wczesniejsze ale już nie taka róznica, jedyną zmianą jaką wprowadziłem to ledy wszędzie w domu.....

                                        Ostatnio edytowany przez Alonzo_; 7050.

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Ledy, wyłączanie z prądu niepotrzebnego sprzętu i pilnowanie się przy gotowaniu to jakieś 10-15 zeta w miesiącu idzie zaoszczędzić.

                                          Ale jak wspomniałeś, nie po to się żyje aby w kółko oszczędzać.
                                          Tu kwestia bardziej zmiany "operatora" bo wiem, że idzie płacić mniej.
                                          Rzecz jasna nie mówię tu o firmach krzak, które Bóg wie skąd są i do kiedy są.
                                          Później znika a Ty płać i płacz.
                                          Ale np Orange ma jakąś tam propozycję gdzie jak wspomniałem za samo przejście do nich dają 200 zeta ale później stawki są takie same jak w enerdze.
                                          Ale ... zawsze to 200 zeta mniej bo formie bonusu i jeden rachunek jak dla mnie bo np. mam u nich telefony.
                                          Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                                          Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            U Ciebie pewnie tak ale u mnie ledy dają więcej oszczędności. U mnie wymiana ok. 90% tych najczęściej używanych żarówkek na ledy ( coś w przedziale 30-35 żarówek chyba jest tego) a reszta b/z w korzystaniu ze sprzętów domowych to >50 zł/m-c na rachunku mniej. Od momentu zmiany widać różnicę nawet do 80-100zł/m-c czasami. Wiadomo - trudno odnieść to dokładnie bo nie porównywałem zużycia do zużycia ale każdy z nas wie jak w danym okresie wygląda żużycie i jak płaci/płacił przy tym samym dostawcy/warunkach. Inaczej - po ledach takich rachunków jak wsczesniej nie mam, zawsze są niższe niż były.

                                            Czekam na rozwinięcie tamatu i jakies wnioski bo może warto coś też zmienić.

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Jakich producentów ledy stosujecie?
                                              Zakup też jest jakimś kosztem, który rozkłada się co prawda na długi okres użytkowania.
                                              O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                                              O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                                              =================================================

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                W tej chwili Ledy idzie kupić za kilka zł - w cenie popularnej żarówki.
                                                Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                                                Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Zamieszczone przez oolsztyniak Zobacz wpis
                                                  Tu kwestia bardziej zmiany "operatora" bo wiem, że idzie płacić mniej.
                                                  Na co trzeba uważać:
                                                  - czy cena oferowana za kWh nie jest promocyjna i czy po roku np. nie wzrośnie dwukrotnie. Trzeba to na bieżąco monitorować i porównywać z innymi operatorami.
                                                  - na jaki minimalny okres podpisuje się umowę
                                                  - czy łatwo później rozwiązać taką umowę, tzn. jak długi jest okres wypowiedzenia, gdyby się okazało, że inny operator będzie tańszy.

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X