Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Pomocy.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Pomocy.

    Witam,w skrócie temat jest taki.Przez moją działkę przebiega droga dojazdowa(na którą wyraziłem zgodę )do działki sąsiada i on teraz będzie kopał w tej drodze,bo ciągnie sobie kanalizakcję.
    Tylko jest problem bo tam przebiega i kabel silowy i woda i rurki zbierania wody,tak więc trzy potencjalne przeszkody w takim wykopie.
    I właśnie mam pytanie co wyrazie jak coś uszkodzą kto za to odpowiada?
    I czy mogę (a może wręcz muszę )żądać na piśmie że niby w razie uszkodzenia pokrywają ewentualne straty.
    Cała Polska woła z nami wyp...dalać z uchodźcami.

  • #2
    Przyjęcie placu budowy i odbiór placu budowy.
    Możesz mu udostępnić mapy gdzie ewentualnie może powstać kolizja.

    Wszystko na piśmie.
    Była O2 RS 190 km / 436 Nm
    Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

    Komentarz


    • #3
      Dzięki.
      Cała Polska woła z nami wyp...dalać z uchodźcami.

      Komentarz


      • #4
        Ty wyraziłeś zgodę na służebność na dojazd. A roboty które chce robić to inna sprawa. Tutaj tez potrzebuje twojej zgody.
        I tu tak jak ci wyżej napisali wszystko na piśmie. On i tak musi roboty zgłosić do Starostwa więc musi zrobic jakieś opracowanie z mapa na której wrysuje przebieg kanalizacji, a na mapie powinny być również istniejące sieci.

        Komentarz


        • #5
          Jeżeli robi lewiznę bez projektu, pozwoleń, map, geodety, inwentaryzacji itp. to go pogoń jak psa! Nawet na zgłoszenie ma być aktualna mapa do celów projektowych i naniesione to co się robi.

          Bo na przyszłość Ty sam lub Twoje dzieci mogą mieć problem jeśli przyjdzie dozbroić coś w działce i będzie konieczność poprowadzenia w drodze. Uwierz mi, że podejście typu "jakoś tam będzie i się zrobi" zemści się na kimś wcześniej czy później. A wiele znam przypadków z autopsji zwłaszcza na drogach do działek, dojazdowych, ogólnie mówiąc na wsiach, że właściciel działki dogaduje się z jakąś ekipą z gminnego "PEGiEKU", wchodzą zrobią "partyzantkę na gębę=burdel" biorą kasę i znikają a później są niespodzianki. Coś robisz zerwiesz kabel, uszkodzisz kanalizację albo gazociąg to się zaczyna "jak kopałeś, porwałeś zniszczyłeś to teraz naprawiaj" i wtedy jest dochodzenie i udowadnianie, ze nie Ty jesteś wielbłądem.

          Służebność nijak się ma i nie zwalnia nikogo z obowiązku wykonywania robót i umieszczania sieci uzbrojenia terenu co do zgodności z przepisami i jak komu pasuje.
          Ostatnio edytowany przez Bambek1; 38218.
          ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
          Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
          Spalanie - Motostat.pl
          Spalanie - Motostat.pl

          Komentarz


          • #6
            Dziękuję Wszystkim za pomoc, robota zrobiona , pełen legal,elegancko czysto i dziś już skończyli.
            Cała Polska woła z nami wyp...dalać z uchodźcami.

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez paweł2 Zobacz wpis
              Dziękuję Wszystkim za pomoc, robota zrobiona , pełen legal,elegancko czysto i dziś już skończyli.
              I tak ma być. Kiedy można to można ale w takich przypadkach trzeba po bożemu.
              ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
              Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
              Spalanie - Motostat.pl
              Spalanie - Motostat.pl

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X