Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Centrum Nauki Kopernik

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Centrum Nauki Kopernik

    wymyśliłem sobie żeby w okresie ferii zabrać dzieciaki na 2/3 dni do stolycy - gdzie międzyinnymi chciałbym abyśmy odwiedzili centrum nauki Kopernik - jako dodatkową ''atrakcję" chciałbym im zaoferować przejażdżkę do/z Krakowa Pendolino - w czasach w których wszędzie jeździ się samochodem - może to być atrakcyjne dla ośmio i trzy-latka

    No i pojawiają się pytania.
    1) Czy dla dzieci w tym wieku jest to atrakcyjne miejsce? (nie wiem; nie byłem; nie mam znajomych którzy byli)
    2) Gdzie się zatrzymać (noclegi), aby: Było blisko; ekonomicznie, ale nie spartańsko - pytanie do miejscowych
    3) Co jeszcze innego polecalibyście zobaczyć co byłoby atrakcyjne dla dzieciaków w tym wieku - biorąc pod uwagę że to jednak luty - również pytanie do miejscowych
    4) Macie w Warszawie możliwość wynajmu samochodu "na minuty" - odpowiednik krakowskiego TRAFICAR? - słyszałem o dwóch firmach (nie pamiętam nazwy), ale z tego co wiem, trzeba odebrać i zdać auto w określonych miejscach - w Krakowie można "porzucić" w dowolnym ogólnodostępnym miejscu - Jednak ten temat jest najmniej istotny. Biorę pod uwagę poruszanie się komunikacją miejską lub taksówkami
    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
    Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.
    Nie ponoszę winy za obrażenia psychiczne, jakie możesz odnieść w tym temacie.
    Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

  • #2
    Co do Kopernika... Byłem tam dwa razy z córkami - pierwszy raz kiedy miały 5 i 8 lat i drugi kiedy miały 6 i 9 lat. I nie były zachwycone: atrakcje "dla dzieci" były dla nich już zbyt dziecinne, a "dla dorosłych" jeszcze zbyt poważne.
    Co do wypożyczalni aut "na minuty" - są Traficar z Renault Clio.
    Adam... Używam:
    Rolka: e11FL 97KM/130Nm
    Passek: B6 175KM/366Nm

    Komentarz


    • #3
      Bylem w centrum kopernika kilka razy ze swoimi i potwiedzam szalu nie robi, ciekawe ale nie obiecuj sobie niewiadomo czego. Co do noclegów booking.com i szukaj co pasuje, hotel, apartament czy co tam wolisz. Opinie sa zdjecia sa pelen przekroj cen tez.
      jezeli chodzi o atrakcje to:
      - wilanow i ogród swiatel czy jakos tak.
      - lyzwy na narodowym (trzeba chyba rezerwowac)
      - trampoliny przy wale miedzeszynskim (tez wczesniej zarezerwowac)
      - gokarty na modlinskiej
      - zoo - takie sobie tez bez szalu

      samochodow na minuty pelno, albo uber/taxify
      ​​
      Powered by R-Performance

      Komentarz


      • #4
        A moim Centrum Kopernika się podobało... tyle, że ja robiłem za przewodnika i wyjaśniałem co i jak działa
        If we could convert bullshit into energy, we would be millionaires.
        _______________________________________
        a teraz doszła służbówka O III combi 2,0 150 KM

        Komentarz


        • #5
          A co do gokartów, to masz je także na Krakowiaków Kontakt
          A hotel wolę wyszukać na trivago.pl
          If we could convert bullshit into energy, we would be millionaires.
          _______________________________________
          a teraz doszła służbówka O III combi 2,0 150 KM

          Komentarz


          • #6
            dzięki koledzy za podpowiedzi. Na pewno pomoże mi to w zaplanowaniu wyjazdu
            Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
            Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.
            Nie ponoszę winy za obrażenia psychiczne, jakie możesz odnieść w tym temacie.
            Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

            Komentarz


            • #7
              Ja w CNK byłem już kilkukrotnie, i zawsze, za każdym razem mi się podobało. Raz z rodzicami, raz z wycieczki szkolnej, raz sam. Jeśli ktoś zainteresowany jest szeroko pojętą nauką i lubi oglądać jakieś ciekawostki - na pewno będzie zachwycony. Także myślę, że będziecie się dobrze bawić, szczególnie jeśli będziesz jak kolega wyżej tłumaczyć dzieciakom, co i jak
              Srebrna Szczała 1.6 Octavia I FL Classic - sprzedana po 15 latach
              Jeszcze srebrniejsza Szczała 1.8T Octavia I FL Elegance

              Zapraszam do obejrzenia mojego auta i luźnych pogaduch
              Škoda Octavia I FL Elegance+ 1.8T 4x4

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez Matfiejkos Zobacz wpis
                Ja w CNK byłem już kilkukrotnie, i zawsze, za każdym razem mi się podobało. Raz z rodzicami, raz z wycieczki szkolnej, raz sam. Jeśli ktoś zainteresowany jest szeroko pojętą nauką i lubi oglądać jakieś ciekawostki - na pewno będzie zachwycony. Także myślę, że będziecie się dobrze bawić, szczególnie jeśli będziesz jak kolega wyżej tłumaczyć dzieciakom, co i jak
                Piszesz z perspektywy nastolatka, a autor tematu chce tam zabrać 3 i 8 latkę...
                Adam... Używam:
                Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                Passek: B6 175KM/366Nm

                Komentarz


                • #9
                  Oczywiście, że piszę to ze swojej perspektywy i wziąłem to pod uwagę, że autor chce zabrać dzieci, a nie siebie (głównie ). Druga sprawa - autor chce zabrać 3- i 8-latka, a płeć myślę ma tu duże znaczenie. Młodszy zadowoli się samymi efektami audiowizualnymi towarzyszącymi prezentacjom na poszczególnych stanowiskach, a starszy może już co nieco zrozumieć. Wydaje mi się że to atrakcja dla osób w każdym wieku (praktycznie), bo to naprawdę spore miejsce.
                  Srebrna Szczała 1.6 Octavia I FL Classic - sprzedana po 15 latach
                  Jeszcze srebrniejsza Szczała 1.8T Octavia I FL Elegance

                  Zapraszam do obejrzenia mojego auta i luźnych pogaduch
                  Škoda Octavia I FL Elegance+ 1.8T 4x4

                  Komentarz


                  • #10
                    Nie chcę być źle zrozumiany, ale jeśli ktoś pyta czy 3- i 8- latkowi/tce w Koperniku się spodoba, to jednak opinia nastolatka ma niewielkie przełożenie.

                    PS: moja firma ma ogromny wpływ na powstanie tego centrum, ale i tak twierdzę, że to miejsce idealne dla dzieciaków do 5 lat w części dziecięcej (ale tak na góra 30 minut) i dla przynajmniej 12-13 latków w części "dorosłej. Dzieciaki 5-12 letnie nie wyniosą z tego miejsca zbyt dużo - popatrzą, ale niewiele ich zainteresuje. W każdym razie ja swoich przez najbliżej 2-3 lata nie wezmę ponownie.
                    Adam... Używam:
                    Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                    Passek: B6 175KM/366Nm

                    Komentarz


                    • #11
                      byłem raz z 6-latkiem - kilka h minęło szybko i nie sposób go było stamtąd wygonić.
                      Był zachwycony.

                      W tym roku pojedziemy ponownie.
                      www.SPAmobile.pl

                      Komentarz


                      • #12
                        Nie wszystkie atrakcje będą ciekawe / zrozumiałe dla 3- i 8-latka, ale też sporo jest takich, które je zainteresuje. Ogólnie polecam odwiedzić, bo będzie to naprawdę ciekawe doświadczenie również dla Ciebie
                        Moja "córeczka"
                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...554967#1554967

                        Komentarz

                        POWRÓT NA GÓRĘ
                        Pracuję...
                        X