Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Windows 8

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Windows 8

    Po zmianie sprzętu dla młodego - przejmuję jego laptop z Windowsem 8. Chcę zmienić jego konto do Windowsa, na swoje (inne). Czy po dodaniu mojego konta i usunięciu jego konta, wszystkie dane na dysku laptopa zostaną (dokumenty, zapisy z gier itp.)?

    Czy mogę po prostu dodać swoje, a usunąć jego konto?

    Czy moje konto na outlooku, które chcę dodać, może być to nieużywanego już telefonu z Windowsem (założone do Nokia Lumia 635)? Czy musi to być inne konto?
    Ostatnio edytowany przez ruwado; 6444.
    pozdrawiam - Darek

  • #2
    Zaloz drugie i tyle. Dane zawsze zostaja w takim wypadku. Kwestia czy pierwsze ma uprawnienia admina, zeby zalozyc drugie tez z takimi uprawnieniami.

    Generalnie to nie wiem czy sie da dalej czy nie, ale zamiast Win8 polecam przejsc na Win10 - mozna bylo zrobic bezplatny update i licencja akcepotwala taki update.

    Wtedy dane kopiuje sie na drugi dysk, ten formatuje i nagrywa czysta opcje systemu operacyjnego - ale wniosku ze to nie zabawa dla Ciebie.
    Spritmonitor.de

    Komentarz


    • #3
      Masz racje, jestem raczej zielony. A co do Win 10 to już podobno sprawa zamknięta.

      To konto teraz ma uprawnienia admina.

      Dzięki.
      pozdrawiam - Darek

      Komentarz


      • #4
        Ostatnio czytałem, że mimo oficjalnego zamknięcia bezpłatnego programu aktualizacji do W10, nadal można to zrobić

        Odnośnie głównego pytania dodaj swoje konto jako drugie, ustaw je z prawami admina, skopiuj potrzebne dane z lokalizacji C:\Użytkownicy\TWÓJ_SYN - tam masz Pulpit/Desktop, Dokumenty/Documents itd., następnie możesz usunąć konto syna.
        Konto w Microsofcie masz niezależnie od tego czy używasz Lumii czy nie. Po prostu się logujesz danymi do tego konta i tyle

        Jakbyś miał jeszcze pytania, to pisz na priv, to postaram się pomóc
        Moja "córeczka"
        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...554967#1554967

        Komentarz


        • #5
          Kolega w zeszłym tygodniu przeszedł w pracy na Win 10 więc wciąż jest to możliwe.

          Komentarz


          • #6
            Pobierz keatora aktualizacji i jazda.
            Windows 10 Media Creation Tool 22H2 - dobreprogramy
            Była Octavia II, jest Ford S-Max 2.0TDCi Titanium

            Komentarz


            • #7
              Windows 10 pobrany, zainstalowany - działa.

              Konto syna usunięte, moje jest już jako admin i jedyna na lapku. Dokumenty używane zostały, wszystkie aplikacje, gry, zapisy gier poszły. Wgrałem zapisy z gier, które mnie interesują. Mam wszystko co mi potrzebne.

              Jest tylko jeden problem. Podczas pobierania i instalacji Win 10 przestała działać mysz bezprzewodowa. Dokończyłem wszystko za pomocą myszy laptopowej (dotykowej).

              Okazało się, że nie tylko mysz bezprzewodowa nie działa - po odpaleniu Win 10 nie widzi żadnego gniazda USB. Nie działa żaden pen, mysz bezprzewodowa. Działa tyko napęd płyt.
              pozdrawiam - Darek

              Komentarz


              • #8
                Teraz zabawa ze sterownikami pod 10-tkę.
                Windows 10 ma fochy. Szeroko opisywane w sieci.
                Dwukrotnie instalowałem na laptopa asus x53tk i problem z napędem optycznym oraz bardzo długim uruchamianiem się systemu(ponad 3 min.) Próbowałem wiele trików dostępnych na necie (sterowniki, rejestry, itd.) i lipa. Po powrocie na 7-kę zapętlał się na stronie startowej. Reinstalacja 7-ki, pobranie ok. 200-tu uaktualnień i działa.
                Ostatnio edytowany przez endryu; 861.
                O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                =================================================

                Komentarz


                • #9
                  Instalowałem dziesiątkę już z kilkadziesiąt razy na rożnych lapkach i stacjonarkach (Dell, Fujitsu, Lenovo, Asus, Toshiba) i jak do tej pory nie było problemów z działaniem poszczególnych podzespołów. Najważniejsze to po instalacji wrzucić odpowiednie sterowniki, nie sugerując się tym, że się samo coś zainstalowało i nawet działa. Ewentualne problemy jakie występowały po instalacji, to brak zainstalowanego czytnika linii papilarnych, modułu TPM, karty Wi-Fi lub grafiki. Niejednokrotnie trzeba było taki sterownik zainstalować od d... strony (wskazać go ręcznie), nawet jak krzyczał, że mu coś nie odpowiada , bo z automatu za nic nie chciał się zainstalować.
                  Ostatnio edytowany przez dieselinside1900; 43793.
                  Była Octavia II, jest Ford S-Max 2.0TDCi Titanium

                  Komentarz


                  • #10
                    To raczej muszę poszukać jakiegoś fachowca, bo takie zabawy to nie dla mnie.
                    pozdrawiam - Darek

                    Komentarz


                    • #11
                      ja miałem problem z usb pod win 10 też. ale u mnie było to wywołane padem płyty głównej (spalony jeden kondensator po zwarciu wywołanym przez psa - przegryzł kabel ładowarki, wymiana na używkę identyczną - płytę. Wszystko działało, ale jak zacząłem wkładać pendrive nic....aż w końcu nie chciał się zamknąć system i padł...przeinstalowanie problem rozwiązało.
                      Ale to prawda 8 była marna, 10 strzela fochy też (już dwa razy mi padł, raz przez zainstalowanie niechcący jakiegoś niekompatibilnego programu antywirusowego). 7 jest stabilna, ale najstabilniejszy był dla mnie xp
                      no cóż....imię "postępu", Maicrosoft to monopolista w sumie w tym, więc robi co chce.

                      Komentarz


                      • #12
                        Ubuntu i będzie luz.
                        O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                        O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                        =================================================

                        Komentarz


                        • #13
                          Dla mnie też XP i 7 to był ideał. Potem z trudem, ale jakoś przyzwyczaiłem się do 8 na laptopie młodego. Teraz widzę, że 10 jest bardzo samodzielna .... niby podobnie, a jednak wszystko chce robić po swojemu.
                          pozdrawiam - Darek

                          Komentarz


                          • #14
                            XP->7-ka ->10-tka. Tak co drugi Windows do czegos sie nadaje

                            Vista nie wniosla nic kreatywnego, a 8-ka z okienkami byla nie dla mnie.
                            Spritmonitor.de

                            Komentarz

                            POWRÓT NA GÓRĘ
                            Pracuję...
                            X