Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Tanie i efektywne grzanie do domku 1-rodzinnego

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Tanie i efektywne grzanie do domku 1-rodzinnego

    W jaki sposób ogrzewacie swoje domy?? Zastanawiam się czy pellet to dobre rozwiązanie czy lepiej poszukać innych rozwiązań.

  • #2
    Wszystko chyba zalezy od tego jaki dom w jakiej technologii wybudowany, jak zaizolowany, jakie mamy dostepne media na dzialce.
    Spritmonitor.de

    Komentarz


    • #3
      Gaz najlepszy pod warunkiem ze jest.
      Zbiorniki na lpg czy olej opalowy niestety sa drozsze.
      ewentualnie pompa ciepla ale tu znowu droga inwestycja poczatkowa (odwiert)
      Reszta to syf i podbijanie naszej pozycji na smogowej mapie Europy.
      Powered by R-Performance

      Komentarz


      • #4
        Ja mam gaz i jestem zadowolony.

        Komentarz


        • #5
          Wszystko tylko nie opalanie przy pomocy węgla lub innego paliwa stałego które to jest odpowiedzialne za złą jakość powietrza w wielu miastach. Moim zdaniem jak już montować to instalację gazową do ogrzewania domu,ewentualnie olej opałowy. Fakt, są to trochę droższe technologie, ale o ile czystsze od węgla.
          Na Piecyki gazowe – co warto o nich wiedzieć? - Elektrotrendy fajnie zostało opisane to wszystko co należy wiedzieć o ogrzewaniu gazowym.

          Komentarz


          • #6
            Wystarczy nie palić smiećmi i wycofać diesle z miast niż propagować ekoteroryzm finansowany przez gazprom
            Seria 188KM/270Nm na 95RON

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez mzajc Zobacz wpis
              Wszystko tylko nie opalanie przy pomocy węgla lub innego paliwa stałego które to jest odpowiedzialne za złą jakość powietrza w wielu miastach.
              Mam piec na ekogroszek i zostanie jako główne źródło (owszem, jeżeli gaz będę miał podciągnięty-będzie taka możliwość to podłącze się do sieci i przy odpowiednich cenach będę używał) do domu , a dlaczego ? Odpowiedz sobie sam co ma wpływ na ceny gazu a co ma wpływ na ceny węgla.
              Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez Sebastian_M26 Zobacz wpis
                Wystarczy nie palić smiećmi
                To też, ale najwięcej zanieczyszczenia powstaje podczas rozruchu pieca na węgiel i co gorsza na miał oraz podczas nie ustalonych trybów pracy. Przy piecu na ekogroszek masz ustalony tryb pracy / ciągły i zanieczyszczenie jest na stosunkowo niskim poziomie.
                Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez AdamB Zobacz wpis

                  To też, ale najwięcej zanieczyszczenia powstaje podczas rozruchu pieca na węgiel i co gorsza na miał oraz podczas nie ustalonych trybów pracy. Przy piecu na ekogroszek masz ustalony tryb pracy / ciągły i zanieczyszczenie jest na stosunkowo niskim poziomie.
                  ​​​​​​ja ogrzewam dom pompą cieplną. W Szwecji jest zakaz ogrzewania domów weglem, można drewnwm lub paletem. Sporo osób w mojej okolicy montuje powietrzna pompę ciepla, w porownaniu z papą cieplna potrzebuje więcej prądu. I odnosnie zimy w Polsce czy Szwecji czuć różnicę na zewnątrz.

                  Komentarz


                  • #10
                    Ja mam pompę ciepła, jest bezobsługowa trzeba tylko sprawdzić przed sezonem ilość płynu w instalacji. Jeśli chodzi o koszty to opłata za prąd za 2 miesiace zimowe wynosi około 1000 -1100 zł (całkowite zużycie prady w domu gdzie wszystko jest na prąd).
                    Ostatnio edytowany przez lukaszz; 6683.

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez lukaszz Zobacz wpis
                      Ja mam pompę ciepła, jest bezobsługowa trzeba tylko sprawdzić przed sezonem ilość płynu w instalacji. Jeśli chodzi o koszty to opłata za prąd za 2 miesiace zimowe wynosi około 1000 -1100 zł
                      Dom domowi nie równy, inne zużycie będzie w domu z lat 70-80 tych który będzie miał zrobioną termomodernizację, a inny będzie w nowym domu. Nawet nowe domy nie są sobie równe pod względem zapotrzebowania energii.
                      Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                      Komentarz


                      • #12
                        To może i ja się dołącze Od października grzeje pelletem (nowa chata). Jeśli chodzi o same paliwo to pellet to najczystrze paliwo stałe. Z mojego komina nic się nie wydobywa i tak ma być. Jeśli chodzi o samą obsługę...uczę się choć przyznam się również bez bicia, że nie przeanalizowałem nawet dokładnie instrukcji. Ustawiłem parametry przez telefon i tyle. mój piec niby bezobsługowy ale to nie prawda bo trzeba czyścić i to nie tylko rurę z podajnika gdzie idzie płomień wraz z miejscem na popiół. Trzeba co jakiś czas przeczyścić cały piec wsztskie komory bo można mieć niespodziankę (taką jak ja miałem wczoraj) w postaci braku cugu i nie działającego pieca.

                        W moim przypadku jest to nowy dom, ściana jednowarstwowa ytong 36,5, parterówka 90m plus strych taka sama powierzchnia. Strych będę ocieplał w tym roku wełną w krokwiach. Strop teliva 10komorowa, + wylewka + styropian 5cm + beton 6cm. Dach ceramika, papa deskowanie. Ogrzewanie podłogowe 50m w pokojach grzejniki. Spala mi nie całą tonę na miesiąc. Mam nadzieję, że jak chata się wygrzeje i jak ocieplę dach oraz jeśli będzie fajne ciepłe lato to w przyszłym sezonie będzie mniejsze spalanie.

                        ps. ogólnie jestem zadowolony tylko fakt, że się nie znam i uczę się obsługi pieca, instalacji itd. ma pewnie wpływ na moje zadowolenie, które mogło by być większe :P Mam ht dass pell 12KW jeszcze w 4klasie. Różni się od 5 energo tym , że jako awaryjny ruszt mam możliwość palenia brykietem oraz drewnem opałowym. Tak piec bardzo bezpieczny tzn pełna automatyka jeśli coś się zjebie np. w układzie (coś się zapowietrzy) i np. pompy przestaną działać to piec zacznie piszczeć i sam się wyłączy.
                        nasze auta: MÓJ SMOCZEK

                        Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło!

                        Komentarz


                        • #13
                          aha, nie wszędzie włożysz pompę ciepła...przynajmniej mnie tak tłumaczyli. Musisz mieć odpowiednio dużą kotłownię.
                          nasze auta: MÓJ SMOCZEK

                          Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło!

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez lukaszz Zobacz wpis
                            Ja mam pompę ciepła, jest bezobsługowa trzeba tylko sprawdzić przed sezonem ilość płynu w instalacji. Jeśli chodzi o koszty to opłata za prąd za 2 miesiace zimowe wynosi około 1000 -1100 zł (całkowite zużycie prady w domu gdzie wszystko jest na prąd).
                            Nie wiem który sezon masz dom czy wygrzany, ale koszty masz ewidentnie mniejsze od moich. U mnie za dwa miesiące wychodzi (1600zł pellet + prąd). Prąd jeszcze budowlany no i chata jak wspomniałem wcześniej nie wygrzana, może kwestia lepszej regulacji pieca itd.ale jest drożej :P
                            nasze auta: MÓJ SMOCZEK

                            Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło!

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez BADYL Zobacz wpis
                              W moim przypadku jest to nowy dom, ściana jednowarstwowa ytong 36,5, parterówka 90m plus strych taka sama powierzchnia. Strych będę ocieplał w tym roku wełną w krokwiach. Strop teliva 10komorowa, + wylewka + styropian 5cm + beton 6cm. Dach ceramika, papa deskowanie. Ogrzewanie podłogowe 50m w pokojach grzejniki. Spala mi nie całą tonę na miesiąc. Mam nadzieję, że jak chata się wygrzeje i jak ocieplę dach oraz jeśli będzie fajne ciepłe lato to w przyszłym sezonie będzie mniejsze spalanie.
                              Nieocieplone poddasze też ogrzewasz ???
                              Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez BADYL Zobacz wpis
                                Nie wiem który sezon masz dom czy wygrzany, ale koszty masz ewidentnie mniejsze od moich.
                                Kolega nie napisał jakiej powierzchni ma dom, jaką temperaturę w domu utrzymuje. (19 i 20 i 21 już czuć w rachunkach).
                                Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez AdamB Zobacz wpis

                                  Nieocieplone poddasze też ogrzewasz ???
                                  Nie nie ogrzewam, ale ciepło pewnie w jakiś sposób ucieka hmmm? na strychu lodówaa w domu ciepło. My w domu mamy salon około 21C w pokojach cieplej
                                  nasze auta: MÓJ SMOCZEK

                                  Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło!

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez BADYL Zobacz wpis
                                    Nie nie ogrzewam, ale ciepło pewnie w jakiś sposób ucieka hmmm?
                                    Jakiś styropian tam masz, ale nie o to mi chodziło. Jak ocieplisz i wykończysz poddasze to zużycie jeszcze podskoczy sporo.

                                    U siebie mam 200m2 do opalania i zużywam około 3 ton ekogroszku od powiedzmy 1 października do końca marca tej zimy. Układ pół na pół poddasze i piętro. Są jeszcze "suteryny" nieogrzewane. Mam trzy grzejniki bez zaworów termostatycznych, ale to się zmieni i powinno spalanie zmaleć. Poddasze mam izolowane 15 lat temu i zbyt cienką warstwą, w tym roku planuje zamienić ja na piankę na skosach. To powinno poprawić izolację bo jest ona trochę za cienka. Piec mam 17kW i mógłby być spokojnie mniejszy 15kW było by OK.
                                    Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Masz pompę obiegową tego typu zamontowaną GRUNDFOS ALPHA2 L 25-60 Pompa obiegowa 180 1x230V, 95047564 ?
                                      Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez AdamB Zobacz wpis

                                        Jakiś styropian tam masz, ale nie o to mi chodziło. Jak ocieplisz i wykończysz poddasze to zużycie jeszcze podskoczy sporo.

                                        U siebie mam 200m2 do opalania i zużywam około 3 ton ekogroszku od powiedzmy 1 października do końca marca tej zimy. Układ pół na pół poddasze i piętro. Są jeszcze "suteryny" nieogrzewane. Mam trzy grzejniki bez zaworów termostatycznych, ale to się zmieni i powinno spalanie zmaleć. Poddasze mam izolowane 15 lat temu i zbyt cienką warstwą, w tym roku planuje zamienić ja na piankę na skosach. To powinno poprawić izolację bo jest ona trochę za cienka. Piec mam 17kW i mógłby być spokojnie mniejszy 15kW było by OK.
                                        nie za bardzo rozumiem. To co twierdzisz że jak dodatkowo ocieple strych/włożę w krokwie wełnę przykryję folią termo to co niby zwiększy mnie się zużycie? Nie wiem czy mnie dobrze zrozumiałeś , ale ja poddasza nie ogrzewam. Poddasze nieużytkowe coć duże i na normalnym stropie.
                                        nasze auta: MÓJ SMOCZEK

                                        Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło!

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez BADYL Zobacz wpis
                                          Poddasze nieużytkowe coć duże i na normalnym stropie.
                                          Teraz wszystko jasne.

                                          Zamieszczone przez BADYL Zobacz wpis
                                          To co twierdzisz że jak dodatkowo ocieple strych/włożę w krokwie wełnę przykryję folią termo to co niby zwiększy mnie się zużycie?
                                          Miałem na myśli, że jeśli będzie zamieszkałe to dojdą dodatkowe metry do ogrzewania. Nic poza tym.
                                          Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez AdamB Zobacz wpis
                                            Kolega nie napisał jakiej powierzchni ma dom, jaką temperaturę w domu utrzymuje. (19 i 20 i 21 już czuć w rachunkach).
                                            Pompa ogrzewa 195m2 domu + 21 m2 garaż, podgrzewa wodę do temperatury 60, temperatura ustawiona na 21 stopni. Pompa thermia villa. Cena za prąd miesięcznie jest w przybliżeniuw zł, mieszkam w części Szwecji gdzie zima trwa od grudnia do końca marca. Ostatnio temperatua utrzymuje sie -7 w ciagu dnia w nocy spada do -15. Koszt 1 kw brutto to okolo 14 groszy. Sporo moich sąsiadów ma powietrzne pompy ciepła i maja o wiele większe zużycie prądu.

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Zamieszczone przez lukaszz Zobacz wpis
                                              mieszkam w części Szwecji gdzie zima trwa od grudnia do końca marca. Ostatnio temperatua utrzymuje sie -7 w ciagu dnia w nocy spada do -15. Koszt 1 kw brutto to okolo 14 groszy.
                                              No i się wyjaśniło ..... zapomniana kropka nad "i" . Co do cen u mnie PGE 12a (dwutaryfowy) dzień 0,3395+0,2365 = 0,576 zł i noc 0,2177+0,1341=0,3518 zł.
                                              Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Jeszcze co do kosztów to ja mam 120m2 do ogrzania. Temperatura ustawiona na 20 stopni, choć na dole termometr pokazuje ok 21-22. Koszt gazu razem z grzaniem wody i gotowaniem to jeśli dobrze pamiętam 2100zł za cały 2017 rok.

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Zamieszczone przez AdamB Zobacz wpis
                                                  Miałem na myśli, że jeśli będzie zamieszkałe to dojdą dodatkowe metry do ogrzewania. Nic poza tym.
                                                  ja się z tym nie zgodzę...wcześniej poddasze nie ocieplone od 2 lat ocieplone i zamieszkałe i mniej spalam niż wcześniej Gdy nie było ocieplone dużo uciekało ciepła przez poddasze,teraz wszystko zostaje.
                                                  Dawid
                                                  czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X