Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Odkurzacz dla chłopa :D Irobot Roomba

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Odkurzacz dla chłopa :D Irobot Roomba

    Koledzy temat nietypowy ale z racji nagłego powiększenia się metrażu domu mocno rozważam zakup odkurzacza IRobot Roomba. Duże powierzchnie głównie płytki i panele a i znajdzie się jeden dywanik ale o króciutkim włosiu. Drażni mnie już ciągłe przylepianie się wszystkiego do stóp i skarpet mimo tego że 2x w tygodniu odkurzam i mopuję

    Czy macie, czy polecacie, czy warto ładować sie w drogie modele??? Może wystarczy mi najtańszy model za około 1100zł czy może jednak warto dołożyć kilka pln więcej??

    Będę bardzo wdzięczny za wasze sugestie.
    Dodam że chciałbym wydatek mocno ograniczyć i nie koniecznie zależy mi np. na WiFi tylko na tym żeby odkurzacz sam porządnie wykonał sprzątanie.

    Dziękuje.
    Ubezpieczenia Komunikacyjne OC, AC, NNW - ZAPRASZAM

    Spalanie - Motostat.pl

  • #2
    Ja kupiłem taki
    Just a moment...

    Ze względu na psa przy którym odkurzam codziennie.
    W promocji był za 499 zł z dodatkowym zapasem filtra i śmigieł.

    Powiem tak, znajomi mają iRobota z WiFi i różnic poza tym nie widzę osobiście.
    Jeździ tak samo, funkcji może ma trochę więcej ale przez to wolniej działa na akumulatorze i moim zdaniem trochę gorzej zbiera sierść (porównaliśmy pracę jednego i drugiego na tym samym mieszkaniu).

    Odkurza całkiem spoko a na pewno pozwala zaoszczędzić trochę czasu jeśli o to chodzi - i u mnie takie było jego zadanie.
    Ale nie jest on głównym odkurzaczem w domu, raz na trzy dni i tak jadę na zwykłym odkurzaczu bo ten wszystkiego nie zbiera, dodatkowo wyrzut powietrza z silnika ma z tyłu więc co nie uda mu się zebrać wypchnie jeszcze dalej za siebie.
    Prosty w obsłudze - 4 tryby pracy : dowolny, linie proste, sprzątanie przy krawędzi (rewelacyjny tryb!) , sprzątanie po okręgu.
    U mnie jeździ po panelach, płytkach i małym dywaniku w łazience. Przy słabej baterii sam wraca do bazy i się ładuje.
    Jest tam jakieś ustawienie czasu kiedy odkurzacz ma się włączyć - np o 10 codziennie na 30 min albo na 90 min, odkurzacz faktycznie o ustalonej godzinie jeździ 30 min po mieszkaniu i wraca do bazy.
    Dobry czujnik podczerwieni więc nie zaczepia leżącego na podłodze psa, omija go i jedzie dalej.
    Jest też jakaś funkcja żeby ze schodów nie spadł.

    Moim zdaniem nie warto płacić za iRobota bo można kupić o wiele tańsze z podobnymi funkcjami.
    Xiaomi też wypuścił jakiś odkurzacz i ma całkiem dobre opinie.

    Jedyny minus dla mnie w przypadku tych odkurzaczy to pojemnik na brudy, jest baaardzo mały.
    U mnie opróżniany max co dwa dni ale mój pies ma długą sierść więc to robi swoje.

    W zestawie miałem dwa filtry hepa , 6x śmigła które podobno zużywają się po około roku.
    U mnie jeździ z pół roku i zużycia nie widzę.
    Była O2 RS 190 km / 436 Nm
    Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

    Komentarz


    • #3
      Dzięki cenna opinia po rozglądam się. Ten Twój wygląda jak by to była jakas tańsza wersja IRobota. Xiaomi znam, był nawet swego czasu test Roomby i Xiaomi na Tefałenie Turbo ale cenowo jest bardzo podobny do Roomby.
      Ubezpieczenia Komunikacyjne OC, AC, NNW - ZAPRASZAM

      Spalanie - Motostat.pl

      Komentarz


      • #4
        One wszystkie podobnie wyglądają.
        Ja za odkurzacz z WiFi 4 tysie nie dam i ten kto tyle płaci jest niespełna rozumu jak dla mnie.
        Tu za 499 zł ryzyko niewielkie, jak się sprawdzi słabo tak nie zaboli jak w przypadku iRobota.

        Pisz jak przyjdzie Ci coś do głowy, postaram się odpowiedź.
        Była O2 RS 190 km / 436 Nm
        Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

        Komentarz


        • #5
          Posiadam Roombę 980 z wifi i kamerą od prawie roku. Ogólnie jestem zadowolony. Trzeba go raz na tydzień przeczyścić zwykłym odkurzaczem, no i co 2 dni opróżniać pojemnik. Mam kota w domu no i dlatego między innymi został kupiony. Na razie żadnych problemów. Będę kupował kolejny na piętro, bo nie chce mi się go nosić a sam na górę nie pojedzie. Jakość sprzątania jest zaskakująco dobra i nie trzeba używać tradycyjnego odkurzacza. Warunkiem jest oczywiście nie gromadzenie niczego na podłodze. To, nad czym powinni popracować to metoda odkurzania rozsypanego żwirku dla kota i tym podobnych materiałów. Problem w tym, że wirująca szczotka do krawędzi potrafi go odrzucić poza zasięg odkurzacza. Odkurzacz uczy się optymalnego toru jazdy i po tygodniu u mnie z 90 minut wyrabia się teraz w okolicach 40. Dzięki kamerze i szeregowi czujników, przeważnie nie uderza z pełną prędkością w przeszkody. Posiada oczywiście czujnik wjazdu na dywan i odpowiednio dostosowuje siłę ssania. To samo tyczy się miejsc brudniejszych - jeżeli nie posprząta za pierwszym razem, cofa się i robi kilka przejazdów jak trzeba. Dodam, że szczotki zbierające to są gumowe (albo silikonowe) rolki bez żadnego włosia. Nie ma z nimi żadnego problemu i wszystko jest dokładnie zbierane. W zestawie dają jakieś tam wirtualne ściany, które ograniczają sprzątanie. Z części eksploatacyjnych wymieniłem filtr po pół roku. Po roku wymienię po prostu zestaw eksploatacyjny - kosztuje około 250 zł - czyli rolki, filtr, szczotkę. Zaletą jest to, że wszystko oprócz obudowy można dokupić. Z wygodnych rzeczy - obsługa przez wifi, integracja z inteligentnym domem (np. systemem IFTTT - w chwili gdy ktoś do Ciebie dzwoni, odkurzacz przerywa pracę i takie tam). Czy warto na niego wydać 4 tysiące? Każdy musi sobie na to pytanie odpowiedzieć sam. To jest tak samo jak z telefonami. iPhone kosztuje 5700, jakieś Samsungi - nawet nie wiem, ale jak komuś taki sprzęt pasuje to czemu nie. Ja, po obejrzeniu kilku recenzji na jutubie oraz wizycie w sklepie i "pomacaniu" tego i innych produktów - nie miałem żadnych wątpliwości. Roombę możesz sobie wypożyczyć na testy - znajdziesz w necie co i jak. Czekam i wypatruję teraz nowego modelu.
          Ostatnio edytowany przez Enriquez; 6072.
          Pozdrawiam
          Marcin

          Komentarz


          • #6
            Sprawdź odkurzacze firmy Chuwi ilife, można z europejskich magazynów złapać niezłe modele do 600zł
            modele "A" mają największą siłę ssania

            Komentarz


            • #7
              wiesz co nie zmieszczę się w Twoim 1000 zł ale cos pomiędzy 980 też istnieje, zobacz roomba 695, ja mam używam często uważam, że super

              Komentarz


              • #8
                Ja używam od roku iRobota, średni model, bez WiFi, z programatorem tygodniowym i jestem zadowolony, własne doświadczenia pokrywają się z opinią autora artykułu w poniższym linku:
                Mam Roombę tak długo, że poznałem jej największe wady. Oto one
                Garret

                -----------
                Była OI 1.9TDI AXR 144KM/306,9Nm by Ali... jest 1.8 TSI Scout, 217KM/348Nm by Ali :-)

                Komentarz


                • #9
                  Zainteresowaliście mnie tym. Faktycznie może nie jest najważniejsza 100 % precyzja w czyszczeniu, ale to, że taki pracuś może czyścić często (systematycznie). Zwłaszcza teraz jak na chodnikach jest masa lepiącego piachu. Może faktycznie warto kupić nawet niezbyt drogi, ale zamiatający nawet każdego dnia czy co dwa dni podłogi. Nie trzeba wtedy wyciągać właściwego odkurzacza i marnować czasu, żeby chociaż w przedpokoju nie chrupało pod nogami.

                  Można go nawet zamknąć w przedpokoju (u mnie + kuchnia, bo nie ma drzwi) i sprawa załatwiona. Zwłaszcza jak młody musi obejść w buciorach ......
                  pozdrawiam - Darek

                  Komentarz


                  • #10
                    Najlepszy odkurzacz świata! (dla mnie)

                    MAKITA Odkurzacz czarny Li-ion 18V, DCL180ZB


                    Moge polecić najlepszy odkurzacz do codziennego szybkiego odkurzenia mieszkania , auta ,kupiłem go przypadkowo kupując młot udarowy Makity był w zestawie przyniosłem go do domu i żona już mi go nie oddała Rewelacja przejedziesz nim cały dom w 5 min . Miałem już dużo sprzetów iroboty, wodniki i inne cuda wszystko gu..o warte miałem nawet podobnego Bosha na baterie co nie miał żadej mocy a baterie ładowały się dwa dni i był bardzo nie zgrabny , W Makicie jest na akumulator 18v ładuje sie w 15 min wypróżnienie śmieci zajmuje chwilke ,leciutki, poręczny wszędzie nim szybko wiedziesz bo nie ma kabla ,zgrabny , tanio , ma wystarczająca moc w porównaniu do boscha .
                    polecam .
                    Makita DCL180ZB Odkurzacz akumulatorowy czarny Li-ion LXT 18V, bez baterii

                    mam w domu jeszcze wodny odkurzacz którym odkurzam całe mieszkanie i dywany od czasu do czasu ,ale rozwinięcie i uruchomienie go oraz wyczyszczenie i spakowanie to cała epopeja raz na miesiąc wystarczy

                    Irobota mam już ponad 15 lat ,od 14 lat leży w szafie niestety u mnie się nie sprawdził był to jeden z pierwszych egzęplaży tych odkurzaczy zawiesza sie na dywanie nie wszędzie wiedzie powiem wam Lipa

                    O znalazłem nawet film na którym troszkę widać jak pracuje
                    Ostatnio edytowany przez okioki; 16666.

                    Komentarz


                    • #11
                      Ja mam DCL 180. jak kupowałem O III i czekałem na odbiór - dostałem go w prezencie (z dwoma akumulatorami) od mojego Klienta, który hurtowo handluje elektronarzędziami. do szybkiego ogarnięcia przedpokoju z piachu na terakocie, do sprzątnięcia samochodu, pod warunkiem, że nie jest totalnie zapuszczony - wystarczy. Nie zastąpi jednak odkurzania dywanów w mieszkaniu tak na porządnie, normalnym odkurzaczem.
                      pozdrawiam - Darek

                      Komentarz


                      • #12
                        Twoja Makita to ta sama tyle że starsza i nie widać czy jest pełna śmieci bo komora nie jest przezroczysta .
                        Zgadza się , Makita dywan słabo ogarnia ,ale ja mam w domu głównie panele i kafelki makitą zajmuje mi to max 10 min ( dodam że mam 150 m2 mieszkania
                        ),w sypialni mam dywan i żaden odkurzacz nie dawał sobie rady z wbitymi śmieciami ,dlatego kupiłem odkurzacz wodny Powermed który ma przystawkę do trzepania dywanów to taka końcówka ssąca z wibratorem , zbiera wszystko z dywanu błyskawicznie jednym ruchem bez żadnego wysiłku ,tyle że odkurzacz Powermed jest nie zgrabny trzeba go długo rozkładać i składać ale jest fajny urzywam go raz na miesiąc a do codziennego użytku mam Makite .Czytałem że częste odkurzanie rozpyla roztocza i dzieci i domownicy łapą choroby z Makitą nie ma takiego problemu bo ma małą moc i pracuje krótko, z kolei Powermed zbiera pył i roztocza do wody po czym wode wlewamy do kibelka .
                        Właśnie przy zakupie Powermed (4500 zł 15 lat temu ) dostałem irobota gratis przez rok córka się nim bawiła co do odkużania to staszna lipa , chyba że ktoś ma mieszkanie bez schodów ,mebli , krzeseł, dywaników itp bo nie wszędzie wiedzie i się zawiesza.

                        Co do Makity 18v można dokupić sobie narzędzia do ogrodu warsztatu wszystkie pracują na tych samych bateriach ja mam ich bardzo dużo praktycznie nie używam kabli w pracy jako że jestem dekarzem bardzo ułatwia mi to prace kable nie plantacją się po dachu , najbardziej opłaca kupować się w narzędzia zestawach wtedy baterie można mieć gratis ,bo same baterie wychodzą drogo od 300 zł ale sa podobno zamienniki za 150 zł
                        Ostatnio edytowany przez okioki; 16666.

                        Komentarz


                        • #14
                          Ja polecam iLife - mam A4S, ale teraz jakbym miał kupować, to A6.

                          Jak dla mnie zakup życia!

                          Mam mieszkanie - odkurzacz odwiedza każdy pokój, wjeżdża pod szafki, czas sprzątania - to ponad 2 godziny. Mam panele oraz dywany - elegancko to ogarnia.

                          Teraz A6 można kupić za ok 650-700zł - zależy skąd zakup EU/Chiny. A4S taniej o ok 100zł, ale lepiej kupić A6.
                          Moja Skodzina

                          Skoda Octavia II -
                          Opel Astra III -

                          Komentarz

                          POWRÓT NA GÓRĘ
                          Pracuję...
                          X