Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Mała myjka parowa - maa to sens?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Mała myjka parowa - maa to sens?

    Lidl Polska | Zakupy robię w Lidlu!
    Nada się to do tego, żeby sobie czasem odświeżyć tapicerkę w samochodzie? Czy to zwykła zabawka, którą nic się nie zrobi?
    Adam... Używam:
    Rolka: e11FL 97KM/130Nm
    Passek: B6 175KM/366Nm

  • #2
    Znajomy kupił tylko że nie lidlowską i chwali sobie przy odświerzeniu tapicerki w swoim wozie. Większych zabrzudzeń typu plamy po kawie czy keczupie nie ruszyło.

    Komentarz


    • #3
      Mi chodzi o to, żeby oczyścić przede wszystkim tyły przednich foteli skopane przez córki - mycie ścierką to właściwie w znacznym stopniu wciera brud w tapicerkę...
      Adam... Używam:
      Rolka: e11FL 97KM/130Nm
      Passek: B6 175KM/366Nm

      Komentarz


      • #4
        miałem dwie tanie małe myjki parowe - strata kasy MZ. Przede wszystkim ciśnienie słabiutkie. Ostatecznie kupiłem sobie karchera też w kształcie "czajnika" i dopiero teraz sobie chwalę wydajność. Używam przede wszystkim do czyszczenia problematycznych powierzchni w domu.

        Oczywiście może i tak być, że akurat lidlowa marka da radę bardziej niż noname'y w podobnych cenach, ale to wypadałoby poczekać na opinie kogoś, kto już kupił i został beta-testerem przed Tobą

        Komentarz


        • #5
          no właśnie też chcę kupić te myjkę ...w zasadzie to żona chce do fug między płytkami na podłodze w przedsionku fuga jasno szara i piasek zostaje ...strasznie się brudzi mimo tego że codziennie (kilka razy) jest zamiecione
          nasze auta: MÓJ SMOCZEK

          Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło!

          Komentarz


          • #6
            do czasu aż nie ogarniemy gruntu wokół chaty (wszędzie piasek) zero utwardzenia....no oprócz scodów i podejścia do furtki ale reszta podjazd nic nie ma :/
            nasze auta: MÓJ SMOCZEK

            Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło!

            Komentarz


            • #7
              Ciekawe czy to czymś się różni od lidlowego? Link

              Teoretycznie ten lidlowski jakoś działa: No i w sumie jak się przez 2 lata zepsuje, to podobno Lidl bez problemu przyjmuje z tytułu gwarancji i oddaje kasę.
              Ostatnio edytowany przez Agamek12; 894.
              Adam... Używam:
              Rolka: e11FL 97KM/130Nm
              Passek: B6 175KM/366Nm

              Komentarz


              • #8
                Ciekawe jak ten ich mop parowy
                Lidl Polska | Zakupy robię w Lidlu!
                Bo chodzi mi po głowie od jakiegoś czasu takie urządzenie.
                Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                Komentarz


                • #9
                  Tu jest recenzja, ale to chyba starszy model:

                  Komentarz


                  • #10
                    U mnie sie dobrze sprawuje. Używam w garażu i w domu. Żona również. Niby z lidla ale w tej cenie warto i wykonanie dość solidne nie wiem jak będzie z trwałością ale na razie nie mam zastrzeżeń.

                    Komentarz


                    • #11
                      chyba jedynym minusem w tych małych myjkach to pojemność zbiornika na wodę. Są zbyt małe, aby można było dłużej nimi pracować. Dolewanie, czekanie na nagrzanie itd.


                      Moje MPI

                      ...Dominik...

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez Agamek12 Zobacz wpis
                        Mi chodzi o to, żeby oczyścić przede wszystkim tyły przednich foteli skopane przez córki - mycie ścierką to właściwie w znacznym stopniu wciera brud w tapicerkę...
                        a ta myjka co robi z brudem?
                        Bo przecież nie wysysa tak jak te "odkurzacze" do prania dywanów / tapicerek
                        Powered by R-Performance

                        Komentarz


                        • #13
                          Wydaje mi sie ze... nie wiem.
                          Adam... Używam:
                          Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                          Passek: B6 175KM/366Nm

                          Komentarz


                          • #14
                            Mysle ze to samo co szmata
                            Powered by R-Performance

                            Komentarz


                            • #15
                              no tylko że po czyszczeniu tapicerki szmatą i tak zostaje na nie ślad brudu.
                              Adam... Używam:
                              Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                              Passek: B6 175KM/366Nm

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez Clip Zobacz wpis
                                a ta myjka co robi z brudem?
                                Rozpuszcza i rozciera po powierzchniach (swojej szmaty i tej czyszczonego przedmiotu).

                                Komentarz


                                • #17
                                  Poczyniłem zakup w Lidlu. Pierwszy test (czyszczenie części fug, okien plastikowych, kuchni) pozytywny.
                                  Adam... Używam:
                                  Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                                  Passek: B6 175KM/366Nm

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez Agamek12 Zobacz wpis
                                    Poczyniłem zakup w Lidlu. Pierwszy test (czyszczenie części fug, okien plastikowych, kuchni) pozytywny.
                                    jeśli możesz, to opisz w miarę dokładnie co i jak - ciśnienie porządne? jakość wykonania całości? jakie nakładki są w zestawie? ja mam swojego karcherka sc-1, ale jeśli ta myjka lidlowa jest faktycznie warta uwagi, to kupiłbym i zostawił rodzicom na stałe, bo irytuje mnie nieco wożenie co rusz pudła z myjką, gdy trzeba im cośtam odszorować czy doczyścić

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Trudno pisać o jakości po jednym dniu użytkowania. Ale jak na razie nic nie odpadło, trzyma się w kupie i sprawia wrażenie solidne.
                                      Co do ciśnienia - to jest bardzo proste urządzenie, w którym ciśnienie wynika tylko i wyłącznie ze wzrostu ciśnienia w urządzeniu wynikającego z przemiany wody w gaz. Przez kilka sekund po wciśnięciu spustu jest (przyjmijmy) mocne, po kilku kolejnych sekundach maleje. Ale jak te kilka sekund pogrzeje, to wznów przez chwilę jest mocne.
                                      Końcówki są takiej jak na zdjęciu z Lidla.

                                      Wczoraj próbowałem wyczyścić tapicerkę w samochodzie. Efekt jest taki, że po czyszczeniu plama z jakiegoś napoju na fotelu jest w sumie taka sama jak przez czyszczeniem, tyły skopanych oparć po wyschnięciu są jedynie delikatnie czystsze. Być może to efekt zbyt krótkiego czyszczenia, bo efekt jest daleko mniejszy niż miałem nadzieję uzyskać. Fugi po czyszczeniu też nie są takie, jak chciałem, a szczoteczka do czyszczenia dość konkretnie się odgniotła.
                                      Z kolei jestem zadowolony w tego w jaki sposób usunąłem brud ze szczelin w oknach czy z baterii umywalkowej i umywalki.
                                      Generalnie wydaje się, że ta myjka zadziała dobrze na twardych (nieporowatych) powierzchniach, gdzie nie za bardzo jest dostęp. O dobrym wyczyszczeniu tapicerki można chyba zapomnieć.

                                      Reasumując: gdybym wydał na to przynajmniej 300zł to wkurzałbym się, że działa tak słabo. Ale jak na 80zł to myślę, że do czyszczenia zakamarków pod maską czy czasem czegoś w domu jest w sam raz.
                                      Ostatnio edytowany przez Agamek12; 894.
                                      Adam... Używam:
                                      Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                                      Passek: B6 175KM/366Nm

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez Agamek12 Zobacz wpis
                                        Trudno pisać o jakości po jednym dniu użytkowania. Ale jak na razie nic nie odpadło, trzyma się w kupie i sprawia wrażenie solidne.
                                        Co do ciśnienia - to jest bardzo proste urządzenie, w którym ciśnienie wynika tylko i wyłącznie ze wzrostu ciśnienia w urządzeniu wynikającego z przemiany wody w gaz. Przez kilka sekund po wciśnięciu spustu jest (przyjmijmy) mocne, po kilku kolejnych sekundach maleje. Ale jak te kilka sekund pogrzeje, to wznów przez chwilę jest mocne.
                                        Końcówki są takiej jak na zdjęciu z Lidla.

                                        Wczoraj próbowałem wyczyścić tapicerkę w samochodzie. Efekt jest taki, że po czyszczeniu plama z jakiegoś napoju na fotelu jest w sumie taka sama jak przez czyszczeniem, tyły skopanych oparć po wyschnięciu są jedynie delikatnie czystsze. Być może to efekt zbyt krótkiego czyszczenia, bo efekt jest daleko mniejszy niż miałem nadzieję uzyskać. Fugi po czyszczeniu też nie są takie, jak chciałem, a szczoteczka do czyszczenia dość konkretnie się odgniotła.
                                        Z kolei jestem zadowolony w tego w jaki sposób usunąłem brud ze szczelin w oknach czy z baterii umywalkowej i umywalki.
                                        Generalnie wydaje się, że ta myjka zadziała dobrze na twardych (nieporowatych) powierzchniach, gdzie nie za bardzo jest dostęp. O dobrym wyczyszczeniu tapicerki można chyba zapomnieć.

                                        Reasumując: gdybym wydał na to przynajmniej 300zł to wkurzałbym się, że działa tak słabo. Ale jak na 80zł to myślę, że do czyszczenia zakamarków pod maską czy czasem czegoś w domu jest w sam raz.
                                        dzięki za cały opis
                                        jeśli chodzi o ciśnienie, to w takim razie odpuszczam - karcher sc-1 tym różni się od tych tanich myjek, że potrafi utrzymać dość stałe ciśnienie przez praktycznie całą zawartość pojemnika. W tych tanich, które miałem wcześniej, trzeba było właśnie "pompować", czyli robić przerwy na ponowne dogrzanie, bo inaczej ciśnienie pary po chwilowym uderzeniu wystarczało w porywach do odklejania znaczków z kopert

                                        swoją drogą dzięki za koncepcję - spróbuję w w wolnym momencie poczyścić fotele w octavce parą, tego nigdy jeszcze nie próbowałem

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Ciśnienie z czasem nie maleje "do zera" - strzelam, że po kilkudziesięciu sekundach traci jakieś 20%.
                                          Adam... Używam:
                                          Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                                          Passek: B6 175KM/366Nm

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            taka myjka a sens ale wlasnie wiekszych plam nie ruszy, wiesz co ruszy plamy? firanka z duzymi oczkami i ciepla woda z plynem. firanka dziala jak papier scierny ale nie psuje materialu, polecam

                                            Komentarz

                                            POWRÓT NA GÓRĘ
                                            Pracuję...
                                            X