Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wycieczka do Szczawnicy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wycieczka do Szczawnicy

    Cześć. Wybieram się Skodziną do Szczawnicy pod koniec kwietnia i mam kilka pytań do tych co byli lub mieszkają w tej miejscowości .
    1 Może mi ktoś zaproponować sprawdzony nocleg ze średniej półki cenowej(łazienka w pokoju , parking , no i jakiś aneks kuchenny )?
    2. Mam niecały tydzień co zwiedzać jakie szlaki najciekawsze w pierwszej kolejności ? przede wszystkim piesze wycieczki ale biorę pod uwagę niedaleką wyprawę autem.
    3. Jechać do Szczawnicy czy może miejscowość obok Krościenko nad Dunajcem ?
    4 . Czy stacje paliwowe bez problemu znajdę ?
    5 .(do mieszkańców) dużo turystów przybywa w tamte rejony czy raczej spokojnie jest ?
    6. Którędy prowadzi najwygodniejsza droga( w miarę prosta i niedziurawa ) kierując się od Nowego Sącza ?

  • #2
    Noclegu ci nie polecę, bo sam znalazłem coś na miejscu i szał to nie był. Co do atrakcji to ekspertem nie jestem bo byłem tylko raz, ale spływ Dunajcem całkiem spoko. Można wynająć rowery i przejechać się wzdłuż rzeki na Słowacje do czerwonego klasztoru. Jeśli lubisz górskie wycieczki to polecam wyjść na Trzy Korony- bardzo ładne widoki na szczycie i dość łatwo się wychodzi (ja wychodziłem z trójką małych dzieci).
    Jeśli masz ochotę na krótkie wycieczki to możesz skoczyć na zamek w Niedzicy i w Czorsztynie. Z jednego do drugiego zamku można popłynąć stateczkiem przez jezioro. Podobno super jest Wąwóz Homole, niestety nie byłem.
    Generalnie mimo że miałem pogode do niczego to i tak mi się podobało.

    Komentarz


    • #3
      1. Porębówka - nie jest to jakiś mega luksus, parking tez upierdliwy - ale widok fajny, właściciel bardzo w porządku, aneksik jakiś tam jest (nie korzystałem), łazienka w pokoju. Byliśmy na przełomie roku i chętnie wrócimy. Raz byliśmy w Uliaszówce - też bardzo miło wspominam (parking lepszy), ale niestety z psiakami nie przyjmują.
      2. Wedle uznania, kondycji i warunków, ciężko ot tak coś doradzić zwłaszcza, że w Szczawnicy bywałem tylko zimą - a wtedy trochę inaczej się planuje.
      3. Ja wybierałem zawsze Szczwnicę, jakoś bardziej mi podeszła. Po Krościenku sobie pospacerowaliśmy i wystarczyło.
      4. Diesla zawsze tankowałem zawsze zbliżając się do Szczawnicy i później dobijałem do pełna w drodze powrotnej przy okazji postoju w Krakowie tak żeby do Bstoku już nie musieć kombinować. Pewnie masz LPG, więc czekają Cie częstsze wizyty. Na pewno jest w Krościenku.
      5. Nie mieszkam to się nie wypowiem W okresie świąteczno-noworocznym kiedy tam jeżdże jest sporo.
      6. Wszytkie dziurawe :P

      Odnośnie poprzedniego postu - wąwóz jest super, ale tak naprawdę króciutki. Najfajniejszym etapem wg mnie jest ten na dole, do schodów - skałki, woda. Zamki moim zdaniem przereklamowane, ale co kto lubi. Obejrzeliśmy z zewnątrz i wystarczyło, woleliśmy połazić po okolicach.
      Ostatnio edytowany przez PieTrzaK; 5567.

      Komentarz


      • #4
        Trzy Korony, Sokolica- wiadomo program obowiązkowy- piękne widoki na przełom Dunajca. Polecam okolice Jaworek- Doliną Białej Wody- miejsce starej łemkowskiej wsi i dalej górami przez Wysoką do Szczawnicy.
        Z Sącza jest jedna droga do Krościenka, a z Krościenka jedna do Szczawnicy- więc wybierać nie ma w czym.

        Komentarz


        • #5
          Super dzięki chłopaki. Ktoś jeszcze coś podpowie?

          Komentarz


          • #6
            Ja miałem nocleg w miejscowości Kluszkowce. Pokój z widokiem na jezioro Czorsztyńskie i zamek. Z tamtąd jeździłem na wycieczki, zamek Niedzica, Czorsztyn. Do Sromowców na spływ do Szczawnicy. Było fajnie. W górach odpoczywam.

            Komentarz


            • #7
              użytkownicy powyżej dość dobrze wszystko opisali ja również polecam Szczawnicę, bardzo malownicza miajscowość

              Komentarz


              • #8
                Odnośnie noclegu to polecam Tęczowe wzgórze . Nie wiem jak teraz z cenami ale kilka lat temu stosunek jakości do ceny. rewelacyjny. Śniadania na tarasie z widokiem na góry. My nastawiliśmy się głównie na rowery i podjazd pod sam nocleg był trudny. Mają też małe domki na kilka osób. Jest duża kuchnia na dole wyposażona w sprzęt z górnej półki.
                O III 4x4 2,0TDI Elegance+dynamic+amazing+GSM i inne
                Poprzednia O II FL 2.0 TDI elegance + dynamic

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X