Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

korekta pita za 2015 i 2016

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • korekta pita za 2015 i 2016

    Przerabiał ktoś korektę PITa?

    Parę lat temu wprowadzili próg powyżej którego nie przysługiwała ulga na dziecko, więc przestałem ją rozliczać i zapomniałem o temacie.
    Okazało się, że w przypadku dwójki dzieci prog nie obowiązuje. Ergo od urodzenia drugiego dziecka mogłem z powrotem z niej korzystać czego nie robiłem ...
    Czytałem, że korektę można składać do 5 lat. Czy to oznacza że da się te pieniądze odzyskać? Mowa o całym roku 2016 i części 2015.
    Powered by R-Performance

  • #2
    Miałem podobny problem, ale postanowiłem to dać do biura, które ma usługi księgowe i oni mi to ogarnęli tak jak trzeba. Sam nie wiedziałem jak to zrobić. Tak, ja pieniądze dostałem bez problemu

    Komentarz


    • #3
      Oczywiście, że da się odzyskać te pieniądze. Oprócz złożenia korekty PITa za 2015 i 2016 rok trzeba założyć 2 "wnioski o stwierdzenie nadpłaty" ( za każdy rok osobno). W internecie pewnie dostępne są jakieś wzory. Grunt żeby w takim wniosku podać w jakim podatku żądamy stwierdzenia nadpłaty ( w tym przypadku podatek dochodowy od osób fizycznych), za który rok, podać kwotę nadpłaty i krótkie uzasadnia z czego ona wynikła. Do wniosków dołączasz kserokopię aktów urodzenia dzieci oraz PITów-11 za dany rok i jeśli dziecko miałoby skończone 18 lat zaświadczenie ze szkoły, że w danym roku się uczyło. Urząd będzie miał 2 miesiące od złożenia tych dokumentów na wydanie decyzji.

      Komentarz


      • #4
        Działa to w dwie strony.
        Czyli jeśli okaże się że "nieświadomie zataiłeś" źródło dochodu musisz złożyć korektę.

        Jeśli zaś przysługuje ulga, z której nie skorzystałeś masz prawo do złożenia korekty.
        Nie wiem jak u Ciebie w US ale u mnie kobieta z okienka pomogła mi napisać korektę.
        Była O2 RS 190 km / 436 Nm
        Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

        Komentarz


        • #5
          byłem w US, żeby potwierdzić wiedzę internetową,
          Składam korektę za dwa poprzednie lata, a dopłatę w tym roku mogę pomniejszyć o nadpłatę z zeszłych lat
          W jednym okienku powiedzieli żeby napisać do tego jakieś pismo przewodnie, w pokoju gdzie rozliczają, panie powiedziały żebym nie produkował papieru bo same dojdą do tego, że jak była nadpłata w poprzednich latach a teraz przeleje mniej niż wynika z obecnego pita to że trzeba to zbilansować.

          W każdym razie mentalność i podejscie do klienta w urzędzie zmieniła się nie do poznania (ostatni raz byłem chyba z 15 lat temu)
          Mega pozytywne zaskoczenie
          Powered by R-Performance

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X