Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Aquaparki w południowej Słowacji i zachodnich Węgrzech

Zwiń
X
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Aquaparki w południowej Słowacji i zachodnich Węgrzech

  Tak mnie wzięło na napisanie kilku słów po 2-tygodniach leżenia w ciepłej wodzie z rodziną 2+2 i odwiedzeniu 4 aquaparków.
  1. Velky Meder (Słowacja)
  Wejście z rodzinną 2+2 na cały dzień 29,5E (26,5E jeśli jest się zameldowanym w VM i dostanie się od wynajmującego kupon), 20 zjazdów ze zjeżdżalni zewnętrznych 4E (wewnętrzne w cenie), parking 3E, leżak 2E. Frytki 1-1,5E, hamburger 2,5E, kebab 3,5E, pierś z kurczaka z frytkami 3-4E, piwo duże 1,5E, lody 0,6E-1,5E. Są baseny zewnętrzne i wewnętrzne. Najcieplejszy 36-38stC. Duży basen wewnętrzny ze zjeżdżalniami dla małych dzieci.
  2. Dunajska Streda (Słowacja)
  Wejście z rodzinną 2+2 na cały dzień 26E, 30 zjazdów ze zjeżdżalni zewnętrznych 5E (wewnętrznych brak), parking 1E, leżak 2E. Jedzenie w cenach jak w VM. Są baseny zewnętrzne i wewnętrzne. Najcieplejszy 36-38stC. Brak basenu wewnętrznego dla dzieci.
  3. Sturovo (Słowacja)
  Wejście z rodzinną 2+2 na cały dzień 23E, zjazdy ze zjeżdżalni zewnętrznych na cały dzień 4E/osoba, parking bezpłatny. Jedzenie jakieś 20% droższe niż w VM i DS. Są baseny zewnętrzne, za wewnętrzne płaci się dodatkowo. Tu jest podobno jedyny słowacki aquapark z falą.
  4. Sarvar (Węgry)
  To zdecydowanie największy i najlepszy z opisywanych park.
  Wejście z rodzinną 2+2 na cały dzień 9.900HUF (lub 34E), zjeżdżalnie zewnętrzne i wewnętrzne w cenie, parking w cenie, leżak w cenie. Frytki 500HUF, hamburger 750HUF, kebab 1000HUF. Są baseny zewnętrzne i wewnętrzne. Najcieplejszy 35-38stC. Bardzo duże baseny wewnętrzne, basen dla dzieci z kilkoma zjeżdżalniami, w tym 3 dużymi.

  Planowałem jeszcze aquapark w BUK, ale zabrakło czasu.
  Ja spędzałem najwięcej czasu w Dunajskiej Stredzie (mimo, że mieszkałem w Velky Meder) - tam po prostu czułem się najlepiej. Najlepszy z odwiedzonych aquapark to Sarvar (i chyba finalnie najtańszy). Ale Velky Meder i Sturovo to również godne odwiedzenia miejsca (Sturovo odwiedziłem raz było za daleko na dojazdy, a w VM byłem ze 3-4 razy, byłem tam codziennie w zeszłym roku).

  Z rzeczy wartych informacji. W Velky Meder bez problemu (i wcześniejszej rezerwacji) można znaleźć kwaterę dla 2+2 za 30E/doba. Nie będzie to apartament taki jak w kurortach chorwackich, ale będzie tam czysto, z TV, wi-fi, mikrofalą - tyle tylko, że w klimacie lat 80-tych lub 90-tych. Takie nowożytne to koszt 60-90E za dobę. Bez większego problemu dogadacie się tam po polsku używając czasem gestykulacji.

  Jeśli ktoś potrzebuje więcej info dajcie znać - odpowiem dopóki pamiętam.
  Ostatnio edytowany przez Agamek12; [ARG:4 UNDEFINED].
  Adam... Używam:
  Rolka: e11FL 97KM/130Nm
  Passek: B6 175KM/366Nm

 • #2
  Widze ze te na poludniu Slowacji blizej Wegier to polowa ceny tych na polnocy Slowacji.

  Link

  Link

  Pytanie o ilosc atrakcji i porownanie jednych z drugimi, czy te na polnocy warte sa tej ceny ?? Byl ktos i ma porownanie ??
  Spritmonitor.de

  Komentarz


  • #3
   Zamieszczone przez Maicroft Zobacz posta
   Widze ze te na poludniu Slowacji blizej Wegier to polowa ceny tych na polnocy Slowacji.

   Link

   Link

   Pytanie o ilosc atrakcji i porownanie jednych z drugimi, czy te na polnocy warte sa tej ceny ?? Byl ktos i ma porownanie ??
   i 1/4 tego co w podłódzkim Uniejowie: Cennik | Termy Uniejów

   Te aquaparki z południa Słowacji to nie są wypasione aquaparki z masą atrakcji - to raczej miejsce spokojnego, leniwego odpoczynku. Ten w Sarvar to z kolei już aquapark pełną gębą - choć z relacji kolegów ten w Hajduszoboszlo jest znacznie większy, z większą ilością atrakcji, ale też i wyraźnie droższy. No i z tego co mówił kolega, aquapark np. w Beszeniowej jest gorszy niż w Sarvar.
   Ostatnio edytowany przez Agamek12; [ARG:4 UNDEFINED].
   Adam... Używam:
   Rolka: e11FL 97KM/130Nm
   Passek: B6 175KM/366Nm

   Komentarz


   • #4
    Ja w poniedziałem (30/07) zabieram swoją Octavie - do tego dzieci i żonę do Nyíregyháza'y. Byliśmy w ubiegłym roku z O2 Tour. Auto było niezawodne, dzieci szczęśliwe, żona uśmiechnięta. Dla mnie wszystko jedno gdzie będę stał w wodzie po kolana
    Ale mimo iż Nyíregyháza nie do końca jest w zachodniej Hungarii to po powrocie z tegorocznego wypadu postaram się coś tu dopisać
    Mój czarnuch
    http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...h-musampa-2018

    Komentarz

    Pracuję...
    X