Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Piec dwufunkcyjny - co polecicie?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Piec dwufunkcyjny - co polecicie?

    Chyba będę musiał wymienić swój piec (Junkers Cerapur ZWB 28 -3c ze sterownikiem Junkers FW120 nie jest w stanie nagrzać mi ciepłej wody do odpowiedniej temperatury).
    Co polecicie - z czego korzystacie i jesteście zadowoleni?
    Interesuje mnie piec dwufunkcyjny, dom ma 3 poziomy po ~50m2 (razem około 150m2 po podłodze), łazienka na każdym poziomie + kuchnia na parterze. Woda miejska z wodociągu.
    Ostatnio edytowany przez Agamek12; 894.
    Adam... Używam:
    Rolka: e11FL 97KM/130Nm
    Passek: B6 175KM/366Nm

  • #2
    jak ma być komfortowo to jednofunkcyjny plus zasobnik, dlaczego chcesz iść w dwufunkcyjny?
    Powered by R-Performance

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez Clip Zobacz wpis
      jak ma być komfortowo to jednofunkcyjny plus zasobnik, dlaczego chcesz iść w dwufunkcyjny?
      mam teraz taki... Nie znam się zupełnie i szukam inspiracji... Może być każdy układ. Również jakaś modernizacja obecnie posiadanego.
      Adam... Używam:
      Rolka: e11FL 97KM/130Nm
      Passek: B6 175KM/366Nm

      Komentarz


      • #4
        wez pogadaj z kumatym serwisantem czy nie można go przerobić na jednofunkcyjny i dołożyć zasobnik. Szkoda go wywalać na złom.
        Masz miejsce na zasobnik obok? Najlepiej conajmniej 150 litrów

        edit: w necie piszą że są dwie wersje więc powinno dać się przezbroić
        Ostatnio edytowany przez Clip; 38915.
        Powered by R-Performance

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez Clip Zobacz wpis
          wez pogadaj z kumatym serwisantem czy nie można go przerobić na jednofunkcyjny i dołożyć zasobnik. Szkoda go wywalać na złom.
          Masz miejsce na zasobnik obok? Najlepiej conajmniej 150 litrów

          edit: w necie piszą że są dwie wersje więc powinno dać się przezbroić
          właśnie chcę zaprosić autoryzowanego serwisanta Junkersa i wydobyć od niego jak najwięcej informacji.
          Adam... Używam:
          Rolka: e11FL 97KM/130Nm
          Passek: B6 175KM/366Nm

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez Clip Zobacz wpis
            wez pogadaj z kumatym serwisantem czy nie można go przerobić na jednofunkcyjny i dołożyć zasobnik. Szkoda go wywalać na złom.
            Ale co da przerobka ?? A czym bedzie dom grzal ?? Kolejny kociol wklei w kotlowni w ktorej juz teraz pewnie nie ma miejsca.


            Dolozyc bufor do istniejacej instalacji i tyle, moze gdzies sie znajdzie jeszcze miejsce na taki zbiornik. Z pracy biezacej to sie nie dziwie, ze nie daje rady.



            Druga sprawa odleglosc od miejsca grzania do miejsca wyplywu - w 3 pietrach to jest wiecznosc, co wiaze sie w wiecznym laniem zimnej wody i tu moim zdaniem w tych newralgicznych punktach albo montaz elektrycznych przeplywowych ogrzewaczy, ktore z poczatku podadza nam ciepla wode, a potem juz bedzie leciec ciepla ze zbiornika CWU, albo przerobka instalacji na taka z cyrkulacja.

            Ja mam piecyk w lazience i 2mb rury i od odkrecenia kranu do pojawienia sie cieplej wody to uplynie zawsze z 5 sekund, a goraca czyli taka 45'C to kolejne 3 sekundy To ile trzeba czekac i wylac wody w kanalizacje przy 20mb.
            Spritmonitor.de

            Komentarz


            • #7
              kociol dwufunkcyjny = ogrzewanie plus obieg do przepływowego grzania wody
              kocioł jednofunkcyjny = ogrzewanie wody która leci albo do grzejników albo do wężownicy która jest w zasobniku (przełaczane zaworem)

              żeby podłączyć zasobnik trzeba przerobić z dwufunkcyjnego na jednofunkcyjny. Te kotły były w obydwu wersjach stąd zakładam że to kwestia przełożenia kilku gratów w środku i dołożenia zasobnika
              Powered by R-Performance

              Komentarz


              • #8
                O ile tak sie da w tym modelu Bez zasobnika to sie nie obejdzie.

                Agamek12 Ty rekin budownictwa kupiles cos od developera ?? Bo jak tak czytam, to co chwile cos wypadaloby przerobic w tym domu, zamiast mieszkac
                Spritmonitor.de

                Komentarz


                • #9
                  Kupiłem gotowy dom, którego ktoś nie zdążył wykończyć. A ze mam gdzie mieszkać i kupiłem go w przyzwoitej cenie, to mogę sobie pozwolić na mniej lub bardziej delikatne zmiany i modernizacje... jak to przy remoncie. Ale jeszcze ze trzy miesiące i 100kzł i się przeprowadzę :-)

                  PS: ja to jestem pikuś... Ale mój dobry kolega z potężnym doświadczeniem (jest między innymi jedynym Polakiem, który był kierownikiem budowy elektrowni jądrowej) nie potrafi poradzić sobie ze znalezieniem ekipy wykończeniowej - ale uratowałem go - będzie u niego pracować ekipa, która dla mnie była za droga.
                  Ostatnio edytowany przez Agamek12; 894.
                  Adam... Używam:
                  Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                  Passek: B6 175KM/366Nm

                  Komentarz


                  • #10
                    U nas jest vailant dwufunkcyjny, jeszcze jest jakis polski producent pieców gazowych ale nie mogę przypomnieć sobie nazwy

                    Komentarz


                    • #11
                      Ja mam na mieszkaniu Dwufunkcyjny z zamkniętą komorą spalania firmy vailant i jestem mega zadowolony. Piec ma już z 7 lat i do dziś śmiga bez awarii

                      Komentarz


                      • #12
                        Cerapur Acu

                        Ja od 2 lat użytkuję wiszący kocioł kondensacyjny Junkers Cerapur Acu z wbudowanym zasobnikiem warstwowym o pojemności 42 l. Przy 3 osobach i dwoch lazienkach nie ma problemu z cwu.

                        Komentarz


                        • #13
                          Polski producent to "Termet" mam ten piec od 5 lat i złego słowa nie mogę powiedzieć.

                          Komentarz


                          • #14
                            ja mam taki :
                            Link
                            daje rade w moim segmencie około 145 m2
                            O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez Agamek12 Zobacz wpis

                              mam teraz taki... Nie znam się zupełnie i szukam inspiracji... Może być każdy układ. Również jakaś modernizacja obecnie posiadanego.
                              Po pierwsze kup z porządnym zasobnikiem. A po drugie kup od osoby/firmy którą masz najbliżej tak aby Pan Fachowiec w razie potrzeby mógł przyjść jak najszybciej a nie w przyszłą środę.
                              Marka nie ważna, to jest wszystko to samo. Jeżeli jeszcze jest taka możliwość to polecam tzw. trzecią rurę dzięki której ciepła woda w kranie jest Już a nie za parę, paręnaście, parędziesiąt sekund. Mam i polecam.
                              Pozdrawiam
                              perfex

                              Octavia HTP

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez loru Zobacz wpis
                                ja mam taki :
                                Link
                                daje rade w moim segmencie około 145 m2
                                ile lat masz ten kocioł?
                                Zdaje mi się, czy jesteś z Wołomina? Jeśli tak, to kto Ci go montował?
                                Do mnie ma przyjść jutro ktoś coś proponować... ale jak usłyszał jaką mam powierzchnię, ile łazienek, co chcę osiągnąć, to podał cenę za kocioł minimum 8kzł... :-(
                                Adam... Używam:
                                Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                                Passek: B6 175KM/366Nm

                                Komentarz


                                • #17
                                  Po pierwsze moc kotła gazowego powinna być dobrana w taki sposób, aby nie była zbyt mała oraz zbyt duża - patrz na współczynnik modulacji. Kolejna sprawa, to automatyka - czy np mają jakąś dodatkową automatykę, posiadają w sobie jakieś dodatkowe czujniki, sterowniki, zawory trójdrożne itd?
                                  Ewentualnie czy będą współpracowały z zewnętrzną automatyką.
                                  Ostatnio edytowany przez spj; 5971.

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Serwisant zaproponował mi przeróbkę posiadanego pieca. Za zasobnik 120l, pompki do wymuszenia obiegu, sterownik, itp. + wysterowanie zaordynował sobie 4000-4500zł. Muszę skonsultować ten pomysł z jakimś innym serwisantem i podjąć decyzję czy iść w przeróbkę za te pieniądze, czy kupić jakiś nowy o odpowiednich parametrach...
                                    Adam... Używam:
                                    Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                                    Passek: B6 175KM/366Nm

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Spróbuj zmniejszyć ciśnienie ciepłej wody na wyjściu z pieca to powinno załatwić sprawę. Natomiast przy jednoczesnym korzystaniu z dwóch odbiorników cwu przy tym układzie jaki masz zawsze będziesz miał problem i tutaj tylko zasobnik + cyrkulacja (przy trzech piętrach sam zasobnik nie spełni roli)

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Najbardziej zależy mi na stałej temperaturze na parterze i piętrze (tam mam prysznice). Na poddaszu tylko wanna, więc te parę sekund mogę poczekać na ciepłą wodę.
                                        Powoli nastawiam się na zakup nowego zestawu. Myślę o jednym z tych trzech (nie ukrywam, cena coraz bardziej ma znaczenie)
                                        Link
                                        Link
                                        Link
                                        Na sobotę umawiam się z montażystą/serwisantem obu powyższych marek - mam nadzieję, że coś mi doradzi.
                                        Adam... Używam:
                                        Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                                        Passek: B6 175KM/366Nm

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          A masz w instalacji tzw trzecią rurę czyli ciepłą wodę bez czekania?
                                          Co do samych pieców brałbym najtańszy, którego serwisanta masz pod ręką. To wszystko jeden pies więc najlepiej tanio i z serwisem na telefon.
                                          Ja mam buderus chyba raczej prosty ale z dużym zasobnikiem na ciepłą wodę (koło 200l) i trzecią rurą z pompką i jest idealnie. Czyli gorąca woda zawsze i wszędzie.
                                          Pozdrawiam
                                          perfex

                                          Octavia HTP

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Mam trzecią rurę... Przynajmniej na parterze i na piętrze.
                                            Co do serwisów - teoretycznie mam w najbliższej okolicy serwisy wszystkich znanych marek.
                                            Adam... Używam:
                                            Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                                            Passek: B6 175KM/366Nm

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Dołączę się do tematu.
                                              Muszę zmienić piec /Beretta/ z całym osprzętem, bo po 11 latach w zasadzie nie opłaca się naprawiać.
                                              Co koledzy i koleżanki polecają? Firma jest ważna, czy wszystko jeden szrot i istotny jest tylko dobry serwis na telefon? Do ogrzania jest ~235m2. Z góry dziękuje za podpowiedzi.
                                              Black Pearl, Elegance & RS LOOK
                                              @ by Tune-up Gdańsk
                                              TDI VP++ i jeszcze rośnie
                                              Antek

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Przerabialem niedawno ten temat i wybrałem berette z zamkniętą komorą piec dwufunkcyjny . Nie chce zachwalac ale wychodzi najlepiej cenowo i serwis nie jest drogi . Żywotność na poziomie całej reszty firm .

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Jaki dom?
                                                  Adam... Używam:
                                                  Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                                                  Passek: B6 175KM/366Nm

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X