Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Piec dwufunkcyjny - co polecicie?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    DeDietrich Mcr 3 24/28 mam i polecam jesli chodzi o dwufunkcyjny, grzeje mi dwa pietra w domu, nie wspominając o wodzie oczywiście

    Komentarz


    • #27
      Zamieszczone przez Agamek12 Zobacz wpis
      Jaki dom?
      Dwa piętra. Bez piwnicy i strychu.
      Black Pearl, Elegance & RS LOOK
      @ by Tune-up Gdańsk
      TDI VP++ i jeszcze rośnie
      Antek

      Komentarz


      • #28
        Może komuś się przyda.
        Sytuacja wygląda tak, że polecani mi przez różnych znajomych fachowcy polecają jednak iść w kierunku dołożenie zasobnika dedykowanego do pieców dwufunkcyjnych (np. Galmet Fusion Fusion - zbiornik warstwowy c.w.u. do dwufunkcyjnych kotłów gazowych - SG(S) - Galmet ). Koszt takiej modernizacji to ~4kzł (zasobnik ~2kzł, pompa cyrkulacyjna ~350zł, robocizna ~1000zł, pozostałe materiały ~600zł). Z drugiej strony zestaw Cerapur Smart z zasobnikiem i montażem to około 9-10kzł. Wciąż jestem w kropce, ale decyzję musze podjąć w przyszłym tygodniu.
        Adam... Używam:
        Rolka: e11FL 97KM/130Nm
        Passek: B6 175KM/366Nm

        Komentarz


        • #29
          Przy piecu pamietaj o corocznych przegladach ja byłem dymany aż trafilem na prawdziwego fachowca, który otworzył piec, dopompowal powietrze itd bo reszta to tylko panel otwierala i to wsio

          Komentarz


          • #30
            Z ekonomicznego punktu widzenia wybór jest prosty - modernizacja instalacji poprzez dołożenie dodatkowego zasobnika cwu. Rozumiem, że jako źródło wykorzystasz swój istniejący kocioł Junkers Cerapur ZWB 28 -3c, po dostosowaniu do pracy z wolnostojącym zasobnikiem.

            Komentarz


            • #31
              Co do przeglądów. Do mnie przyszedł taki magik z córką która się uczyła fachu. Piec rozkręcił do gołych rurek. Nawet wężownice podłączył do jakiegoś urządzenia która ją odkamieniała. Tak się grzebał, że mówie ja ide na zakupy a jak by pan skończył to niech pan tylko zatrzaśnie drzwi. Wracam po 1.5h a gosciu kompresorem zaworki przedmuchuje. Hehe.
              Co do modernizacji to ja bym sie w to nie pchał. Chyba, że obecny piec nie jest stary. Podobno dzisiejsze piece są na 10 lat robione a potem zaczyna się... a to pompa, komputer itd i cena przekracza wartosc pieca.

              Komentarz


              • #32
                Moj cerapur ma 5 lat. Fachowcy radza go przerobic, bo podobno jakosc pieca jest w porownaniu z dzisiejszymi na super poziomie.
                Adam... Używam:
                Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                Passek: B6 175KM/366Nm

                Komentarz


                • #33
                  Ja przyjąłem takie rozwiązanie :
                  1. do podgrzewania wody podgrzewacz gazowy pojemność 80 litrów - wystarczający dla 5 osobowej rodziny. Korzystam z niego od piętnastu lat ( wymieniam co 3 lata anodę magnezową ) bez serwisowy i bez elektroniki. Zamknięta komora spalania, spaliny przez ścianę. zużycie gazu 20m sześć/m-c.Temperatura wody ustawiona , tak aby nie trzeba było mieszać z zimną.
                  Pojemnościowy podgrzewacz wody Ariston SGA 80 FB PL 003043 - Opinie i ceny na Ceneo.pl.
                  2. do ogrzewania zastosowałbym zwykłego jednofunkcyjnego kondensacyjnego termeta za 3 tys. ( jeżeli zwiększona głośność nie stanowi problemu ). Sam używam souniera duvala sprzed 10 lat, sterownik pokojowy tygodniowy, spaliny też przez ścianę, ale jak padnie kupię termeta.

                  Zalety rozwiązania : dwa niezależne urządzenia, zawsze jedno może pracować .
                  Wady - nie wiem jak z obiegiem cwu przy podgrzewaczu. Nie mam takiej instalacji.

                  Cena za dwa urządzenia łącznie 4500 zł + montaż.

                  ps. w Twoim przypadku dokupiłbym sam podgrzewacz (w oparciu o moje doświadczenia) , a Junkersa pozostawił dożywotnio - który w od maja do października miałby wolne. Myślę że koszt z montażem zamknął by się kwotą 2000 zł.
                  ps 2. tu jest jeszcze tańszy za 1350 zł
                  Ariston S/SGA X 80 EE - Gazowy podgrzewacz pojemnościowy
                  Ostatnio edytowany przez bob the builder; 17837.

                  Komentarz


                  • #34
                    Update.
                    mam juz zasobnik i cyrkulacje. Ciepla woda w kuchni, dolnej i srodkowej lazience pojawia sie po doslownie chwili. Woda w zasobniku (powylaczeniu systemu) traci przez 12h okolo 2stC.
                    zaplacilem (przeplacilem) za to 4kzl z 8% vat.
                    Adam... Używam:
                    Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                    Passek: B6 175KM/366Nm

                    Komentarz

                    POWRÓT NA GÓRĘ
                    Pracuję...
                    X