Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Antena satelitarna - jaka?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Antena satelitarna - jaka?

    Poradzicie jakie parametry musi mieć antena? Muszę kupić coś, co w perspektywie będzie obsługiwać telewizję w kilku pokojach. Będę montować na dachu budynku (na kominie). Jaką czaszę kupić? Jaki konwerter?
    Będę podłączać coś w stylu "cyfrowego Polsatu" lub "nc+"...
    Adam... Używam:
    Rolka: e11FL 97KM/130Nm
    Passek: B6 175KM/366Nm

  • #2
    Wszystko zalezy od tego ile ma byc tych odbiornikow (ilu glowicowych, albo w jakim standardzie pracujacych), jakie maja odbierac sygnaly (hotbird czy astre rowniez) , czy to ma byc tak przyszlosciowo zrobione (unicable), czy tak byle jak (totalnie po kosztach), tego co masz w tej chwili w scianach, jakie sa mozliwosci rozbudowy w/po scianach.

    Antena to czasza minimum 100cm - taka kosztuje okolo 130zl, ktos moze powiedziec ze na 60cm kiedys dzialalo, no wlasnie kiedys , 110-120cm sa juz drozsze od minimum 200zl w gore.

    Konwerter to juz zalezy od tego co tam ma byc docelowo, moze byc quatro pod multiswicha lacznie z takim ktory obsluguje standard unicable, a moze byc zwykly quad albo octo.




    Spritmonitor.de

    Komentarz


    • #3
      85cm wystarczy. Np Corab Sae. Konwerter Inverto black premium z ilością wyjść jaką potrzebujesz i bedzie ok. Sygnał do 4ch dekoderów -quad. Jak więcej to można rozważać multiswitcha.

      Komentarz


      • #4
        Problem jest tylko taki, ze jak chcemy miec sensownie to trzeba albo isc w unicable albo do kazdego pomieszczenia miec po dwa druty, bo dla mnie dekoder z jedna glowica to totalna glupota. I w tym momencie taki quad konczy sie na salonie i sypialni
        Spritmonitor.de

        Komentarz


        • #5
          Zazwyczaj tylko dekoder główny ma dwa wejścia przy usługach multiroom. Więc quad na salon i dwa pokoje starczy. Wszystko zalezy ile dekoderów będzie.

          Komentarz


          • #6
            Kurdę, za dużo informacji dla mnie... Chyba jednak zdam się na montażystę - niech sam doradzi...
            Adam... Używam:
            Rolka: e11FL 97KM/130Nm
            Passek: B6 175KM/366Nm

            Komentarz


            • #7
              Hahaha. Czasem rzeczy niby błache a jednak poprzez forum czlowiek dowiaduje się wiele nowego. Nie zapomne jak kiedyś potrzebowałem informacji żeby kupić śmieszną brzytwę. Jak poczytałem forum " o goleniu" to dałem sobie spokój i zdałem się na radę sprzedawcy. Tam ludzie spierali się na jakiej skórze i pod jakim kątem ją ostrzyć. Mieli swoich forumowych specjalistów od ostrzenia itd. Ludzie to mają hobby

              Komentarz


              • #8
                1. A w ilu pokojach chcesz dekoder?
                2. Czy masz zrobione okablowanie do tv w scianach pod tynkiem? Jak tak to gdzie się schodzą kable? I ile kabli jest wypuszczonych z tego miejsca na dach-komin?
                3. Czy chcesz mieć też antenę naziemną?

                Nc+ i Polsat w opcji multiroom dają główny dekoder z nagrywarką a dodatkowe bez. Do dekodera z nagrywarką możesz wpiąć jeden kabel z sygnalem z anteny lub dwa. Dwa kable dają Ci możliwość oglądania kanału i w tym samym czasie nagrywania innego. Jeden kabel daje możliwość oglądania jednego kanału i nagrywania ale tylko programu z tego samego pasma co ogladany program. Czyli w uproszczeniu oglądasz jeden kanał a możesz nagrywać 1/4 kanałów ale nie masz wpływu które.
                Do każdego z dekoderów musi schodzić jeden kabel od konwertera anteny sat i ew.dwa do dekodera z nagrywarką. Jest też nowość, unicable, gdzie jednym kablem leci wiele sygnałów ale nie będę Ci mieszał w głowie.

                Konwertery:

                Single - jedno wyjście
                Twin - dwa
                Quad - cztery
                Octo - osiem

                Musisz się zastanowić w ilu pokojach chcesz tv i ile sygnałów z konwertera potrzebujesz:

                dekoder z nagrywarką = jeden sygnał lub dwa dla pełnego nagrywania
                dekoder dodatkowy = jeden sygnał

                Od operatora dostajesz jeden dekoder główny i kilka dodatkowych.
                W Polsacie raz na kilkanaście dni blokują się dekodery dodatkowe, trzeba je odblokować kartą z dekodera głównego. Takie zabezpieczenie zeby nie dzielić się abonamentem z sąsiadami itp.
                W nc+ dekodery muszą być połączone ze sobą w sieć. Tak jak komputery. Można zrobić to po wifi ale nie zawsze działa to stabilnie. Najlepiej jest połaczyć je kablami lan. Jeśli masz puszczone pod tynkiem to nie ma problemu, gorzej jak trzeba je dokładać.

                Ostatnio edytowany przez Przemm81; 48613.

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez Przemm81 Zobacz wpis
                  A w ilu pokojach chcesz dekoder?
                  finalnie pomysł jest taki, że mogę mieć 5 oddzielnych telewizorów...
                  Adam... Używam:
                  Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                  Passek: B6 175KM/366Nm

                  Komentarz


                  • #10
                    Przeczytaj post wyżej bo edytowałem

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez Przemm81 Zobacz wpis
                      Przeczytaj post wyżej bo edytowałem
                      Dzięki, poczytałem... ale to dla mnie chyba zbyt trudne...
                      Adam... Używam:
                      Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                      Passek: B6 175KM/366Nm

                      Komentarz


                      • #12
                        Bo nie potrzebnie namieszane, po 1 kablu do każdego pokoju i wszystkie do anteny. Jest połowa 19r. jest unicable od kilku lat. Całość w sieć po wifi i koniec.
                        Seria 188KM/270Nm na 95RON

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez Przemm81 Zobacz wpis
                          dekoder z nagrywarką = jeden sygnał lub dwa dla pełnego nagrywania
                          dekoder dodatkowy = jeden sygnał

                          Od operatora dostajesz jeden dekoder główny i kilka dodatkowych.
                          W Polsacie raz na kilkanaście dni blokują się dekodery dodatkowe, trzeba je odblokować kartą z dekodera głównego. Takie zabezpieczenie zeby nie dzielić się abonamentem z sąsiadami itp.
                          W nc+ dekodery muszą być połączone ze sobą w sieć. Tak jak komputery. Można zrobić to po wifi ale nie zawsze działa to stabilnie. Najlepiej jest połaczyć je kablami lan. Jeśli masz puszczone pod tynkiem to nie ma problemu, gorzej jak trzeba je dokładać.

                          Opcja na te niedogodnosci jak ktos ma troche pojecia jest sharing we wlasnym domu, oczywiscie to nie jest najtansza opcja Mamy wtedy jeden dekoder glowny, a te pozostale nie beda pytac o uprawnienia co kilka dni i mamy tyle dekoderow wlasnych ile chcemy i kazdy moze miec wlasny dysk Pozostaje kwestia legalnosci dla wielu osob czy wlozenie karty z modulem warunkowym do wlasnego dekodera i udostepnienie tego sygnalu na drugi wlasny dekoder w pokoju obok jest ok.



                          A malo tego wifi nas otacza?

                          Starej daty jestem - tam gdzie sie da to wole miec kabelek niz kolejna siec w eterze.
                          Ostatnio edytowany przez Maicroft; 5.
                          Spritmonitor.de

                          Komentarz


                          • #14
                            Miałem antenę polsatu, którą "dają" za 49 zł. Nie szło oglądać na tym nic. Dosłownie. Zachmurzenie spore - brak tv, wiatr - brak tv, śnieg - brak tv, deszcz - brak tv. Po zmianie samego talerza na taki 110 nie ma teraz uja we wsi, żeby nie było TV. Raz konwerter a dwa duży talerz bo nawet najlepszy konwerter nie podoła jak talerz będzie za mały.
                            Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                            Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                            Komentarz


                            • #15
                              No ale to jest żagiel 110 montowany do komina, czy na etapie budowy było o tym pomyślane przy obecnych wiatrach? Mówi się, że im dalej na pn to większa czasza. Mam corab 90 i już nieźle chodzi na boki przy wichurach.
                              Seria 188KM/270Nm na 95RON

                              Komentarz


                              • #16
                                70 polsatu to tak już na styk. Troche chmur i tnie tvny. Optymalna wielkosc to chyba 80-90.

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez Sebastian_M26 Zobacz wpis
                                  No ale to jest żagiel 110 montowany do komina
                                  na dobrej, mocnej podstawie nie przeszkadza to w niczym.
                                  U mnie tak od trzech lat sobie stoi i jest ok
                                  Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                                  Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Dokładnie podstawa plus cztery płytki pasujące w ramę i antena nie do ruszenia

                                    Komentarz

                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                    Pracuję...
                                    X