Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

pierwsza szkoda :(

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • pierwsza szkoda :(

    Cześć, no i zdarzyło się...

    Moja Skoda zaliczyła pierwszą stłuczkę - kierowniczka za mną nie wyhamowała na zakopiance przed przejściem dla pieszych - ja nie mam jakichś poważnych szkód, ale jej ceed ma mocno uszkodzony przód - dziwię się że tak mocno ucierpiał w sytuacji gdy moje szkody są stosunkowo niewielkie.

    No ale wracając do tematu. Trochę jeżdżę, ale jak do tej pory to moja pierwsza kraksa i nie mam doświadczenia w negocjacjach z ubezpieczalniami, ani z warsztatami blacharskimi.
    Naprawiać czy wymieniać uszkodzoną klapę? zderzak oczywiście do wymiany. Dodatkowo lekko przygięte (nie połamane) są uchwyty mocujące od spodu zderzak.
    Przy zgłaszaniu szkody konsultant zaproponował wycenę i wypłatę odszkodowania. Nie zgodziłem się na razie, ale zastanawiam się czy nie byłoby korzystniej. Jak uważacie, jaki jest próg opłacalności przy naprawie tych uszkodzeń aby nie dopłacić do interesu?
    Załączone pliki
    Ostatnio edytowany przez wróg; 27292.
    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
    Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.
    Nie ponoszę winy za obrażenia psychiczne, jakie możesz odnieść w tym temacie.
    Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

  • #2
    Ale jaki próg opłacalności? Jak rozumiem wypłaca ubezpieczyciel sprawcy, więc wstaw do ASO, niech naprawiają bezgotowkowo. Gotówki dostaniesz tyle, że na fachową naprawę nie wystarczy.
    OCTAVIA '01

    Komentarz


    • #3
      Pójdą na naprawę w ASO 10-letniego auta?
      Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
      Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.
      Nie ponoszę winy za obrażenia psychiczne, jakie możesz odnieść w tym temacie.
      Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

      Komentarz


      • #4
        Oczywiście. Nie powinno być żadnych problemów. Jeszcze auto na czas naprawy dostaniesz.
        OCTAVIA '01

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez wróg Zobacz wpis
          Pójdą na naprawę w ASO 10-letniego auta?
          Naprawa z OC sprawcy - do 100% wartości rynkowej Twojego auta + zastępcze auto także z OC sprawcy. Jedź prosto do wybranego warsztatu np ASO albo jakiegoś zaufanego ale takiego co wystawia faktury a nie robi na lewo.

          Komentarz


          • #6
            do takiego co ma podpisaną umowę na bezgotówkowe naprawy z tym konkretnym ubezpieczycielem,
            Powered by R-Performance

            Komentarz


            • #7
              Dokładnie. Niech robią jak trzeba, a o kasę niech szarpie się warsztat z TU sprawcy.
              pozdrawiam - Darek

              Komentarz


              • #8
                Kosztorysowo zaproponowali 4k z kawałkiem. Bez oględzin na podstawie zdjęć. Odmówiłem.
                Podpisałem papiery z polecanym przez znajomego ASO (gość też pracuje w ASO Skody - tyle że innym) i czekam na odpowiedź TU na ich wycenę
                Ciekawe, że na stronie Compensy ASO to nie występuje jako "warsztat partnerski", ale z drugiej strony, na ich liście nie ma żadnego ASO
                Zobaczymy...
                Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
                Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.
                Nie ponoszę winy za obrażenia psychiczne, jakie możesz odnieść w tym temacie.
                Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

                Komentarz


                • #9
                  Z tego co wiem, nawet przy oględzinach TU zawsze proponuje około 50 %. Nawet taki kosztorys robią. Potem jest 2 x tyle i płacą. Zwłaszcza, jak ASO z nimi załatwia.
                  pozdrawiam - Darek

                  Komentarz


                  • #10
                    Jak dostajesz kosztorys z TU to masz robiony na stawce robocizny w granicach 50-60 zł do tego dopieraja najtansze części, które może pokazać program gdzie one są czasami takie że ich nie zamontujesz, ASO ich szybko spacyfikuje

                    Komentarz


                    • #11
                      ruwado niekoniecznie ASO, 3 miechy bawilem sie na lakierni w kosztorysowanie szkód i naprawy i z compensa walczyłem trochę bo sieroty źle spisali vin zle rzeczoznawca spisał vin itd. I skończyło się ze do passata B6 naprawa wyszla ok 15 tyś zł z czego wszystkie części z ASO

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez ruwado Zobacz wpis
                        Z tego co wiem, nawet przy oględzinach TU zawsze proponuje około 50 %. Nawet taki kosztorys robią. Potem jest 2 x tyle i płacą. Zwłaszcza, jak ASO z nimi załatwia.
                        Też mam podobne doświadczenie. Rzeczoznawca wycenił na 2600, a aso wzięło 6100. Ale ta wycena TU to byłą taka, że przy wymianie drzwi nie figurowało na liście nic na temat przełożenia osprzętu drzwi ani tapicerki - same gołe drzwi. A aso tak fachowo tapicerkę ściągało, że dziubali wkrętakiem gdzie popadnie, ale nie wiedzieli, że podłokietnik na do tego przeznaczony otwór. A nowo naklejone wygłuszenie po jakimś czasie odkleiło się z drzwi i porysowało szybę. Kołków do boczka drzwi użyli 3 różnych rodzajów, w tym takich bez podkładki gumowej, które miały luzy. Przy okazji lakierowania obili słupek B. Taki profesjonalizm jest w aso za grubą kasę. MKT Mielec. ;-)

                        Komentarz


                        • #13
                          Bo ASO kiedyś a dzisiaj to nie to samo, widziałem jak ASO VW w Gdańsku przy obwodnicy lakierowalo drzwi w polo, na ostro bez cieniowania sasiednich elementow

                          Komentarz

                          POWRÓT NA GÓRĘ
                          Pracuję...
                          X