Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Oczyszczacz powietrza

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Oczyszczacz powietrza

    Witam,
    Posiada ktoś oczyszczacze powietrza? Warto takie coś zakupić?

  • #2
    niewarto
    Adam... Używam:
    Rolka: e11FL 97KM/130Nm
    Passek: B6 175KM/366Nm

    Komentarz


    • #3
      nikt na tym forum nie widział na oczy oczyszczacza powietrza. Spróbuj się zarejestrować na Oplu. Tam powinni wiedzieć.
      Powered by R-Performance

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez Clip Zobacz wpis
        nikt na tym forum nie widział na oczy oczyszczacza powietrza.
        ja widziałem.
        Zamieszczone przez Clip Zobacz wpis
        Spróbuj się zarejestrować na Oplu.
        albo na Bravo Girl
        Była O2 RS 190 km / 436 Nm
        Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

        Komentarz


        • #5
          Posiadam u siebie w biurze takie coś: City M | Camfil

          Działa dobrze, szczególnie w okresie zimowym kiedy na zewnątrz ilość cząstek PM 2.5 przekracze kilkunastokrotnie średnioroczne stężenia, tak w biurze jest poniżej limitów określonych przez WHO. Ze swojej strony polecam.
          Tempo!! I tak cały tydzień, życie idzie jak na spidzie!

          Komentarz


          • #6
            Ja również posiadam w mieszkaniu oczyszczacz powietrza.
            To będzie już trzecia zima z nim i teraz nie wyobrażam sobie (jako że mieszkam w Krakowie ) kolejnego sezonu grzewczego bez oczyszczacza.

            Komentarz


            • #7
              Znajomy ma oczyszczacz Xiaomi i jest bardzo zadowolony, mówi że czuć równicę.
              Ja zamiast oczyszczacza zamontowałem u siebie rekuperację i w niej montuję sobie filtry jakie chcę. Zmiana białego filtra w czarny/ciemno-szary w 2 miesiące.
              Dawid

              Komentarz


              • #8
                Oczyszczacze są potrzebne, szczególnie dla osoby mieszkającej w zasyfionym mieście.
                Ranking 213 oczyszczaczy powietrza 2024 - loveair.pl - tutaj dobry ranking, można sobie fajnie wszystko dostosować

                Komentarz


                • #9
                  Załączam zdjęcia filtra zewnętrznego i wewnętrznego po 2 miesiącach wakacyjnych(lipiec, sierpień) w Gdańsku, czyli jednym z miast z top10, które mają najczystsze powietrze w Polsce.
                  O tyle mniej musiały przefiltrować nasze płuca. :-)
                  Załączone pliki
                  Dawid

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez Stravi Zobacz wpis
                    Znajomy ma oczyszczacz Xiaomi i jest bardzo zadowolony, mówi że czuć równicę.
                    Ja zamiast oczyszczacza zamontowałem u siebie rekuperację i w niej montuję sobie filtry jakie chcę. Zmiana białego filtra w czarny/ciemno-szary w 2 miesiące.

                    Mógłbyś polecić konkretny rekuperator? Posiadam dom 84m2. Jakich kosztów trzeba się spodziewać?

                    Komentarz


                    • #11
                      Mam rekuperator z raczej niskiej/średniej półki, ale polski - firma frapol - jestem z niego zadowolony. Ojciec ma dospel i mógłby być cichszy i łatwiejszy w obsludze, ale działa I spełnia swoje zadanie już kilka lat.
                      ​​​​​​Z tego co pamiętam to są 3 metody obliczania mocy danego rekuperatora:
                      Pierwsza to 1 minimum wymiana powietrza w przeciągu godziny czyli pewnie y ciebie 84 x 2.5 = minimum 210m^3.
                      Druga to wymiana powietrza na osobę w domu / pomieszczeniu, chyba 30m^3 na osobę, upewnij się co do tych danych.
                      Trzecia to ilość powietrza wyrzucanego z "brudnych" pomieszczeń, czyli np kuchnia min 70m^3, łazienka min 50
                      ​^3, garderoba/korytarz chyba 20​^3.
                      Chyba łączyło się drugą z pierwszą, czyli np musisz wyrzucić 190^3 brudnego powietrza i pobrać dla 5 osób 150^3 świeżego powietrza to bierzesz wyższą wartość, czyli 190.

                      Osobiście przy powyższych liczbach celowalbym w rekuperator z wymianą 300/350.
                      Wybierając rekuperator zwróć też uwagę na to gdzie go możesz zamontować, czasami np not można ich montować na strychu/poddaszu, a już na pewno nie na nieocieplonym poddaszu. Rozprowadzenie powietrza polecam zrobić na greenfexach lub podobnych rurach.
                      Co do kosztów to montowalem wszystko sam, bo wyceny firm zaczynały się od 20 tys. w zaleznosci od rekuperatora, bo mialem już zamieszkany dom a cena jeszcze mogła urosnac jeśli by uznali że napotkali problemy. Za rekuperator zapłaciłem chyba coś koło 7tys. + rury, rozdzielacze, obejmy, tłumiki, uchwyty, anemostaty, itp. Łącznie coś w granicach 10 tys.
                      Więcej mogę opowiedzieć na priv bo tutaj to chyba za szerokie grono i tak pewnie nie zainteresowane tematem.
                      Dawid

                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X