Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Kupno auta z większym przebiegiem - luźna dyskusja

Zwiń
X
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Kupno auta z większym przebiegiem - luźna dyskusja

Szanowni, taki temacik do piątkowego piwka, takżę proszę bez spin

Do tej pory zawsze miałem szczęście jeździć autami z przebiegami poniżej 100kkm.
    W związku z tym, że nie widzę w chwili obecnej powodu żeby wydać na auto więcej niż 80-90 tysięcy polskich pieniędzy to zastanawiam się nad autem większym/bezpieczniejszym/bardziej luksusowym. W moim budżecie i z niskim przebiegiem będą to auta mocno podstawowe lub leciwe.
    Znajduję sporo aut, które mi się podobają z silnikami, które bym chciał ale z przebiegami około 150kkm.
    Zdaję sobie sprawę, że auto autu nierówne, że można zarżnąć auto i w 10kkm. Wiem również, że dla prawidłowo eksploatowanego samochodu te 150kkm nie powinno być problemem.
    Ale pytanie do Was, którzy mieliście może kiedyś styczność z autami powiedzmy "w miarę młodymi, ale z większymi przebiegami".

Możę, żeby było łatwiej podrzucę przykładowe auta, które się mojej skromnej osobie podobają:
    A6 Avant 2014 162kkm Audi A6 - samochody osobowe - otomoto.pl
    Passat 2016 BiTDI 156kkm Używane Volkswagen Passat - 89 900 PLN, 156 806 km, 2015 - otomoto.pl
    Superb 2.0TSI 123kkm Używane Škoda Superb - 77 900 PLN, 129 900 km, 2016 - otomoto.pl

To są tylkpo przykłady, ale zastanawiam czy się czy można generalizować, że:
    a) takie auto zrujnuje budżet i nie ma sensu się tam pchać
    b) chyba twoja stara i po odpowiednim pakiecie startowym takie auto jeszcze spoko pojeździ ?

Oczywiście zdaję sonboe sprawę, że takie auto będzie potrzebowało większego pakietu startowego niż np. kilkuletnia O3 + dobry detailing.

Napiszczie proszę co sądzicie.
    Rafał
    Czerwona Brzydula 1.4 TSI

Moje zdanie jest takie, że to całkiem rozsądny wybór. Trzeba tylko znaleźć możliwie najlepszy egzemplarz za max 70-80% zakładanego budżetu, aby że spokojną głową podejść do późniejszych wydatków, które na pewno się pojawią. I cieszyć się jazdą...
    OCTAVIA '01

Komentarz

Osobiście to kupiłbym w kolejności w której napisałeś.
      A6 mój nr.1. Superb i Passat - podjedź gdzieś gdzie będziesz mógł porównać te dwa auta, Oglądałem obydwa i jeździłem obydwoma. Jeśli chodzi o wyciszenie i jakość materiałów to SIII jednak w tyle zostaje. A eksploatacja to powinna być podobna poza ASO ( przy silnikach do 2.0), w końcu to ten sam koncern i podobna filozofia.
      Octavia III 1.6 TDI 105KM Elegance+Amazing+Dynamic+sportowe zawieszenie

Komentarz

Auto z dużym przebiegiem ale z regularnymi serwisami wcale nie musi sprawiać problemów. Nie ma się co bać takich aut. Ważna jest historia serwisowa i aktualny stan techniczny.
        Teoretycznie w Polsce auto z przebiegiem 300k jest nie do sprzedania a w praktyce większość aut używanych ma przejechane nawet ponad 500k i nadal dają radę.

Komentarz

150k to jest nowy samochód
          Czasy polonezów gdzie przy 200tys. kończył się zakres nadwymiarowych tłoków dawno sie skończyły.

kilka przykładów z brzegu (rodzina / znajomi):
          - e klasa 211 klekot 4 cylindrowy przebieg ponad 500k jeżdzony spokojnie poł na pół miasto i trasa. Ma się dobrze bez jakiś większych fuckupów jedyne to że lekko dymi więc regeneracja wtrysków by pewnie nie zaszkodziła,
          - A6 4,2 V8 LPG samochód jeżdzony głównie po trasie, 100k rocznie, zawsze z gazem w podłodze, praktycznie codzinnie widział 280 na liczniku. Przy 400k zacząć poddawać się konwerter w skrzyni trzeba było jeżdzić na sporcie żeby trzymał wyzsze obroty, przy okazji skrzyni porządki w silniku całość zamknęła się w 10tys. więc bardzo przyzwoicie. Po remoncie jeszcze z rok jeżdził w tych samych warunkach potem sprzedany.
          - Corolla 1,4D 300k spokojnie ale większość po miescie, wogóle tego w środku nie widac, nic się nigdy nie zepsuło

Jak dla mnie jeżeli przebieg faktycznie 150-200 a nie 500-600 to wogóle nie ma czym się przejmować.
          Powered by R-Performance

Komentarz

Clip mówisz raczej o autach trwałych, z zeszłej epoki już
            Nie byłbym takim entuzjastą w czasach dzisiejszej motoryzacji. Serwis w ASO na LL to nie gwarancja bezawaryjności . Generalnie gorzej zrobione są dzisiejsze silniki i osprzęt, mogą dawać o sobie znać szybciej. Ile jest takich przypadków, że w autach premium serwisowanych zgodnie ze sztuką silnik się kończył po niewielkim przebiegu.
            Więc kierowałbym się przede wszystkim opiniami o danej jednostce napędowej i jej osprzęcie kupując tego typu auto. Oczywiście historia serwisowa też ważna, ale to już drugorzędne, bo marny silnik i tak się rozpadnie wcześniej czy później.
            W dobrym silniku konstrukcyjnie, ze znaną historią serwisową nie ma co się bać przebiegu, pod warunkiem, że taki namierzymy, a ich coraz mniej.
            przykład proszę bardzo audi a7 3.0 tdi:

jak można dać takie podkładki wtrysków seryjnie, wykonane z g...litu....
            Ostatnio edytowany przez sew1981; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

Jest kwestia wiarygodności dokumentów. Jeżeli auto ma 100% pewny przebieg (czyli wszystkie sprowadzane odpadają od razu), jest 100% bezwypadkowe (trudny temat, da się tak zrobić auto, że żaden Pan Henio blacharz nic nie wykryje), nie jeżdżony przez 10 kierowców, ma dobrą cenę i 150kkm przebiegu to nie ma co się bać. Wszystkie powyższe cechy w jednym na rynku nie występują. No ja nie słyszałem o takim przypadku (jeżeli w fimie dyrektor jeździ A6 i je szanuje to albo on je odkupi po leasingu albo jego szwagier..)
              ps. A i przypadkiem nie myśl o BMW ☺
              Pozdrawiam
              perfex

Octavia HTP

Komentarz

Zamieszczone przez perfex Zobacz posta
                A i przypadkiem nie myśl o BMW ☺
                To potwierdzę ze swojego doświadczenia. Po ósmej sztuce e90 zrezygnowałem z dalszego szukania.
                https://prostejedzenieblog.wordpress.com

Komentarz

Szukaj A6 z 2.0tdi od 2014 w rajchu, tutaj to zajechane polizingowe trupy lub składaki i przekręcone o 200-300 tyś od januszy importerów.

Ups, bist Du ein Mensch? / Are you a human?
                  Seria 188KM/270Nm na 95RON

Komentarz

Jak A6 to tylko 3.0 TDI
                    Banan z twarzy nie bedzie schodził.

Komentarz

To ja mam zupełnie odwrotne odczucia: "Nuda panie, nuda"
                      Owszem przyspiesza całkiem sprawnie, ale przy tych gabarytach kompletnie się tego nie czuje. Fun factor 4/10.
                      Ja bym napisał jak A6 to 3.0TFSI - to jest fajna opcja po programie 450 koni pali całkiem umiarkowanie brzmi fajnie
                      Ostatnio edytowany przez Clip; [ARG:4 UNDEFINED].