Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Brak miejsca na wpis przeglądu rejestracyjnego - co dalej?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Brak miejsca na wpis przeglądu rejestracyjnego - co dalej?

    Skończyły się miejsca na wpis przeglądu.
    I teraz mam(y) dwie opcje - prośba o info o tym jakie są koszty i czas każdej z tych operacji:
    1. wymiana dowodu rejestracyjnego w miejscu zarejestrowania pojazdu
    2. zarejestrowanie auta w miejscu faktycznego zamieszkania
    Adam... Używam:
    Rolka: e11FL 97KM/130Nm
    Passek: B6 175KM/366Nm

  • #2
    1. Ok 80 zl pewnie bo nie wymieniasz tablic w drugim przypadku gdzies ok 180 bo wymieniasz tablice

    Komentarz


    • #3
      Po przeglądzie diagnosta wystawia zaświadczenie o pozytywnym wyniku i wpisuje ten fakt do CEPIK-u.Jako,że nie ma już obowiązku wożenia ze sobą dowodu rejestracyjnego masz ważny przegląd i spokojnie jeździsz.
      Zbilansowana dieta to piwo w obu dłoniach.

      Komentarz


      • #4
        tak można z samym zaświadczeniem jak Janusz pisze.
        paradoksem jest fakt, że w dowodzie jest tyle stron wolnych, a walimy kasę na nowy druk
        ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
        ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
        poprzednie modele:
        ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
        ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
        O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

        Komentarz


        • #5
          Jaki paradoks ... To efekt ciągłego dojenia kierowców w kazdej mozliwej postaci. Choc jak juz padlo można brac papier od diagnosty.

          Wysłane z mojego LG-K100 przy użyciu Tapatalka

          Komentarz


          • #6
            Kumpel od paru lat jeździ z kwitkiem z przeglądu, bo w dowodzie skończyły się miejsca na pieczątki. Dowodu nie chce zmieniać, bo ma blachyz rejonu domu rodzinnego, a teraz mieszka w Poznaniu, więc OC by wzrosło, no i też po co generować koszta za nowy dowód.

            Jak dla mnie, to całe te przeglądy to pic na wodę; dużo zależy od widzi-mi-się diagnostów, trafi się na upierdliwca, to nawet do sprawnej Octy próbuje się doczepić. Wolałbym system jak w USA - można samemu sporo w konstrukcji auta zmieniać, byleby nie było zbyt głośno, były światła itp.U nas to ze swapami często problem; nawet jakieś przeróbki hamulcy to diagności krzywo na to patrzą.
            Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
            FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

            Komentarz


            • #7
              chciałbym nieśmiało przypomnieć, że w pierwszym poście poprosiłem o info o cenie dwóch opcji. I właściwie tylko to mnie interesuje.
              Adam... Używam:
              Rolka: e11FL 97KM/130Nm
              Passek: B6 175KM/366Nm

              Komentarz


              • #8
                Sekcja offtopic to i OT musi być obowiązkowo Zresztą to cały uro dyskusji na forum.

                Wyżej kolega już ceny podał, natomiast jak potrzebujesz dokładne info co i jak, to zobacz na stronę swojego Wydziału Komunikacji - przykładowo dla Poznania:
                Brak miejsca na pieczątkę z przeglądu technicznego w dowodzie rejestracyjnym - bip.poznan.pl

                Link
                Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
                FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

                Komentarz


                • #9
                  W miejscu zarejestrowania pojazdu bedziesz musial podac aktualny adres zameldowania (co tez w sumie jest weryfikowane w bazie) i tu pojawi sie pewna rozbieznosc i pytania czemu tak jest i czemu tak chcesz zrobic...

                  Jak przez rok nie wymienisz DR i za rok pojedziesz znow na przeglad, to znow wystawia kartke i tyle
                  Spritmonitor.de

                  Komentarz


                  • #10
                    Kartka z przeglądu wystarczy ale tylko do czasu.
                    Spróbujcie sprzedać auto z "nieaktualnym "dowodem rejestracyjnym. Może przejdzie , może nie.
                    No i niby ta kartka od diagnosty też ma być respektowana przez policje w innych krajach UE. No nie wiem , chyba nie chce się o tym przekonać zwłaszcza w Czechach ,na Słowacji czy u ukochanej policji Austriackiej.

                    Komentarz


                    • #11
                      Za chwilę (a tak na prawdę to już dawno powinien) zostanie zniesiony obowiązek wymiany tablic przy zmianie właściciela/lokalizacji/powiatu/gminy.
                      Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                      Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez oolsztyniak Zobacz wpis
                        Za chwilę (a tak na prawdę to już dawno powinien) zostanie zniesiony obowiązek wymiany tablic przy zmianie właściciela/lokalizacji/powiatu/gminy.
                        3 lata temu kupowałem używane auto w innej gminie, ale na terenie mojego powiatu i wymiana tablic nie była obowiązkowa

                        Komentarz


                        • #13
                          od dawna w autach kupowanych w tym samym powiecie/gminie nie ma obowiązku wymiany tablic. To dlatego w dwóch Octaviach, Matizie, Corolli i Avensis miałem stare tablice z flagą polską. Tylko w Passacie i S-max musiałem zmieniać - ale wtedy miałem niecodzienną chęć kupić auto oddalone o 20km i 320km od mojego miejsca zameldowania...
                          Adam... Używam:
                          Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                          Passek: B6 175KM/366Nm

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez wacie Zobacz wpis
                            Kartka z przeglądu wystarczy ale tylko do czasu.
                            Spróbujcie sprzedać auto z "nieaktualnym "dowodem rejestracyjnym. Może przejdzie , może nie.
                            No i niby ta kartka od diagnosty też ma być respektowana przez policje w innych krajach UE. No nie wiem , chyba nie chce się o tym przekonać zwłaszcza w Czechach ,na Słowacji czy u ukochanej policji Austriackiej.
                            A jaka masz pewnosc przy kupnie uzywanego auta ze ma ono aktualne badanie rejestracyjne, a dowod rejestracyjny nie zostal wirtualnie odebrany ?? W tej chwili w historiapojazdu.gov.pl jest tylko informacja o aktualnym lub nie badaniu, ale o tym ze DR nie zostal odebrany juz nie.

                            Kupujesz wiec uzywke, z waznym przegladem i zanim go przerejestrujesz a masz na to legalnie 30 dni masz dzwona i masz problem... obojetnie z ktorej winy nastapi zdarzenie.

                            Cos usprawnili, ale nie do konca tak jak nalezalo

                            Spritmonitor.de

                            Komentarz


                            • #15
                              Kiedy wchodzi ten nowy przepis dokładnie Panowie o obowiązku przerejestrowywania rzetelniejszy niż poprzedni? od początku stycznia 2020?
                              Wacie co to znaczy nieaktualny dowód? Że dane inne czy że nie ma przeglądu na pieczątce tylko jest na kartce? Oczywiście, że przejdzie, poprzedni właściciel daje Ci umowę nabycia auta i tyle.

                              Komentarz


                              • #16
                                ... po 12 latach mieszkania w małej podwarszawskiej miejscowości mamy w końcu pierwsze auto, które w końcu nie jest rejestrowane w Warszawie... Tojota ma nowe tablice z rejestracją WWL.
                                Adam... Używam:
                                Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                                Passek: B6 175KM/366Nm

                                Komentarz

                                POWRÓT NA GÓRĘ
                                Pracuję...
                                X