Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Janosik - brak internetu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Janosik - brak internetu

    Zauważyłem taki problem z aplikacją Janosika, że jak jadę i jednocześnie z kimś rozmawiam przez bluetooth fabryczny w Skodzie to Janosik przestaje odbierać informacje drogowe i wyświetla się komunikat "brak internetu". Jak tylko zakończę rozmowę to komunikaty się aktualizują i połączenie LTE wraca.
    Przeszukałem trochę neta ale nigdzie nie znalazłem porady, ktoś coś..
    O1-->O3--> ?

  • #2
    Spróbuj jeszcze przeszukać ustawienia w Janosiku lub bluetooth w telefonie
    Wirus -> 136 KM 310 Nm
    https://forum.octaviaclub.pl/forum/m...kombi-by-szere

    Komentarz


    • #3
      nic nie znalazłem takiego ;/
      O1-->O3--> ?

      Komentarz


      • #4
        jaki telefon? zdarzają się podobno modele (dokładniej: chodzi o chip qualcomm'a odpowiadający za komunikację), gdzie podczas używania neta pada zasięg/transfer internetu mobilnego

        Komentarz


        • #5
          Samsung S7, napisałem jeszcze do twórców Yanosika i dołączyłem im loga z telefonu, może coś wymyślą. Lubię dużo gadać w czasie jazdy, ale Yanosik musi chodzić aby się na coś nie nadziać po drodze
          O1-->O3--> ?

          Komentarz


          • #6
            niby to już rzadki przypadek, że gdzieś jest tylko zasięg 2G, ale w sytuacji, gdy jesteś w rejonie gdzie jest hipotetycznie tylko LTE/2G (masztów 3G/HSPA), to podczas rozmowy sieci zrzucają zawsze LTE na niższy standard. Zwykle jest to przerzucenie na 3G/HSPA, jako że nasze sieci niechętnie wchodzą w Voice Over LTE, ale jeśli takiego zasięgu nie ma, to zrzuca Cię na 2G i wtedy nie ma możliwości jednoczesnego transferu danych i przesyłania głosu.

            Jeśli chodzi o męczenie twórców Yanosika - to myślę, że akurat apka jest najmniej winna. Zrób prosty test - kiedy zadzwonisz z auta, to gadając -oczywiście na postoju, bezpieczeństwo najważniejsze- spróbuj uruchomić jakiegokolwiek speedtesta z poziomu przeglądarki lub apki w telefonie. Jeśli nie będzie transferu, to winny jest gdzie indziej - na poziomie sieci/telefonu

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez kabi_007 Zobacz wpis
              Zauważyłem taki problem z aplikacją Janosika, że jak jadę i jednocześnie z kimś rozmawiam przez bluetooth fabryczny w Skodzie to Janosik przestaje odbierać informacje drogowe i wyświetla się komunikat "brak internetu". Jak tylko zakończę rozmowę to komunikaty się aktualizują i połączenie LTE wraca.
              Przeszukałem trochę neta ale nigdzie nie znalazłem porady, ktoś coś..
              ja przeczytałem, że bluetooth blokuje neta chyba dzisiaj nawet tylko ,że przypadłość w andku 9,0 pie .... jaki masz system?

              Komentarz


              • #8
                W Samsungu S7 wsparcie skończyło się na 8.0 czyli Oreo.
                Dostałem już odpowiedź od programistów z Yanosika. Kazali reinstalować apkę, zobaczymy czy pomoże.
                O1-->O3--> ?

                Komentarz


                • #9
                  kabi_007 ostatnio pamiętając o Twoim problemie przyglądałem się podczas jazdy temu, jak zachowuje się yanosik podczas rozmowy przez BT w aucie. O ile samo BT w moim wypadku nie wpływało na internet - o tyle zasięg sieci już tak, czyli jak pisałem: mając 3G/H/H+ możesz gadać i równocześnie działa dostęp do neta = Yanosik pobiera i wyświetla dane. Jadąc dalej przez opuszczone wioseczki, gdzie zasięg to Edge/GPRS, gdy tylko telefon przechodzi na zasięg E/G, to tracimy dostęp do internetu, bo w tych sieciach działa albo trasmisja głosu albo transmisja danych - priorytet ma prowadzona rozmowa.

                  Masz s7 = na 99% po gwarancji - pomyśl o odblokowaniu i wgraniu czystego androida z xda; będziesz miał i najnowszego androida i całkiem możliwe, że działające rozmowy po BT wraz z transmisją danych (nie sprawdzisz - to się nie dowiesz); jest spory wybór

                  Komentarz


                  • #10
                    Zawsze jest problem z nadajnikami, jak ktoś lubi pierd... ć głupoty w czasie jazdy i mieć neta, to rozwiązanie problemu mieć 2 telefony.
                    Seria 188KM/270Nm na 95RON

                    Komentarz


                    • #11
                      Akurat mam 2 telefony, ale to nie w tym rzecz. Stety, niestety S7 jeszcze jest ponad 2 lata na gwarancji, wiec grzebanie w sofcie które nabije Knoxa odpada.
                      O1-->O3--> ?

                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X