Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

luźne gadki z tematu O4

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Zamieszczone przez paryzanin Zobacz wpis
    To ten znajomy musiał bardzo mało jezdzić, skoro taxi wychodziło go taniej. Ja do samej roboty wydawałbym prawie 100zł na dzień.
    100zł to jest ze 20 litrów paliwa. Gdzie Ty pracujesz?!? :
    Pozdrawiam
    perfex

    Octavia HTP

    Komentarz


    • #27
      Chodzi mu o taxi

      Komentarz


      • #28
        Zamieszczone przez prezes870 Zobacz wpis
        Chodzi mu o taxi
        dokładnie.

        Komentarz


        • #29
          Kolega płacił z tego co pamiętam 40zl/dziennie. Bez weekendów to koło 20 dni czyli 8 stówek miesięcznie (plus gazeta i kawa ). Nie da się za tyle użytkować samochodu (paliwo, ubezpieczenie, utrata wartości, naprawy, opony itp itd)
          Pozdrawiam
          perfex

          Octavia HTP

          Komentarz


          • #30
            Moj znajomy na carsharingi i ubery twierdzi że jeszcze nie było miesiąca żeby wydał więcej niż 1,5 tysia a często zamyka się w tysiącu.
            W miescie to dobra opcja tym bardziej że elektrykami można legalnie po buspasach
            Powered by R-Performance

            Komentarz


            • #31
              Za 40zl na dzien, czyli 20zl w jedna strone to ja w Lodzi przejade ze 4km.... a do pracy mam prawie 20 ))))
              Gdybym mial 4km to bym tramwajem jechal....

              carsharing to tez nie jest opcja... raz ze musisz szukac auta, w moim przypadku z 500-600m do przejscia. Potem problem z odstawieniem bo pod moja robota tego odstawic sie nie da, wiec znowu dymanie kilkaset metrow z buta...

              najlepsza opcja to bedzie za 2-3 lata jak uruchomia metro czyli kolej aglomeracyjna idaca tunelem pod Lodzia, wtedy bedzie alternatywa dla auta.

              Komentarz


              • #32
                Zamieszczone przez perfex Zobacz wpis
                Kolega płacił z tego co pamiętam 40zl/dziennie. Bez weekendów to koło 20 dni czyli 8 stówek miesięcznie (plus gazeta i kawa ). Nie da się za tyle użytkować samochodu (paliwo, ubezpieczenie, utrata wartości, naprawy, opony itp itd)
                Ciekawe, czym dojeżdżał na wakacje, do sklepu, do znajomych.....

                Komentarz


                • #33
                  Zamieszczone przez perfex Zobacz wpis
                  Kolega płacił z tego co pamiętam 40zl/dziennie. Bez weekendów to koło 20 dni czyli 8 stówek miesięcznie (plus gazeta i kawa ). Nie da się za tyle użytkować samochodu (paliwo, ubezpieczenie, utrata wartości, naprawy, opony itp itd)
                  ja za tysiaka netto wynajmuje auto i tylko paliwo leje

                  nowe auto z salonu PASSAT B8 kombi, cena 120k ( ubezpieczenie, przeglądy, naprawy w cenie )
                  Ostatnio edytowany przez spj; 5971.
                  OII 1,4 TSI Elegance

                  KUPIĘ: fotel kierowcy ELEGANCE '09 czarna tapicerka (może być bez poduchy)

                  Silnik smaruje MOTUL 8100 X-clean+ 5W30

                  Komentarz


                  • #34
                    Mi wyliczyli rok temu b8 za 117tys to bez wpłaty wstępnej wychodziło prawie 1800zl brutto msc więc nie wiem

                    Komentarz


                    • #35
                      Zamieszczone przez spj Zobacz wpis
                      Panowie, odpływacie od głównego tematu tego wątku
                      Przywołuję Was do porządku
                      Porownanie ceny O4 i ewentualnej utraty wartości oraz eksploatacji do dzisiejszych alternatyw.
                      Wiele tematów jest powielanych czasami i problemu nie ma

                      Komentarz


                      • #36
                        Zamieszczone przez spj Zobacz wpis
                        Panowie, odpływacie od głównego tematu tego wątku
                        Przywołuję Was do porządku
                        No... Wreszcie, bo zamiast O4 zrobił się wątek ekonomiczny. Dobrze że towarzysza Żyletki nie ma, bo by tu się napisał, że ho ho.
                        pozdrawiam - Darek

                        Komentarz


                        • #37
                          Niech ktoś to wyodrebni do osobnego tematu. Bo to nie są głupie sprawy.

                          PS. ruvado, a co sie z nim stalo? Bo jezeli myslimy o tej samej osobie to on chyba nagle znikną bez uprzedzenia.

                          Komentarz


                          • #38
                            Zamieszczone przez shok Zobacz wpis
                            Bo jezeli myslimy o tej samej osobie to on chyba nagle znikną bez uprzedzenia.
                            został urażony
                            Dawid
                            czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                            Komentarz


                            • #39
                              Też nie wiem do końca.
                              pozdrawiam - Darek

                              Komentarz


                              • #40
                                Pewnie o unicestwiacza wam chodzi, myślę ze dostał dorzywotniego bana za szerzenie fermentu

                                Komentarz


                                • #41
                                  Zamieszczone przez MixerGDA Zobacz wpis
                                  Pewnie o unicestwiacza wam chodzi, myślę ze dostał dorzywotniego bana za szerzenie fermentu
                                  Sam opuścił klub... Jego prawo....
                                  Maciek
                                  terminarz trójmiejskich spotów klubowych
                                  Zapraszamy....

                                  Komentarz


                                  • #42
                                    Zamieszczone przez MixerGDA Zobacz wpis
                                    Pewnie o unicestwiacza wam chodzi, myślę ze dostał dorzywotniego bana za szerzenie fermentu
                                    ależ szkoda....
                                    Dawid
                                    czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                                    Komentarz


                                    • #43
                                      Zamieszczone przez Wronek1

                                      nie postarałeś się z szukaniem auta, za troche ponad 100tyś masz kie ceed gt 1.6 204konie, która nie jest tak oklepana jak o3,silnik nie jest tematem nr.1 jesli chodzi o kangurowanie i a wyposażenie i właściwości jezdne nie ustępują skodzie...
                                      ceed jest dużo mniejsze. Myśłałem nad nim ale praktycznie pod każdym względem przegrywa z Octavia. Te 204KM z 1.6 nie robią na mnie wrażenia. Zobacz sobie spalanie )))

                                      Komentarz


                                      • #44
                                        Zamieszczone przez Wronek1

                                        No dziwne zeby auto ponad 50koni mocniejsze palilo tyle samo albo mniej niz Twoje to nie argument. Pod jakimi jeszcze względami przegrywa ?
                                        Może pod jakimi wygrywa? jak dla mnie wygrywa tylko tym że jest ładny, ale o4 też może się podobać. Ceed ciasny jest bardzo, bagażnik (również w kombi) jest mały i nie ma co patrzeć na litry bo są półki, schowki, podłogi, a jak trzeba przewieźć walizkę i wózek to zapomnij. Poza tym jak by nie konfigurował sensownie wyposażonego ceed'a z AT to wychodzi 105k. więc nic taniej niż o4
                                        Ale nie powiem szczególnie proceed wygląda ciekawie

                                        Siłą przyzwyczajenia chciałem nadal VAG'a wiec jest.. kodiaq bo na o4 nie chciało mi się czekać i rabaty na początku pewnie będą słabe.
                                        Kodiaq 1.5 DSG Style

                                        Komentarz


                                        • #45
                                          Zamieszczone przez Wronek1
                                          Czyli Twoja ocena nie jest obiektywna skoro zapatrzony jestes w vag'i. Zbedna dyskusja.
                                          Podaj konkrety a nie biadolenie że drogo. Zbędna dyskusja to jest "łoo panie drogo kiedyś to było tanio"

                                          Przeglądnąłem rynek i nie ma nic ciekawszego i znacząco taniej, jak ma być dobrze wyposażone auto z AT.
                                          Kodiaq 1.5 DSG Style

                                          Komentarz


                                          • #46
                                            Zamieszczone przez Wronek1

                                            No dziwne zeby auto ponad 50koni mocniejsze palilo tyle samo albo mniej niz Twoje to nie argument. Pod jakimi jeszcze względami przegrywa ?
                                            Nie chodzi mi tylko o spalanie ale oto ze to bardzo wysilona jednostka do tego malo popularna bedzie w Polsce, ja mam problem wykorzystac moje 150KM poniewaz mieszkam i jezdze glownie po zakorkowanym dluzym miescie, gdyby mi zalezalo na wiekszej mocy to bym bral 2.0 tsi albo rsa, cena nie byla dla mnie problemem, wiekszym bylo to ze te mocniejsze silniki sa tylko a DSG a ja chce manual.
                                            Do tego nie podobalo mi sie w KIA ze wiele opcji wyposazenia jest mocno uzaleznione od bazowego wyposazenia, przykladowy Ceed ktory wypadal dosc fajnie cenowo czyli ok 80tys kontra 90 tysi w Octavi wykladal sie gdy chciales miec podgrzewana szybe. W octavi byla doplata 850zl a Ceedzie sumarycznie trzeba bylo doliczyc cos kolo 10 tysiecy (strzelam z glowy bo juz kilka miesiecy minelo gdy to analizowalem). No i rozmiary ceeda, przy octavi widac ze to typowy kompakt podczas gdy Octavia aspiruje do klasy D.

                                            Komentarz


                                            • #47
                                              Widocznie według Twojej definicji nie jestem normalny, trudno przeżyje....
                                              może zatem według mnie kazdy kto uwaza ze tylko DSG, nie potrafi jezdzić autem...

                                              tak 2.0@300KM jak i 1.6@200KM to sa silniki mocno wysilone nawet jak na dzisiejsze czasy...

                                              im wiecej Ciebie czytam tym bardziej mam wrazenie ze pojecia nie masz o czym piszesz...a już wyobrazni nie masz na bank, że każda najprostszą rzecz trzeba tłumaczyć jak pięciolatkowi...

                                              auto na ulicy to stoi u mnie pod mieszkaniem... w firmie to ja mam parking. Do pracy mam prawie 20km w jedną stronę zależy którędy pojadę, niektórzy u mnie dojeżdzają jeszcze wieksze dystanse.
                                              To ze mnie stać na auto za 200k+ to nie znaczy że muszę takie mieć, tak samo nie oznacza że skoro mnie stać to mam być rozrzutny i kupować rzeczy mi niepotrzebne lub takie których cech nie jestem w stanie wykorzystać. Zapamiętaj dobrą radę - bogactwo bierze się z oszczędności. Przemyśl to sobie.
                                              Ostatnio edytowany przez paryzanin; 38865.

                                              Komentarz


                                              • #48
                                                Panowie audi tt 20lat temu miało 1.8 225ps i nikt nie mówi że to wysilone a jezdzi i sie nie psuje nawet po 300kkm więc kwestia gustu i downsizing widocznie był już 20lat temu

                                                Komentarz


                                                • #49
                                                  Witam panowie zamówiłem RSa . Tsi dsg . Możecie coś powiedzieć na jego temat ? Zmienił się silnik w porównaniu do poprzedniego ? Coś kluczowo ? Zna ktoś kod silnika może ? Pozdrawiam

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X