Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Monitor LCD jaki ?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Monitor LCD jaki ?

    dzisiaj zrobilem sobie z zona wycieczke po woj lodzkim. i zabytkach.
    miedzy innymi bylismy w spale i drzewicy.

    wracajac z drzewicy wyprzedzil mnie taki wlasnie mesio jak z postu powyzej w terenie zabudowanym. jechalem ze 60-70 on z 80-90


    wyjechalismy za zabudowany . ktos jechal przed mesiem i go przyblokowal bo skrecal.
    mesio zredukowal wyminal. ja w tym czasie tez wrzucilem dwojke i na lewy. przy wrzuceniu 3 juz bylem przed mesiem na prawym.

    kierownik sie wkurwil. ale byly caly czas ostre zakrety wiec cisnal na prostej jak mogl. ale nie mogl wyrobic sie na zakretach gdzie ja jechalem 100-110

    dogonil mnie dopiero w korku w spale. na skrzyzowaniu skrecal w lewo wiec bach na lewoskret i puscil mi takie spojzenie ze myslalem ze wysral kaktusa

  • #2
    Monitor LCD jaki ?

    Witam,
    Chcę zakupić monitor LCD. Z komputera korzystają dzieci do gier, oglądania filmów.
    Zastanawiam się nad 19''. Tylko nie wiem jakiej firmy i jaki model ?
    zaiste ze wszystkich nauk enologia jest najszlachetniejsza
    "Bo widzisz... w piciu nie trunek jest najważniejszy, a towarzystwo" - Stach Japycz "Rancho"

    Komentarz


    • #3
      IMO, teraz standardy są trochę większe niż 19'cali ?
      SPOT Poznań:
      .....
      ruszyć (_)_) i przyjeżdżać !!! ZAPRASZAMY


      Error 503 Wojtas Unavailable :P

      Komentarz


      • #4
        ediada, a napisz lepiej jaki budżet posiadasz na zakup. Polecałbym jednak zakup panoramy 22"

        Do dostania w cenie od ok 450 zł, wszystko zależy czego potrzeba bo można oszczędzić rezygnując np w HDMI

        Komentarz


        • #5
          21-22" to już "dziś" normalny standard.

          napisz ile chcesz dać

          btw, na co zwróciłbym uwagę to na czas reakcji - proponuję 2ms , zwłaszcza gdy filmy się katuję...
          "Łapię chwile ulotne jak ulotka ,ulotne chwile łapię jak fotka..."

          Komentarz


          • #6
            O kurcze zaskoczyliście mnie :shock:
            21-22 ""
            Powiem tak. Ja osobiście tylko do netu Wystrczy, że wysiedzę się w pracy przed monitorem
            Głównie myślę o dzieciach. Budżet ? Myślę, że do 400 pln.
            Ktoś mi zaproponował coś takiego: używany Samsung Syncmaster 931BW 19 '' za 250 pln. Co sądzicie ?
            zaiste ze wszystkich nauk enologia jest najszlachetniejsza
            "Bo widzisz... w piciu nie trunek jest najważniejszy, a towarzystwo" - Stach Japycz "Rancho"

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez ediada
              Budżet ? Myślę, że do 400 pln.
              Ktoś mi zaproponował coś takiego: używany Samsung Syncmaster 931BW 19 '' za 250 pln. Co sądzicie ?
              każdy ma inne wymagania i oczekiwania ja oglądam filmy na TV 32 cale podłączonym do kompa i mi mało czasami te Twoje 19 cali do samego neta powinno styknąć ... do oglądania filmów - tak bidnie troszkę to trochę jak dyskusja z silnikiem i jego mocą po pewnym czasie wydaje Ci się że ciągle masz za mało no ale wiadomo : podstawowe kryterium wyboru to kasa ! ostatnio widzialem w jakiejs gazetce w promocji monitor LCD 21,5 cala za 399zł może więc warto poszukać czegoś nowego w promocji albo na jakimś innym alledrogo ? :idea:
              na temat specyfikacji technicznej monitorów się nie wypowiadam, bo nie mam wystarczającej wiedzy
              SPOT Poznań:
              .....
              ruszyć (_)_) i przyjeżdżać !!! ZAPRASZAMY


              Error 503 Wojtas Unavailable :P

              Komentarz


              • #8
                bierz z tunerem Tv oraz HDMI to już standard.Elektronika leci na łeb i szyje także zaoszczędzona 100 lub 200 po pewnym czasie wyjdzie tym że będziesz się pozbywał swojego cacka aby kupić coś na czasie oczywiście z mega stratą.Osobiście mogę polecić ten model
                404 Not Found
                https://www.facebook.com/tapicerekpranie

                Komentarz


                • #9
                  od prawie roku używam takiego
                  dell 2209wa
                  rewelacja
                  a przesiadłem się z całkiem dobrego samsunga...
                  na youtubie są porównania wyświetlania

                  a sorki, nie doczytałem budżetu
                  ale na nówki 21" za 399 to bym się nie decydował...

                  Komentarz


                  • #10
                    Odkopię co by nie zakładać nowego.

                    Potrzebny jakiś monitorek ok 24" za ok 500-600 zł?
                    Wymagania niezbyt wielkie: wyjście hdmi, filmy hd (ale nie stricte hd), corel, reszta standard, czasem może jakaś gierka.

                    Takie wynalazłem:
                    lg 23ea63v-p
                    philips 234e5qhab/00

                    I ponad budżetem:
                    lg 24ea53vq-p
                    asus vs239hv

                    Czy zakup na FV skraca gwarancję jak w przypadku elektronarzędzi?
                    obecnie Mazda 6 GL 2.5 Pb AT
                    wcześniej O1 1.9 TDI AGR & O2 2.0 TDI BKD

                    Markizy tarasowe, balkonowe, koszowe, rolety wewnętrzne -> www.x-mark.pl

                    Komentarz


                    • #11
                      mamaj12, Ja szukałem po forach i wszędzie gdzie możliwe informacji bo stałem przed takim samym dylematem w styczniu. Zawsze miałem monitory iiyama (oraz raz EIZO ). Myślałem poważnie nad LG/Samsung/ASUS ale popatrzyłem w sklepie i u znajomych i mi nie pasowały.

                      iiyama to według mnie jest już lepsza półka. Pomyślałem że jednak warto dołożyć. Obraz jak żyleta (Chciałem koniecznie matrycę IPS). Gwarancja bad pixeli. :lol:

                      Ja kupiłem w końcu w komputroniku (Cena jak u innych na allegro)
                      iiyama PROLITE X2377HS (X2377HDS - to wcześniejszy model). X-KOM jest fajny, składałem cały komputer tam, ale akurat ten model strasznie drogi tam był. :evil:

                      Just a moment...
                      Link


                      Pomiędzy 23' a 24' mała różnica a ta 23' była tańsza sporo wtedy.

                      Obecnie na rozszerzeniu mam podłączoną 19stkę starszą iiama Prolite E1900SV (Matryca TN ) oraz jako monitor główny PROLITE X2377HS. Powiem, że różnica jak dla mnie jest. FULL HD filmy bez zająknięcia, obraz ostry, jak z TV (mam plazmę). Nawet sprawdzałem 4k - elegancko to wygląda. (tylko 3D na aktywnych nie obsługuje)

                      Sam czasem bawię się grafiką. Jak wspomniałem mogę polecić z czystym sumieniem bo też się szczypałem nad LG/SAMSUNG ale nie żałuję. Może nad czymś takim pomyślisz (szczególnie jeśli pracujesz z corelem)? Oczywiście nie kwestionuję wymienionych bo może komuś bardziej pasować. Najlepiej w sklepie zobaczyć. Ani w firmie, ani w domu (czy to u rodziców czy u mnie) jeszcze ani jedna nie padła i ani jedna nie ma bad pixela. A lenovo i benq, które mamy w robocie to już kilka poszło i zaczęły zmużyć...

                      W komputroniku wziąłem sprzedawcę "pod włos" i gadałem na iiyamę, że droga itp. i sprawdzić czy coś lepszego zaproponują to powiedział, że sami takie mają w domach. 8)

                      Co chodzi o FV to nie spotkałem się z czymś takim. Zawsze jak na fakturę się bierze sprzęt to gwarancji jest tyle samo - chyba że się coś zmieniło ostatnio...

                      Jak wspomniałem najlepiej samemu porównać na auto w sklepie, jednak chciałem nakreślić takowy model
                      "A miało być tak pięknie..."

                      4x4 @147KM\330Nm by Rogal

                      Komentarz


                      • #12
                        crowl, takie odpowiedzi aż chce się czytać. Takie nagięcie budżetu jest akceptowalne A Twój typ myślę, że będzie grał w finale.
                        obecnie Mazda 6 GL 2.5 Pb AT
                        wcześniej O1 1.9 TDI AGR & O2 2.0 TDI BKD

                        Markizy tarasowe, balkonowe, koszowe, rolety wewnętrzne -> www.x-mark.pl

                        Komentarz


                        • #13
                          Ja u siebie w domu mam monitor LG coś takiego:
                          Captcha

                          Jestem bardzo zadowolony, przede wszystkim zależało mi na ładnym i rzeczywistym wyświetlaniu kolorów, a w dalszej kolejności na eleganckim wyglądzie monitora. Pewnie i znalazłoby się coś lepszego w tej cenie, ale jeśli o mnie chodzi to jestem serio zadowolony <ok>

                          Komentarz


                          • #14
                            Hej!
                            Odgrzanie Kotleta
                            Pilna sprawa - potrzebuję porady jaki kupić panel LED do domowego kompa dla córek (7 i 14 lat)
                            Aktualnie jes to leciwy Acer 1923 19 cali 4:3 . Otóż od jakiegoś czasu podczas pracy na kompie nagle wyłącza się (komp i monitor ma złącza video: D-SUB i DVI). Nie pomaga restart włączanie i odłączanie kabli, przełącznika w monitorze itp. Po jakimś czasie np 2 godz nagle panel działa...ale znowu znienacka wyłącza się i tak w kółko..
                            Mam już go dość nie chcę bawić się w naprawy it i chcę już kupić nowy większy.. Pytanie czy macie jakieś propozycje (rozmiar 22-24 cali) w rozsądnej cenie ale nie żadne najtańsze tylko aby miał dobrą matrycę, kąty widzenia itp... Zależy mi aby zadbać o wzrok dzieci i nie tylko ale jednocześnie nie przepłacić jak za zboże np za logo producenta - niezawsze oznaczajacą wysoką jakość matrycy itp.
                            Fajnie jakby wypowiedziały się osoby siedzące w tematyce zastosowanych technologii aktualnie produkowanych paneli - czyli w których panelach jakiej jakości są komponenty i na których producentów i modele się ukierunkować itp.
                            Aha komp nie ma wyjścia HDMI więc zależy mi na panelu który ma złącze DVI (oczywiście może mieć HDMI bo komp też będzie do zmiany ale nie wiem kiedy)

                            Bardzo dziękuję za wszelką rzeczową pomoc w imieniu córek i swoim

                            Pozdrawiam !
                            Jurek
                            Sprzedam [S] Superb II FL Kombi 2.0TDI 170KM DSG kraj, 2014 345,9kkm

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez orzel720 Zobacz wpis
                              Hej!
                              Odgrzanie Kotleta
                              Pilna sprawa - potrzebuję porady jaki kupić panel LED do domowego kompa dla córek (7 i 14 lat)
                              Aktualnie jes to leciwy Acer 1923 19 cali 4:3 . Otóż od jakiegoś czasu podczas pracy na kompie nagle wyłącza się (komp i monitor ma złącza video: D-SUB i DVI). Nie pomaga restart włączanie i odłączanie kabli, przełącznika w monitorze itp. Po jakimś czasie np 2 godz nagle panel działa...ale znowu znienacka wyłącza się i tak w kółko..
                              Mam już go dość nie chcę bawić się w naprawy it i chcę już kupić nowy większy.. Pytanie czy macie jakieś propozycje (rozmiar 22-24 cali) w rozsądnej cenie ale nie żadne najtańsze tylko aby miał dobrą matrycę, kąty widzenia itp... Zależy mi aby zadbać o wzrok dzieci i nie tylko ale jednocześnie nie przepłacić jak za zboże np za logo producenta - niezawsze oznaczajacą wysoką jakość matrycy itp.
                              Fajnie jakby wypowiedziały się osoby siedzące w tematyce zastosowanych technologii aktualnie produkowanych paneli - czyli w których panelach jakiej jakości są komponenty i na których producentów i modele się ukierunkować itp.
                              Aha komp nie ma wyjścia HDMI więc zależy mi na panelu który ma złącze DVI (oczywiście może mieć HDMI bo komp też będzie do zmiany ale nie wiem kiedy)

                              Bardzo dziękuję za wszelką rzeczową pomoc w imieniu córek i swoim

                              Pozdrawiam !
                              Jurek
                              z opisu wygląda jak jakiś spuchnięty kondensator, ale w sumie 4:3 już nie do końca nawet warto reanimować
                              osobiście w robocie mam philipsa 223V7Q - 21,5" FHD IPS - z jakości obrazu jestem bardzo zadowolony, rozmiar też fajny, bo ramki są bardzo małe; jedyne wbrew Twoim oczekiwaniom to fakt, że ma D-Sub i HDMI, brak mu DVI. Obraz po sprawnym kablu VGA jest bardzo dobry, więc nie przejmowałbym się tak bardzo brakiem DVI (albo przygarnij przejściówkę DVI-HDMI). W każdym razie podłączałem już ten monitor do kilku kompów na wszelakie sposoby, czyli VGA-VGA, HDMI-HDMI, DisplayPort->VGA-VGA i w żadnym wypadku nie miałem żadnych obiekcji do jakości czy ostrości obrazu. Aha - strasznie wkurza mnie w każdym sprzęcie ledwo dostrzegalne miganie podświetlenia - ten zdecydowanie nie miga. I nie smuży przy typowych zastosowaniach biurowo/domowych - miałem kiedyś jakiś monitor na matrycy MVA - przewijanie dowolnej treści wyglądało na tym żałośnie, czas reakcji był jak na zamarzniętym zegarku Montana

                              Komentarz


                              • #16
                                Takie coś może być?? Philips 243V7QDAB/00 482zł brutto w sieci.
                                Sprzedam [S] Superb II FL Kombi 2.0TDI 170KM DSG kraj, 2014 345,9kkm

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez orzel720 Zobacz wpis
                                  Takie coś może być?? Philips 243V7QDAB/00 482zł brutto w sieci.
                                  wygląda na to, że to powiększony model z tej samej serii - IPS, FHD, też chwalą się flicker-free; no i jeszcze głośniki ma

                                  Komentarz

                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                  Pracuję...
                                  X