Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wczasy nad morzem w bardzo spokojnym miejscu - gdzie?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wczasy nad morzem w bardzo spokojnym miejscu - gdzie?

    Auto w pełni po naprawie "pokorozyjnej". Znaczków na razie nie naklejam. Bez nich auto podoba mi się bardziej.

    Dziś, ku mojemu zaskoczeniu zapaliła się i niestety mruga, kontrolka świec... Nie mam świateł stopu, więc obstawiam, że skończył się automat stopu. A jako, że zbliża się zima, przy okazji zrobię przeglądzik. Dziś więc, jeśli serwis się wyrobi, wymieniam olej, filtr oleju, przeciwpyłowy, filtr paliwa, świece, pasek wielorowkowy i ten cholerny automat stopu. Trzymajcie kciuki za mechaników ASO, żeby niczego nie zepsuli ops: :roll:

  • #2
    Wczasy nad morzem w bardzo spokojnym miejscu - gdzie?

    Koledzy, jako że (mimo już zarezerwowanych miejsc w Łebie) chciałbym z rodziną (ja + ślubna + 2x córki) spędzić 2-3 tygodnie nad morzem, ale w jakimś spokojnym, cichym i niezatłumionym miejscu, zwracam się do was z prośbą o podanie jakichś namiarów na kwatery w miejscowościach, gdzie:
    1. nie ma tłumów na ulicach/ulicy
    2. nie trzeba odchodzić 500m od wejscia na plażę aby położyć koc z namiotem,
    3. jest czysta woda i plaża,
    4. jest jakaś przynajmniej przyzwoita stołówka/bar i średnio zaopatrzony sklep,
    5. można zaparkować auto na tanim (lub bezpłatnym) parkingu, ewentualnie można na plażę dojść na piechotę z 4-latką na nogach i 1,5-latką w wózku
    6. bez zbędnych atrakcji
    Co do kwatery:
    1. czysta,
    2. z łazienką w pokoju,
    3. z dostępem do kuchni.
    Najchętniej gdzieś na wschodnim Pomorzu (ale raczej nie Zatoka Gdańska). Zainteresowały mnie Karwieńskie Błota, ale tam nie mogę namierzyć kwater...:-( Podobało mi się też w Rewalu, ale to (z uwagi na czas jazdy i dzieci) troszkę za daleko - choć nie wykluczam...
    Pomożecie?
    Adam... Używam:
    Rolka: e11FL 97KM/130Nm
    Passek: B6 175KM/366Nm

    Komentarz


    • #3
      Polecam Ostrowo ( zadupie że hej ) do morza 1km ludzi mało . Jak lubisz spacery brzegiem morza lub lasem miejsce super . Z jedzeniem nie ma problemów jest sklep piekarnia i parę knajpek w których zjecie obiadek . Jak zatęsknicie za cywilizacją to 20 min jazdy i jesteście na helu

      Komentarz


      • #4
        Ja już mam zaklepane noclegi w Karwii, ponoć jest ok. Sprawdzonych namiarów Ci nie podam bo jadę tam pierwszy raz. W zeszłym roku był tam kolega waylander i poleca tą miejscowość.
        Octavia 2 FL 1,4 CAXA, 12r

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez opermon
          Karwii, ponoć jest ok
          Karwia w porównaniu z Ostrowem to inny świat Ludzi pełno ceny wysokie .

          [ Dodano: Pią 01 Kwi, 11 13:08 ]
          Zamieszczone przez Agamek12
          Zainteresowały mnie Karwieńskie Błota
          To jest wioska w której nie ma nic . Osobiście nie polecam

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez tryton
            Zamieszczone przez Agamek12
            Zainteresowały mnie Karwieńskie Błota
            To jest wioska w której nie ma nic . Osobiście nie polecam
            No właśnie o to mi chodzi. Po około 15 wyjazdach do Łeby chciałbym w końcu odpocząć a nie przepychać sie przez plażę, ulice, chodniki, parkingi, knajpy, itp...

            [ Dodano: Pią 01 Kwi, 11 13:28 ]
            Zamieszczone przez tryton
            Polecam Ostrowo
            a gdzie to jest?
            Adam... Używam:
            Rolka: e11FL 97KM/130Nm
            Passek: B6 175KM/366Nm

            Komentarz


            • #7
              Byłem przejazdem w zeszłym roku w Karwii. Jakiś remont dróg, dziura na dziurze. Ogólnie syf jakich mało. Nie polecam.

              Ostrowo... hm. jest tam gdzie zamieszkać w dobrych (znaczy sie w normalnych) warunkach z 2 letnim dzieckiem?

              [ Dodano: Pią 01 Kwi, 11 13:34 ]
              Zamieszczone przez Agamek12
              a gdzie to jest?
              jadac w stronę Karwi od Rozewia w pewnym momencie odbijasz w lewo - od morza z 1,5km

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez pandzik
                Ostrowo... hm. jest tam gdzie zamieszkać w dobrych (znaczy sie w normalnych) warunkach z 2 letnim dzieckiem?
                Warunki są takie jak wszędzie wszystko kwatery prywatne , czyli pokoje z łazienkami ,kuchnia , TV , czajnik , parawan itd . Lojalnie uprzedzam jest to tylko miejscowość dla ludzi lubiących spacery bo nachodzić to tam się trzeba A atrakcji na miejscu żadnych

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez Agamek12
                  Zainteresowały mnie Karwieńskie Błota, ale tam nie mogę namierzyć kwater...:-(
                  a ja znalazłem kilka: Podróże - Podróże Onet - wszystko o podróżach po Polsce i po świecie
                  SPOT Poznań:
                  .....
                  ruszyć (_)_) i przyjeżdżać !!! ZAPRASZAMY


                  Error 503 Wojtas Unavailable :P

                  Komentarz


                  • #10
                    Zawsze możecie jechać po sezonie. Wtedy nad morzem sie odpoczywa.

                    tryton,

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez Wojtas_Poznań
                      Zamieszczone przez Agamek12
                      Zainteresowały mnie Karwieńskie Błota, ale tam nie mogę namierzyć kwater...:-(
                      a ja znalazłem kilka: Podróże - Podróże Onet - wszystko o podróżach po Polsce i po świecie
                      ja też: (none)
                      ale mi chodzi o to, żeby ktoś mógł coś polecić...
                      Adam... Używam:
                      Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                      Passek: B6 175KM/366Nm

                      Komentarz


                      • #12
                        karwie tez Ci odradze, dwa chodniczki ciagle zapchane, lawirowanie miedzy autami, parkuje sie przy lesie gdzie nigdy miejsc nie ma lub w miescie gdzie... i tak miejsc nie ma, zawsze tez sporo kolonii wiec wrzask okropny
                        President Johnny II + President Florida/ ML-145
                        O1 - 122KM@141KM 261Nm@303Nm By Rogalotti
                        OII - 140KM@178KM 320Nm@374Nm By CompSport

                        Komentarz


                        • #13
                          Agamek12, polecam zdecydowanie karwieńskie błota jako przykład spokojnej okolicy nad baltykiem. jeśli chcesz blisko morza, to szukaj kwater na adres karwieńskie błota rząd II. na całą wioskę dwa spożywcze, generalnie spokój, żadnych pieprzonych kebabów, pamiątek lodów soprano i innych pieprzot. na zakupy spożywcze warto podjechać do krokowej- 5 min jazdy.
                          Zenuś pa pa teraz gra nam rcd310- i bardzo fajnie gra. masz problem z LPG - walnij na PW - postaram się pomóc

                          Komentarz


                          • #14
                            Ja polecam Kopalino, nie jest tam tak cicho jak jeszcze kilka lat temu ( wsi sielska,wsi anielska) ale w porównaniu do wielu nadmorskich miejscowości to jest jeszcze zakątek spokoju. Na plaży też tłoku nie ma. Jeśli będziesz samochodem i znudzi Ci się słona woda to jedziesz na pobliskie jezioro choczewskie. Oprócz tego w koło dużo lasu. Polecam.

                            Komentarz


                            • #15
                              ja w poprzednim sezonie byłem z rodziną w Dębkach (w sumie parenaście km od Karwieńskich błot).
                              same pensjonaty, jedna ulica dojazdowa do miejscowości, wpadająca w jeden deptak ze straganami i knajpkami. plaża szeroka, zawsze jest miejsce, czasem niekoniecznie przy samej linii morza, ale to zależy od pory przyjścia, fajne płytkie miejsca przy brzegu (w sam raz dla dzieciaków). droga na plazę ok 800 m przez lasek.
                              mieszkaliśmy tu: Willa Dębki , pokoje fajne, ale jedna wspólna kuchnia i bardzo zaniedbane podwórko (w sensie zabaw dla dzieci), nie ma wyżywienia. koszta to 280 pln za dwupokojowe studio z jedną łazienką.
                              natomiast jedliśmy tu: Pensjonat Korab - wygląda bardzo eleganko, ładny teren do zabawy i bardzo zadbany, no i pyszne obiady w super cenach.
                              jeżeli w tym roku zdecydujemy sie na Dębki, to właśnie tu.
                              jeżeli, bo żona stwierdziła, że to totalne zadupie.

                              Komentarz


                              • #16
                                W sumie to ROWY sa wmiare spokojne, wiecej tam tatusiow i matek z wozkami niz jakis malolatow :wink:
                                TDI+ ASV 271KM&488Nm by Tune-Up
                                SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O1
                                SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O2

                                Komentarz


                                • #17
                                  W porównaniu z Ustka czy z Łebą to są spokojne bo nie trzeba przez 1h szukać miejsca aby zaparkować auto, ale mimo to z roku na rok coraz wiekszy tabun ludzi. O miejsce na plazy też cieżko tym bardziej ze plaza coraz mniejsza. Ja do Rowów jeżdżę juz od chyba 6 lat z racji tego ze moja dziewczyna ma tu rodzine, wiec w razie pytan moge pomoc.

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Ja polecam Dźwirzyno (-ale nie wszystkie kwatery),co prawda byliśmy tydzień przed sezonem ale dużo rodzin z dziećmi , mało cwaniaków w dresach...ogólnie zadupie ale jest co zjeść,jest gdzie pospacerować,maja ze 3 sklepy ,2 jadłodajnie(my jedliśmy tylko w jednej-niebieska kreska- dwa obiady z dwóch dań to ok.15-25zł),jakaś pizzeria tez była,standardowo lody,kebab,gofry itp.,
                                    plaż z prawej strony mostu jak na zdjeciu, z lewej (czerwona kreska ) ta sama szerokość tyle że prawie pusto było.
                                    ceny troszkę drożej niż na zadupiu taniej niz w Sopocie

                                    Kwaterka
                                    Apartamenty Dźwirzyno Noclegi - pokoje 2-3-4 osobowe gościnne blisko morza z aneksem kuchennym ul. Żeglarska | 4 Strony Świata
                                    koniecznie dom wschodni bo to jest w miarę nowy,czysty-chyba będzie miał teraz 4lata inne kwatery w tej miejscowości odradzam,pojechaliśmy w ciemno i juz mieliśmy jechać dalej (gdzie nie weszliśmy to syf,smród)az ktos nam polecił właśnie ten i milo zaskoczeni byliśmy. Pokoje raczej nie są wielkie ale da sie zmieścić,nie widziałem 4.Aneks kuchenny z lodówka mają na piętrze.

                                    [ Dodano: Nie 03 Kwi, 11 06:23 ]
                                    Jeden minus że daleko od nas.
                                    Załączone pliki
                                    -----1.9TDI ASV --StrEet DeMoN----- <--ZaPrAsZaM

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      ja to się trochę dziwie, że Wam, często z południa Polski chce się nad nasze może przyjeżdżać, gdzie pogoda i temperatura w morzu potrafią sp....ić każde wakacje.
                                      Ale cóż, jak się bardzo uparliscie to, jak już ktoś napisał, polecić można Karwieńskie Błota II - czyli ten tzw drugi rząd. Dojechać można przez Wejherowo, a więc nie trzeba się przejazdówką na półwysep przebijać, plaża szeroka, ludzi stosunkowo mało, sam w wakacje po pracy często tam z rodziną i znajomymi jeżdżę i siedzę do wieczora. Sklepów mało (1 czy 2), atrakcji pozaplażowych w ogóle, ale dla zmotoryzowanych kwestia kilkunastu minut, aby dostać się w "ciekawsze" miejsca ale bardziej zaludnione (Krokowa, Wejherowo, Gdynia)
                                      Byłem raz jako turysta nad naszym morzem (wiem, wiem - dla gdynianina to dewiacja :-) ale ze względu na małe wówczas dziecko nie chciałem odjeżdżać za daleko od domu
                                      To było zdaje się Władysławowo czy inna Karwia :evil:
                                      Wczasy wykupiłem na 12 dni, po 5 dniach w temperaturach - 11-15 stopni i lejącym deszczu, oraz ludziach dosłownie wchodzących nam na głowę zawinąłem manatki z mocnym postanowieniem zwiedzania raczej południa Europy
                                      była O1 1,6 102 KM
                                      była O1 1,9 TDI 90 KM
                                      była O2 1,9 TDI DSG 105 KM
                                      był Citroen Berlingo 1,6 HDI
                                      jest Ford Tourneo Courier

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Też polecam Dzwirzyno.Byłem tam z rodziną dwa lata temu(od 1-7 września).Pogoda akurat dopisała-temp.ok.20-22 st.,słonecznie,bez deszczu,(choć poranki już chłodne).Fajna,mała miejscowość,dobre jedzonko,parę sklepików,lody,gofry,pizza i bardzo dobre rybki.O tej porze nie ma już tłoku.Jeden dzień spędziliśmy w Kołobrzegu i Zieleniewie-to prawdziwy raj dla dzieci:mini zoo,trampoliny,zjeżdżalnie,baseny z piłeczkami itp.W sezonie jest tam o wiele więcej atrakcji,szczególnie dla dzieci.I co najważniejsze nie jest drogo.Za pokoik płaciliśmy 25 zł za osobę ,15 za dziecko-i jeszcze troszkę utargowaliśmy :wink: W sezonie pewnie troszkę drożej,ale naprawdę godne polecenia miejsce.
                                        Cała Polska woła z nami wyp...dalać z uchodźcami.

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Agamek12, tu masz podobny temat:
                                          Forum - Octavia Club Polska
                                          , ja mogę polecić spokojnie karwieńskie błota (w przeciwieństwie do niektórych co piszą wyżej) - ten rząd nad morzem niedaleko i dębki na obrzeżach, też masz spokój

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Co do Rewala to nie wiem kiedy tam ostatnio byłeś. Ja tam jeździłem od 1995 praktycznie bez przerwy do zeszłego roku, ale więcej chyba już się tam nie pojawię, z roku na rok ludzi coraz więcej a miejsca coraz mniej, w kanajpach w centrum trzeba krążyć po lokalu i jak sęp polować na miejsce żeby się piwa napić. Okolice dalsze od centrum faktycznie spokojne ale plaża mała. Pamiętam, że żeby zająć jakieś sensowne miejsce trzeba było najpóźniej o 10 być na plaży. A co najlepsze jakiś geniusz w lipcu wymyślił remont deptaku w centrum. Ogólnie nie polecam Ci zachodniego wybrzeża bo tamte rejony są okupowane przez Dolny Śląsk, Lubuskie i te inne województwa, które mają najbliżej. Na Twoim miejscu bym się zainteresował Rowami bo podobno fajna miejscowość. A tak nawiasem mówiąc to nad naszym morzem chyba już nie ma spokojnego miejsca na wypoczynek. Nie wiem jak zapatrujesz się na wyjazd zagraniczny, ale ja to rozważam bo nasze morze zawsze było drogie a przy obecnie szalejących cenach w naszym kraju podejrzewam, że nadmorskim "biznesmeną" kompletnie odpie*doli.

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Jeśli ktoś szuka na prawdę świętego spokoju, to kiedyś byłem w miejscowości Przytór. Jest to praktycznie przedmieście Świnoujścia, przed przeprawą. Miejscowość kompletnie nie zagospodarowana turystycznie, woda ciepła, a plaże tak szerokie, że bez problemu znajdziecie miejsce gdzie nie widać innych plażowiczów daleko jak okiem sięgnąć. W weekendy jest trochę tłoczniej bo się paprykarze zjeżdżają :twisted:
                                              SPOT Poznań ->

                                              Moje cappuccino: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...b943cff#759950

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Koledzy znający Kariwńskie Błota - powiedzcie mi, czy dojście na plażę prowadzi jakąś utwardzoną drogą/chodnikiem, czy jest to jakaś wydeptana ścieżka?
                                                Adam... Używam:
                                                Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                                                Passek: B6 175KM/366Nm

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Sobieszewo.

                                                  Było YETI Jest LEON

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X