Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wyjazdy w rejon Chorwacji - PODPOWIEDZI od tych co byli

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wyjazdy w rejon Chorwacji - PODPOWIEDZI od tych co byli

    Zamieszczone przez ootomaszoo
    To nie CH tylko LH i da się coś takiego ustawić w OIIFL (pod warunkiem że sterownik ogarnia automatykę, a nie manual), czy w wcześniejszych szkodnikach to nie wiem
    Jak ustawic zeby w ramach CH/LH swiecily sie lampy wstecznego???

  • #2
    Wyjazdy w rejon Chorwacji - PODPOWIEDZI od tych co byli

    Witam, jestem aktualnie w Piwnicznej , ale około 15 Lipca wybieram sie do Chorwacji, czy mogł by ktos napisac, na co zwrócic uwage:
    - omijac jakiejs trasy?
    -jak płacic ? gdzie najlepiej i na co wymieniac
    -ile srednio może kosztowac kwatera (nie dom ani nie apartament)?
    -jak z jedzeniem?
    i ogolnie na co nie dac sie nabrac, i czy sa jakies drogi na które uważac??
    Bede jechac przez Wegry (wzdłuż Balatonu)
    Wiem że w Chorwacji sa bramki na autostradach , wiec płatnosc z góry. Ogolnie co byscie polecali. Nie jade z małym dzieckiem a z dwójka znajomych. Pozdrawiam.
    [scroll:d077aef450]Moja Czesia 1.6 TDI CR DSG---SPRZEDANA------> Jest Lexus CT200h [/scroll:d077aef450]

    Komentarz


    • #3
      Rekin Chlebojad, jak byś jechał przez Austrię i Słowenię to bym Ci powiedział co i jak ominąć.

      Zamieszczone przez Rekin Chlebojad
      -jak płacic ? gdzie najlepiej i na co wymieniac
      Jak masz euro to wymieniaj np w Bankach. Dają lepszy kurs. Teraz jak byłem to kurs w kantorach był 1Euro=7.20 kun.

      Zamieszczone przez Rekin Chlebojad
      -ile srednio może kosztowac kwatera (nie dom ani nie apartament)?
      Kwatery to u nich tzw apartamenty lub pokoje z łazienkami. Przyjmij 10 do 15 euro za osobę, zależy od miejsca, standardu jak i gospodarza.

      Zamieszczone przez Rekin Chlebojad
      -jak z jedzeniem?
      Knajp jest pełno z dobrym jedzeniem. Przykłady:
      -pizza od 35 do 45 kun (zależy od składu).
      -piwo lane 0.5L -15 kun
      -cola itp za 0.25l - 12kun
      -danie mix gril z frytkami dla 1 osoby - 75 kun.

      Ceny z miejscowości Bibinje koło Zadaru z przed tygodnia.
      Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

      Komentarz


      • #4
        cro.pl

        Skarbnica wiedzy, uniwersalnych prawd nie ma, ale:
        - jedziesz autostradą i zjeżdżasz, gdzie Ci wygodnie
        - bez dzieci możesz śmiało szukać kwater w ciemno (warto być w godzinach przedpołudniowych)
        - w kurortach duuuużo ludzi i wolne kwatery daleko od morza (ale trzeba szukać)
        - kwatery w sezonie mniej więcej od 35 do 80 Euro
        - najlepiej płacić kartą lub wypłacać pieniądze z bankomatu na miejscu (warto mieć kuny na autostradę albo wymieniasz na granicy albo kupujesz w kraju - około 220 kun w jedną stronę winno wystarczyć - zależy gdzie jedziesz)
        - jedzenie to temat rzeka (masz kasę chodzisz po konobach, chcesz oszczędzić to swoje)

        Jak na pierwszy raz to polecam rivierę makarską, ale jakąś małą miejscowość.

        pzdr

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez Rekin Chlebojad
          Wiem że w Chorwacji sa bramki na autostradach , wiec płatnosc z góry. Ogolnie co byscie polecali. Nie jade z małym dzieckiem a z dwójka znajomych.
          Masz bramki na wjeździe na autostradę, naciskasz guzik i dostajesz bilecik, na zjeździe dajesz na bramce zjazdowej bilecik i płacisz w kunach, euro lub kartą.

          Osobiście polecam Ci okolice od Splitu w kierunku Dubrownika. Ewentualnie Od Zadaru w kierunki Splitu. Jak chcesz zwiedzać to zakwateruj się w okolicy np. Omisu lub Makarskiej i będziesz miał wypadową bazę do Splitu, Trogiru, i zostaje 2 do 2,5 godzin drogi do Dubrownika, Stonu (wycieczka na jeden dzień, przerobiłem to). Możesz też śmignąć do Mostaru (też jeden dzień wycieczki). Odradzam szukanie kwatery na Ciovo od strony Trogiru ze względu na port jachtowy i brudną wodę.

          Również odradzam wyspę Rab, a szczególnie Lopar i jego plaże piaszczyste. Ogólnie syf, klejący się piach i kanał ściekowy/deszczowy wpadający po środku plaży, pełno stoisk w drodze na plażę i ruch jak w sezonie nad bałtykiem na promenadach. Poza tym na wyspie w zasadzie nie ma co zwiedzać, chyba że knajpy.
          Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

          Komentarz


          • #6
            - omijac jakiejs trasy?
            Autostradę w Słowenii - jedziesz przez Mureck (A), Lenart (SLO) i Ptuj (SLO)

            -jak płacic ? gdzie najlepiej i na co wymieniac
            Płacić kartą - ale uwaga - nie ma tam aż tylu punktów co u nas, ale z marketami, stacjami benzynowymi nie ma problemu. Nie kupuj Kun w PL, bo zapłacić jak za zboże. O dziwo - wbrew pozorom - bardziej opłacało mi się wypłacać z bankomatu w CRO niż kupować u nas Euro i tam wymieniać, a poza tym - tak bezpieczniej niż wozić 1500E przy tyłku.

            -jak z jedzeniem?
            Jest. Generalnie - drogie mięsa, resztę da się przeżyć - jak chodzi o zakupy w sklepach. Ceny standardowo wyższe średnio o 20%, ale w ubiegłym roku różnica zaczęła się zacierać ze względu na drożyznę w PL

            Zamieszczone przez Rekin Chlebojad
            bramki na autostradach , wiec płatnosc z góry
            Nie - z dołu. Przy wjeździe pobierasz bilet, płacisz zjeżdżając, bramki są na zjazdach, a nie jak u nas że co 10 kilosów stajesz bo bramka.

            Zamieszczone przez Rekin Chlebojad
            Ogolnie co byscie polecali
            Południe - Peljesacz, Dubrovnik, wypad do Mostaru, Kotoru.
            Na północy - Plitvice, PN Krka, Trogir.

            Przyjemności, ja wyjeżdżam za dwa tygodnie, czwarty raz :hura
            SPOT Poznań ->

            Moje cappuccino: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...b943cff#759950

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez Rok z Bagien
              warto mieć kuny na autostradę albo wymieniasz na granicy albo kupujesz w kraju - około 220 kun w jedną stronę winno wystarczyć - zależy gdzie jedziesz)
              Na granicy jest kurs 1 euro = 7.20kun. A kun w Polskim kantorze nie polecam nabywać, słono przepłacisz.
              Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

              Komentarz


              • #8
                Jeszcze jedno - dobrze mieć ze dwie karty, gdyby Ci jednej nie przyjęło, na przykład na autostradzie tak miałem :|
                SPOT Poznań ->

                Moje cappuccino: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...b943cff#759950

                Komentarz


                • #9
                  A ja odnośnie kasy to powiem tak. Boiorę euro i to tyle na ile się umówiłem za apartament. Do portfela nasze złotówki (w zeszłym roku w ich kantorach miałem lepszy przelicznik ze zł na kuny niż kuny w pl czy euro w pl i zamiana na kuny w CRO).
                  Podstawa to karty - płacę nimi wszędfzie gdzie się da. Autostrady też opłacasz kartami :!: masz nawet specjalne bramki bezobsługowe dla płacących kartami Nie ma problemu że ktoś Ci źle wyda lub będziesz miał jakiś zły przelicznik



                  CB Harry II ASC + Triflex

                  Pozdrawiam Mirek!!

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez Walt
                    O dziwo - wbrew pozorom - bardziej opłacało mi się wypłacać z bankomatu w CRO niż kupować u nas Euro i tam wymieniać
                    Przy płatności kartą w Chorwacji wyszedł mnie kurs w zeszłym tygodniu 1kuna=0.56zł.

                    [ Dodano: Pią 08 Lip, 11 10:39 ]
                    Zamieszczone przez Walt
                    Autostradę w Słowenii - jedziesz przez Mureck (A), Lenart (SLO) i Ptuj (SLO)
                    Trzeba zwrócić uwagę ustawiając nawigację aby prowadziła obwodnicą Ptuj'a tak aby wylądować na końcu autostrady. Teraz autostrada kończy się za Ptujem.
                    Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                    Komentarz


                    • #11
                      Małe OT

                      eaglemirek

                      Pamiętasz o spocie w Baśce ???

                      A tak swoją drogą nie masz może białej wlepy OCP ? Miałbym jedyną na forum wlepę ze spotu w Chorwacji !!! :bow :yay:

                      Komentarz


                      • #12
                        Również się wybieram w te strony. CRO.pl czytam już od 3 miesięcy regularnie :-) Mnóstwo wiedzy !
                        Mam jeszcze jedno małe pytanie: czy to prawda, że warto EUR kupować na samej granicy POL-GER (bo jadę przez Niemcy) ? Nie chciałbym być pod ścianą jeśli np. kantor zamkną czy inny problem będzie.
                        OII RS BMN - 205KM@435Nm by R-Performance :-)
                        SPRZEDAJĘ NA OLX: http://olx.pl/oferty/uzytkownik/1G8sP/

                        Komentarz


                        • #13
                          Rok z Bagien, Oczywiście że pamiętam W pierwszy dzień robię rozpoznanie i zostawię Ci info na forum :!: Jeśli dzisiaj w Kobiórze ktoś będzie miał białe to postaram Ci się załatwić ale to jeszcze dam Ci znać przed wyjazdem



                          CB Harry II ASC + Triflex

                          Pozdrawiam Mirek!!

                          Komentarz


                          • #14
                            Ok, a jechał ktoś przez Wegry (Budapeszt) ?? Mam zamiar zatrzymac sie w Heviz (nad Balatonem) na jedna noc i własnie dalej jechac do Chorwacji, i raczej napewno nie zadna wyspa, ale nad Morze (pewnie okolice Splitu), ja mam Euro ale znajomy "PLN-y" , czyli Euro wymienic juz w Chorwacji, a jak zrobic żeby najmniej stracic jak ktos ma PLN-y??
                            I czy AUTOSTRADY sa na czas czy na ilośc km?? (<-- głupie pytanie ale warto)
                            [scroll:d077aef450]Moja Czesia 1.6 TDI CR DSG---SPRZEDANA------> Jest Lexus CT200h [/scroll:d077aef450]

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez Rekin Chlebojad
                              Ok, a jechał ktoś przez Wegry (Budapeszt) ?? Mam zamiar zatrzymac sie w Heviz (nad Balatonem) na jedna noc i własnie dalej jechac do Chorwacji
                              my tak jeździmy co roku

                              Zamieszczone przez Rekin Chlebojad
                              i raczej napewno nie zadna wyspa, ale nad Morze (pewnie okolice Splitu), ja mam Euro ale znajomy "PLN-y" , czyli Euro wymienic juz w Chorwacji, a jak zrobic żeby najmniej stracic jak ktos ma PLN-y??
                              I czy AUTOSTRADY sa na czas czy na ilośc km?? (<-- głupie pytanie ale warto)
                              rzeczywiście głupie pytanie, oczywiście że na kilometry
                              Torque Steer: The art of changing lanes with the accelerator :zlosnik:
                              http://www.disi-tune.pl
                              Była Mazda 3 MPS Powered by SSG & DISI-tune
                              Był WRX
                              Była Octa

                              Komentarz


                              • #16
                                Rekin Chlebojad, może to sprawa oczywista, ale cokolwiek byś nie wynajmował, to najpierw sprawdź czy jest klima i to sprawna
                                Po drugie - to osobiście na dłuższy pobyt odradzam Istrię (kombajn turystyczny) chociaż Pula wartwa jest zwiedzenia
                                Jak koledzy wcześniej pisali najlepiej od Zadaru w dół
                                W drodze powrotnej polecam zafundować sobie zwiedzanie jaskini Postojna w Słowenii.
                                Nie jest tania ale warto
                                Pozdro
                                Człowiek planuje, Bóg decyduje ...
                                Jark7
                                było 119/296 jest 143/328 by Aligator

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez Jark7
                                  Po drugie - to osobiście na dłuższy pobyt odradzam Istrię (kombajn turystyczny) chociaż Pula wartwa jest zwiedzenia
                                  Jak widać co człowiek to inne zdanie :wink: dla mnie Pula poza koloseum nie przedstawia sobą niczego specjalnego za to w Rovinju jestem zakochany i nie mogę przeboleć że w tym roku tam nie pojechaliśmy Jest kilka ładnych miejsc na Istrii które są zdecydowanie warte odwiedzenia.
                                  Torque Steer: The art of changing lanes with the accelerator :zlosnik:
                                  http://www.disi-tune.pl
                                  Była Mazda 3 MPS Powered by SSG & DISI-tune
                                  Był WRX
                                  Była Octa

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Rekin Chlebojad, W ubiegłym roku wymieniając pln na kuny w ich kantorach miałem przelicznik prawie że bankowy ale trzeba posprawdzać bo w jednaj miejscowości w różnych kantorach potrafiło dochodzić do 10 kun róznicy na każde 100pln



                                    CB Harry II ASC + Triflex

                                    Pozdrawiam Mirek!!

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez Jark7
                                      to najpierw sprawdź czy jest klima i to sprawna
                                      W apartamentach na poddaszu koniecznie, a w innych można się obejść jeszcze. :szeroki_usmiech
                                      Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Panowie, ale po co komplikować sobie życie, jest kilka prostych zasad wyjazdu do Chorwacji.

                                        1. Kun nie kupujemy, tylko wybieramy z bankomatu w najbliższym możliwym miejscu za granicą.
                                        2. EUR bierzemy tyle żeby wystarczyło na noclegi + kraje ościenne przez które podróżujemy np. Austrie.
                                        3. Tam gdzie tylko się da (paliwo, autostrada itp) płacimy kartą.
                                        4. Cieszymy się urlopem, pięknym słońcem i wspaniałym morzem, a nie zajmujemy się pierdołami typu po ile kurs i gdzie wymieniać. . .
                                        4. Makarska to raczej nie jest dobre miejsce na wypoczynek, mnóstwo ludzi, leżą prawie na trotuarze, ale ryby mają the best (mamy jedną knajpę do której specjalnie co roku wracamy na rybkę).

                                        Enjoy.

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez Dzida
                                          Panowie, ale po co komplikować sobie życie, jest kilka prostych zasad wyjazdu do Chorwacji.

                                          1. Kun nie kupujemy, tylko wybieramy z bankomatu w najbliższym możliwym miejscu za granicą.

                                          w tym roku praktycznie nie ma różnicy między kursem kantorowym w Wawie a przeliczeniami mBanku i ING :shock: :cry: a kiedyś było to jak prawda objawiona :cry:


                                          Zamieszczone przez Dzida
                                          2. EUR bierzemy tyle żeby wystarczyło na noclegi + kraje ościenne przez które podróżujemy np. Austrie.
                                          k

                                          Zamieszczone przez Dzida
                                          3. Tam gdzie tylko się da (paliwo, autostrada itp) płacimy kartą.
                                          k

                                          Zamieszczone przez Dzida
                                          4. Cieszymy się urlopem, pięknym słońcem i wspaniałym morzem, a nie zajmujemy się pierdołami typu po ile kurs i gdzie wymieniać. . .

                                          Enjoy.
                                          o tak
                                          Torque Steer: The art of changing lanes with the accelerator :zlosnik:
                                          http://www.disi-tune.pl
                                          Była Mazda 3 MPS Powered by SSG & DISI-tune
                                          Był WRX
                                          Była Octa

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez Dzida
                                            4. Makarska to raczej nie jest dobre miejsce na wypoczynek, mnóstwo ludzi, leżą prawie na trotuarze,
                                            Łoj tak :szeroki_usmiech
                                            Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Zamieszczone przez Jark7
                                              Rekin Chlebojad, może to sprawa oczywista, ale cokolwiek byś nie wynajmował, to najpierw sprawdź czy jest klima i to sprawna
                                              Po drugie - to osobiście na dłuższy pobyt odradzam Istrię (kombajn turystyczny) chociaż Pula wartwa jest zwiedzenia
                                              Jak koledzy wcześniej pisali najlepiej od Zadaru w dół
                                              W drodze powrotnej polecam zafundować sobie zwiedzanie jaskini Postojna w Słowenii.
                                              Nie jest tania ale warto
                                              Pozdro
                                              Klima? Na północy czyli okolice Istrii można odpuścić sobie klimę, za to w okolicach Dubrownika czasami może się przydać.
                                              Istria to kombajn - sorry ale nie odniosłem takiego wrażenia. Może dla kogoś kto na mapach widzi tylko większe miasta typu Vrsar, Rovnij, Pula.
                                              Rovnij - miasteczko rewelacja.


                                              Co do wspomnianej Puli - sorry ale nie wiem co kolega w niej widzi. Jeśli koloseum to może kolega napisze że koloseum warte zwiedzenia bo sama Pula to bród, smród i żebracy na ulicach wymieszani z nastoletnimi pedałami polującymi na starych Niemców. Knajpy w Puli - kelnerzy naganiacze w okolicach rynku naganiający do pustych knajp.

                                              Jaskinia Postrojna - tu się zgadzam.



                                              A Dzida dobrze prawi, brać kartę i nie bawić się w wymiany i kombinowanie na grosze.
                                              4x4

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                polecam okolice Primo¹ten, tym bardziej, że jedziecie bez dzieci :-)

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  a jutro ktoś z OCP wyjeżdza?
                                                  lece z mikołowa ok.18:00 do Omis przez Węgry..... może jeszcze ktoś leci mniej więcej o tej porze to we 2, 3 auta było by już inaczej....
                                                  jak co , to wołać na CB....
                                                  szerokości

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X