Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wyjazdy w rejon Chorwacji - PODPOWIEDZI od tych co byli

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Zamieszczone przez Andja
    polecam okolice Primo¹ten
    Tam też w tym roku uderzamy :szeroki_usmiech
    Chociaż dużo piękniej i ciekawiej jest na południu.
    SPOT Poznań ->

    Moje cappuccino: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...b943cff#759950

    Komentarz


    • #27
      Zamieszczone przez AdamB
      Zamieszczone przez Rok z Bagien
      warto mieć kuny na autostradę albo wymieniasz na granicy albo kupujesz w kraju - około 220 kun w jedną stronę winno wystarczyć - zależy gdzie jedziesz)
      Na granicy jest kurs 1 euro = 7.20kun. A kun w Polskim kantorze nie polecam nabywać, słono przepłacisz.
      dzis w kantorze widziałem kuny po 0,64 gr
      Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

      Komentarz


      • #28
        Zamieszczone przez Walt
        Zamieszczone przez Andja
        polecam okolice Primo¹ten
        Tam też w tym roku uderzamy :szeroki_usmiech
        Chociaż dużo piękniej i ciekawiej jest na południu.
        ja tez sie wybieram ale pod koniec sierpnia, byc może do Paklenicy skoczymy na wspinanie o ile uda mi sie powiązać wyjazd rodzinno wspinaczkowy :roll:
        superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

        poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

        Komentarz


        • #29
          Zamieszczone przez piotrek_os
          Zamieszczone przez AdamB
          Zamieszczone przez Rok z Bagien
          warto mieć kuny na autostradę albo wymieniasz na granicy albo kupujesz w kraju - około 220 kun w jedną stronę winno wystarczyć - zależy gdzie jedziesz)
          Na granicy jest kurs 1 euro = 7.20kun. A kun w Polskim kantorze nie polecam nabywać, słono przepłacisz.
          dzis w kantorze widziałem kuny po 0,64 gr
          kupowałem jakoś na początku czerwca po 0,565 i takie mniej więcej miałem przeliczniki (0,566 i 0,568 dwie transakcje któe wyrywkowo sprawdziłęm), a wczoraj sprawdzałem cenę i w kantorze były po 0,57
          Torque Steer: The art of changing lanes with the accelerator :zlosnik:
          http://www.disi-tune.pl
          Była Mazda 3 MPS Powered by SSG & DISI-tune
          Był WRX
          Była Octa

          Komentarz


          • #30
            Dobra chłopaki, przyznam się Wam do czegoś jak już mowa o Chorwacji - jakiś rok temu w jedynym z kantorów na śląsku koleś mi sprzedał 800euro i zamiast 6000kun 6000łatów.

            Najpierw kląłem jak szewc że dałem się przewalić, dopiero potem zobaczyłem jak to stoi.
            4x4

            Komentarz


            • #31
              Zamieszczone przez dylan80
              a jutro ktoś z OCP wyjeżdza?
              ja jadę w poniedziałek, ale z biura podróży, cel- Gradac

              Komentarz


              • #32
                Zamieszczone przez 4x4BKF
                Najpierw kląłem jak szewc że dałem się przewalić, dopiero potem zobaczyłem jak to stoi.
                no to wczasy "za free"

                a co do Chorwacji - ja pare razy byłem, zawsze "w ciemno" - na miejscu organizowaliśmy nocleg - od Istri ( praktycznie całe wybrzeże) aż do Dubrownika - ani razu nie nocowałem w samochodzie.
                a na dojeździe do Dubrownika jest duży most i przed nim parking "widokowy" - tam można spotkać osoby oferujące nocleg.
                w ten sposób mieliśmy do dyspozycji parter domu z tarasem, ok. 3 km od centrum starego miasta, oraz pełną instrukcję korzystania z komunikacji miejskiej no i swojską rakiję :szeroki_usmiech w kwocie 25EUR/noc/2 os.
                przeważnie 3-4 dni w jednym miejscu i dalej....
                powrót z tych rejonów planowaliśmy przez Albanie, na około jeziora które jest na granicy Czarnogóry i Albanii, potem Mostar, Plitwice i do domu przez Budapeszt
                raz miałem "wczasy" w jednym miejscu - Lanterna na Istrii niedaleko Poreca - szczerze polecam dla rodzin z dziećmi k
                w tym roku jedziemy na początku września na Korcule.
                OII sprzedana


                Następca dużej czarnej - Mała czarna MC 1Z1Z

                Komentarz


                • #33
                  Panowie, ja planuje jechać przez czechy ewentualnie która droga jest optymalna z polski w rejon zadaru?
                  superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                  poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                  Komentarz


                  • #34
                    piramida, ja od zawsze jeżdżę Cieszyn-Brno-Wiedeń-Graz-Mureck-Lenart-Ptuj (Objazd autostrady w Słowenii) -Zagreb-Zadar. Z tym, że jadę nocą. Z tym, że wcześniej przez Słowację (Żlinia-Bratysława) do Wiednia jechałem, a teraz przez Brno. Nie kupuj winiety na Austrię przypadkiem na granicy w Cieszynie bo przepłacisz 32 vs 52zł.
                    Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                    Komentarz


                    • #35
                      piramida, Ja startuję jutro na noc (około 21.00) do Baśka Voda. Trasa Chałupki, Ostrawa, Brno, Wiedeń, Graz, Maribor, Zagrzeb, i teraz w zależności od czasu (w Baśce chce być na południe) zjazd z autostrady na Zadar bądź dalej na Szybenik i podziwianie widoków z Jadranki lub do końca autostradą. Kilometry te same praktycznie tylko czas przejazdu zwiększony.
                      Ale te widoki :!: :szeroki_usmiech
                      Jutro kleje winietki na szybę i mam jeszcze pytanko czy macie jakieś sposoby co by po powrocie było je łatwiej odkleić. W ubiegłym roku to myślałem że mnie szlak trafi mimo ustawienia samochodu pod słońce i suszarki :evil: Narazie od 2 miesięcy omijam czyszczenie szyby w miejscu na winietki ale nie jestem pewien czy to dobry pomysł :?



                      CB Harry II ASC + Triflex

                      Pozdrawiam Mirek!!

                      Komentarz


                      • #36
                        AdamB, eaglemirek, dzięki, przeanalizuje obie trasy jaki będzie czas przejazdu zakładając ze jade z 3 letnim dzieckiem? 11-12h?
                        superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                        poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                        Komentarz


                        • #37
                          Zamieszczone przez eaglemirek
                          Ja startuję jutro na noc (około 21.00) do Baśka Voda
                          Polecam super miejscówka - na pewno warto zwiedzić Trogir i tam na targowisku zaopatrzyć się w rakiję spod lady - ma kopa :diabelski_usmiech
                          Jeśli chodzi o alkohol i fajki to warto przejechać przez Bośnię (jeśli się jedzie do Dubrownika to obowiązkowo) i zaraz za granicą zaopatrzyć się w najbliższym sklepie w fajki po 5zł a lepsze alkohole po 20-30% mniej niż w Polsce.
                          skoda octavia elegance 1.9 TDI/110km, 146tk
                          _______________________________________
                          http://oferia.pl/usluga/item102597-k...-poligraficzna

                          Komentarz


                          • #38
                            Zamieszczone przez eaglemirek
                            czy macie jakieś sposoby co by po powrocie było je łatwiej odkleić
                            nie klej jej całej na szybę. Ja zawsze odklejam,odcinam bardzo mały kawałeczek tej folii bezbarwnej i kleje na szybę.Reszta folii zostaje dalej na naklejce :wink:
                            AdamB a to gdzie opłaca się ją kupić? Bo ja właśnie wszystkie potrzebne winietki kupuje tam :P
                            Fabryka Barw :]

                            Czarna O1 rs-line tdi
                            Srebrna O2 Scout

                            DACAR.team

                            Komentarz


                            • #39
                              z winietami to jest tak że nie kupuje się w PZMOT (PZMTravel) i na samej granicy :lol: kupowałem Słowacką, PZMTravel 72,50zł, na granicy też jakoś 70zł chyba (nie pamiętam już ale też przepłaciłem rok temu), pierwsza stacja Shell za granicą 14€
                              Torque Steer: The art of changing lanes with the accelerator :zlosnik:
                              http://www.disi-tune.pl
                              Była Mazda 3 MPS Powered by SSG & DISI-tune
                              Był WRX
                              Była Octa

                              Komentarz


                              • #40
                                hehe dobrze wiedzieć, bo zawsze mówiłem se, kupię zaraz na początku a potem spokój :P
                                Fabryka Barw :]

                                Czarna O1 rs-line tdi
                                Srebrna O2 Scout

                                DACAR.team

                                Komentarz


                                • #41
                                  Zamieszczone przez Arti_r1
                                  Ja zawsze odklejam,odcinam bardzo mały kawałeczek tej folii bezbarwnej i kleje na szybę.Reszta folii zostaje dalej na naklejce :wink:
                                  :diabelski_usmiech Dzięki :!: :!:
                                  piramida, W ubiegłym roku po tej samej trasie (4 dorosłe osoby) w Baśce byłem po 12,5 h z autostrady zjechałem w rejonie Splitu. Jazda na spokojnie zgodnie z przepisami 4 przystanki w tym 2 dłuższe i 1 tankowanie



                                  CB Harry II ASC + Triflex

                                  Pozdrawiam Mirek!!

                                  Komentarz


                                  • #42
                                    piramida, zależy od twoich możliwości, ale nie powinno to trwać dłużej niż 12 do 14 godzin ( To jest około 1200km ode mnie). Ja osobiście tą trasę pokonuje około 14-16 godzin, prędkości to dozwolone + 10km, a ostatnie 120km do domu jadę/turlam się zadupiami.

                                    [ Dodano: Nie 31 Lip, 11 10:02 ]
                                    Zamieszczone przez Arti_r1
                                    AdamB a to gdzie opłaca się ją kupić?
                                    Każdego państwa na granicy jego. Ale jak napisałem, na Austrię kosztuje 10dni 7,90euro a w Cieszynie na granicy wołali za nią 50zł. Czeska była chyba OK cenowo. Jak będziesz dłużej niż 10 dni a krócej niż miesiąc to lepiej wychodzą 2x 10dni po 7.90 niż jedna miesięczna (koszt niecałe 23euro), mam tu Austrię na myśli. Na Czechy to 10 dni 250koron a miesięczna 350 koron więc tu jest jasność. A i jeszcze jedna rzecz, wracając z Chorwacji przez Austrię objeżdżając Słoweńskie autostrady przez Ptuj,Lenart,Mureck-Austria to w nocy winiety nie kupisz na odcinku Mureck do wjazd na autostradę, po prostu stacje paliw są zamknięte. Wjeżdżasz na autostradę i za chwilkę, będziesz miał stację paliw Shell i na niej kupisz.
                                    Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                    Komentarz


                                    • #43
                                      Ale zawsze możesz kupić na wjeździe do Austrii dwie winietki, w tym jedną na drogę powrotna. Ja tak właśnie zrobiłem. Pozdrowienia z Primosten :szeroki_usmiech
                                      SPOT Poznań ->

                                      Moje cappuccino: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...b943cff#759950

                                      Komentarz


                                      • #44
                                        Zamieszczone przez Walt
                                        Ale zawsze możesz kupić na wjeździe do Austrii dwie winietki, w tym jedną na drogę powrotna. Ja tak właśnie zrobiłem. Pozdrowienia z Primosten :szeroki_usmiech
                                        No dokładnie, ale czasami się wyjazd przedłuża.
                                        Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                        Komentarz


                                        • #45
                                          dlatego przyklejasz ją przed wyjazdem w drogę powrotna
                                          SPOT Poznań ->

                                          Moje cappuccino: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...b943cff#759950

                                          Komentarz


                                          • #46
                                            Zamieszczone przez Walt
                                            dlatego przyklejasz ją przed wyjazdem w drogę powrotna
                                            Na niej jest dziurkowana data więc nie specjalnie ma to znaczenie kiedy ją przykleisz jeżeli już ją kupiłeś i wiesz że będziesz dłużej niż czas jednej winietki.
                                            Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                            Komentarz


                                            • #47
                                              masz racje, Ja mam już przedziurkowana bo wiedziałem ze 20 dni nie przekrocze, ale może da się kupić bez dziurek i zrobić je później samemu?
                                              SPOT Poznań ->

                                              Moje cappuccino: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...b943cff#759950

                                              Komentarz


                                              • #48
                                                Zamieszczone przez Walt
                                                masz racje, Ja mam już przedziurkowana bo wiedziałem ze 20 dni nie przekrocze, ale może da się kupić bez dziurek i zrobić je później samemu?
                                                Niestety ja nie praktykowałem tego, ponieważ na każdym przejściu granicznym kupisz o każdej porze winietkę. Problem jest tylko przy przekraczaniu granicy Austriacko-Słoweńskiej w Mureck, w tych okolicach stacje paliw jak i reszta sklepów są pozamykane w nocy. Ale jak pisałem, po wjeździe na autostradę za chwilę jest Shell i można winietkę kupić.
                                                Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                                Komentarz


                                                • #49
                                                  Koledzy doradźcie jakąś fajną miejscówkę w okolicy Rijeki (+/- 100km czyli Istria, Krk itp))
                                                  Może być pensjonat, hotel itp. Ważne aby było czysto i miłej atmosferze.

                                                  Dzięki
                                                  Audi A4 1.8TFSI

                                                  Komentarz


                                                  • #50
                                                    Ja to mam tylko jedną uwagę, od 4 lat jeździmy do różnych miejscowości na pierwszy tydzień i na drugi tydzień, przez 3 lata jeździliśmy na południe a na drugi tydzień przenosiliśmy się na Istrię przejeżdżając przez Rijekę. I tylko RAZ była tam ładna pogoda :shock: Jakaś Chorwacka Irlandia normalnie :lol: szaro i mokro :?

                                                    Zarówno 100km na południe jak i na zachód w stronę Włoch było ładnie ale sama Rijek koszmar :shock: :wink:
                                                    Torque Steer: The art of changing lanes with the accelerator :zlosnik:
                                                    http://www.disi-tune.pl
                                                    Była Mazda 3 MPS Powered by SSG & DISI-tune
                                                    Był WRX
                                                    Była Octa

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X