Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wyjazdy w rejon Chorwacji - PODPOWIEDZI od tych co byli

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez marbab Zobacz wpis
    nie kumam co Wy z tymi winietami a nie najlepiej kupic w docelowym panstwie, zawsze tak robilem, zero problemow i dodatkowych kosztow.
    Nie no jasna sprawa też zawsze tak robiłem, ale w poprzednim roku na stacji w Czechach nie mieli miesięcznych za 440czk i musiałem kupić dwie 10dniowe za 310czk więc był to mało opłacalny manewr.
    Nie miałem wyjścia bo między Katowicami, a Ostrawą jest tylko jedna stacja po Czeskiej stronie gdzie można kupić winietki.

    Ps. Po ile kupiliście kuny? Ja dzisiaj nabyłem za 0,595

    Komentarz


    • Do Ostrawy autostrada jest darmowa. Spokojnie kupicie w, lub za miastem.

      Komentarz


      • istnieje teraz szansa na wyjazd , na jakieś kwatery, powiedzmy za tydzien, na jakies 10-12 dni? macie jakieś namiary?

        Komentarz


        • Od lat jeździłem od Wrocławia przez Kłodzko Międzylesie i Boboszów. Moi pasażerowie ciężko znoszą zakręty, których tam jest masa, poza tym to kiepska i czasochłonna droga. W tym roku chcę lecieć na Gliwice, Ostravę, Ołomuniec. To jest ciąg wyłącznie autostradowy? Możecie podpowiedzieć jakie są wasze doświadczenia z tej trasy?

          Komentarz


          • himi zawsze tak jeżdżę w zeszłym roku było trochę remontów za Ostrawą, a jak jest w tym roku trzeba by zerknąć na Cro.pl, ale jest to cały czas ciąg autostrady poza odcinkiem Mikulov-Wiedeń.

            Komentarz


            • Winiety juz u mnie.21 czerwca wysłane a dzis dostarczone
              Kondziu

              OCP

              Komentarz


              • Jechał ktoś tunelem pod Biokovo? Jak płacić za tunel sv. Ilija - można kartą? Czy przyjmuje tez drobniaki i banknoty?
                pozdrawiam - Darek

                Komentarz


                • Koledzy, korzystając z okazji... Napiszcie mi krok po kroku (od A do Zet) proces zakupu i używania winiet na Słowacji i na Węgrzech.
                  Adam... Używam:
                  Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                  Passek: B6 175KM/366Nm

                  Komentarz


                  • Na Słowacji:
                    1) masz stronę
                    Chyba aplikácie
                    2) kupujesz winietę, płacąc karta lub chyba mozna tez przelewem (wszystko jest na stronie)
                    3) dostajesz potwierdzenie mailem o zakupie i pdf z "certyfikatem" winiety (masz tam dane samochodu, rodzaj winiety i okres ważności)
                    4) po prostu jedziesz - nic nie naklejasz, wystarczy, że na wszelki wypadek masz ten wydruk z pdf przy sobie - sczytują z kamer

                    Zakup:
                    na podanej stronie wybierasz "kup winietę'
                    Link

                    Wybierasz winiete np. 10 dniową i wpisujesz nr rejestracyjny samochodu, kraj rejestracji, daty ważności, adres mailowy, przepisujesz kody zabezpieczające i masz kartę płatności.

                    Jak zapłacisz i dostaniesz maila, może sobie wybrac ze strony głównej "sprawdź ważność winiety"
                    Chyba aplikácie
                    wpisujesz nr =rejestracyjny i kraj rejestracji i masz podane czy masz winietę i jaką i na jaki okres ważności
                    Ostatnio edytowany przez ruwado; 6444.
                    pozdrawiam - Darek

                    Komentarz


                    • A jak u Madziarów?
                      Adam... Używam:
                      Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                      Passek: B6 175KM/366Nm

                      Komentarz


                      • Nie kupowałem, ale pewnie na tej samej zasadzie.

                        Na SK mozna kupić na stronie, albo na stacjach paliwa, albo w automatach na granicy.

                        Na H też można kupić na stacjach paliw u nich, tylko się dogadać trzeba.

                        Tu masz trochę o winietach na H:
                        Opłaty drogowe na Węgrzech - dalnicni-znamky.com

                        pozdrawiam - Darek

                        Komentarz


                        • Broszura z ich strony

                          Link
                          pozdrawiam - Darek

                          Komentarz


                          • A na toiltickets można płacic zwykłym przelewem czy tylko karta??
                            NajtFukinPatrol North-West

                            UNIDEN 510 XL + ML145

                            BYŁ ASZ
                            PÓŹNIEJ BYŁ BKD
                            BYŁA TEŻ CEGA
                            A TERAZ JEST SUPERB CBBB
                            MAMY NOWEGO KANDYTATA DO OCP,MA JUż JEDENAŚCIE LAT !!!!!!!!!!

                            Komentarz


                            • Ja płaciłem poprzez paypal.
                              Kondziu

                              OCP

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez leonn Zobacz wpis
                                himi zawsze tak jeżdżę w zeszłym roku było trochę remontów za Ostrawą, a jak jest w tym roku trzeba by zerknąć na Cro.pl, ale jest to cały czas ciąg autostrady poza odcinkiem Mikulov-Wiedeń.
                                Ja z Leszna mam ponad 100 km dalej tą trasą przez Ostravę, ale wciąż rozważam, czy jednak nie warto. Jazda Wrocław - Boboszów to dramat. Później też zanim dojadę do Ołomuńca jest kulanka lokalnymi krętymi dróżkami. W zasadzie Od Brna jest spoko ( wyłączając dojazd do Mikulova i potem tą część między polami na Wiedeń gdzie nie ma autostrady)

                                Komentarz


                                • ruwado pod Biokovem spokojnie zapłacisz kartą. W sumie w tamtym roku obserwowałem skecz jak młodzi Chorwaci w sobote nad ranem (chyba wracali z balangi, bo umordowani mocno byli) próbowali wcisnąć banknoty i automat wyrzucał. A więc lepiej kartą. Jeśli chodzi o gotówe to papier o ile dobrze pamiętam, klepaków nie przyjmuje.
                                  himi nie zastanawiaj się i leć przez Ostrawę. Ja z Wrocka zawsze tak jeżdżę (od kilku lat), a w tamtym roku wracałem przez Boboszów. Nie powiem przez Boboszów trasa ładna, malownicza (w dzień po stronie czeskiej) ale jednak jak się robi grubo ponad 1000km jednorazowo to się odczuwa jej minusy. Przez Ostrawę ja tez mam prawie 100km dalej ale przy tej ilości sumarycznych km to nie ma tak wielkiego znaczenia, a przynajmniej dla mnie trasa mniej męcząca. Lecisz cały czas jednym ciągiem, są w Czechach roboty ale nie jest to jakieś znaczące zwolnienie lokalnie. Z tym, że ja zawsze jadę w nocy. Byc może w dzień remonty sa bardziej upierdliwe bo dochodzi ruch lokalny.
                                  Generalnie uważam, że jadąc Wrocław Boboszów i później odcinek w Czechach bardziej to męczy niż te 100 km dłuższa droga przez Ostrawę.

                                  Komentarz


                                  • Yarwa dzięki
                                    pozdrawiam - Darek

                                    Komentarz


                                    • Panowie mam pytanie do osób,które już były na wyspie Krk?
                                      Jakieś ciekawe namiary,miejsca,gdzie warto się zatrzymać?Może jakieś kwatery i ciekawe plaże
                                      Za wszystkie wskazówki będę wdzięczny.
                                      Dawid
                                      czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez dawcio Zobacz wpis
                                        Panowie mam pytanie do osób,które już były na wyspie Krk?
                                        Jakieś ciekawe namiary,miejsca,gdzie warto się zatrzymać?Może jakieś kwatery i ciekawe plaże
                                        Za wszystkie wskazówki będę wdzięczny.
                                        Bylem w tamtym roku na tej Link miałem w spokojnej mieścinie Silo...fajne plaże i spokój.Popoludniami zwiedzaliśmy KRK,czyli wypady do Malinska,Baśka,KRK
                                        .Ogolnie bardzo mi sie podobało ,bliżej niż na Makarska a atmosfera podobna.
                                        Kondziu

                                        OCP

                                        Komentarz


                                        • lu5asz coś nie bangla link,możesz podlinkować jeszcze raz?
                                          Dawid
                                          czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                                          Komentarz


                                          • Apartamenty Krk Šilo, Apartmani Ivica - GdjeNaMore.com
                                            Kondziu

                                            OCP

                                            Komentarz


                                            • Wiadomo coś o pożarach w rejonie Makarskiej? ktoś jest na miejscu?
                                              pozdrawiam - Darek

                                              Komentarz


                                              • Witam,

                                                może ktoś podrzucić namiary na sprawdzone i godne polecenia kwatery w Tucepi?
                                                W tym roku pierwszy raz z małym, rocznym, dzieckiem, więc zależałoby mi, by było to blisko plaży / promenady.
                                                Z góry dziękuję!
                                                ~~ pozdrawiam ~~
                                                JaceK
                                                _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
                                                Black eleganzze in combi
                                                President Johnny II ASC+ President MaryLand...


                                                _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

                                                Komentarz


                                                • Mogę ci polecić apartamenty Slavica. Włąściciel Slavia Viskovic. Nr ++385(0)21/623-220.
                                                  Nie mają strony internetowej. Tak więc masz tylko ten telefon. Ja tam trafiłem już na miejscu z ulicy. Bardzo miłe starsze małżeństwo. Bez żadnych problemów dogadasz się z właścicelką przez telefon po angielsku.
                                                  Pokoiki zadbane. Na parterze jest restauracja, pokoje na 1 i 2 pietrze, z widokiem na morze. Lokalizacja dobra ponieważ nie jest bezpośrednio przy głównym placu imprezowym w Tucepi, na którym odbywają się czesto wiczorami spiewy, przedstawienia itp - co mogłoby przeszkadzać dziecku.
                                                  Generalnie wychodzisz z apartamentu, robisz dosłownie 3 kroki przecinając w poprzek deptak i jestes na plazy. Tak więc z byle jakim problemem możesz wrócić do apartamentu z maluszkiem w 3 minuty.
                                                  Adres to Kamena 3.

                                                  Poniżej masz link do streetview. Te balkony co widzisz po prawej z tymi klimatyzatorami to apartamenty o których mówię. Na tym ujęciu które podsyłam widać jak blisko plaży to jest.

                                                  Mapy Google

                                                  Komentarz


                                                  • Yarwa, rewelacja, dziękuje za namiary
                                                    ~~ pozdrawiam ~~
                                                    JaceK
                                                    _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
                                                    Black eleganzze in combi
                                                    President Johnny II ASC+ President MaryLand...


                                                    _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X