Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wyjazdy w rejon Chorwacji - PODPOWIEDZI od tych co byli

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wracałem wczoraj od 10 do 23 z minutami. Najgorzej w Wiedniu, chyba z godzinę w korkach i granica Cro-Slo tam też w sumie z 40 minut. Po za tym gładko. 1365km w 13h
    Pisał Sebastian

    Komentarz


    • Podobno na Istrii było małe trzęsienie ziemi. Przez kilkadziesiąt godzin zanotowali sporo wstrząsów.

      pozdrawiam - Darek

      Komentarz


      • Nie wiem czy dobrze zauważyłem ale w Slo był baner z którego wynikało, że do granicy z Cro dojdą autostradą w listopadzie tego roku. Nie wiem też czy to dotyczyło całego odcinka czy tylko części. Może ktoś przejeżdżający obecnie potwierdzić?
        Pisał Sebastian

        Komentarz


        • Panowie jak to jest z tymi e-winietami kupowanymi przez internet?
          Wprowadza się dane,płaci-muszę coś drukować itd?
          Dawid
          czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

          Komentarz


          • Na SK kupujesz na stronie e-znamka i teoretycznie nie musisz drukować. Dostajesz maila z potwierdzeniem i pdf - em. Masz go w poczcie i masz chhoiaż komórkę ze sobą. Możesz dla wszelkiego wypadku, jak by trzeba było na drodze udowodnić - zrobić sobie wydruk papierowy i zabrać ze sobą. Nie musisz wtedy grzebać w telefonie na drodze. Sprawdzają kamery - sczytują tablice rejestracyjne i system wykrywa, kto ma a kto nie ma winiety.
            pozdrawiam - Darek

            Komentarz


            • a na węgrzech tak samo się kupuje?
              E-vignette Hungary - buy toll online - Tolltickets
              Dawid
              czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

              Komentarz


              • Dziś wracałem spod Szybenika. 16h w tym około 40 minut na obiad. Korki, korki, korki + oberwanie chmury i deszcz od Zadaru aż po Słowenię. Korasy od Lucko, przez Macelj, Wiedeń, Brno i kilka kolejnych. Gdzie te czasy, kiedy się ,,jechało'' po prostu, bez stania.... Ehh.

                Komentarz


                • W środę
                  Pisał Sebastian

                  Komentarz


                  • W niedziele
                    Kondziu

                    OCP

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez himi Zobacz wpis
                      Dziś wracałem spod Szybenika. 16h w tym około 40 minut na obiad. Korki, korki, korki + oberwanie chmury i deszcz od Zadaru aż po Słowenię. Korasy od Lucko, przez Macelj, Wiedeń, Brno i kilka kolejnych. Gdzie te czasy, kiedy się ,,jechało'' po prostu, bez stania.... Ehh.
                      Nie łykend​​​​​​ tylko w tygodniu. Nie było żadnych korków ani w jedną, ani w drugą stronę.​
                      pozdrawiam - Darek

                      Komentarz


                      • Do Cro jechałem w poniedziałek i też zatwardzało w Wiedniu np. Czasem tak jest, że trzeba wracać w weekend niestety.

                        Komentarz


                        • Koledzy gdzie teraz kupić winietę na CZ i A jadąc na Ostrawę? - podobno nie ma już tam Shella? - zawsze tam kupowałem
                          Moja Skodzina

                          Skoda Octavia II -
                          Opel Astra III -

                          Komentarz


                          • ok mam teraz to jest marka EuroOil - dobrze wiedzieć, bo inaczej to szukałbym Shella i pewnie jechał dalej bez winiety
                            Moja Skodzina

                            Skoda Octavia II -
                            Opel Astra III -

                            Komentarz


                            • dawcio dotarłeś? jak sytuacja na miejscu?
                              Moja Skodzina

                              Skoda Octavia II -
                              Opel Astra III -

                              Komentarz


                              • Po pięciu latach chęci, prób i problemów... Za tydzień wyjazd do Crikvenicy
                                Rafał

                                Komentarz


                                • Okrug Gornji - czy ktoś coś może napisać o tej miejscowości? Czekam z przelewem zaliczkowym za kwaterę od strony Trogiru.
                                  Opinie są różne, że plaża zatłoczona, że długo czeka się na wjazd itd...


                                  Prośba o szybkie info

                                  Dzięki
                                  Moja Skodzina

                                  Skoda Octavia II -
                                  Opel Astra III -

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez krzygaj Zobacz wpis
                                    dawcio dotarłeś? jak sytuacja na miejscu?
                                    Tak dotarłem bez problemów(wyspa KRK) ludzi multum ale już się luzuje i coraz więcej widać wolnych kwater,ale my się trochę o szukaliśmy czegoś wolnego
                                    Dawid
                                    czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                                    Komentarz


                                    • dawcio dzięki za info.
                                      Start w nocy o 2 do Tucepi
                                      Moja Skodzina

                                      Skoda Octavia II -
                                      Opel Astra III -

                                      Komentarz


                                      • Milord Polecam plażę Kacjak
                                        pozdrawiam - Darek

                                        Komentarz


                                        • W Omisiu ludzi w opor. Wczoraj spadl pierwszy deszczyk nad ranem od kilku miesiecy.
                                          Spritmonitor.de

                                          Komentarz


                                          • Pozdrowienia z Tucepii. Kwatera znaleziona w odleglosci 50m od wody za 52e. Apartman na 5-6 osob, nas jest 3, klima, wifi, itd... Skoda dala rade. Wczoraj i dzis rano mocniejszy wiatr, ale teraz sie uspokoilo, jest bezchmurnie. Pzdr
                                            Moja Skodzina

                                            Skoda Octavia II -
                                            Opel Astra III -

                                            Komentarz


                                            • Jak w tym roku wyglądają opłaty za autostradę w Chorwacji?
                                              W tamtym roku z Pomorza leciałem przez DE i pamiętam że przejazdy po samych autostradach i tunelach drogo wyszły szczególnie te w Austrii. Czy jadac przez Czechy wyjdzie taniej?
                                              Było:
                                              Octavia 1 1.6 AEE
                                              Octavia 2 1.9 TDI BLS
                                              Fiat Doblo 1.9 mJTD
                                              Jest:
                                              Berlingo VAN 1.6 HDI HT 75KM
                                              Octavia 2 RS 2.0 TDI CEGA

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez Jacho Zobacz wpis
                                                Jak w tym roku wyglądają opłaty za autostradę w Chorwacji?
                                                W tamtym roku z Pomorza leciałem przez DE i pamiętam że przejazdy po samych autostradach i tunelach drogo wyszły szczególnie te w Austrii. Czy jadac przez Czechy wyjdzie taniej?
                                                To musisz się delikatnie wysilić i policzyć koszt winiet czeskich, austriackich i w Chorwacji w/g przejechanych kilometrów na bramkach (z tabel) !
                                                O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                                                O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                                                =================================================

                                                Komentarz


                                                • Ciekawe czy tu już ostateczne rozstrzygnięcie?

                                                  O tej inwestycji mówiło się od dawna. Aby połączyć drogą rejon Dubrownika z resztą Chorwacji, należy wybudować most łączący półwysep Pelješac ze lądem w okolicach Kleku, gdzie szerokość Zalewu Małostońskiego wynosi zaledwie około 2 kilometry. Dzięki temu rozwiązaniu, szlak do Dubrownika ominie około dziesięciokilometrowy odcinek Jadranskiej Magistrali przebiegający przez terytorium Bośni i Hercegowiny, którego pokonanie zaczęło sprawiać coraz większe kłopoty od czasu wejścia Chorwacji do Unii Europejskiej, a prawdopodobnie od roku 2018 również do Układu z Schengen. Brano również pod uwagę inne warianty ominięcia Neum, jak tunel pod terytorium Hercegowiny lub autostradę eksterytorialną, jednak to właśnie budowa mostu została uznana za najkorzystniejsze rozwiązanie problemu.

                                                  7 czerwca 2017 roku Komisja Europejska przyznała Chorwacji kwotę 357 milionów euro na budowę nowej przeprawy mostowej, co stanowi 85% kosztów inwestycji. Czteropasmowy most ma mieć około 2400 metrów długości i 55 metrów wysokości. Oprócz samego mostu, zbudowane zostaną tunele i wiadukty na odcinkach dojazdowych, przebudowana będzie droga nr 414 prowadząca przez półwysep Pelješac oraz zbudowana ośmiokilometrowa obwodnica Stonu. Zgodnie z zapowiedziami, budowa może ruszyć jeszcze w tym roku, a całość połączenia z południową Dalmacją ma zostać ukończona w roku 2022.

                                                  Tak podają na cro.pl

                                                  Cro.pl - Chorwacja online :: Most na Pelješac połączy Dubrownik z resztą Chorwacji

                                                  pozdrawiam - Darek

                                                  Komentarz


                                                  • ruwado Gosc od ktorego mamy kwatere mowil wlasnie o budowie tego mostu bo mowi ze BiH maja 2500m dostepu do morza i przez to i UE takie jazdy maja z przejazdem. Tranzyt jakos leci ale sa dni ze korki masakra.
                                                    Spritmonitor.de

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X