Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wyjazdy w rejon Chorwacji - PODPOWIEDZI od tych co byli

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Moj objazd Slowenii jest niezmienny i prowadzi przez okolice Budapesztu
    Spritmonitor.de

    Komentarz


    • Na Cvetlin można, byle w Ptuju na nowej trasie przez nowy most nie pozamykali ulic, jak w zeszłym roku.
      pozdrawiam - Darek

      Komentarz



      • No ja w tym roku Podgora po raz pierwszy. Też czerwiec ale pierwsza połowa.
        Zobaczymy jak miejscówka bo do tej pory Baska,Tucepi, Baśka.
        Zobaczymy jak nowy objazd MLP bo co roku to jakaś zmiana. Raz ze teraz Ptuj-Podlehnik to i remont w samym lenart. I tam też objzad objazdu jest. Ale rok w rok jade i bede jechał objzadem bo jak bym miał 1300km jechać samymi autostradami to bym nie dał rade. Ten objazd budzi u mnie tyle adrenalinki ze jest lepszy jak dobra kawa. Tam sie zawsze coś dzieje i budze sie po kilkugodzinnej nocnej jezdzie ze spiacymi pasazerami.

        Komentarz


        • No tak w Lenart remont z zamknięciem drogi w centrum, które ma trwać do 04.10.2018 PROMET.SI
          i z tego powodu zrobiłem wycieczkę przez GSV i ciekawym objazdem może być taki Mapy Google

          I na cro.pl ludzie jadący na majówkę pisali o tradycyjnym korku od Podlehnika do przejścia granicznego w Gornji Macelj

          Ostatnio edytowany przez endryu; 861.
          O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
          O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
          =================================================

          Komentarz


          • No na majówke wszyscy jada w jednym terminie wiec korek tam to norma. Ja jade poczatek czerwca wiec jak co roku wszedzie pusto. Tylko te remonty obcykać muszę.

            Komentarz


            • Zamieszczone przez Angrekoo Zobacz wpis
              No na majówke wszyscy jada w jednym terminie wiec korek tam to norma. Ja jade poczatek czerwca wiec jak co roku wszedzie pusto. Tylko te remonty obcykać muszę.
              To rzuć okiem na link z objazdem objazdu tu lub na cro.
              O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
              O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
              =================================================

              Komentarz


              • Koledzy pytanko z innej beczki. Jak na Slowacji, Węgrzech i Cro z ekohisterią na drogach? Badają spaliny podczas kontroli?

                Komentarz


                • Nigdy mnie to nie spotkało.
                  pozdrawiam - Darek

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez Alonzo_ Zobacz wpis
                    Koledzy pytanko z innej beczki. Jak na Slowacji, Węgrzech i Cro z ekohisterią na drogach? Badają spaliny podczas kontroli?
                    Moze w Austrii mozna sie tym jakos przejmować, ale patrząc na stan aut jezdzacych po Chorwacji jak i zero patroli i zainteresowania Policji to bym sie niczym nie przejmował.

                    Komentarz


                    • Panowie a jadąc autostradą przez Słowenię są jakieś utrudnienia? Zawsze jeździłem objazdem autostrady ale w tym roku z dwójką maluchów powiem szczerze, że za te 30E za winietę miesięczną chyba nie będę ryzykował żeby tam błądzić.
                      Opel Vectra 1.6 16V --> Skoda Octavia I 1.9 TDI ALH+ --> Skoda Octavia I 1.9 TDI ASZ+ --> Ford Mondeo ST220 3.0V6 --> Skoda Octavia II 2.0 TDI BKD -->Vectra C OPC 2.8T -->Mitsubishi Lancer X 2.0DI-D --> Skoda Octavia 2 FL -->Renault Laguna III GT 2.0dci-->obecnie Toyota Auris IIFL Hybrid i Ford Focus MK3

                      Komentarz


                      • troszkę z innej beczki w tamtym roku wyjazd na wyspę KRK,którą bardzo miło wspominamy,ale nie lubimy jeździć w to samo miejsce i teraz chcemy "wylądować''na ladzie stałym czy możecie polecić coś w okolicy Crikvenica-Senj(ktoś był coś wie?) interesuje mnie wyjazd raczej bez rezerwacji
                        Dawid
                        czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                        Komentarz


                        • Też szukam czegoś nowego, dawcio możesz podrzucić jakiś namiar na Krk?

                          Wczasował może ktoś na Pelješac, jeśli tak to prosiłbym o jakiś namiar.

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez leonn Zobacz wpis
                            dawcio możesz podrzucić jakiś namiar na Krk?
                            jak chcesz jechać na KRK to z czystym sumieniem polecam,ale tam bez rezerwacji jest ciężko
                            Najładniejsze plaże są w Starej Baśce(KRK) ale tam jest może z 20 domów

                            Ja mieszkałem w Punat,ale miasto KRK też ok.Jeśli chcesz namiar na domek to daj znać na PW Ci wyślę,ale wszystkie są w jednych $$
                            Dawid
                            czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez leonn Zobacz wpis
                              Też szukam czegoś nowego, dawcio możesz podrzucić jakiś namiar na Krk?

                              Wczasował może ktoś na Pelješac, jeśli tak to prosiłbym o jakiś namiar.
                              nie pomogę za wiele

                              w Orebić, kilka dni, 3 lata temu - nam nie przypadło do gustu.
                              Szybka ucieczka na Korčule - do wiochy Lumbarda i tam było bardzo sympatycznie.

                              Na Korčule bardzo chętnie wrócę ponownie
                              www.SPAmobile.pl

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez no_fear Zobacz wpis
                                Szybka ucieczka na Korčule - do wiochy Lumbarda i tam było bardzo sympatycznie.
                                jak wygląda transport na te wysepki auta?Jakie koszta?
                                Dawid
                                czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                                Komentarz


                                • Na Korcule prom, z Orebica na Peljesacu. Na Peljesac prom z Ploce lub naokoło lądem przez Ston. Trasa daleka ale fajna. Podrodze mury w Stonie, tunel Dingac.

                                  Tu coś o cenach

                                  Ceny promów w Chorwacji 2021 » Cromania.pl

                                  na Korculi fajna plaża w zatoczce Pupnatska Luka.
                                  Ostatnio edytowany przez ruwado; 6444.
                                  pozdrawiam - Darek

                                  Komentarz


                                  • A ja nadal nie mam jeszcze nic zarezerwowanego

                                    ruwado może Ty "stary" cromaniak byś mi podrzucił jakiś namiar, bo w tym roku chcemy jechać gdzieś indziej niż do tej pory, ale poniżej Zadar?

                                    Komentarz


                                    • Tylko my zawsze w hotelach. Kwater nie znam.

                                      A jeśli idzie o miejscówki to np. od Makarskiej do Gradaca. Omiś koniecznie do zobaczenia, ale nie do pobytu na stałe.
                                      Ostatnio edytowany przez ruwado; 6444.
                                      pozdrawiam - Darek

                                      Komentarz


                                      • Dobra w tym roku chyba pojadę przez Węgry - miejsce docelowe, to wyspa Brać(konkretnie Povlja) - czy ktoś mógłby wprowadzić ewentualne korekty do poniższej trasy, czy jechać jak pokazuje google?

                                        Mapy Google

                                        Mam jeszcze pytania:
                                        - gdzie najlepiej kupić winietę?
                                        - jakieś istotne uwagi?
                                        - na coś powinienem uważać?
                                        - kamerkę i nawigację mogę mieć?

                                        Jakby ktoś miał pod ręką jakiś link, do powyższych i innych informacji gdzie mogę poczytać - to byłbym wdzięczny

                                        Dzięki
                                        Moja Skodzina

                                        Skoda Octavia II -
                                        Opel Astra III -

                                        Komentarz


                                        • Czechy, Słowacja i Węgry? To oznacza 3 winiety Ja jeżdżę przez Słowację i Węgry (polską granicę przekraczam w Zwardoniu).

                                          Także początek jak chcesz, ale potem (od Bratysławy) jedź tak jak pokazuje Google. M86 na Węgrzech to nowo oddana droga, co prawda ekspresowa a nie autostrada, ale i tak dojedziesz szybciej niż autostradą przez Budapeszt.

                                          Sugeruję przepisowo. Na tej M86 potrafią stać z fotoradarem nawet na wiadukcie nad trasą. Na innych odcinkach też. Mój ojciec w zeszłym roku po wakacjach za jakieś niewielkie przekroczenie na "70" dostał list z mandatem na ok. 400 PLN. A przyszedł zanim zdążył wrócić z Chorwacji ))) Słowacka policja też nie lubi Polaków...
                                          W Chorwacji można nieco szybciej, ale widziałem na autostradzie nieoznakowane radiowozy.

                                          Winiety - ja kupuję w necie, najwygodniej:
                                          1. Słowacja tylko elektronicznie
                                          Elektronické diaľničné známky v Slovenskej republike

                                          2. Węgry też elektronicznie (trzeba się zarejestrować na www), albo na pierwszej stacji
                                          Link

                                          3. W Chorwacji płacisz na bramkach.

                                          Winiety sprzedaje też PZMot, ale po bandyckich cenach...

                                          Nawigację oczywiście że możesz mieć.

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez Godlik Zobacz wpis
                                            Ja jeżdżę przez Słowację i Węgry
                                            ja też
                                            Dawid
                                            czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez krzygaj Zobacz wpis
                                              Dobra w tym roku chyba pojadę przez Węgry - miejsce docelowe, to wyspa Brać(konkretnie Povlja) - czy ktoś mógłby wprowadzić ewentualne korekty do poniższej trasy, czy jechać jak pokazuje google?

                                              Mapy Google

                                              Mam jeszcze pytania:
                                              - gdzie najlepiej kupić winietę?
                                              - jakieś istotne uwagi?
                                              - na coś powinienem uważać?
                                              - kamerkę i nawigację mogę mieć?

                                              Jakby ktoś miał pod ręką jakiś link, do powyższych i innych informacji gdzie mogę poczytać - to byłbym wdzięczny

                                              Dzięki
                                              Trochę drogo Cię wyniesie. Lepiej lecieć kawałkiem przez Czechy (bez winiety) i zaraz na początku wpaść na Słowację, albo przez Czechy a potem Austrię. Oczywiście zaraz będzie dyskusja o wyższości trasy przez Węgry nad trasą przez Austrię (albo odwrotnie). Obie trasy maja swoje plusy i minusy, czyli co kto woli. Ja jeżdżę przez Austrię (z Warszawy).
                                              Winiety kupuję zaraz za granicą, czyli w Czechach na stacji benzynowej (jakieś 2 km za granicą), a austriacką na granicy (po austriackiej stronie) są dwa punkty.
                                              Co do kamerki, to poszukaj na necie, bo zdaje się, że tak jak CB nie wszędzie jest dozwolona
                                              If we could convert bullshit into energy, we would be millionaires.
                                              _______________________________________
                                              a teraz doszła służbówka O III combi 2,0 150 KM

                                              Komentarz


                                              • Godlik aro_40 dzięki za wskazówki - myślę, że przez Słowację i Węgry będzie ok: Mapy Google
                                                Z jak dużym wyprzedzeniem trzeba zamawiać winiety?
                                                Moja Skodzina

                                                Skoda Octavia II -
                                                Opel Astra III -

                                                Komentarz


                                                • To wszystko jest online, więc są praktycznie od ręki. Dla bezpieczeństwa możesz kupić kilka dni przed wyjazdem.

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez krzygaj Zobacz wpis
                                                    Godlik aro_40 dzięki za wskazówki - myślę, że przez Słowację i Węgry będzie ok: Mapy Google
                                                    Podpowiedzcie jak wygląda ten odcinek słowacki na tej trasie co tu kolega zalinkował?
                                                    Jak tam z autostradami?
                                                    Chciałbym taką trasą pojechac w tym roku, tzn Słowacja i Węgry.
                                                    Kiedyś leciałem przez słowację niepłatnymi odcinkami - nigdy więcej "zwykłymi".
                                                    Jak tu jest?

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X