Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wyjazdy w rejon Chorwacji - PODPOWIEDZI od tych co byli

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez spj Zobacz wpis
    Dokładnie tak jechałem i tak będę wracał dziś
    już w domu?

    To był Wasz hotel?
    pozdrawiam - Darek

    Komentarz


    • Na razie nocleg u rodziny w okolicach Oświęcimia, do domu jutro.

      A ten hotel to Twój bodajże
      mój nie, ja brałem apartament z airbnb w Kraljevicy
      Pozdrawiam,


      Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

      Komentarz


      • Zamieszczone przez spj Zobacz wpis
        A ten hotel to Twój bodajże
        no jak - przecież oba tam byliśmy

        Było zagadać

        Jak droga?
        pozdrawiam - Darek

        Komentarz


        • W sobotę około 6-tej rano startowałem spod Oświęcimia jadąc przez Słowację i Węgry (tu większość przez drogi krajowe) do Kraljevicy w Chorwacji, trasa około 850 km z 3 przerwami: 10 minut na WC na Węgrzech, 60 minut na przekimanie na kocu w cieniu na MOPie w Węgrzech i 10 minut na tankowanie (Chorwacja). W Słowacji tefiliśmy na autostradzie na ulewę, tak że trzeba było zwolnić, bo spod kół nie nadążała woda odpływać podczas jazdy. Dokumenty sprawdzali tylko na granicy Węgry/Chorwacja, ale trwało to dosłownie minutę, poza tym w EU citizens nie było żadnej kolejki na granicy, a ALL PASSPORTS na około 25 aut. Korek (pół godziny) w Chorwacji za Karlovac przed zjazdem na Split.

          Powrót tydzień później, start też około 6-tej rano w sumie bez korków, ale w przeciwnym kierunku w Chorwacji to była jakaś masakra, poza tym korkiem w którym ja jechałem "do" (teraz był większy) były jeszcze 2, chyba szukałbym alternatywy na miejscu tych co jechali w przeciwnym kierunku. Kontrola papierów tylko na granicy Chorwacja/Węgry, tak samo w EU citizens brak kolejki, a sama kontrola około 2 minuty, tym razem 2 okienka i chyba sprawdzali dowody w systemie. Udało się zatrzymać dopiero po 6h jazdy (pierwsze 2h dzieci jeszcze zasnęły po zapakowaniu się do auta) do WC, a potem jeszcze 1 zatrzymanie na tankowanie, żeby starczyło na dojazd do stacji po polskiej stronie, uwaga dla tych co jeżdżą na Pb98, nie na wszystkich stacjach jest dostępna, okazało się, że na Shellu, gdzie myślałem, że będzie jednak nie mieli, znalazłem Pb100 na OMV, ale już na zasięgu wg auta 30 km, co do cen paliwa, to najlepiej zatankować pod korek przed wyjechaniem z Polski i na oparach do niej wracać. W Chorwacji paliwo jest około 20% droższe niż w Polsce (porównanie benzyny 100 do 98)

          Google trasę przewidywał na około 9h w obie strony i w sumie tyle wyszło samej jazdy (po odjęciu postojów).


          widok balkonu w apartamencie (koloryzowane)


          Jadranovo z widokiem na most na Krk


          Bakar (koloryzowane)
          Pozdrawiam,


          Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

          Komentarz


          • Pozdro z Rogoznicy . Ozujsko in progress
            Moja Skodzina

            Skoda Octavia II -
            Opel Astra III -

            Komentarz


            • Ja już w środę ruszam do Kvarneru.
              pozdrawiam - Darek

              Komentarz


              • Panowie nie popisałem się... Wyjazd w piątek a ja dzisiaj sprawdzając paszporty zorientowałem się, że syna paszport był ważny do marca 2019...

                Da się coś z tym zrobić czy rezerwować wakacje w Karpaczu?
                Rafał

                Komentarz


                • Milord najszybciej wyrobisz paszport tymczasowy do 14dni(ważny rok),albo udowodnij im że masz pogrzeb lub wyjazd służbowy to wyrobią Ci w 1dzień(lub kilka godzin).....
                  Dawid
                  czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                  Komentarz


                  • No to wyjątkowo zakręcony rok trwa nadal:
                    - najpierw problemy z chorobą teściowej - nie wiedzieliśmy czy w ogóle gdzieś ruszymy
                    - egzaminy i szkoła średnia młodego - też w tym bałaganie wielka zagadka
                    - moja zmiana pracy (urlop? kiedy, czy w ogóle?)
                    - teraz przeprawa z wynajmowanym mieszkaniem (remont przymusowy łazienki po zalaniu, a w ostatecznym bilansie zmiana lokatora..... akurat teraz)
                    - wczoraj (jutro ruszamy) - wieczorem musiałem atakować klinikę 24 h - stomatologia - ząb daje znać, ale na oko nic na nim nie widać - dwa wyjścia: zostawić i liczyć że nic się nie wydarzy, albo rozwalać i truć na wyjazd (mam już ogromną plombę i niewiele dookoła) - ryzykuję i czekam
                    - dzisiaj komunikat na blacie o utracie ciśnienia w LP oponie..... wkręt siedzi - naprawione.....


                    To tyle.... jutro ruszamy.......
                    pozdrawiam - Darek

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez ruwado Zobacz wpis
                      To tyle.... jutro ruszamy.......
                      Będzie dobrze Darku - bo musi !! Szczęśliwej podróży



                      CB Harry II ASC + Triflex

                      Pozdrawiam Mirek!!

                      Komentarz


                      • Nie piszę, że mam nam nadzieję, bo nadzieja matką głupich...

                        Ale z drugiej strony... każda matka kocha swoje dzieci

                        Zamieszczone przez eaglemirek Zobacz wpis
                        Będzie dobrze Darku
                        nie dziękuję - podziękuję jak wrócę.

                        Szara gotowa, wybłyszczona, posprawdzana - pod blokiem spotkałem somsiada z siomsiedniego bloku - szykował Rapida - jutro też rusza na Korculę.

                        Wakacje.....
                        Ostatnio edytowany przez ruwado; 6444.
                        pozdrawiam - Darek

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez ruwado Zobacz wpis
                          No to wyjątkowo zakręcony rok trwa nadal:
                          Problemy są po to aby je rozwiązywać.
                          Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez ruwado Zobacz wpis
                            No to wyjątkowo zakręcony rok trwa nadal:
                            - najpierw problemy z chorobą teściowej - nie wiedzieliśmy czy w ogóle gdzieś ruszymy
                            - egzaminy i szkoła średnia młodego - też w tym bałaganie wielka zagadka
                            - moja zmiana pracy (urlop? kiedy, czy w ogóle?)
                            - teraz przeprawa z wynajmowanym mieszkaniem (remont przymusowy łazienki po zalaniu, a w ostatecznym bilansie zmiana lokatora..... akurat teraz)
                            - wczoraj (jutro ruszamy) - wieczorem musiałem atakować klinikę 24 h - stomatologia - ząb daje znać, ale na oko nic na nim nie widać - dwa wyjścia: zostawić i liczyć że nic się nie wydarzy, albo rozwalać i truć na wyjazd (mam już ogromną plombę i niewiele dookoła) - ryzykuję i czekam
                            - dzisiaj komunikat na blacie o utracie ciśnienia w LP oponie..... wkręt siedzi - naprawione.....


                            To tyle.... jutro ruszamy.......
                            Tydzień przed wjazdem łatałem oponę po wbitym wkręcie. Polecam zestaw do szybkiej naprawy opon, da się nawet bez zdejmowania kół z auta naprawić (na osi skrętnej), ale trzeba mieć pompkę, koszt < 10 zł.
                            A na dzień przed wyjazdem z domu rozciąłem oponę , ale tak że musiałem szukań nowej, na szczęście znalazłem i zdążyłem z wymianą przed wyjazdem, a był to dzień rocznicy ślubu i jeszcze zblokowany byłem przyjmowaniem rodziców i teściów.

                            Na wyjeździe bez niespodzianek, także widzisz Darku - limit zawirowań masz już wyczerpany, szerokości, teraz to już musi być dobrze
                            Pozdrawiam,


                            Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

                            Komentarz


                            • Idę Twoim śladem.
                              pozdrawiam - Darek

                              Komentarz


                              • Ja sprawę paszportową ogarnąłem i wyruszam w piątek rano w stronę Novigradu. Udanego wypoczynku!
                                Rafał

                                Komentarz


                                • Wzajemnie. My już w Crikvenicy. Przeżyliśmy podróż w ulewach i burzach. Na SK oberwanie chmury i jazda po omacku D1 50 - 60 km/h. Ale od Rupy do Rijeki - z każdym kilometrem coraz bardziej chorwacko. Niebo, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki coraz bardziej błękitne i temperatura co kilometr do góry. Z 20 - 22 do 29.
                                  pozdrawiam - Darek

                                  Komentarz


                                  • Też po drodze w SK jechałem w ulewie, ale nie trwało to dłużej niż pół godziny, zwalnialiśmy tylko do 80 km/h.
                                    No to teraz wypoczywaj Darek
                                    Pozdrawiam,


                                    Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

                                    Komentarz


                                    • Ja wyruszam w poniedziałek na Istrie.
                                      Chce jechać przez Czechy.
                                      Jak tam wygląda obecnie sytuacja z wykopkami, bo na google sporo tego widać? Jak czasowo w nocy traci się na zwężkach?
                                      ~~ pozdrawiam ~~
                                      JaceK
                                      _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
                                      Black eleganzze in combi
                                      President Johnny II ASC+ President MaryLand...


                                      _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

                                      Komentarz


                                      • Jak ktoś jedzie przez Bratysławę (powrót do PL) to jest zamknięta D1 od wjazdu od Jarowców. Jest objazd przez miasto, ale kiepsko oznakowany. No i korek w ciągu dnia. Przećwiczyłem dzisiaj.

                                        Tunel w Cadcy też zamknięty. Ale pod wieczór (około 18 00 z minutami) objazd na drodze do PL bez korka.
                                        pozdrawiam - Darek

                                        Komentarz


                                        • Szczęśliwy powrót do domu, po wakacjach w Cro - Rogoznica. Najbardziej mnie cieszy, że Skoda dała radę(podczas wyjazdu stuknęło 280tys km). Wczoraj samej jazdy 15:30h tj 1430km łyknięte na raz - cały wyjazd ok 2900km. W PL kilka razy oberwanie chmury i dziś wygląda jak flejtuch. Nie mogę patrzeć, ale mycie dopiero jutro - dziś jakiś szybki bezdotyk żeby w oczy tak nie kuło.

                                          Trasa przez Słowację i Węgry jak dla mnie lepsza niż przez C-A-S. Zdecydowanie będę już teraz tak jeździć.

                                          Pzdr
                                          Moja Skodzina

                                          Skoda Octavia II -
                                          Opel Astra III -

                                          Komentarz


                                          • krzygaj i jak w tej Rogoznicy było? Jakie ceny? jest wybór restauracji? Myślałem gdzieś w okolice Trogiru właśnie się wybrać z dziećmi (2 i 5 lat).
                                            Ewentualnie myślałem też o miejscowości Slatine, ale to taka trochę wiocha mi sie wydaje...
                                            Opel Vectra 1.6 16V --> Skoda Octavia I 1.9 TDI ALH+ --> Skoda Octavia I 1.9 TDI ASZ+ --> Ford Mondeo ST220 3.0V6 --> Skoda Octavia II 2.0 TDI BKD -->Vectra C OPC 2.8T -->Mitsubishi Lancer X 2.0DI-D --> Skoda Octavia 2 FL -->Renault Laguna III GT 2.0dci-->obecnie Toyota Auris IIFL Hybrid i Ford Focus MK3

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez lukasz3112 Zobacz wpis
                                              Myślałem gdzieś w okolice Trogiru właśnie się wybrać z dziećmi (2 i 5 lat
                                              ja właśnie w tym roku tam byłem(dzieci trochę starsze),miasteczko super,w sumie cała wyspa
                                              Dawid
                                              czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                                              Komentarz


                                              • Ja mogę polecić kawałek obok Chorwacji( w Bośni) wodospady Kravica. Jest przepiękny widok, a oprócz tego w sezonie można tam zakupić prawdziwą Rakiję od sprzedawcy, który świetnie mówi po polsku, a nawet można u niego płacić złotówkami

                                                Komentarz


                                                • Kravica są piękne. Potwierdzam.
                                                  pozdrawiam - Darek

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez lukasz3112 Zobacz wpis
                                                    krzygaj i jak w tej Rogoznicy było? Jakie ceny? jest wybór restauracji? Myślałem gdzieś w okolice Trogiru właśnie się wybrać z dziećmi (2 i 5 lat).
                                                    Ewentualnie myślałem też o miejscowości Slatine, ale to taka trochę wiocha mi sie wydaje...
                                                    Cześć - dopiero teraz zajrzałem na forum
                                                    Rogoźnica bardzo fajna, sporo plaż w okolicy, woda bardzo czysta. Jest trochę miejsc do zwiedzania, spokojniejsza niż np Tucepi. Polecam lokalną atrakcję - Oko Smoka.
                                                    Spodobała mi się - możliwe, że w przyszłym roku też się tam wybiorę.

                                                    Co do restauracji, to codziennie chodziliśmy gdzie indziej. W tygodniu 2-3 atrakcje na starówce. Polecam Oko Smoka.
                                                    Moja Skodzina

                                                    Skoda Octavia II -
                                                    Opel Astra III -

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X