Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wyjazdy w rejon Chorwacji - PODPOWIEDZI od tych co byli

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez Octavia2Limited
    Po przejechaniu ok. 2.5 tys. km ubyło mi 0,5L oleju którego dolałem przed wyjazdem.
    Dzięki za relację. Na jakim oleju jeździsz?

    Komentarz


    • Zamieszczone przez Octavia2Limited
      Auto tak siadło, że ledwo palec wszedł mi w tylne nadkole
      A już się bałem że tylko mój tak ma. Przy pełnym załadunku i bagażniku na dach bałem na każdym wzgórku że coś zostawię.

      Zamieszczone przez Octavia2Limited
      Najszybciej udało mi się przejechać Czechy... Drogi b. dobre
      Ale chyba nie masz na myśli czeskich autostrad? Momentami tak nierówne, że w porównaniu z nimi austriackie były gładkie jak stół.
      SPOT Poznań ->

      Moje cappuccino: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...b943cff#759950

      Komentarz


      • Napiszę jeszcze taką ciekawostkę.... w Austrii do tego stopnia kierowcy przestrzegają przepisy drogowe, że potrafią obtrombić i mrugać długimi światłami do kierowcy, który nie stosuje się do przepisów drogowych. Byłem tego świadkiem dwukrotnie . Myślałem, że mam przepaloną żarówkę lub coś się stało, ale po sprawdzeniu na postoju okazywało się, że wszystko jest ok. W obu przypadkach jechałem nocą autostradą, lewym pasem z prędkością ok. 160-180 kmh, kierowcy którzy widzieli nadjeżdżające szybko auto zjeżdżali na środkowy pas i albo mrugali do mnie albo trombili :lol:

        Ostatnio kolega opowiadał mi jak jego znajomy został zatrzymany przez Policję na autostradzie w Austrii, po tym jak jakiś kierowca (obywatel Austrii) doniósł Policji przez tel o szybko poruszającym się ciemnym aucie na Polskich blachach :lol: w miejscu gdzie znajduje się ograniczenie do 100 km/h.

        __________________________________________________ _________________________
        Poniżej zamieszczam zdjęcie z wypadku drogowego, który widziałem podczas powrotu do PL na autostradzie CHR. Zderzyły się dwa auta (Mazda 6 i BMW 3 e90). BMW miało wywalone kurtyny i było delikatnie poobijane. Mazda tak jak widać na zdjęciu, części auta były rozrzucone na kilkadziesiąt metrów. Auto dachowało na poboczu w rowie z którego zostało potem wyciągnięte. Wszystkie osoby znajdujące się w obydwu autach trafiły do szpitala. Zastanawia mnie, czy ktoś wyszedł cało po takim dachowaniu :?
        Załączone pliki
        * CHRYSLER 300C "SRT8" 6.1 V8 HEMI (450 KM)
        * AUDI A3 Sportback 3.2 V6 (250 KM) "RS3"

        Komentarz


        • Zamieszczone przez Octavia2Limited
          Wróciłem z Pagu (Novalja)
          fajna mieścinka - to był mój "pierwszy raz" w Cro - 2008 rok
          Zamieszczone przez Octavia2Limited
          Najszybciej udało mi się przejechać Czechy, gdzie prawie non stop miałem pedał wciśnięty do oporu (160-217 km/h). Drogi dobre, świetna pogoda, a policji brak
          no to miałeś farta - oni takich tępią - zwłaszcza z nalepką PL

          Zamieszczone przez Octavia2Limited
          Po chwili było już pusto i kierowca RS6 na łuku wcisnął pedał do oporu i wystrzelił jak rakieta z 220 km/h!. Po ok. 10 sekundach nie było go już nigdzie widać
          szpaner :diabelski_usmiech
          Ostatnio kolega opowiadał mi jak jego znajomy został zatrzymany przez Policję na autostradzie w Austrii, po tym jak jakiś kierowca (obywatel Austrii) doniósł Policji przez tel o szybko poruszającym się ciemnym aucie na Polskich blachach :lol: w miejscu gdzie znajduje się ograniczenie do 100 km/h.
          słyszałem o czymś takim nie raz, ale z drugiej strony nigdy nie spotkałem się z takim czymś
          Zamieszczone przez Octavia2Limited
          w Austrii do tego stopnia kierowcy przestrzegają przepisy drogowe, że potrafią obtrombić i mrugać długimi światłami do kierowcy, który nie stosuje się do przepisów drogowych.
          cztery razy kursowałem przez Austrię w jedną lub obie strony ( w sumie 6 przejazdów) i często widywałem miejscowych, którzy jechali dużo szybciej niż można - zwłaszcza dużo było rejestracji z Wiednia.

          Natomiast nie ulega wątpliwości, że jak już austryjackie policmajstry Cię powitają, to (finansowo) jesteś skończony i nie ma żadnej taryfy ulgowej.
          pozdrawiam - Darek

          Komentarz


          • Zamieszczone przez Octavia2Limited
            Średnie max. spalanie 7.9L /100km. Średnie min. spalanie 7.7L /100km.
            no w końcu jakieś normalne spalanie :szeroki_usmiech . też miałem coś koło tego w tamtym roku.
            na forum cro.pl jest wątek o spalaniu na trasie do chorwacji , jakie bezeceństwa ludzie wypisują to szok , full załadunek 5 osób , box , 150 -170 km/h a spalanie 6 litrów :roll: , wielu tam jet takich , a w zasadzie większość.
            to coś takiego jak u nas opowiadania o spalaniu 1.4 tsi i o tym jaki on mocny itd . do puki nie miałem to jeszcze jakoś wierzyłem , choć z dużymi wątpliwościami , ale odkąd mam i sobie pojeździłem ostatnio nim więcej to nie wiem jak koledzy robią takie wyniki.. .
            aaa...no i ja wyjeżdżam na wakacje w końcu ..do chorwacji..za 3 godzinki :szeroki_usmiech
            O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
            GVI 1.4TSI
            LANCIA YPSILON 1.2 MPI
            tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

            Komentarz


            • aaa...no i ja wyjeżdżam na wakacje w końcu ..do chorwacji..za 3 godzinki :szeroki_usmiech
              Udanego wypoczynku
              Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

              Komentarz


              • Zamieszczone przez leszekmw
                do chorwacji..za 3 godzinki :szeroki_usmiech
                zazdroszczę, chociaż dopiero wróciłem.

                Pokłoń się Jadranowi ode mnie.

                Sretan put!
                pozdrawiam - Darek

                Komentarz


                • dzięki Panowie
                  O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                  GVI 1.4TSI
                  LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                  tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                  Komentarz


                  • Octavia2Limited, super że sie udało ale następnym razem nie miej wciśniętego gazu do oporu bo wycieczka może się wczesniej skończyć :wink: :diabelski_usmiech
                    superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                    poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                    Komentarz


                    • Ja zawsze za granicą na autostradach trzymam do 150 km / h (zdarza się momentami pojechać szybciej). Wtedy w razie "miśków' przynajmniej mandat mnie nie zrujnuje.

                      Raz gnałem w Cro ponad 150 km autocestą 180 km/h - musiałem zdążyc z BiH do Cro na kolację do hotelu - ale taka jazda to już wymaga pełnbego skupienia.

                      [ Dodano: Sob 10 Wrz, 11 21:41 ]
                      A to wspomnienia z 2010 roku
                      Załączone pliki
                      pozdrawiam - Darek

                      Komentarz


                      • pozdrawiam wszystkich z gorącej Chorwacji . cieplutko .


                        Zamieszczone przez ruwado
                        Raz gnałem w Cro ponad 150 km autocestą 180 km/h - musiałem zdążyc z BiH do Cro na kolację do hotelu - ale taka jazda to już wymaga pełnbego skupienia.
                        nie przesadzaj , zazwyczaj jeżdżę coś pod to , jak zmienisz auto będzie zdecydowanie lepiej.
                        O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                        GVI 1.4TSI
                        LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                        tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                        Komentarz


                        • leszek dobrze prawi

                          Komentarz


                          • Chorwacja 2012 - Pytanie do tych co byli w 2011

                            Koledzy!

                            Zapoznałem sie z wątkiem ale mam jeszcze kilka pytań. Wybieram się do Chorwacji w ostatnich dwóch tygodniach czerwca 2012. Jedziemy na dwa auta w konfiguracjach ja, żona i prawie 2 letnie dziecko. W drugim aucie u mojego brata to samo . Do Chorwacji jedziemy pierwszy raz wiec wybaczcie za powtarzające sie i głupie pytania.

                            1. Jaką trasę polecacie?? Ja skłaniam sie do polecanej przez jednego z was czyli:

                            Cieszyn-Brno-Wiedeń-Graz-Mureck-Lenart-Ptuj-Zagreb-Zadar

                            Potem chce w drodze powrotnej zachaczyć o Włochy i miejscowość Udine.

                            Gdzie do chorwacji najlepiej pojechać z tak małymi dziećmi??

                            2. Jadę z małym dzieckiem wiec nie za bardzo w ciemno..... polecicie czy jakoś mozna w rozsądnej cenie zamówić wcześniej kwatery?? I jak to zrobić??

                            3. Piszecie że warto płacić na stacjach i autostradach kartą - pytanie czy kartą do konta czy kredytową??? Czy z finansowego punktu widzienia którąś z nich lepiej?? - chodzi mi o koszta.

                            Dziekuję i pozdrawiam!!
                            Ubezpieczenia Komunikacyjne OC, AC, NNW - ZAPRASZAM

                            Spalanie - Motostat.pl

                            Komentarz


                            • Ad. 1 - z małym dzieckiem nie polecam "molochów", jak np. Makarska, czy Okrug. Ja jechałem z rocznym i tragedii nie było
                              Ad. 2 - Szukaj na własną rękę na przykład na stronach miast czy też gmin, rezerwacja mailowa (nie powinno być problemu w komunikacji po angielsku), to przynajmniej 10% taniej niż przez pośrednika. Rezerwacji miejsc najatrakcyjniejszych należy dokonywać już na początku roku. Jeśli jedziecie z dzieckiem to ważnym kryterium powinna być odległość od morza.
                              Ad. 3 - Jeden pies, ale najlepiej wziąć przynajmniej dwie karty w razie gdyby któraś nie zadziałała na przykład na bramce autostradowej, bo wtedy może być klops :wink:
                              SPOT Poznań ->

                              Moje cappuccino: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...b943cff#759950

                              Komentarz


                              • Klops jest z kartami ING w weekendowe noce. Potrafią nie działać.

                                Było YETI Jest LEON

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez maxpaynemm
                                  Zapoznałem sie z wątkiem ale mam jeszcze kilka pytań. Wybieram się do Chorwacji w ostatnich dwóch tygodniach czerwca 2012.
                                  Ostatnio pojechałem na koniec czerwca i kwater wolnych było pełno i ceny dużo niższe niż internetowe. W tym roku planuję podobnie, wyjazd w ciemno pod koniec czerwca.
                                  Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                  Komentarz


                                  • AdamB, A masz małe dziecko? Nie chciałbym z dwulatkiem pod pachą martwić się o nocleg.
                                    SPOT Poznań ->

                                    Moje cappuccino: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...b943cff#759950

                                    Komentarz


                                    • Walt, My mamy już starsze, ale znajomi co z nami byli mieli 1,5 roczne.
                                      Oczywiście nie namawiam do jeżdżenia w Ciemno, bo nie wszyscy tak chcą.
                                      Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                      Komentarz


                                      • maxpaynemm,
                                        Hej, Ja tez jade w czerwcu z tym ze od 9 do 22.06.2012. Spojrz na tego linka: Apartments Zora - Private accommodation in Croatia on peninsula Ciovo and Okrug Gornji with swimming pool | Ciovo Okrug rent - tu jade. A tu byłem w 2008 : Apartamenty Zana | ostrov Krk, kwatery Chorwacja Silo zakwaterowanie
                                        Zalezy skąd jedziesz - taka droga bedzie dobra. Tu jest fajny opis dojazdów do CHORWACJI : Wczasy i urlop. Chorwacja - praktyczne informacje, wskazówki, zdjęcia . Wtedy bylem z zona i dzieckiem 2,5 roku. KRK bo blizej. Jechalem przez Austrie, omijałem autosrade w Sloweni i jechalem bez nawigacji i dalem rade. Droga tam zajela mi 15 godzin. Wyjazd z Wrocka o 22, przyjazd do Silo na KRKu o 13. Po drodze mala drzemka okolo godzine tuż za alpami. Wykorzytywalem na maxa jazde gdy dziecko spało. Wracalem z noclegiem w Wiedniu ( 6 godzin jazdy do Wiednia i z Wiednia do Wrocka) + zwiedzanie i to bylo dobre - 0 zmęczenia.
                                        Teraz jade dalej. Planuje dojechac do Jezior Plitvickich i tam nocleg a na drugi dzien do Trogiru. Jade przez Austrie. Powrot chce zrobic przez Wegry i Budapeszt ( ponoc jest piekny). A i teraz dzieko ma 6 lat i jade dodatkowo z małym psem
                                        Pozdrawiam
                                        Jak chcesz wiecej info i linków to pisz na PRIV.

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez maxpaynemm
                                          2. Jadę z małym dzieckiem wiec nie za bardzo w ciemno.....
                                          No i właśnie dlatego, że jedziesz z małym dzieckiem należy jechać ........... w ciemno. Zobaczysz kwaterę, dojazd, miejsce parkingowe, dojście do plaży, samą plażę, odległość od sklepów, konob itp.

                                          Spodoba Ci się bierzesz, nie spodoba szukasz dalej.
                                          A są miejsca w Cro piękne, ale dla dzieci 2 letnich takie sobie np. kilkadziesiąt schodów, brak deptaka, czy miejsca gdzie dzieciaki pobiegają, pochodzą, pooglądają stragany lub zjedzą lody.

                                          A tak widzisz co bierzesz.
                                          Nawet w top sezonie udaje się znaleźć (choć tu bym nie ryzykował), czerwiec to jest tak, że kwatera sama Was znajdzie. Nie wiem co byście nie robili to i tak kwatera Was znajdzie. Trzeba być ok. 9.00.

                                          pzdr

                                          Komentarz


                                          • maxpaynemm, jeżeli nie masz wymagań co do dużej ilości rozrywek to może spróbuj Zivogosce Blato. byłem tam dwa razy pod rząd i sądzę ze znów tam pojade. tylko ze to dziura za to z dzieckiem bedzie ok . wszędzie blisko , prysznice na plaży , drzewa również . 3knajpy , wszystko w promieniu 700m. kwaterę też mam pewną , czystą. jak chcesz jakieś info , zdjęcia to pisz na pw.
                                            O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                                            GVI 1.4TSI
                                            LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                                            tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                                            Komentarz


                                            • Koledzy wybieram się 12 osobową grupą ( 7 osób dorosłych i 5 dzieci ) w maju 2012 lokalizacja koło Dubrownika. Jeżeli ktoś z Was ma dobry namiar na noclegi ( pensjonat, dom ) to piszcie na pw. Z góry dzięki

                                              Seat Leon ST FR by mirek_p11

                                              Fotki
                                              Octavia II FL 1.8 TSI by mirek_p11
                                              Fotki

                                              Komentarz


                                              • W Maju to w ciemno na 100% znajdziesz taki jaki będzie ci najlepiej pasował i podobał
                                                W Chorwacji zawsze jeżdżę w ciemno i nigdy mi się nie zdarzyło żeby kwater nie było , co prawda taką większą ekipą w sezonie trochę strach ale w Maju na pewno znajdziesz

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez marcgrzy
                                                  Planuje dojechac do Jezior Plitvickich i tam nocleg
                                                  to tak jak my - czyli mirek_p11 i ekipa
                                                  ale po drodze zahaczamy o Wenecję, potem Pitvickie, Triest, Dubrovnik
                                                  W planach wycieczka do Albani, a powrót przez Rumunię i Draculę :satan
                                                  ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                                  ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                                  poprzednie modele:
                                                  ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                                  ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                                  O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez krzynol
                                                    Zamieszczone przez marcgrzy
                                                    Planuje dojechac do Jezior Plitvickich i tam nocleg
                                                    to tak jak my - czyli mirek_p11 i ekipa
                                                    ale po drodze zahaczamy o Wenecję, potem Pitvickie, Triest, Dubrovnik
                                                    W planach wycieczka do Albani, a powrót przez Rumunię i Draculę :satan
                                                    No i patrz niżej ↓ będzie zajefajnie
                                                    Załączone pliki
                                                    Sebastian
                                                    Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie ,po pewnym czasie zauważasz ,ze świni się to podoba
                                                    Jest Passat B7 Highline by sebastian7905
                                                    Była Black ELEGANCE by sebastian7905
                                                    Wczasy nad morzem - klik

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X