Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wyjazdy w rejon Chorwacji - PODPOWIEDZI od tych co byli

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Witajcie
    Wczoraj dotarłem do domu z Tucepi - wyjazd 1.40 - w domu 19.40 - średnia prędkość 93km/h, trasa 1530km, średnie spalanie 6.2l/100km.
    Niestety już na wyjeździe z Cro pogoda była niekorzystna:
    - deszcz - ograniczenia prędkości na autosytradzie
    - mgła - za tunelem Mała Kapela ściana mgły na odcinku 2-3km
    - wiatr - na ok 20km przed tunelem sv Rocha - ograniczenie prędkości do 40km/h :shock: - dobrze, że nie był zamknięty. Do samego tunelu jazda z taką prędkością, później już lepiej. Jadąc te 40km/h myślałem, że chorwaci mocno przesadzają z tymi ograniczeniami, ale jak kilka razy bujnęło mi samochodem, to przyznałem im rację - przy większej prędkości mogłoby skończyć się źle.

    Później kolejne kraje - wszędzie jakieś remonty, spowolnienia itd... kur...cy idzie dostać jak się człowiek spieszy - ok 15 wjechałem na naszą "jedynkę" i tam dopiero zaczęło się - tiry, światła, remonty - słowem korki - żaden odcinek mnie tak nie zmęczył jak ten Polski - no, ale grunt, że dojechałem szczęśliwie :szeroki_usmiech

    Pogodę miałem super (byłem od 28.08 w Tucepi) - codziennie plażing i kąpiel(woda z dnia na dzień coraz cieplejsza).

    No i najważniejsze na koniec - Skoda spisała się super - ponad 3tys km bez usterki :szeroki_usmiech

    Pozdrawiam
    Moja Skodzina

    Skoda Octavia II -
    Opel Astra III -

    Komentarz


    • I ja pozdrawiam z Fazany miałem jechać do Dalmacji ale patrząc na pogodę wybraliśmy Istrie. Generalnie miejsce nie jest źle ale wolę niższe tereny. Jesteśmy tu pierwszy i ostatni raz. Ceny z dupy wzięte... Ciężko było coś znaleźć poniżej 70euro za jakieś normalne miejsce. W końcu udało się znaleźć za 50euro. Taka wiocha a ceny to nie wiem skąd mają. Dalej pod Pula to jakieś kempingi i ludzi tam masa..o czystości tamtego miejsca szkoda gadać. Jak Ci ludzie mogą być takimi brudasami. Oczywiście zapewne nie wszyscy. Byliśmy też na chwilę w Puli i tak samo szybciej z tamtad wróciłem niż pojechałem. Ten Valbandon to też jakaś Masakra. Już byłem bliski się zawrócić i jechać do Vodic ale po całej trasie już nie miałem siły na kolejne godziny jazdy.

      PS. Zauważyłem w morzu kilka małych meduz przezroczystych. Czy jest się czego obawiać? Średnicy tak koło 5-8cm
      Opel Vectra 1.6 16V --> Skoda Octavia I 1.9 TDI ALH+ --> Skoda Octavia I 1.9 TDI ASZ+ --> Ford Mondeo ST220 3.0V6 --> Skoda Octavia II 2.0 TDI BKD -->Vectra C OPC 2.8T -->Mitsubishi Lancer X 2.0DI-D --> Skoda Octavia 2 FL -->Renault Laguna III GT 2.0dci-->obecnie Toyota Auris IIFL Hybrid i Ford Focus MK3

      Komentarz


      • Zamieszczone przez krzygaj
        byłem od 28.09 w Tucepi
        krzygaj, zazdroszczę ci... prawie rok urlopu !!! wow... toś se chłopie wypoczął za wszystkie czasy BTW, a nie znudziło Ci się przebywac w jednej mieścinie?????
        :szeroki_usmiech
        If we could convert bullshit into energy, we would be millionaires.
        _______________________________________
        a teraz doszła służbówka O III combi 2,0 150 KM

        Komentarz


        • aro_40, oczywiście od 28.08 :lol: zmęczenie trasą zrobiło swoje.
          Dziś bieg aklimatyzacyjny, bo w niedziele półmaraton :diabelski_usmiech oby pogoda mnie nie pokonała.
          W Tucepi coś tam biegałem(50 km) ale bardziej można nazwać te biegi górskimi, trasy biegowe słabo rozwinięte. Biegałem pomiędzy tucepi a makarską.
          Moja Skodzina

          Skoda Octavia II -
          Opel Astra III -

          Komentarz


          • Zamieszczone przez lukasz3112
            miałem jechać do Dalmacji ale patrząc na pogodę wybraliśmy Istrie.
            Zamieszczone przez lukasz3112
            Taka wiocha a ceny to nie wiem skąd mają.
            Po opowieściach mojej kumpeli wszystko się z Twoimi w/w zgadza, za byle pokoik z łazienką w centrum we dwie samotne laski płaciły 100€

            Ja jednak wolę Dalmację Za lepsze warunki w nowym apartamencie z aneksem kuchennym dla dwóch osób z widokiem na morze oraz Hvar/Pelja¹ac w sezonie 25-30€

            Zamieszczone przez krzygaj
            trasy biegowe słabo rozwinięte.
            A rowerowe jeszcze słabiej :wink:

            Komentarz


            • Wróciłem wczoraj z CRO przez Węgry i Słowację. Korków brak. Lekkie roboty drogowe na Słowacji, ale bez problemów. Ogónie trasa super.
              "A miało być tak pięknie..."

              4x4 @147KM\330Nm by Rogal

              Komentarz


              • Koledzy potwierdzam zwrot z PZU(rezygnacja w ciągu 30dni) za wykupione assistance wraz z mini casco :szeroki_usmiech .
                W sumie straciłem na tym 40zł, a świadomość możliwości holowania do 1000km bezcenna :diabelski_usmiech
                Moja Skodzina

                Skoda Octavia II -
                Opel Astra III -

                Komentarz


                • Refleksje z pobytu na VIS

                  Transport: autokar
                  Biuro podróży: TestTour (Kraków)
                  Po początkowych perturbacjach z innym biurem, które odwołało wyjazd na HVAR (Jelsa) zdecydowałem się na zmianę miejsca pobytu na wyspę VIS w hotelu ISSA. Aby było szybko będę oceniał kategorie pobytowe.

                  Transport: 5/5
                  Biuro podróży busem spod domu przywiozło mnie do Katowic gdzie autokarem przejechaliśmy bezpiecznie do Splitu, potem 2 godziny czekania na prom i transport drogą morską. Może lekko zdziwiony byłem, że bagaże zostawia się po prostu na pokładzie bagażowym. Na lądzie, tak samo bus czekał już na nas i dowiózł nas pod hotel mimo że to jakieś 700 m

                  Zakwaterowanie: 5/5 - adekwatnie do ceny
                  Wyspa otwarła się na turystów w latach 90 więc hotel można powiedzieć z tej epoki, ale bronił się tym, że codziennie zmieniano ręczniki i pościel, co prawda widok miałem na tylną część hotelu (góry) ale z perspektywy czasu oceniam, że to lepiej, nie czułem się skrępowany wychodząc na balkon.

                  Wyżywienie: 3/5
                  Śniadania niestety tak jak się spodziewaliśmy pomimo, że urozmaicone to jednakowe przez cały pobyt, za to obiadokolacje w formie szwedzkiego stołu nie pozostawiały złudzeń, śródziemnomorska kuchnia jest specyficzna ale jeśli ktoś lubi ryby to będzie zadowolony, sądzę, że rekina nie zjadłbym na niedzielnym obiedzie w domu. W każdym razie mówiąc inaczej na mieście kupowałem tylko napoje i kawę nie trzeba było "dojadać"

                  Wyspa, hotel: 5/5
                  Sama wyspa jest malusieńka ok 100 km.kw. tak więc ktoś kto ma zacięcie do skutera bez problemu zorganizuje sobie czas na niej zwiedzając jej wszystkie zakamarki. Faktycznie w miejscowości VIS funkcjonowały dwa hotele ISSA i TAMARIS a miejscowości Komiza hotel BISEVO. Wyspa mnie zaskoczyła swoją dzikością i niesamowitymi widokami oraz nieograniczonymi możliwościami organizacji czasu wolnego, do tego wszystkiego dzikie plaże, wymienię tylko kilka z ciekawostek:

                  * dzikie plaże
                  * stare tunele wojskowe
                  * stare budowle obronne
                  * Adriatyk (wraz ze swoimi mieszkańcami)
                  * skuter
                  * rower
                  * Kościół śLinkłąja w Komizy
                  * Góra Hum
                  * Jaskina Tito
                  * Winnice i wytwórnia wina WUGAWA
                  * i wiele wiele innych ciekawych dla zwykłego człowieka, nastawionego na odpoczynek rzeczy.

                  Aby nie zanudzać powiem tak, jeśli szukasz spokoju i ciszy oraz lubisz długie spacery z aparatem w ręku tylko VIS

                  Pierwszy raz na VIS:
                  * widziałem murenę
                  * widziałem tuńczyka
                  * widziałem rozgwiazdę
                  * obserwowałem maszerujące skorupiaki
                  * byłem w tunelu w którym chowano łodzie podwodne
                  * jadłem rekina
                  * i wiele innych rzeczy

                  Opowieść dość chaotyczna ale jeśli masz pytania pisz do mnie odpowiem wyczerpująco


                  Kilka zdjęć - polecam warto
                  www.prostetorodo.pl

                  Komentarz


                  • macherstudio, jeszcze napisz jak długo tam odpoczywałeś i ile Cie to kosztowało?

                    Komentarz


                    • W lipcu byłem na Peljesacu. Plaża Duba całkiem pusta:



                      Komentarz


                      • skipper.u, a Divna?
                        pozdrawiam - Darek

                        Komentarz


                        • na Divnej też byłem ale te fotki powyżej są z Duby Peljeskiej, kawałek dalej się jedzie, na Divnej sporo ludzi było a w Dubie pusto...

                          Komentarz


                          • Panowie,zaczynam powoli myśleć o wakacjach ,prosze o jakies namiary na kwatery 2+2 Tucepi,Podgora.
                            Kondziu

                            OCP

                            Komentarz


                            • Apartments Villa Pavica - Tučepi

                              Byłem dwa lata temu, polecam.

                              Komentarz


                              • Stranica nije pronađena. – Villa Kapulica
                                Byłem tam dwa lata temu, polecam, blisko plaży, niedrogo, komfortowo, część Tucepi bardziej spokojna

                                Komentarz


                                • Błąd 404 - Strona nie została odnaleziona.
                                  pozdrawiam - Darek

                                  Komentarz


                                  • Coś z Chorwacji
                                    Kondziu

                                    OCP

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez tomash23 Zobacz wpis
                                      Apartments Villa Pavica - Tučepi

                                      Byłem dwa lata temu, polecam.
                                      Zamieszczone przez skipper.u Zobacz wpis
                                      Stranica nije pronađena. – Villa Kapulica
                                      Byłem tam dwa lata temu, polecam, blisko plaży, niedrogo, komfortowo, część Tucepi bardziej spokojna
                                      Dziękuje, może jeszcze ktos pochwali sie jakims namiarem na apartamenty na Makarskiej i okolicach.
                                      Miejsce gdzie bylem w tamtym roku (wyspa KRK) ma juz wszystkie pokoje zajete :\
                                      Szukam więc czegos nowego.
                                      Kondziu

                                      OCP

                                      Komentarz


                                      • Podobno na sezon wakacyjny SLO ma oddać autocestę od Ptuja do Podlehnika - ciekawe jak będzie z płatnością. Skoro jest jedyna mozliwa droga dojazdowa, to powinna być bezpłatna. Ale nie ma takiego info nigdzie.Jeśli tak to M-L-P nie będzie prowadził za free do Macelja. Trzeba będzie albo na Cvetlin, albo do Dobovca.
                                        pozdrawiam - Darek

                                        Komentarz


                                        • Przeglądając mapę, w temacie obiadu w podróży rzucił mi się na oko taki punkt gastronomiczny Mapy Google 7 km od A2. Przeglądając zdjęcia na Mapy Google z mnogością i wielkością pizzy może być ciekawą propozycją.
                                          Strona lokalu Pizzeria Oro-goro - velika ponuda specijaliteta od pizza do tjestenina
                                          O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                                          O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                                          =================================================

                                          Komentarz


                                          • Znalazł ktoś jakieś aktualne wieści w temacie budowy brakujących odcinków od Zwardonia do Cadcy i Żyliny?
                                            pozdrawiam - Darek

                                            Komentarz


                                            • Chyba to najlepsze źródło: Link
                                              Spritmonitor.de

                                              Komentarz


                                              • Polecam wyspę Ciovo. Jest na niej więcej spokoju, taniej, a do pięknego Trogiru rzut beretem
                                                Zapraszam do odwiedzenia mojego bloga prawno-motoryzacyjnego na którym znajdziecie teksy prawne oraz testy najnowszych aut, w tym grupy VAG!
                                                https://www.facebook.com/prawoimotoryzacja/
                                                https://prawoimotoryzacja.blogspot.com/
                                                https://www.instagram.com/prawoimotoryzacja/

                                                Komentarz


                                                • Wspominając co była, marząc co będzie ...
                                                  www.prostetorodo.pl

                                                  Komentarz


                                                  • Bałkański problem Europy

                                                    Patrząc na to co sie dzieje w UE, to niestety można potwierdzić, że ognisko konfliktu na Bałkanach może znowu zapłonąć. A szkoda by było. Dopiero co zdołali powstać ....

                                                    Bałkański problem Europy - Wiadomości

                                                    niestety jak zawsze przyczyną są pieniądze i różnice w zamożności.

                                                    SLO i w pewnej części Cro przoduje w bogactwie. BiH i Serbia - to drugi kraniec. Szkoda, żeby tak się to zakończyło/powtórzyło....
                                                    pozdrawiam - Darek

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X