Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaka dobra pralke kupic?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • pandzik
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez lu5asz
    Dobrze,jakby byla cicha i energooszczedna(o ile wtej kwocie jest to mozliwe)
    Ja mam od 2 miesiecy Boscha w cenie 1700zł z AF i MA. Jest stosunkowo cicha, cichsza od Samsunga rodziców.


    Z pralek mam dość zaawansowany model Electroluxa ładowanego od góry. Jak na razie wydaje sie udanym zakupem. Poprzednio przez 7 lat mialem bezawaryjną Candy 33cm głęboką.

    Zostaw komentarz:


  • lu5asz
    odpowiedział(a)
    Pany,wiem,ze to temat o pralkach,ale moze polecicie jakas dobra lodowke do 2tys.?
    Takie cus np
    SAMSUNG | Samsung PL
    Dobrze,jakby byla cicha i energooszczedna(o ile wtej kwocie jest to mozliwe)

    Zostaw komentarz:


  • sew1981
    odpowiedział(a)
    BADYL, coś w tym jest, że cooki wirują strasznie głośno...ostatnio nabyty Mastercook PTDE-1246 BIO też nawala tak na wirowaniu, że mam wrażenie, że się zaraz rozleci. Poza tym dobra pralka. Może te ładowane od góry tak wirują, nie wiem, nie miałem wcześniej doświadczeń z nimi

    Zostaw komentarz:


  • czto
    odpowiedział(a)
    Eee tam, cienkie przebiegi macie. U mnie pralko suszarka Indesit tyra już 20 rok. Lekko nie ma. Do tej pory były dwie naprawy, programator i cuś tam.

    Zostaw komentarz:


  • GRUBEER
    odpowiedział(a)
    Sorki za OT Biszczu, taki model sobie wybralismy po moim wielogodzinnym czytaniu opinii i konfrontacji ze sprzedawca Euro.... Samsung RL58GQGIH

    Zostaw komentarz:


  • GRUBEER
    odpowiedział(a)
    My mamy MIELE od 5 lat i zero jakichkolwiek problemów a na ten zakup naciągnęła mnie moja mama ona ma też od 8 lat Miele wkładane od góry z racji super gwarancji (dożywotniej ona taką ma) coś jej się w sterowniku stało i przyjechał pan z serwisu w 15 minut wymienił cały panel za pokwitowaniem zlecenia i to wszystko wiec ja też mam Miele i jest to praleczka naprawdę godna polecenia. A teraz zepsuła mi się lodówka Candy..... :evil: i będzie samsung

    Zostaw komentarz:


  • sazad
    odpowiedział(a)
    Ja mam ELECTROLUX EWF 12470 i jest super. Przy dwójce małych szkodników chodzi praktycznie codziennie od 5 lat i jak na razie przynajmniej daje radę. Ma dużo programów i funkcji, ale praktycznie korzystamy z jednego programu zmieniając czas prania i temp :diabelski_usmiech

    Zostaw komentarz:


  • granacik
    odpowiedział(a)
    Ja polecam pralki Candy. Mam od 6 lat i jak na razie działa dobrze i bezawaryjnie.

    Zostaw komentarz:


  • Angel
    odpowiedział(a)
    leszekmw, bosch konkurencja.... Ale sam mam w domu sprzęt bosch-a w kuchni i sobie chwale. Po za tym to bosch i siemens to dokładnie to samo. Co do awaryjności się nie wypowiem.
    Pralkę by było ciekawiej kupowała żona bo w tamtym czasie nie było takiej płytkiej w ofercie AEG electrolux.
    Po za tym podpowiem że AEG i electrolux to najwyższe modele pralek, składane z lepszych części, Czyli nastawione na długie użytkowanie.
    Reszta naszej produkcji ma wytrzymać góra 5 lat (bo tak są projektowane - tzw postarzanie produktu) i wymiana na nowy.

    Zostaw komentarz:


  • BADYL
    odpowiedział(a)
    fan, jak czas temu stałem przed podobnym problemem....własnie miałem zawieźć auto do wygłuszenia drzwi a tu jebssss..pralka odmówiła posłuszeństwa :evil: po przeczytaniu opinii z netu zdecydowaliśmy się na MASTERCOOK PTD-2135P Pralka MASTERCOOK PTD-2135P - Opinie i ceny na Ceneo.pl Napiszę tak...chcieliśmy mieć w miarę dobrą klasę i wirowanie na 1100....brudne ciuszki niemowlaka wszytsko ok, ale praca przy wirowankiu trochę głośno

    Zostaw komentarz:


  • okioki
    odpowiedział(a)
    Polecam najtańsze pralki i tak wszystkie padną po 7-10 latach , a pranie takie samo
    nie wierzyć w bajery typu bąbelki , w miare dobra klasa energetyczna

    [ Dodano: Wto 09 Kwi, 13 07:28 ]


    starsze pralki miały prawo chodzić dłużej ,te nowe już nie ,podobnie z lodówkami
    opinia kuzyna mechanika ktróry siedzi w tym 30 lat

    Zostaw komentarz:


  • marlej108
    odpowiedział(a)
    Mi sie pralka Whirpool zepsula 4 miesiace po koncu gwarancji.

    A co sie zepsulo?

    Cos co nie powinno... bo to niemozliwe zeby zostalo uszkodzone mechanicznie. Co innego jesli ktos to tak zaprojektowal w fazie tworzenia i produkcji... mianowicie zepsul sie programator. Tak tak, cos co powinno byc praktycznie wieczne. Koszt nowego z wymiana wychodzilo wtedy 400 zl. Rada pana naprawiacza - kup se pan najtansza nowa pralke i nie patrz na firme (bo i tak wszystkie maja praktycznie te same czesci, jak laptopy) tylko kup najtansza i dokup gwarancje na 3 lata (czyli lacznie 5 lat). Na pewno i tak sie rozpadnie w czasie gwarancji albo zaraz po niej. A potem kup se pan kolejna najtansza... - takiej mi rady udzielil... i z niej skorzystalem. Kupilem ... w sumie to nie pamietam co - LG? czy cos takiego (nie chce mi sie isc ogladac), w kazdym razie pierze, jak na razie bez przygod (juz chyba ze dwa lata), a jak sie za kolejne 3 rozpadnie znowu programator czy inne gowno zaprogramowane zeby sie rozpasc, to kupimy kolejna najtansza z przedluzona gwarancja.

    I Tobie radze to samo :-)

    Zostaw komentarz:


  • daneczek76
    odpowiedział(a)
    1. Miele
    2.Elektrolux, AEG,
    3. Bosch lub niższa półka Boscha czyli Siemens.


    Ja osobiście wszytki sprzęt jaki w domu posiadam zawsze kupuje Elektroluxa, nie zawiodłem się jak narazie np: kupiłem pralkę wsadzaną od góry jak urodziła się córka jakieś 15 lat temu Elektroluxa 900 obrotów wirowania, używają ją teraz od 8 lat studenci w wynajmowanym mieszkaniu miesiąc temu się psuła, juz myślałem że to koniec , podjechałem i okazało się że tylko spaliła się grzałka, po wyciągnięciu okazało się że przerdzewiała ze starości/korozja, nie było na niej NADMIERNEGO kamienia jak to w reklamach o calgonicie :lol: , dodam że całe swoje życie pracowała na Wrocławskiej wodzie.
    Przez 8 lat jak wynajmuje Oczywiście używam drugiej prali tez Elektroluxa i też nie ma z ną zadznych problemów choś jak zawsze pranie średnio przy 2 dzieci 2 razy w tygodniu.

    Jeśli chodzi o polskie marki AGD to tylko Mastercook/Fagor najmniej awaryjna z polskich marek.


    Zamieszczone przez leszekmw
    Angel, a wiesz coś o boschu ?

    też używam elektroluxa od 11lat/dość intensywnie bo żona maniaczka czystości/ ale właśnie programator zaczyna siadać...
    11 lat to bardzo dobry wynik przy założeniach większości konstruktorów że sprzęt ma chodzić bez awarii około 5 lat.
    Co do programatora najczęściej się zatrzymuje w wypadku zapchanego filtra odpływu ale stawiam że go raczej często czyścicie.

    Zostaw komentarz:


  • obrus
    odpowiedział(a)
    Zelmer Syriusz ponoć nie jest robiony w Chinach, co spowodowało, że 3 lata temu kupiłem go. Okazało się jednak, że ma wadliwą elektronikę (pewnie chińską), ale po 2 naprawach sprawuje się ok.
    Musze dodać, że jedyny w moim miasteczku autoryzowany serwis Zelmera został zlikwidowany. Facet był załamany awaryjnością tej marki i warunkami producenta i teraz naprawia tylko odpłatnie.

    Zostaw komentarz:


  • barteq
    odpowiedział(a)
    Agamek12, wciąga dobrze , ale jego ogromnym minusem są gabaryty. Widziałem odkurzacze piorące o normalnych gabarytach.

    Tak swoją drogą to Zelmer 99% produktów teraz robi w Chinach

    Zostaw komentarz:


  • kazik4x4
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez Walt
    Tylko nie Zelmer. Wcale jakiś bardzo tani nie był (model Syrius), a jakość plastików i podzespołów dramatycznie niska. Nigdy więcej nie kupię takiego badziewia.
    A ja jestem zajebiście zadowolony z Samsunga EcoBubble. Kupiliśmy największą jaka była dostępna wsad ok. 8kg, ale jak wrzucisz tylko jedną bluzkę, to "czyta" że jest mało i sama sobie już dobiera program prania.
    Jedyny minus to był zacinający się, a konkretnie czasami nie "odbijający" przycisk START, przez co czasami się w tryb awarii wbijała, ale poprawiłem mocowanie panelu i jest dobrze.

    Zostaw komentarz:


  • Walt
    odpowiedział(a)
    Tylko nie Zelmer. Wcale jakiś bardzo tani nie był (model Syrius), a jakość plastików i podzespołów dramatycznie niska. Nigdy więcej nie kupię takiego badziewia.

    Zostaw komentarz:


  • leszekmw
    odpowiedział(a)
    Angel, a wiesz coś o boschu ?
    też używam elektroluxa od 11lat/dość intensywnie bo żona maniaczka czystości/ ale właśnie programator zaczyna siadać...

    Zostaw komentarz:


  • witachu
    odpowiedział(a)
    ja akurat piorącego nie potrzebuję zwykły w zupełności wystarczy. miałem wczesniej zelmera i kiepski był. macie coś wartego polecenia?

    Zostaw komentarz:


  • Agamek12
    odpowiedział(a)
    barteq, i dobrze wyciąga wodę, nie zostawia zacieków?

    Zostaw komentarz:


  • barteq
    odpowiedział(a)
    Agamek12, mam Zelmer Wodnik w domu (swoją drogą duża, nie poręczna krowa) i najlepiej się sprawdza: pranie ręczne czyli np vanish+gąbka i jedziemy następnie samym odkurzaczem wyciągam wodę z całym syfem.

    Zostaw komentarz:


  • Agamek12
    odpowiedział(a)
    Podłączę się pod pytanie kolegi witachu i zapytam, czy te tanie odkurzacze piorące (np. Zelmer) nadają się do prania tapicerki samochodowej (użytkowanie prywatne)?

    Zostaw komentarz:


  • witachu
    odpowiedział(a)
    ponieważ nie chce zakładać nowego tematu a tematyka też podobna bo chodzi o sprzęt AGD. potrzebuje kupić odkurzacz do domu. jaki polecacie? jaka marka ma dobre odkurzacze? dla mnie istotne zeby miał dość długi przedłuzacz, długą rurę bo wysoki jestem, oraz zeby był mocny . cena powiedzmy do 500zł.

    Zostaw komentarz:


  • Angel
    odpowiedział(a)
    Witam. Jako pracownik jednej z firm produkujących sprzęt AGD tu akurat pralki, Muszę z przykrością napisać że obecnie produkowane sprzęty są przewidziane na 5 lat użytkowania. Chodzi o produkty z półki dolnej i średniej. Wyjątkiem jest sprzęt z półki premium który kosztuje swoje, ale wiem że sprzęt ten posłuży dwukrotnie dłużej ( inne łożyska, silniki, pompy, grzałki, elektronika). Cała reszta jak obudowa, kadź, bęben to dokładnie to samo co w modelach niższych klas.
    Nie będę robił krypto reklamy swojej firmie ale pracuję w electrolux-ie w Oławie. I modele sygnowane AEG oraz ELECTROLUX to najlepsze jakościowo pralki jakie produkujemy w całej grupie electrolux.

    Co do pralko suszarki jako dwa w jednym, pomijając koszt zakupu, to nie opłaca się tego brać. Do suszenia prania zużywana jest woda i to w bardzo dużych ilościach.
    Czytałem że nie masz na miejsca na suszarkę, ale czy rozważałeś ustawienie suszarki na pralce?? Jest taka możliwość bo suszarka do ciężkich nie należy. Waży około 40 kg a pralka przynajmniej 65kg. Pomyśl o takim rozwiązaniu

    Zostaw komentarz:


  • no_fear
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez alfee
    Zamieszczone przez rafall79
    Mam male dziecko, wiec pralka chodzi praktycznie co 2-3 dni
    :shock: :shock: :shock: Przy małym dziecku co 2-3 dni??? :shock: :shock: :shock: U mnie przy jednym Ariston chodził przez 20 godzin na dobę przez 6 lat...
    u mnie przy 2-latku - również pralka chodzi co 2-3dni
    Electrolux (chyba EWT1316) śmiga od 5 czy 6 lat bez zarzutu
    alfee, jeżeli masz np 2 kpl. bluzek, body, spodni, rajstop to nie się nie dziwię, że trzeba codziennie prać :wink: :lol: taki żarcik hehe :wink:

    Zostaw komentarz:

POWRÓT NA GÓRĘ
Pracuję...
X