Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaka dobra pralke kupic?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #51
    Agamek12, wciąga dobrze , ale jego ogromnym minusem są gabaryty. Widziałem odkurzacze piorące o normalnych gabarytach.

    Tak swoją drogą to Zelmer 99% produktów teraz robi w Chinach


    OneDetailing.pl - Profesjonalne kosmetyki samochodowe. Zapraszam!

    Komentarz


    • #52
      Zelmer Syriusz ponoć nie jest robiony w Chinach, co spowodowało, że 3 lata temu kupiłem go. Okazało się jednak, że ma wadliwą elektronikę (pewnie chińską), ale po 2 naprawach sprawuje się ok.
      Musze dodać, że jedyny w moim miasteczku autoryzowany serwis Zelmera został zlikwidowany. Facet był załamany awaryjnością tej marki i warunkami producenta i teraz naprawia tylko odpłatnie.

      Komentarz


      • #53
        1. Miele
        2.Elektrolux, AEG,
        3. Bosch lub niższa półka Boscha czyli Siemens.


        Ja osobiście wszytki sprzęt jaki w domu posiadam zawsze kupuje Elektroluxa, nie zawiodłem się jak narazie np: kupiłem pralkę wsadzaną od góry jak urodziła się córka jakieś 15 lat temu Elektroluxa 900 obrotów wirowania, używają ją teraz od 8 lat studenci w wynajmowanym mieszkaniu miesiąc temu się psuła, juz myślałem że to koniec , podjechałem i okazało się że tylko spaliła się grzałka, po wyciągnięciu okazało się że przerdzewiała ze starości/korozja, nie było na niej NADMIERNEGO kamienia jak to w reklamach o calgonicie :lol: , dodam że całe swoje życie pracowała na Wrocławskiej wodzie.
        Przez 8 lat jak wynajmuje Oczywiście używam drugiej prali tez Elektroluxa i też nie ma z ną zadznych problemów choś jak zawsze pranie średnio przy 2 dzieci 2 razy w tygodniu.

        Jeśli chodzi o polskie marki AGD to tylko Mastercook/Fagor najmniej awaryjna z polskich marek.


        Zamieszczone przez leszekmw
        Angel, a wiesz coś o boschu ?

        też używam elektroluxa od 11lat/dość intensywnie bo żona maniaczka czystości/ ale właśnie programator zaczyna siadać...
        11 lat to bardzo dobry wynik przy założeniach większości konstruktorów że sprzęt ma chodzić bez awarii około 5 lat.
        Co do programatora najczęściej się zatrzymuje w wypadku zapchanego filtra odpływu ale stawiam że go raczej często czyścicie.
        [b]SPOT OLSZTYN ostatni piątek miesiąca godz.19.00 parking przed TP SA

        Komentarz


        • #54
          Mi sie pralka Whirpool zepsula 4 miesiace po koncu gwarancji.

          A co sie zepsulo?

          Cos co nie powinno... bo to niemozliwe zeby zostalo uszkodzone mechanicznie. Co innego jesli ktos to tak zaprojektowal w fazie tworzenia i produkcji... mianowicie zepsul sie programator. Tak tak, cos co powinno byc praktycznie wieczne. Koszt nowego z wymiana wychodzilo wtedy 400 zl. Rada pana naprawiacza - kup se pan najtansza nowa pralke i nie patrz na firme (bo i tak wszystkie maja praktycznie te same czesci, jak laptopy) tylko kup najtansza i dokup gwarancje na 3 lata (czyli lacznie 5 lat). Na pewno i tak sie rozpadnie w czasie gwarancji albo zaraz po niej. A potem kup se pan kolejna najtansza... - takiej mi rady udzielil... i z niej skorzystalem. Kupilem ... w sumie to nie pamietam co - LG? czy cos takiego (nie chce mi sie isc ogladac), w kazdym razie pierze, jak na razie bez przygod (juz chyba ze dwa lata), a jak sie za kolejne 3 rozpadnie znowu programator czy inne gowno zaprogramowane zeby sie rozpasc, to kupimy kolejna najtansza z przedluzona gwarancja.

          I Tobie radze to samo :-)
          http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
          Spalanie - Motostat.pl

          Komentarz


          • #55
            Polecam najtańsze pralki i tak wszystkie padną po 7-10 latach , a pranie takie samo
            nie wierzyć w bajery typu bąbelki , w miare dobra klasa energetyczna

            [ Dodano: Wto 09 Kwi, 13 07:28 ]


            starsze pralki miały prawo chodzić dłużej ,te nowe już nie ,podobnie z lodówkami
            opinia kuzyna mechanika ktróry siedzi w tym 30 lat

            Komentarz


            • #56
              fan, jak czas temu stałem przed podobnym problemem....własnie miałem zawieźć auto do wygłuszenia drzwi a tu jebssss..pralka odmówiła posłuszeństwa :evil: po przeczytaniu opinii z netu zdecydowaliśmy się na MASTERCOOK PTD-2135P Pralka MASTERCOOK PTD-2135P - Opinie i ceny na Ceneo.pl Napiszę tak...chcieliśmy mieć w miarę dobrą klasę i wirowanie na 1100....brudne ciuszki niemowlaka wszytsko ok, ale praca przy wirowankiu trochę głośno
              nasze auta: MÓJ SMOCZEK

              Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło!

              Komentarz


              • #57
                leszekmw, bosch konkurencja.... Ale sam mam w domu sprzęt bosch-a w kuchni i sobie chwale. Po za tym to bosch i siemens to dokładnie to samo. Co do awaryjności się nie wypowiem.
                Pralkę by było ciekawiej kupowała żona bo w tamtym czasie nie było takiej płytkiej w ofercie AEG electrolux.
                Po za tym podpowiem że AEG i electrolux to najwyższe modele pralek, składane z lepszych części, Czyli nastawione na długie użytkowanie.
                Reszta naszej produkcji ma wytrzymać góra 5 lat (bo tak są projektowane - tzw postarzanie produktu) i wymiana na nowy.
                Skoda Octavia Combi 2012 elegance 2.0 TDi 140 KM 320Nm

                Komentarz


                • #58
                  Ja polecam pralki Candy. Mam od 6 lat i jak na razie działa dobrze i bezawaryjnie.

                  Komentarz


                  • #59
                    Ja mam ELECTROLUX EWF 12470 i jest super. Przy dwójce małych szkodników chodzi praktycznie codziennie od 5 lat i jak na razie przynajmniej daje radę. Ma dużo programów i funkcji, ale praktycznie korzystamy z jednego programu zmieniając czas prania i temp :diabelski_usmiech
                    Sebastian

                    Służbówka O2 FL 1.4 TSI CAXA

                    www.sazad.spanie.pl - domek letniskowy do wynajęcia na lato

                    Komentarz


                    • #60
                      My mamy MIELE od 5 lat i zero jakichkolwiek problemów a na ten zakup naciągnęła mnie moja mama ona ma też od 8 lat Miele wkładane od góry z racji super gwarancji (dożywotniej ona taką ma) coś jej się w sterowniku stało i przyjechał pan z serwisu w 15 minut wymienił cały panel za pokwitowaniem zlecenia i to wszystko wiec ja też mam Miele i jest to praleczka naprawdę godna polecenia. A teraz zepsuła mi się lodówka Candy..... :evil: i będzie samsung
                      Pozdrawiam Kuba vel GRUBEER.
                      Gejsza 6

                      Komentarz


                      • #61
                        Sorki za OT Biszczu, taki model sobie wybralismy po moim wielogodzinnym czytaniu opinii i konfrontacji ze sprzedawca Euro.... Samsung RL58GQGIH
                        Pozdrawiam Kuba vel GRUBEER.
                        Gejsza 6

                        Komentarz


                        • #62
                          Eee tam, cienkie przebiegi macie. U mnie pralko suszarka Indesit tyra już 20 rok. Lekko nie ma. Do tej pory były dwie naprawy, programator i cuś tam.
                          2004 Renault Thalia 1.4 RT,
                          2008 Citroen Xsara Picasso 1.6 Exclusive- nadal w użyciu
                          2009 Renault Clio MTV 1.4
                          2010 Skoda Octavia IIFl 1.4 TSI Ambiente
                          2016 Skoda Octavia III 1.4 TSI Ambition + Amazing + kilka ficzerów

                          Komentarz


                          • #63
                            BADYL, coś w tym jest, że cooki wirują strasznie głośno...ostatnio nabyty Mastercook PTDE-1246 BIO też nawala tak na wirowaniu, że mam wrażenie, że się zaraz rozleci. Poza tym dobra pralka. Może te ładowane od góry tak wirują, nie wiem, nie miałem wcześniej doświadczeń z nimi

                            Komentarz


                            • #64
                              Pany,wiem,ze to temat o pralkach,ale moze polecicie jakas dobra lodowke do 2tys.?
                              Takie cus np
                              SAMSUNG | Samsung PL
                              Dobrze,jakby byla cicha i energooszczedna(o ile wtej kwocie jest to mozliwe)
                              Kondziu

                              OCP

                              Komentarz


                              • #65
                                Zamieszczone przez lu5asz
                                Dobrze,jakby byla cicha i energooszczedna(o ile wtej kwocie jest to mozliwe)
                                Ja mam od 2 miesiecy Boscha w cenie 1700zł z AF i MA. Jest stosunkowo cicha, cichsza od Samsunga rodziców.


                                Z pralek mam dość zaawansowany model Electroluxa ładowanego od góry. Jak na razie wydaje sie udanym zakupem. Poprzednio przez 7 lat mialem bezawaryjną Candy 33cm głęboką.

                                Komentarz


                                • #66
                                  od 15 lat używam whirpool awg324-600 która raz na 1,5-2 lata nęka mnie awarią - zawsze to samo - zaśniedziałe konektory na przewodach programatora i panelu sterowania - 15min naprawy i działa
                                  moja pralka nigdy nie widziała servisanta, nie wymieniałem żadnych łożysk, fartuchów, programatorów, pasek też jest fabryczny
                                  jak bym miał kupić następną to bez bajerów "z mechanicznym" programatorem
                                  5,5l/100

                                  Komentarz


                                  • #67
                                    frania najlepsza

                                    Komentarz


                                    • #68
                                      a pytanie nieco z innej beczki, choć związane z zakupem nowego sprzętu: czy sprzedawca ma obowiązek przyjąć stary sprzęt?

                                      Komentarz


                                      • #69
                                        Nie polecam pralki Whirlpool AWO/D 5320/P. Kupiliśmy ją dokładnie 1 rok i 8 miesięcy temu. Właśnie 2 tygodnie temu piernicząc nam programator. Po zgłoszeniu przyjechali panowie serwisanci za 2 dni. Oczywiście szybko stwierdzili, że to programator, ale że go nie mają to proszę czekać jak go zamówią i przyjadą wymienić. Dokładnie w 13 dniu od zgłoszenia mają przyjechać go wymienić. Dla mnie trochę nie poważne, wiedzieć że pralka się nie włącza i znając model nie zabrać ze sobą programatora lub nie mieć go na stanie :/

                                        Jest to idealny dowód na to, że pralka była robiona na 2 lata gwarancji, ale że u nas ma trochę pracy to zepsuła się się 20 miesiąca. Na szczęście wykupiliśmy za 200zł jeszcze gwarancję na kolejne 3 lata. Ze starą Amicą był znacznie lepszy serwis gwarancyjny.
                                        VW Golf Sportsvan 1.2 TSI 110KM

                                        Komentarz


                                        • #70
                                          AEG (lepszy model) jak na razie daję radę
                                          Szukaj pralki która ma najdłuższą gwarancję bo teraz w większości to wszystko jeden szajs, a jak masz długą gwarancję to masz dłużej spokój z wydatkami na naprawę :diabelski_usmiech
                                          "Bądź uczynny, pomagaj innym - a wtedy wszyscy wokół pomyślą, że to co dla nich robisz, jest twoim zasranym obowiązkiem."
                                          ----------------------------------------------------

                                          !!! MOJE RECENZJE PRODUKTÓW !!!

                                          Komentarz


                                          • #71
                                            Ja właśnie zmieniłem whirpool na AEG 70270 1200 obrotów itp. Poprzednia miała również 1200 obr. ale łożyska w niej nie wytrzymywały jedna naprawa po dwóch latach na gwarancji
                                            po kolejnych 2-ch znowu to samo, niestety naprawa zbyt droga ponieważ łożysko jest niewymienne ,czyli wymieniamy razem z bębnem a to są już koszta nie warte zachodu.
                                            Mechanior mówił że tak to już jest że pralki są tak produkowane aby nie opłacały się naprawy i kupować nowe ,lub naprawiać ale za konkretne $.
                                            Zaznaczam że wcześniej miałem Amicę ,która do dziś działa u rodziców a ma 7 lat ,zobaczymy jak będzie z AEG ,jak nie da rady to kupuję MIELE
                                            Nigdy więcej Whirpool

                                            a teraz widzę to było to samo gówno co kolegi elpolacco tyle że 1200 obr/min
                                            Sebastian
                                            Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie ,po pewnym czasie zauważasz ,ze świni się to podoba
                                            Jest Passat B7 Highline by sebastian7905
                                            Była Black ELEGANCE by sebastian7905
                                            Wczasy nad morzem - klik

                                            Komentarz


                                            • #72
                                              Seba, toś się pospieszył bym Ci spuścił swą małą FRANIE :diabelski_usmiech
                                              Zajebisty sprzęcior na lata i w razie potrzeby, to i zacier można nastawić do destylacji swojskiej primuchy :diabelski_usmiech

                                              a prawie nówkę sztukę Frankę chętnie bym odstąpił, bo zajmuje mi miejsce w chałupie
                                              Moja ADELA

                                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=58788

                                              i jej najlepszy wynik 15,75 l/ 100km

                                              Komentarz


                                              • #73
                                                Le-Ce :hacker :cry: lacze
                                                Sebastian
                                                Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie ,po pewnym czasie zauważasz ,ze świni się to podoba
                                                Jest Passat B7 Highline by sebastian7905
                                                Była Black ELEGANCE by sebastian7905
                                                Wczasy nad morzem - klik

                                                Komentarz


                                                • #74
                                                  Zamieszczone przez xtremesystems
                                                  [ Dodano: Nie 02 Wrz, 12 20:04 ]
                                                  Zamieszczone przez kabi_007
                                                  2) Jak ktoś lubi solidne pralki z bajerami to polecam AEG Lavamat.
                                                  mam wlasnie AEG Lavamat. zajebista i nie do zdarcia
                                                  Nie tak nie do zdarcia po 10latach zaczyna szwankować i trzeba myśleć nad wymianą.

                                                  [ Dodano: Czw 09 Maj, 13 10:32 ]
                                                  Szukając zamiennika mojej AEG znalazłem Electrolux EWT 1366 HDW Teraz niby to samo (dają 10lat gwarancji na silnik) Co śmieszniejsze ja oglądam się za wymianą pralki stara aeg zaczęła prać bez problemów Ale i tak powoli trzeba się rozglądać. Macie jakiegoś znajomego w serwisie electroluxa żeby spytać jak z awaryjnością produktów? Zastanawiałem się jeszcze nad samsungiem ale nie spotkałem ładowanej od góry.
                                                  "Bądź uczynny, pomagaj innym - a wtedy wszyscy wokół pomyślą, że to co dla nich robisz, jest twoim zasranym obowiązkiem."
                                                  ----------------------------------------------------

                                                  !!! MOJE RECENZJE PRODUKTÓW !!!

                                                  Komentarz


                                                  • #75
                                                    Witam,

                                                    koledzy możecie mi pomóc, potrzebuje pralkę ładowaną od frontu, zmywarkę 45 cm(czy jakoś tak, ta węższa) i piec gazowo-elektryczny i może jakaś lodówka z dolnym zamrażalnikiem byłem dzisiaj w sklepie ale jest tego w cholerę a ja się nie za bardzo na tym znam. Wstępnie wybrałem:
                                                    zmywarka- Beko DSFS6831
                                                    Piekarnik- electrolux EKKS4500OW


                                                    Moja Octavia 1.9 TDI AGR

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X