Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaka dobra pralke kupic?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • TomekRs
    odpowiedział(a)
    Pytanie w dziedzinie: mam 3 przegrodki, 1 duza, 1 mala "z kwiatkiem" i 1 duza. Gdzie co wlewam? Bo do tej z kwiatkiem podobno jakis zmiekczac sie wlewa czy cos a moge tam plyn do plukania wlewac? Do duzych naturalnie proszek/plyn do prania.

    Zostaw komentarz:


  • sebastian7905
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez piotrek_gdy
    padł mi się piekarnik Miele po 15 latach
    przyjechał serwis- stwierdzili że się nie da naprawić bo nie ma jakiejś części w magazynach i ... firma wymieniła na nowy aktualny model o tych samych parametrach
    Pisałem MIELE to MIELE bez komentarza

    Zostaw komentarz:


  • Rok z Bagien
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez piotrek_gdy
    padł mi się piekarnik Miele po 15 latach
    przyjechał serwis- stwierdzili że się nie da naprawić bo nie ma jakiejś części w magazynach i ... firma wymieniła na nowy aktualny model o tych samych parametrach
    No to się chwali, ale boję się, że to wyjątek regułę jeno potwierdzający.

    Znam - z opowieści, ale zaprawdę wiarygodnej - przypadek Lexusa, który postanowił bez żadnego powodu właścicielowi spłonąć. Właściciel ów tylko te pojazdy kupował od wielu lat - innej marki nie uznaje.
    Po gwarancji to było. Przyjechał przedstawiciel importera, popatrzył i kazał czekać. Po konsultacji z producentem przyjechał nowiutki model, dobrze ponad 600 kPLN warty i się wymienili. Spalony wrak został zapakowany w kontener i popłynął do kraju kwitnącej wiśni, na analizy.

    Zostaw komentarz:


  • piotrek_gdy
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez Rok z Bagien
    Naprawy i serwis (dojazd + części + robocizna) są na tyle drogie i kłopotliwe, że IMO kupowanie czegoś ponad 1000 zł. mija się z celem
    chyba nie do końca masz rację
    padł mi się piekarnik Miele po 15 latach
    przyjechał serwis- stwierdzili że się nie da naprawić bo nie ma jakiejś części w magazynach i ... firma wymieniła na nowy aktualny model o tych samych parametrach

    Zostaw komentarz:


  • Rok z Bagien
    odpowiedział(a)
    Kup najtańszą, jaką znajdziesz o podanych parametrach.
    Przyjmij, że pochodzi przez 5 lat. Potem się zepsuje, więc ją wywalisz i kupisz znowu najtańszą.
    Itd.

    Nie ma lepszej metody, chyba że sam sobie potrafisz naprawić. Naprawy i serwis (dojazd + części + robocizna) są na tyle drogie i kłopotliwe, że IMO kupowanie czegoś ponad 1000 zł. mija się z celem.

    Zostaw komentarz:


  • sebastian7905
    odpowiedział(a)
    Miele to przysłowiowy mercedes ,ale raczej ceny od min 5000 w górę tyle że pralka na wieki
    Bosch i Siemens to jest to samo , Samsung to po części współpraca, no może budowana na częściach od Miele(ale tylko w droższych wersjach pralek) Elektrolux i AEG też to samo .
    Amica bardzo dobry sprzęt , Hotpoint ariston hmm bez komentarza , Whirpool porażka.
    Ja opierając się cena do jakości jednak sprawdzony Elektrolux , jak bym miał kasę to Miele ten sprzęt może zadziwić nawet po kilku latach bardzooo ale to bardzo cicha praca i niezawodność

    Zostaw komentarz:


  • LUKI
    odpowiedział(a)
    AEG

    Miele

    Zostaw komentarz:


  • piotrek_gdy
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez kazik4x4
    samsung eco-bubble
    to akurat tegoroczny hicior :diabelski_usmiech

    jak chcesz coś niezawodnego to kup Miele(tylko ceny są zabójcze) :wink:

    Zostaw komentarz:


  • mikolaj
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez ziutsane
    Ja polecam Bosh i Siemens
    też tak myślałem więc prawie dwa lata temu poleciłem mamie Boscha, a miesiąc przed zakończeniem gwarancji wymienili jeśli dobrze pamiętam cały środek. Polecam wykupienie dodatkowej gwarancji na dodatkowe lata.

    Zostaw komentarz:


  • idas
    odpowiedział(a)
    Jesli to ma byc pralka na dluzej to na pewno szukaj modelu w pelni rozbieralnego, zeby mozna bylo dokonywac latwych napraw. Pomocne sa tutaj artykuly na elektrodzie.
    Generalnie rozwiazania sa dwa:
    1. Kupujesz lepsza pralke (np. Bosh, Siemens), placisz wiecej i starasz sie ja serwisowac na przestrzeni lat. Wychodzi drozej.
    2. Kupujesz tansza, masz ja w dupie, bo uzytkujesz ja tylko w okresie gwarancjnym i potem zmieniasz. Cenowo wychodzi za pralke gdzies o polowe mniej niz w pkt. 1.

    Ja bylem za opcja nr 1, ale ostatecznie stanelo na 2. Pralka pierze jak ma prac i tyle.
    Jakies Beko zostalo kupione.

    Zostaw komentarz:


  • kazik4x4
    odpowiedział(a)
    Polecam samsung eco-bubble. Wkład 7,2kg, obroty na pewno 1200 a nie wiem czy nie wiecej - nie chce mi się iść na górę i sprawdzić.
    Fajny bęben (coś jak w miele) - inaczej perforowany niż wszystkie, napowietrza wodę dzięki czemu pralka zuzywa mniej wody a sama woda jest "bardziej aktywna" w tkanianie.
    Cena ok. 1700-1800zł.

    Zostaw komentarz:


  • ziutsane
    odpowiedział(a)
    Ja polecam Bosh i Siemens

    Zostaw komentarz:


  • agrala
    odpowiedział(a)
    Ja mam od 4 lat Beko, uzywana jakies 5 razy w tygodniu.
    Wklad 5kg, 1000obr, 5 lat gwarancji.
    Jak do tej pory to wymieniany byl tylko fartuch.
    Ogolnie polecam.

    Zostaw komentarz:


  • fan
    odpowiedział(a)
    Jaka dobra pralke kupic?

    Szukam nowej pralki bo obecna(amica)juz mnie wkurza. :evil: Praleczka bedzie chodzic czesto (codziennie) wiec szukam czegos niezawodnego,zeby miala min 6kg wkladu i min 1000 obrotow.p.s.Slyszalem opinie,ze dobre sa pralki Hotpoint Ariston i Elektrolux.Co polecacie?

    Zostaw komentarz:


  • lucek12
    rozpoczął temat Jaka dobra pralke kupic?

    Jaka dobra pralke kupic?

    jak nie to chyba jeszcze jetronik zostaje a na hamownie po programie w kraku chcą mnie wysłać do bielska
POWRÓT NA GÓRĘ
Pracuję...
X