Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaka dobra pralke kupic?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Jaka dobra pralke kupic?

    jak nie to chyba jeszcze jetronik zostaje a na hamownie po programie w kraku chcą mnie wysłać do bielska

  • #2
    Jaka dobra pralke kupic?

    Szukam nowej pralki bo obecna(amica)juz mnie wkurza. :evil: Praleczka bedzie chodzic czesto (codziennie) wiec szukam czegos niezawodnego,zeby miala min 6kg wkladu i min 1000 obrotow.p.s.Slyszalem opinie,ze dobre sa pralki Hotpoint Ariston i Elektrolux.Co polecacie?
    Respect All,Fear No One!

    Komentarz


    • #3
      Ja mam od 4 lat Beko, uzywana jakies 5 razy w tygodniu.
      Wklad 5kg, 1000obr, 5 lat gwarancji.
      Jak do tej pory to wymieniany byl tylko fartuch.
      Ogolnie polecam.
      Komfortowie kierunkowskazy - włączasz 1 a miga 3x
      Emulator czujnika poziomu oleju G266
      Napraw sterowników AIRBAG

      Komentarz


      • #4
        Ja polecam Bosh i Siemens
        Radio: C90r+XDP210EQ
        Kable:Opt,Skyline,50 mm
        Wzm:XES M1+FP 1.800
        Glosniki: SUPREMO,CDM54,SQ6,Aliante

        Komentarz


        • #5
          Polecam samsung eco-bubble. Wkład 7,2kg, obroty na pewno 1200 a nie wiem czy nie wiecej - nie chce mi się iść na górę i sprawdzić.
          Fajny bęben (coś jak w miele) - inaczej perforowany niż wszystkie, napowietrza wodę dzięki czemu pralka zuzywa mniej wody a sama woda jest "bardziej aktywna" w tkanianie.
          Cena ok. 1700-1800zł.

          Komentarz


          • #6
            Jesli to ma byc pralka na dluzej to na pewno szukaj modelu w pelni rozbieralnego, zeby mozna bylo dokonywac latwych napraw. Pomocne sa tutaj artykuly na elektrodzie.
            Generalnie rozwiazania sa dwa:
            1. Kupujesz lepsza pralke (np. Bosh, Siemens), placisz wiecej i starasz sie ja serwisowac na przestrzeni lat. Wychodzi drozej.
            2. Kupujesz tansza, masz ja w dupie, bo uzytkujesz ja tylko w okresie gwarancjnym i potem zmieniasz. Cenowo wychodzi za pralke gdzies o polowe mniej niz w pkt. 1.

            Ja bylem za opcja nr 1, ale ostatecznie stanelo na 2. Pralka pierze jak ma prac i tyle.
            Jakies Beko zostalo kupione.
            VW Golf VI 1.4TSI 122KM Highline
            VW Passat B8 2.0TDI 190KM Highline

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez ziutsane
              Ja polecam Bosh i Siemens
              też tak myślałem więc prawie dwa lata temu poleciłem mamie Boscha, a miesiąc przed zakończeniem gwarancji wymienili jeśli dobrze pamiętam cały środek. Polecam wykupienie dodatkowej gwarancji na dodatkowe lata.

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez kazik4x4
                samsung eco-bubble
                to akurat tegoroczny hicior :diabelski_usmiech

                jak chcesz coś niezawodnego to kup Miele(tylko ceny są zabójcze) :wink:
                przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                Komentarz


                • #9
                  AEG

                  Miele
                  kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                  SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                  Komentarz


                  • #10
                    Miele to przysłowiowy mercedes ,ale raczej ceny od min 5000 w górę tyle że pralka na wieki
                    Bosch i Siemens to jest to samo , Samsung to po części współpraca, no może budowana na częściach od Miele(ale tylko w droższych wersjach pralek) Elektrolux i AEG też to samo .
                    Amica bardzo dobry sprzęt , Hotpoint ariston hmm bez komentarza , Whirpool porażka.
                    Ja opierając się cena do jakości jednak sprawdzony Elektrolux , jak bym miał kasę to Miele ten sprzęt może zadziwić nawet po kilku latach bardzooo ale to bardzo cicha praca i niezawodność
                    Sebastian
                    Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie ,po pewnym czasie zauważasz ,ze świni się to podoba
                    Jest Passat B7 Highline by sebastian7905
                    Była Black ELEGANCE by sebastian7905
                    Wczasy nad morzem - klik

                    Komentarz


                    • #11
                      Kup najtańszą, jaką znajdziesz o podanych parametrach.
                      Przyjmij, że pochodzi przez 5 lat. Potem się zepsuje, więc ją wywalisz i kupisz znowu najtańszą.
                      Itd.

                      Nie ma lepszej metody, chyba że sam sobie potrafisz naprawić. Naprawy i serwis (dojazd + części + robocizna) są na tyle drogie i kłopotliwe, że IMO kupowanie czegoś ponad 1000 zł. mija się z celem.

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez Rok z Bagien
                        Naprawy i serwis (dojazd + części + robocizna) są na tyle drogie i kłopotliwe, że IMO kupowanie czegoś ponad 1000 zł. mija się z celem
                        chyba nie do końca masz rację
                        padł mi się piekarnik Miele po 15 latach
                        przyjechał serwis- stwierdzili że się nie da naprawić bo nie ma jakiejś części w magazynach i ... firma wymieniła na nowy aktualny model o tych samych parametrach
                        przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                        wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez piotrek_gdy
                          padł mi się piekarnik Miele po 15 latach
                          przyjechał serwis- stwierdzili że się nie da naprawić bo nie ma jakiejś części w magazynach i ... firma wymieniła na nowy aktualny model o tych samych parametrach
                          No to się chwali, ale boję się, że to wyjątek regułę jeno potwierdzający.

                          Znam - z opowieści, ale zaprawdę wiarygodnej - przypadek Lexusa, który postanowił bez żadnego powodu właścicielowi spłonąć. Właściciel ów tylko te pojazdy kupował od wielu lat - innej marki nie uznaje.
                          Po gwarancji to było. Przyjechał przedstawiciel importera, popatrzył i kazał czekać. Po konsultacji z producentem przyjechał nowiutki model, dobrze ponad 600 kPLN warty i się wymienili. Spalony wrak został zapakowany w kontener i popłynął do kraju kwitnącej wiśni, na analizy.

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez piotrek_gdy
                            padł mi się piekarnik Miele po 15 latach
                            przyjechał serwis- stwierdzili że się nie da naprawić bo nie ma jakiejś części w magazynach i ... firma wymieniła na nowy aktualny model o tych samych parametrach
                            Pisałem MIELE to MIELE bez komentarza
                            Sebastian
                            Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie ,po pewnym czasie zauważasz ,ze świni się to podoba
                            Jest Passat B7 Highline by sebastian7905
                            Była Black ELEGANCE by sebastian7905
                            Wczasy nad morzem - klik

                            Komentarz


                            • #15
                              Pytanie w dziedzinie: mam 3 przegrodki, 1 duza, 1 mala "z kwiatkiem" i 1 duza. Gdzie co wlewam? Bo do tej z kwiatkiem podobno jakis zmiekczac sie wlewa czy cos a moge tam plyn do plukania wlewac? Do duzych naturalnie proszek/plyn do prania.

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez sebastian7905
                                Hotpoint ariston hmm bez komentarza
                                Możesz rozwinąć myśl?? Taką pralkę użytkuje od trzech lat bezproblemowo. Więc ??? :roll:
                                Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez LUKI
                                  AEG

                                  Miele
                                  dokładnie mam AEG nie do zdarcia simens padł silnik w tej pralce którą miałem po 25 latach katowania a tv Phillips kineskop padł po 27 latach użytkowania kiedyś to były sprzęty

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Bosh alternatywa Mastercok ma te same graty w środku wystrzegaj się włoskich np Ariston nie opłaca się tego naprawiać
                                    https://www.facebook.com/tapicerekpranie

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Wlasnie znalazlem Hotpoint Ariston 8kg wsadu 1400obrotow z 5-letnia gwarancja klasa A+++ za okolo 1300zl wiec chyba ta Link to 5lat spokoju,wiec mam w nosie czy sie popsuje czy nie.co do pralek(sprzetu)firmy MIELE to podobno sa najlepsze i niezawodne,ale ceny sa z kosmosu,pralki kosztuja nawet 10tys zl i wiecej.
                                      Teraz pytanie odnosnie suszarki do prania,czy warto kupowac takie urzadzenie?czy sie sprawdza,jesli tak to ktora wybrac?
                                      Respect All,Fear No One!

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez fan
                                        Teraz pytanie odnosnie suszarki do prania,czy warto kupowac takie urzadzenie?czy sie sprawdza,jesli tak to ktora wybrac?
                                        Znajomi mają suszarkę bo dostali w prezencie ślubnym, ale nie są zadowoleni z tego urządzenia. Niszczy delikatniejsze ubrania a bardziej mocne i grubsze nie dosusza wystarczająco.
                                        Co do pralek:
                                        1) Bosch=Siemens - ale trzeba brać Made in Germany lub Made in Poland, pod żadnym pozorem Made in Turkey. Miejsce produkcji napisane na tabliczce znamionowej nie na wlepce!!!
                                        2) Jak ktoś lubi solidne pralki z bajerami to polecam AEG Lavamat.
                                        3) Pod żadnym pozorem Beko- Chińczyk składany w Turcji :evil:
                                        4) Żadnej włoszczyzny.
                                        O1-->O3--> ?

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          miałem candy 13 lat padła nieżywa całkowicie
                                          pół roku temu kupiłem bosha
                                          podobno fajna tak mówi żona ja się nie znam
                                          ma program który pierze w 15 min
                                          energooszczędna i cicha tyle wiem

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez octaviars1
                                            Pytanie w dziedzinie: mam 3 przegrodki, 1 duza, 1 mala "z kwiatkiem" i 1 duza. Gdzie co wlewam? Bo do tej z kwiatkiem podobno jakis zmiekczac sie wlewa czy cos a moge tam plyn do plukania wlewac? Do duzych naturalnie proszek/plyn do prania.
                                            w małą wsypujesz proszek jesli uzywasz programu z praniem wstepnym
                                            z kwiatkiem wlewasz plyn do plukania.
                                            w duza wsypujesz proszek do prania zasadniczego


                                            oj panowie panowie widac ze tylko auta obsługujecie

                                            [ Dodano: Nie 02 Wrz, 12 20:04 ]
                                            Zamieszczone przez kabi_007
                                            2) Jak ktoś lubi solidne pralki z bajerami to polecam AEG Lavamat.
                                            mam wlasnie AEG Lavamat. zajebista i nie do zdarcia

                                            [ Dodano: Nie 02 Wrz, 12 20:05 ]
                                            Zamieszczone przez okioki
                                            ma program który pierze w 15 min
                                            to program odswierzania a nie prania

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              A propos prania, warto pamiętać o okresowym odkamienianiu pralki. No chyba że ktoś ma miękką wodę to spoks. W sprzedaży dostępne są specjalne środki firmowane przez Boscha i Elektroluxa. Ja mam sprawdzoną metodę od serwisanta: 6 paczek kwasku cytrynowego prosto do bębna i program na 60 stopni, ma się pobełtać sama woda, rurę spustową radzę do miski odprowadzić bo kamienia i mazi będzie sporo. Potem program na płukanie i spoko - pół roku do następnego zabiegu. Jest jeszcze metoda z octem, ale nie polecam bo w niektórych pralkach gumowy fartuch i plastki przechodzą octem i lipa.
                                              O1-->O3--> ?

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Zamieszczone przez fan
                                                Teraz pytanie odnosnie suszarki do prania,czy warto kupowac takie urzadzenie?czy sie sprawdza,jesli tak to ktora wybrac?
                                                Ja mam i moim zdaniem warto jeżeli potrzebujesz coś wyprać i za godzinę ubrać. Posiadam Miele.Ale jeśli chodzi o inne pytania to nie odpowiem bo praniem zajmuje się żona.

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  fan, suszarka to zajebista sprawa, ale musi to być suszarka a nie pralko-suszarka. Używam suszarki Boscha od ponad 3 lat i jestem super zadowolony. Oczywiście są pewne ograniczenia jeśli chodzi o możliwość suszenia niektórych ubrań ( kurczą się ), ale w 99% przypadków efekt jest rewelacyjny ( dla niedowiarków, "na start", polecam wysuszenie grubych ręczników kąpielowych - i porównanie ich z tymi suszonymi tradycyjnie ).

                                                  Suszarki produkowane są w dwóch opcjach: kondensacyjne i wywiewowe. Ja używam kondensacyjnej. Przy tej opcji musisz pamiętać, że suszarka będzie mocno nagrzewać pomieszczenie w którym stoi ( a im cieplejsze powietrze zasysa z pomieszczenia tym suszenie jest mniej wydajne ). Przy suszarkach wywiewowych pomieszczenie praktycznie się nie nagrzewa, ale wymaga odpowiedniej wentylacji, co w zimie może powodować wychładzanie domu ( a przynajmniej pomieszczenia w którym stoi ).
                                                  Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                                                  Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X