Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Narty w Polsce

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    o widzisz a dla mnie harenda za krótka:P Ja najbardziej lubie długie czerwone trasy oby tylko w lutym śnigu było dużo. Rok temu w Zakopanem pod koniec lutego już praktycznie nic nie działało. Na Harendzie to żwir było widać i jej nie sprawdziłem.
    BYŁA o1 rs
    BYŁA o2 1.6
    JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

    Komentarz


    • #27
      Niestety w tym roku mazowsze strasznie późno ma ferie
      pozdrawiam - Darek

      Komentarz


      • #28
        Ja chcę w tym roku na pierwszy raz wybrać się do Czarnej Góry, zobaczymy czy załapię bakcyla, mam nadzieję, że nie będzie tam za tłoczno . Był ktoś?

        Komentarz


        • #29
          natash piszesz o wyjeździe do Czarnej Góry czy może do Czarnogóry - tam moźe trochę dalej, ale są tereny w Durmitorze z 5 metrami śniegu
          pozdrawiam - Darek

          Komentarz


          • #30
            Praktycznie co rok jeździmy 5-7 osobową (w tym jeden nielat) ekipą do Gliczarowa Górnego. Kwatery super, z dobrym wyżywieniem, ceny bardzo dobre, blisko do Białki i na Jankulakowski Wierch, darmowe skibusy (więc praktycznie od przyjazdu do wyjazdu auta stoją nie ruszane)... W tym roku zastanawialiśmy się nad Ukrainą, ale nadal niezbyt jasna sytuacja w tym kraju (i nie do końca pozytywne podejście Ukraińców do Polaków) spowodowały, że Gliczarów rulez
            Doświadczenie to coś, co nabywamy chwilę po tym, gdy było nam najbardziej potrzebne.
            MOJA FURKA

            Jeśli pomogłem - wciśnij "pomógł"

            Tanie pobieranie plików: http://filefox.pl/poleca/Eidos71

            Komentarz


            • #31
              Zamieszczone przez Eidos71 Zobacz wpis
              Praktycznie co rok jeździmy 5-7 osobową (w tym jeden nielat) ekipą do Gliczarowa Górnego. Kwatery super, z dobrym wyżywieniem, ceny bardzo dobre, blisko do Białki i na Jankulakowski Wierch, darmowe skibusy (więc praktycznie od przyjazdu do wyjazdu auta stoją nie ruszane)... W tym roku zastanawialiśmy się nad Ukrainą, ale nadal niezbyt jasna sytuacja w tym kraju (i nie do końca pozytywne podejście Ukraińców do Polaków) spowodowały, że Gliczarów rulez
              Napisz coś więcej o tym miejscu. Ja planuję w końcu w tym roku pojechać w góry - ale po feriach (na początku marca planuję Zakopane). Jakieś namiary na fajne apartamenty w granicach 150-200zł?
              Adam... Używam:
              Rolka: e11FL 97KM/130Nm
              Passek: B6 175KM/366Nm

              Komentarz


              • #32
                Agamek12 - zawsze bierzemy kwaterę u Pani Marii Rzadkosz pod adresem Gliczarów Górny 90 - warunki mieszkalne fajne (ciepło, czysto, bezproblemowo), wyżywienie super (śniadania "szwedzki stół", obiado-kolacje "do syta" - wszystko smaczne i świeże), ceny od osoby bardzo dobre (w tym roku chyba 60 pln za dobę od osoby dorosłej, dla nielata zawsze zniżka). Pokoje 2-osobowe (są chyba też 3-osobowe), czajniki/szklanki/talerze/sztućce/lodówka bez problemu. W pokojach są TV, dodatkowo jest sala na dole z TV/tenisem stołowym/piłkarzykami - jednak w góry jeżdżę na narty, a nie na TV (dodatkowo przywozimy własny LCD 19" dla młodego, aby mógł oglądać swoje filmy z dysku) . Każdemu polecam kwatery u Marii. W Gliczarowie jest też sporo innych miejsc, gdzie można wynająć kwaterę, ale u Marii jest tak fajnie, że nie szukaliśmy dotąd gdzie indziej. Tutaj masz stronę: Maria Rzadkosz - Trzy Korony w Gliczarowie Gornym » Strona główna
                Ostatnio edytowany przez Eidos71; 17544.
                Doświadczenie to coś, co nabywamy chwilę po tym, gdy było nam najbardziej potrzebne.
                MOJA FURKA

                Jeśli pomogłem - wciśnij "pomógł"

                Tanie pobieranie plików: http://filefox.pl/poleca/Eidos71

                Komentarz


                • #33
                  Ja jadę w piątek do Krynicy.
                  Hotelczarnypotok.pl

                  Dam znać. Jadę pierwszy raz do Polski i pierwszy raz na narty.


                  Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
                  Pozdrawiam
                  Marcin

                  Komentarz


                  • #34
                    Stok wczoraj wieczorem w Istebnej (Złoty Groń i -20stC)
                    Załączone pliki
                    Adam... Używam:
                    Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                    Passek: B6 175KM/366Nm

                    Komentarz


                    • #35
                      Trochę odbiegnę od tematu, jakie łańcuchy kupić, pytam bardziej pod kątem na co zwrócić uwagę przy zakupie?

                      Komentarz


                      • #36
                        Witam.
                        A ja mam do Was pytania:
                        1) Jakie miejsce wybrać na naukę jazdy na nartach?
                        2) Czy ktoś z Was był na nartach w Bieszczadach?Jak wygląda obłożenie tamtejszych wyciągów?

                        Komentarz


                        • #37
                          Eryk Konieczny - chodzi Ci o konkretne miejsce, czy o wskazanie terenu, na jakim najlepiej uczyć się jazdy ? Jeżeli uczył będzie instruktor - to on wybiera miejsce/miejsca, gdzie lekcje będą realizowane (najczęściej są to tzw. "ośle łączki"). Jeśli nauka ma odbywać się we własnym zakresie - znajdź w miarę szeroki "stok" o długości przynajmniej 100 metrów, o niewielkim kącie zjazdu i jak najmniejszym ruchu. Później - gdy już osoba ucząca się opanuje jazdę "pługiem" - można przenieść się na "niebieską trasę" i tam doskonalić "pługowanie", przechodząc delikatnie w "normalne prowadzenie nart" Praktycznie w każdym miejscu, gdzie znajduje się zorganizowany stok z wyciągiem, znajdziesz miejsce do spokojnej nauki. Warunek (przynajmniej ja przekonałem się o tym, ucząc się kilka lat temu jazdy na "zjazdówkach"): wstępna nauka na "oślej łączce" nie powinna trwać dłużej, niż 1-2 godziny (tyle tylko, aby w miarę opanować absolutne podstawy jazdy). Później powinno się przenieść na "bardziej wymagający" teren i tam kontynuować naukę.
                          Doświadczenie to coś, co nabywamy chwilę po tym, gdy było nam najbardziej potrzebne.
                          MOJA FURKA

                          Jeśli pomogłem - wciśnij "pomógł"

                          Tanie pobieranie plików: http://filefox.pl/poleca/Eidos71

                          Komentarz


                          • #38
                            Eidos71 Dzięki za informację. Bardziej myślałem o miejscu (czy okolice Białki, Szczyrku, Wisły a może Ustrzyk). Na pewno będę korzystać z instruktora więc, tak jak mówisz, on wybierze miejsce w terenie do ćwieczeń. Jednak, że chciałbym wybrać jak najmniej oblegane rejony przez narciarzy. Chodź jest świadomy, że w sesonie i jak są warunki może być oto trudno.

                            Komentarz


                            • #39
                              Ja jestem w Krynicy. Dziś 5 dzień nauki, mam za sobą 10 godzin z instruktorem i powiem, że już zaczyna mi się podobać. Ośla łączka 2 godziny a później normalny stok. W moim przypadku czerwony.
                              Pozdrawiam
                              Marcin

                              Komentarz


                              • #40
                                Zamieszczone przez Enriquez Zobacz wpis
                                Ja jestem w Krynicy. Dziś 5 dzień nauki, mam za sobą 10 godzin z instruktorem i powiem, że już zaczyna mi się podobać. Ośla łączka 2 godziny a później normalny stok. W moim przypadku czerwony.
                                ile kosztuje tam instruktor?
                                Adam... Używam:
                                Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                                Passek: B6 175KM/366Nm

                                Komentarz


                                • #41
                                  90 PLN/godz. indywidualnie.
                                  Pozdrawiam
                                  Marcin

                                  Komentarz


                                  • #42
                                    Z nowosci w regionie, to mozna sprobowac to:
                                    Page Not Found - Beskid Sport Arena

                                    Takiej inwestycji Szczyrk to chyba nie widzial od poczatku istnienia w nim wyciagow narciarskich

                                    Dawne osrodku SON obecnie pod nazwa Solisko Arena, zaczynaja przebudowe w tym roku, beda gonic konkurencje, ale ma byc rownie okazale. Zobaczymy jak bedzie w rzeczywistosci.
                                    Spritmonitor.de

                                    Komentarz


                                    • #43
                                      enri na jakim stoku smigasz i jak tam warunki? bo ja lecę w te regiony za 4 tyg
                                      BYŁA o1 rs
                                      BYŁA o2 1.6
                                      JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

                                      Komentarz


                                      • #44
                                        Blackrs, jest zajebiście. Jaworzyna, różne trasy.
                                        Pozdrawiam
                                        Marcin

                                        Komentarz


                                        • #45
                                          Zamieszczone przez blackrs Zobacz wpis
                                          bo ja lecę w te regiony za 4 tyg
                                          w połowie lutego i ja jadę - ale to kawał czasu - wiosna może spokojnie nadejść
                                          pozdrawiam - Darek

                                          Komentarz


                                          • #46
                                            Ja już od soboty będę śmigał tutaj: Kotelnica - warunki narciarskie w Białce Tatrzańskiej
                                            Doświadczenie to coś, co nabywamy chwilę po tym, gdy było nam najbardziej potrzebne.
                                            MOJA FURKA

                                            Jeśli pomogłem - wciśnij "pomógł"

                                            Tanie pobieranie plików: http://filefox.pl/poleca/Eidos71

                                            Komentarz


                                            • #47
                                              Zamieszczone przez ruwado Zobacz wpis
                                              w połowie lutego i ja jadę - ale to kawał czasu - wiosna może spokojnie nadejść
                                              no ija w połowie w sumie bo jade 11 lutego. spokojnie śniegu chyba jest tyle już, że do kwietnbia polezay. a znowu mrozy mają być. ciekaw jestem czy jeszcze śnieżą w nocy
                                              BYŁA o1 rs
                                              BYŁA o2 1.6
                                              JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

                                              Komentarz


                                              • #48
                                                jak jest minus to śnieżą - tak mam nadane od zarządzającego Harendą - już na pierwszych mrozach ostro śnieżyli, żeby było podłoże na całą zimę.

                                                Ja jadę na Harendę w połowie lutego (ferie dla mazowieckiego) na tydzień, a młody zostaje na Małym Cichym na kolejny tydzień.

                                                W zeszłym roku w Małym Cichym najdłużej była zima. Zdjęcia w wątku o mojej Octavce III.
                                                pozdrawiam - Darek

                                                Komentarz


                                                • #49
                                                  u nas nie śnieżą
                                                  dziś było -12 stopni i już trochę było niemiło na szczycie, bo cały w chmurze
                                                  śniegu tyle jest, że do lipca będzie leżał, w pierwszą noc jaką przyjechaliśmy, napadało ze 40 cm i codziennie coś tam pada, więc bez problemu - jest tu tego taki opór, że ciężarówkami ciągle to wywożą w cholerę
                                                  Pozdrawiam
                                                  Marcin

                                                  Komentarz


                                                  • #50
                                                    Zamieszczone przez Enriquez Zobacz wpis
                                                    90 PLN/godz. indywidualnie.
                                                    No top jak na Szczęściwickiej - tyle samo płacę za naukę swojej pierworodnej.
                                                    Ja mam nadzieję ruszyć na tydzień w góry zaraz po zakończeniu ferii zimowych.
                                                    Adam... Używam:
                                                    Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                                                    Passek: B6 175KM/366Nm

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X