Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zakupy w Chinach - AliExpress

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Koledzy u mnie w Skodzie wpadło radyjko z Ali: Octavia Club Polska

    Wszystko pięknie działa, ale póki co dopiero przejechaliśmy razem dopiero 40km
    Moja Skodzina

    Skoda Octavia II -
    Opel Astra III -

    Komentarz


    • Update po prawie miesiącu użytkowania.
      Radio spisuje się bardzo dobrze - wszystko działa płynnie, nic się nie zawiesza. Nie rozładowuje akumulatora po wyjęciu kluczyka.Jakość dźwięku taka sama jak przy fabrycznym radiu - zresztą przy 2 głośnikach, to ciężko mi jest ocenić
      Trzeba się troch przyzwyczaić, bo po uruchomieniu radia domyślnie odpala się ostatnio używana wbudowana aplikacja i nie ma możliwości zmiany na inną(moje radio nie ma roota). Jakiegoś innego launchera czy mapy/yanosika trzeba odpalić już ręcznie, ale ja pod przyciskiem home mam launchera, z którego potem odpalam co mi potrzeba. Po przekręceniu kluczyka szybko się odpala. Minusem jest to, że aby radio działało musi być kluczyk w stacyjce.
      Czasami w trasie zdarzy się, że zgubi sygnał gsm, ale tu muszę antenę przenieść, bo mam w miejscu gdzie było stare radio - myślę żeby przenieść tuż pod szybę lub w podsufitkę. Do GPSu nie ma zastrzeżeń.
      Ostatnio podłączyłem kamerkę cofania i też działa dobrze - do momentu kiedy nie odpalę silnika - tu muszę po przekaźniku podłączyć 12v z innego źródła niż światło cofania.
      Generalnie jestem zadowolony i kupiłbym jeszcze raz.
      Moja Skodzina

      Skoda Octavia II -
      Opel Astra III -

      Komentarz


      • Zamieszczone przez krzygaj Zobacz wpis
        tu muszę po przekaźniku podłączyć 12v z innego źródła niż światło cofania.
        daj zasilanie z wycieraczki
        Była O2 RS 190 km / 436 Nm
        Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

        Komentarz


        • oolsztyniak dzięki spróbuję - a czy w skrzynce od czujników parkowania(tył) też będzie dobrze? Mam zasilanie podłączone pod lewą lampę i tam zaraz jest skrzynka od pdc
          Moja Skodzina

          Skoda Octavia II -
          Opel Astra III -

          Komentarz


          • Nie wiem czy nie będzie zakłócać jak w przypadku światła wstecznego.
            Ja brałem prąd z wycieraczki i nie ma problemu, żadnych zakłóceń.
            Tym bardziej, że w moim przypadku i tak rozbierałem klapę dając kamerę w klamkę.
            Była O2 RS 190 km / 436 Nm
            Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

            Komentarz


            • oolsztyniak dzięki zadziałało tylko musiałem jeszcze dać kondensator przed przekaźnikiem(na kablu sterującym od wstecznego), bo przekaźnik brzęczał.
              Ciągnąłeś kabel od kamery do radia? Którędy?


              Tylko teraz mam taki objaw, ale możliwe, że to coś ten transmiter bezprzewodowy, że po dłuższej jeździe jak wrzucę wsteczny, to z kamery nie mam żadnego obrazu:
              1. Radio nie sygnalizuje, że nie ma obrazu z kamery - wcześniej jak nie działał transmiter, to było info, że nie ma obrazu
              2. Podczas takiego zaniku obrazu zrobiłem restart radia - obraz nie powrócił - także wykluczam radio
              3. Kilkukrotne wrzucenie wstecznego też nie pomaga - za każdym razem jest czarny ekran
              Dopiero jak wyłączę zapłon i włączę ponownie, to jest obraz.

              Póki co tylko chwilę pojeździłem i muszę to dokładnie jeszcze zbadać.
              Jak będzie nadal lipa, to jak się zrobi trochę cieplej, to pociągnę kabel od kamerki do radia. Zastanawiam się czy nie pominąć przekaźnika i dać zasilanie z wycieraczki na stałe - tzn po włączeniu zapłonu kamerka cały czas będzie działać, a obraz pojawi się dopiero jak wrzucę wsteczny.
              Moja Skodzina

              Skoda Octavia II -
              Opel Astra III -

              Komentarz


              • Zamieszczone przez krzygaj Zobacz wpis
                Ciągnąłeś kabel od kamery do radia? Którędy?
                tak, prawą stroną po progu, później w słupek C i w klapę przez harmonijkę od przewodów.
                Korzystniej i łatwiej było z lewej (moim zdaniem) ale tam ma zasilanie od wzmaka, nie chciałem puszczać tą samą stroną.
                Zamieszczone przez krzygaj Zobacz wpis
                Dopiero jak wyłączę zapłon i włączę ponownie, to jest obraz.
                nie przechodzi w tryb czuwania.
                Zamieszczone przez krzygaj Zobacz wpis
                Zastanawiam się czy nie pominąć przekaźnika i dać zasilanie z wycieraczki na stałe - tzn po włączeniu zapłonu kamerka cały czas będzie działać, a obraz pojawi się dopiero jak wrzucę wsteczny.
                nie wiem czemu od razu tego nie zrobiłeś, po co przekaźnik?
                Póki nie wybudzisz kamery sygnałem z radia (wrzucając wsteczny) to ona i tak nie działa.
                Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                Komentarz


                • oolsztyniak przerobiłem trochę - to co w bagażniku zostawiłem po staremu z przekaźnikiem natomiast odbiornik, który był przy radiu odpalał się zaraz po przekręceniu zapłonu - znalazłem kabelek z sygnałem od wstecznego z dekodera can i do niego podłączyłem odbiornik. Teraz włącza się po wrzuceniu wstecznego.
                  Pierwsza jazda testowa ok 15min i potem zatrzymałem się i wrzuciłem wsteczny i działa
                  Na wiosnę chyba pozbędę się tych bezprzewodowych transmiterów i pociągnę kabel - czasami pojawiają mi się zakłócenia, bo działa to w paśmie 2.4GHz.

                  BTW czy jest jakiś wzmacniacz do anteny radiowej? pomimo zastosowania separatora stacje radiowe nie odbierają tak dobrze jak na fabrycznym radiu.
                  Moja Skodzina

                  Skoda Octavia II -
                  Opel Astra III -

                  Komentarz


                  • Są, nawet gdzieś jeszcze jakiś mam ale to i tak gówno daje.
                    Jak chcesz to mogę Ci poszukać.
                    moje radio ma już wejscia na wtyczki fakra i od kiedy to jest problemy z gubieniem stacji ustąpiły.
                    Masz dwie anteny?
                    Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                    Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                    Komentarz


                    • oolsztyniak antenę mam jedną. W radiu mam takie zwykłe wejście antenowe, ale na końcówce od separatora jest fakra i mam tez w zestawie taki kabel z jednej strony antenowe męskie, z drugiej fakra żeńskie
                      Moja Skodzina

                      Skoda Octavia II -
                      Opel Astra III -

                      Komentarz


                      • trzeba ten niebieski przewód wystający z separatora do radia też podłączyć, zrobiłeś tak?
                        Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                        Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                        Komentarz


                        • Tak - w radiu jest kabelek do tego
                          Moja Skodzina

                          Skoda Octavia II -
                          Opel Astra III -

                          Komentarz


                          • to raczej nic już z tym nie zrobisz
                            Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                            Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                            Komentarz


                            • Powalczę jeszcze - zamontuję drugą antenę w podszybiu i zobaczymy - myślę, że gorzej nie będzie
                              Moja Skodzina

                              Skoda Octavia II -
                              Opel Astra III -

                              Komentarz


                              • ale do drugiej anteny inny separator musi być z wyjściem na dwa fakra
                                Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                                Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                                Komentarz


                                • Kup od razu separator 2xfakra plus bolec bo u mnie jest bolec plus fakra ktore mam trafione

                                  Komentarz


                                  • Koledzy czy po ostatniej aktualizacji Yanosika działają Wam komunikaty głosowe?
                                    U mnie Zamiana tekstu na mowę(TTS) zainstalowała się, ale w 3/5 przypadków przy uruchamianiu Yanosika pojawia się komunikat, że nie może załadować modułu TTS.
                                    W efekcie czego zamiast komunikatu jest cisza

                                    Jak jest u Was?

                                    [UPDATE]
                                    Napisałem do Yanosika i dostałem zwrotkę:
                                    Dzień dobry,

                                    dziękujemy za zgłoszenie. Problem jest nam znany i pracujemy nad jego rozwiązaniem. Przepraszamy za niedogodności i prosimy o cierpliwość.

                                    Pozdrawiam
                                    Michał z Yanosika


                                    Także czekam
                                    Ostatnio edytowany przez spj; 5971.
                                    Moja Skodzina

                                    Skoda Octavia II -
                                    Opel Astra III -

                                    Komentarz


                                    • krzygaj kiedyś też tak miałem, teraz OK.

                                      Jest SUPERB III 2.0 TDi CRLB STYLE 181,2 KM 413,9 Nm
                                      Były Szara Elegantka 2,0 CFHF 2.0 TDi BMM ELEGANCE
                                      Spoty Śląskie (Katowice i okolice)

                                      Komentarz


                                      • gradek coś zmienili, bo już działa
                                        Moja Skodzina

                                        Skoda Octavia II -
                                        Opel Astra III -

                                        Komentarz


                                        • Koledzy zastanawiam się nad podłączeniem do radia modułu podtrzymującego napięcie po wyjęciu kluczyka - trochę mnie wkurza, że radio wyłącza się zaraz po wyjęciu kluczyka i jeżeli jest trasa na mapie, to trzeba ją ponownie ustawiać itd...
                                          Po głowie chodzi mi zakup takiego modułu: https://www.aliexpress.com/item/32817881846.html

                                          Czyli po wyjęciu kluczyka ustawiłbym, że radio działa jeszcze przez 5-10 min.

                                          Co o tym sądzicie?
                                          Moja Skodzina

                                          Skoda Octavia II -
                                          Opel Astra III -

                                          Komentarz


                                          • W zwiazku z wirusem nie pękacie kupywać z Chin?

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez shok Zobacz wpis
                                              W zwiazku z wirusem nie pękacie kupywać z Chin?
                                              Z tego co czytałem to koronawirus ginie po 3 godzinach jeżeli nie ma dostępu do białka.

                                              Komentarz


                                              • tak tu zostawie
                                                » Czy można zarazić się koronawirusem kupując smartfona z Chin? -- Niebezpiecznik.pl --
                                                Mój czarnuch
                                                http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...h-musampa-2018

                                                Komentarz


                                                • Dla zainteresowanych tematem - polecam przeczytanie sekcji : AKTUALIZACJA - każdy z tym zrobi co chce. Janie daje kwarantanne

                                                  i to:



                                                  Alina 2020.02.14 10:04 | # | Reply
                                                  To ja to tutaj tylko tak zostawię: Effects of Air Temperature and Relative Humidity on Coronavirus Survival on Surfaces - PMC
                                                  Cyt. “At 4°C, infectious virus persisted for as long as 28 days, and the lowest level of inactivation occurred at 20% RH. Inactivation was more rapid at 20°C than at 4°C at all humidity levels; the viruses persisted for 5 to 28 days”.
                                                  Ostatnio edytowany przez Musamp; 46603.
                                                  Mój czarnuch
                                                  http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...h-musampa-2018

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez shok Zobacz wpis
                                                    W zwiazku z wirusem nie pękacie kupywać z Chin?
                                                    ja pękam nawet z domu wychodzić .....

                                                    zapaleniem płuc czy wirusem grypy nie pękasz się zarazić mijając setki czy tysiące osób dziennie/tygodniowo?

                                                    Mi majfrend wysłał przesyłkę po 25 dniach od zamówienia - najpierw napisał, że chiński nowy rok a potem, że wirus
                                                    Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                                                    Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X