Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Albania, Bułgaria

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #76
    herbu - ten drugi smaczek raczej nie to o czym myślisz. Widziałem podobne przy plaży w Himare, to jest chyba bardzo podobny chwast .

    Zapraszam do podzielenia się wrażeniami także na forum albańskie
    O III 4x4 2,0TDI Elegance+dynamic+amazing+GSM i inne
    Poprzednia O II FL 2.0 TDI elegance + dynamic

    Komentarz


    • #77
      Plany spisane, pewnie jak co roku na wszystko nie starczy czasu. Odliczanie do poniedziałku.
      pozdrawiam - Darek

      Komentarz


      • #78
        chrisk_89

        tu możemy kontunuować

        Na razie się rozglądam, czy AL i gdzie, czy Grecja. Początek lipca.

        Ubezpieczenie pewnie jakieś trzeba będzie, bo niby mam jeszcze gwarancję i assistance Skody, ale podobno w AL nie obejmuje.
        pozdrawiam - Darek

        Komentarz


        • #79
          Gorąco polecam AL
          W ubiegłym roku ponownie byłem w Albanii i moim zdaniem bije na głowę Cro i MNE. Trasa przez Czechy, Słowacja, Węgry, Cro, BiH, MNE, Albania, Macedonia, Serbia, Węgry, Słowacja.
          W Albanii zaliczone trasy SH 20 i SH 21 w górach przeklętych, SH 25 do Koman a następnie promem do Fierze. Trasa SH-22 i SH-5 zwanej drogą "1000" zakrętów wśród spadających skał do Kukes. 4 Dni odpoczynku w Ksamil a następnie Syri i Kaltër, zwiedzanie Gjirokastra. Berat "miasto tysiąca okien". W Macedonii Ochryda i kolejna twierdza
          W trasie prawie 3 tygodnie wszystkie noclegi z totalnie w ciemno i bez problemów
          Póki co zapraszam chętnych do mojego kanały na YT ( około 90 filmów po ~ 30 min) Najlepiej zrobić subskrypcję wtedy filmy będą w odpowiedniej kolejności Jeszcze coś się znajdzie no i oczywiście fotki jakieś też będą.

          Mirosław Jurczyk - YouTube
          Ostatnio edytowany przez eaglemirek; 9082.



          CB Harry II ASC + Triflex

          Pozdrawiam Mirek!!

          Komentarz


          • #80
            Nie wiem dlaczego nie mogę odpowiedzieć bezpośrednio pod postem Kolegi ruwado ? :-/
            Wybieramy się do AL pod koniec czerwca a wracamy (tak jest w planach) w okolicach drugiego tygodnia lipca.

            O! Ale fajnie Mirku (eaglemirek), że tu jesteś/byłeś ;-)

            No to Panie (?) i Panowie - jakie ubezpieczenie Assistance na wyprawę do Albanii.
            Trasa powiedzie tak przez Węgry, Macedonię, itd. ale może nam się zdarzyć zahaczenie o wszystko (może nawet 5 dni objazdówki - bo wypad szykujemy na dni 14-16).
            Autko - Skodillak, rocznik 2009, właśnie minęła ósma rocznica posiadania :-)

            Ktoś pisał, że dało się używać kart... Konto walutowe czy złotówkowe? Z jakiego banku najlepiej korzystać?

            Szukam STAŁEGO zajęcia/pracy w rejonie Bochni/Tarnowa/Krakowa

            Komentarz


            • #81
              Zamieszczone przez eaglemirek Zobacz wpis
              no i oczywiście fotki jakieś też będą.
              czekamy. Filmy przeglądam regularnie.
              pozdrawiam - Darek

              Komentarz


              • #82
                Zamieszczone przez ruwado Zobacz wpis
                Filmy przeglądam regularnie.
                Mam nadzieję że się podobają



                CB Harry II ASC + Triflex

                Pozdrawiam Mirek!!

                Komentarz


                • #83
                  Jasne, fajnie sobie przypomnieć niektóre miejsca i zobaczyć nowe.
                  pozdrawiam - Darek

                  Komentarz


                  • #84
                    eaglemirek sporo się tam pozmieniało na drogach od mojej wizyty. Coraz mniej dziko jest.
                    Marek



                    Octavia Scout 2.0 TDI, Diamond Silver
                    Fiat 126p FL 650E, Żółć Wątrobowa

                    Komentarz


                    • #85
                      Zamieszczone przez eaglemirek Zobacz wpis
                      Gorąco polecam AL
                      W ubiegłym roku ponownie byłem w Albanii i moim zdaniem bije na głowę Cro i MNE.
                      Mirku, skrobnął byś coś o wyjeździe na forum albańskim.
                      Oglądając filmy mam pytanie odnośnie rejestratora. Jak porównujesz go do poprzedniego Mio ??? Tu widzę jest dosyć wyraźnie i spody kąt.

                      Ja też polecam AL w 100% . w tym roku miała być po raz 4 ale rodzina się zbuntowała, choć takich plaż nigdzie w okolicy nie znajdę. Padł pomysł na Grecję -jak ktoś ma fajny pomysł gdzie by było najlepiej to czekam na propozycję.

                      Jak ktoś ma ochotę to może także obejrzeć moje dzieła filmowe Albania - YouTube

                      O III 4x4 2,0TDI Elegance+dynamic+amazing+GSM i inne
                      Poprzednia O II FL 2.0 TDI elegance + dynamic

                      Komentarz


                      • #86
                        No właśnie. Obstawiłem AL, Durres, Sarandę lub okolice, Ksamil, mam kilka hoteli i.... Czytam opinie ludzi. Szok. Jedni chwalą a inni mieszają z błotem!!! - w żadnym hotelu w CRO czy MNE takiego rozdźwięku nie było. Jak czytam o hotelach w AL, że wyłączają prąd, żarcie do ......, że w małym hoteliku ktoś poszarpał się z synem właściciela, brud itp.??????

                        Bułgaria jakoś mnie nie ciągnie....... Głównie plaża........ Zanudzę się....
                        pozdrawiam - Darek

                        Komentarz


                        • #87
                          Ja byłem w Ksamil w prywatnej kwaterze i muszę powiedzieć, że tu akurat trafiłem dobrze. Czysto, miło i tanio choć do plaży kawałek.
                          Ale wcześniej byłem w Shengjin i też było miło, ale jak przyszło do płacenia to cena się zmieniła o jedną trzecią w stosunku do wcześniejszych ustaleń i nagle już nie znali innego języka niż albański. Także zależy jak trafisz. Choć u mnie to info 2013 roku, więc może coś się zmieniło. No i generalnie jeśli chodzi o morze to jednak w cro mi się jakoś bardziej podoba.

                          Co do Bułgarii, to jak dla mnie słabo w porównaniu do wyżej wymienionych.

                          Komentarz


                          • #88
                            Zamieszczone przez ruwado Zobacz wpis
                            No właśnie. Obstawiłem AL, Durres, Sarandę lub okolice, Ksamil, mam kilka hoteli i.... Czytam opinie ludzi. Szok. Jedni chwalą a inni mieszają z błotem!!! - w żadnym hotelu w CRO czy MNE takiego rozdźwięku nie było. Jak czytam o hotelach w AL, że wyłączają prąd, żarcie do ......, że w małym hoteliku ktoś poszarpał się z synem właściciela, brud itp.??????

                            Bułgaria jakoś mnie nie ciągnie....... Głównie plaża........ Zanudzę się....
                            Musisz sprecyzować gdzie chcesz jechać. Nad Adriatyk z ciemnym piaskiem i do dużego miasta i zatłoczonych plaż(Dures) czy nad może Jońskie (wg mnie tylko to wchodzi w grę w AL). Saranda - sporu kurort z zatłoczonymi plażami -musisz jechać trochę dalej aby mieć spokój . Okolice Ksamil już lepiej bo sporo plaż do wyboru, choć w sezonie mnóstwo ludzi. Co kto lubi. Jak polecam z doświadczenia Himare, Małe miasto, gdzie jest gdzie wieczorem wyjść dobry punk wypadowy aby coś pozwiedzać. Braki prądu już są już incydentalne ponieważ AL inwstuje w nową infrastrukturę energetyczną.
                            O III 4x4 2,0TDI Elegance+dynamic+amazing+GSM i inne
                            Poprzednia O II FL 2.0 TDI elegance + dynamic

                            Komentarz


                            • #89
                              Zamieszczone przez kylo125 Zobacz wpis
                              ale jak przyszło do płacenia to cena się zmieniła o jedną trzecią w stosunku do wcześniejszych ustaleń i nagle już nie znali innego języka niż albański.
                              tez to doswiadczylem w latach 2011-2013, wiec jak widac nic sie nie zmienilo
                              Marek



                              Octavia Scout 2.0 TDI, Diamond Silver
                              Fiat 126p FL 650E, Żółć Wątrobowa

                              Komentarz


                              • #90
                                Słyszałem,że to bardzo dobre miejsce na wypoczynek dla polaków. Ceny nie są wysokie a można fajnie spędzić czas. W sumie sam o tym nie myślałem, ale paru znajomych już było i zachwalają. Zastanawiam się i może następnym razem tam pojadę. Też słyszałem o tym, że atmosfera jest bardzo miła i ludzie są gościnni

                                Komentarz


                                • #91
                                  W Cro, MNE i BiH pożary, a w Albanii trzęsienie ziemi

                                  Trzęsienie ziemi w Albanii. Epicentrum tuż pod Tiraną - WP Wiadomości

                                  Natura dba o atrakcje dla turystów.
                                  pozdrawiam - Darek

                                  Komentarz


                                  • #92
                                    Gdzie do Bułgarii należy jechać, żeby trafić na spokojne plaże nad Morzem Czarnym, kwatery w niskich cenach, itp.? Ile czasu jedzie się tam z Warszawy?
                                    Adam... Używam:
                                    Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                                    Passek: B6 175KM/366Nm

                                    Komentarz


                                    • #93
                                      Jak nie zmienisz mechanika to lepiej poza PL nie wyjeżdżaj
                                      Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                      Komentarz


                                      • #94
                                        W Rumuni i Bulgarii mozna normalnie tankowac LPG czy to tez jakies egzorcyzmy, ze tylko na niektorych stacjach, z dystrybutora gdzies za stacja, tylko za gotowke itd ??
                                        Spritmonitor.de

                                        Komentarz


                                        • #95
                                          Zamieszczone przez Agamek12 Zobacz wpis
                                          Gdzie do Bułgarii należy jechać, żeby trafić na spokojne plaże nad Morzem Czarnym, kwatery w niskich cenach, itp.? Ile czasu jedzie się tam z Warszawy?
                                          Do Bułgarii to polecam Primorsko gdzie masz do wyboru kilka plaż albo dość zatłoczona albo średnio zaludniona czyli prawie pusta albo zupełnie pusta...ta ostatnia wymaga jednak uruchomienia autka i dojechania ok 5 km. Co do kwater to możesz brać od Bułgarów ale wtedy nie wiesz do końca na co trafisz ale może być mega tanio ( znajoma w tym roku za siebie i dziecko zaplaciła 700 zł za 9 dni) albo od Polaków którzy maja tam apartamenty wtedy ceny zaczynają się od ok 150 zł za pokój typu studio na 4 osoby w apartamentowcu z basenem barem itp tzn za tyle ja mogę załatwić.Jak potrzebny większy apartament typu 3 pokoje kuchnia to wtedy od ok 200-250 zł za dobę w pierwszej linii od morza ale trzeba się ogarniać sporo wcześniej przed wakacjami. Ja jadę zawsze 2 dni z noclegiem w połowie drogi na Serbii ale znam takich co cisną bez spania. Na trasie minusem są niemieccy turcy którzy robią straszny syf na drodze i stacjach a stanie z nimi np 4 godziny na granicy to specyficzne przeżycie po którym już żaden korek w PL nie będzie dla ciebie wyzwaniem.
                                          Aha średnio koszt za 4 osoby na 14 dni razem z dojazdem i wyżywieniem wychodzi ok 8 tys zł i jesz tylko w normalnych knajpach nie obskurnych barach bo wtedy można to ogarnąć nawet w 5 tys zł.
                                          Ostatnio edytowany przez ; 113.

                                          Komentarz


                                          • #96
                                            Wakacje tegoroczne praktycznie na półmetku a w wątku cisza
                                            Za miesiąc planuję ruszyć z PL w kierunku Albanii. Jak zwykle jedziemy z żonką totalnie w ciemno. Ze wstępnych założeń, Skopje (kanion Matka), może jeszcze raz Ochryda, Korcza przejazd SH-75, z 5dni w Ksamil z wypadem do Grecji i zobaczeniem Meteorów. Trochę pozwiedzać wybrzeże morza Jońskiego, może uda się zaliczyć wyspę Sazan. Bardzo spodobał nam się Berat więc chyba tam posiedzimy ze 3 dni. Korci mnie zaliczenie stolicy między innymi i wizyta w bunkrze Envera Hoxhy, potem chyba przejazdem zaliczymy Kruję. Może spróbujemy ponownie zaliczyć drogę 1000(sh5/sh22) zakrętów (tym razem w odwrotnym kierunku) i kolejne podejście do dotarcia do Valbone i gór Przeklętych od tej strony (2 lata temu mieliśmy przez burze problemy) Jak czas i chęci pozwolą to może wrócimy do domu zaliczając jeszcze Kosowo. Takie są plany a co wyjdzie to życie pokaże

                                            Trochę na pobudzenie wątku trochę fotek z 2017 (niestety sprzęt zastrajkował i kiepskie fotki, dlatego wcześniej nie publikowane )


                                            Filmy jakby kogoś zainteresowały to są na moim kanale
                                            Ostatnio edytowany przez eaglemirek; 9082.



                                            CB Harry II ASC + Triflex

                                            Pozdrawiam Mirek!!

                                            Komentarz


                                            • #97



                                              CB Harry II ASC + Triflex

                                              Pozdrawiam Mirek!!

                                              Komentarz


                                              • #98



                                                CB Harry II ASC + Triflex

                                                Pozdrawiam Mirek!!

                                                Komentarz


                                                • #99
                                                  Aparatu nie psuj. Tylko cykaj..
                                                  pozdrawiam - Darek

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez ruwado Zobacz wpis
                                                    Aparatu nie psuj. Tylko cykaj..
                                                    Rozkaz Darku
                                                    A Ty odpoczywaj a nie czytaj co piszą na forum OCP Na to będzie czas po powrocie do PL



                                                    CB Harry II ASC + Triflex

                                                    Pozdrawiam Mirek!!

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X