Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Życie jest okrutne dla... OCP za kołnierz nie wylewa.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Balantyna :wink:


    TAXI 2153 KATOWICE CHYBIE

    Komentarz




    • Zdjęcie z netu.
      Nie mam siły zrobić własnego, rozkoszuję się smakiem i aromatem Mosaica...
      Myślę, że każdy powinien spróbować rzemieślniczego piwa.
      ...Niektórzy już nigdy nie sięgną po koncernowego eurolagera.

      No dobra, sięgnąłem po telefon...

      Komentarz


      • Voit,
        Ja spróbowałem jakieś 3 lata temu i teraz innego nie piję. A sam teraz oglądam Woodstocka i konsumuję własne piwko AIPA na chmielu Equinox :wink:

        ]"]Strona nie znaleziona - Błąd 404 | Fotosik.pl

        Zdrowia!
        AGR 112KM, 232Nm
        Subaru Impreza GH 2.0 150KM

        Komentarz


        • parasite, To Twoje??? Super! :
          Gratuluję, piękna piana...

          Dla mnie również już od kilku lat nie istnieją piwa koncernowe.

          Zdrowie!

          Komentarz


          • Voit, tak moje To miała być kopia Kinky Ale z Doctor Brew ale nigdzie nie mogę znaleźć butelki Kinky żeby porównać :P.
            Jak na razie mam 10 warek za sobą i zachęcam wszystkich żeby spróbowali bo naprawdę warto. Fermentuje mi teraz Witbier, a jutro chcę się wziąć za belgijskiego Saisona

            Zastanawiałem się nawet czy tutaj nie założyć wątku o piwowarstwie domowym. Może ktoś jeszcze tutaj warzy własne piwo?
            AGR 112KM, 232Nm
            Subaru Impreza GH 2.0 150KM

            Komentarz


            • Myślę, że taki watek się przyda i fajnie by było gdybyś założył...
              Z pewnością ktoś jeszcze warzy własne piwo, to ogromne Forum.
              ...A może Twój wątek kogoś zachęci do własnych prób?

              Komentarz


              • Ostatni raz koncernowe piwo w butelce kupiłem... Nie pamiętam kiedy A wiecie, że w życiu nie wypiłem nawet butelki Heinekena?

                Piwem, które spowodowało, że wszystko inne poszło w odstawkę było Żywe z browaru Amber, a był to rok 2005, z tego co pamiętam. Jako że wówczas od niedawna pracowałem i nie musiałem już wieść studenckiego żywota, to rychło stwierdziłem, że jakość jest ważniejsza od ilości, choć dzięki pracy nie trzeba rezygnować z tej ilości przy utrzymaniu jakości

                Minęło 10 lat, Żywe nie jest już moim ulubionym piwem, ale browar Amber cenię nie tylko z uwagi na lokalny patriotyzm, ale dlatego, że warzy moje ulubione piwo - Pszeniczniak. Od dawna uwielbiam pszenice, zaczęło się klasycznie od Paulanera, ale dość charakterystyczny amberowski Pszeniczniak jak dla mnie nie ma sobie równych. A w chłodne dni - amberowski Koźlak, koniecznie nieco ogrzany, tak 12-14 st.C.

                Za pomysł dodania plasterka cytryny do piwa pszenicznego powinni ogłaszać banicję z Forum :P Z zesłaniem do Czech - tam nie potrafią ani uwarzyć pszenicy (mało popularny gatunek u nich), ani jej podać (bo z uporem maniaka pchają do niej cytrynę).

                Na upały polecam Wit Blanche - piwo "białe" - lekka pszenica z nutą kolendry. Żaden tam Hoeegaarden, bo to sik pospolity. Blanche de Namur, to jest to! Koniecznie mocno schłodzony, ten styl akurat nie smakuje po ogrzaniu. Można spróbować też Obołoń Biłe, choć nie wiem jak wojna wpłynęła na ten ukraiński wyrób - dawno nie piłem. No i koniecznie zapoznać się z wyrobami z olsztyńskiego Browaru Kormoran - w tym z Podróżami Kormorana: Witbier.

                Muszę przyznać, że mam problem ze znalezieniem dobrego "zwykłego" piwa, czyli jasnego lagera. Najbardziej popularny w Polsce styl, a nie ma niczego wybitnego. Kormorany (Świeże, Jasny) są w miarę OK, kiedyś bardzo lubiłem (ryzykowne, bo łatwo psujące się) Gościszewo Naturalne Niefiltrowane, ale teraz ten ich "Rybak" to jest marne wspomnienie po NN. Parę lat temu (tak z 5-6) Ciechan Wyborny trafiał się bardzo dobry, ale później to piwo zupełnie odpłynęło. Za to z przyjemnością na urlopie odwiedzam od 3 lat restauracyjny Browar Zamość aby napić się ich Jasnego. A w Warszawie, no tego bym się nie spodziewał, wręcz zachwycony jestem smakiem... Pilsnera Urquella... Ale serwowanego z uzupełnianego co kilka dni tanka, z czystej instalacji, zawsze świeżego (bo codzienne schodzi tam kilkaset litrów) niepasteryzowanego, pozbawionego chamskiej dawki gazu, nalanego z rewelacyjną gęstą "mleczną" pianą. To piwo świetnie tam smakuje i pachnie - polecam "Restauracja Ceska" z tyłu domów towarowych Centrum - w ciągu miesiąca wstąpiłem tam chyba 6 razy

                A na koniec z grubej rury - te wszystkie IPy-sripy, którymi wszyscy się zachwycają, w ogóle mi nie podchodzą i jak dla mnie smakują i pachną na jedno kopyto :diabelski_usmiech Czasami 1-2 dla degustacji, ale to nie to, czego poszukuję w piwie. Wolę zboże od chmielu i żywicy.

                M.
                666 4U

                Komentarz


                • ...Żywe z Ambera - kiedyś było rewelacyjne, zwłaszcza w wersji niefiltrowanej. Piękne czasy...
                  Wraz z Naturalnym niefiltrowanym z Gościszewa były kamieniami milowymi w mojej piwnej edukacji.


                  Zamieszczone przez beaviso
                  (...)
                  Za pomysł dodania plasterka cytryny do piwa pszenicznego powinni ogłaszać banicję z Forum :P Z zesłaniem do Czech - tam nie potrafią ani uwarzyć pszenicy (mało popularny gatunek u nich), ani jej podać (bo z uporem maniaka pchają do niej cytrynę).
                  (...)
                  Prawda, cytryna pasuje jedynie do amerykańskich sikaczy, serwowanych w temperaturach +2st C

                  Zamieszczone przez beaviso
                  (...) No i koniecznie zapoznać się z wyrobami z olsztyńskiego Browaru Kormoran - w tym z Podróżami Kormorana: Witbier.
                  (...)
                  Podróże Kormorana to bardzo udana seria, świetny Coffe Stout, bardzo udane American IPA... Chociaż już nie tak udany Rauchbock. Udane Warmińskie Rewolucje, oraz seria Plonów.
                  Na samą myśl o wynalazkach typu "Świeże", "Rześkie" itp zaczyna mnie boleć głowa.

                  Zamieszczone przez beaviso
                  (...)
                  Muszę przyznać, że mam problem ze znalezieniem dobrego "zwykłego" piwa, czyli jasnego lagera.
                  (...)
                  ...Spróbuj Jurajskiego z Ostropestem, z Browaru na Jurze.
                  Świetny lager, chmielony nowymi chmielami. Dla mnie rewelacja.


                  Zamieszczone przez beaviso
                  (...)
                  A na koniec z grubej rury - te wszystkie IPy-sripy, którymi wszyscy się zachwycają, w ogóle mi nie podchodzą i jak dla mnie smakują i pachną na jedno kopyto :diabelski_usmiech Czasami 1-2 dla degustacji, ale to nie to, czego poszukuję w piwie. Wolę zboże od chmielu i żywicy.
                  M.
                  Nie obrażam się.
                  Piw na rynku tyle, ze każdy coś dla siebie znajdzie...
                  Ja na przykład uwielbiam przeterminowane portery bałtyckie.
                  Mam już kilka butelek, których termin przeleciał ze trzy lata temu.
                  Taki porter smakuje rewelacyjne, bez porównania ze smakiem świeżego...
                  Zapasy uzupełniam na bieżąco.

                  Komentarz


                  • Mi osobiście Paulaner nie podchodzi - smakuje jak syrop na kaszel...
                    Oosbiście wolę na słodzie jęczmiennym...wszelkie Lagery.
                    Pewnie po niedzieli sam nastawię 23L piwka jasnego, wyjdzie mi ok. 43 butelek piwa... :P
                    Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
                    http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
                    Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

                    Komentarz


                    • Dzisiaj po kolejnym powrocie z Ryk z Intermarche:
                      Krombacher weizen
                      Benediktiner Weissbier
                      pozdrawiam - Darek

                      Komentarz


                      • Ja dzisiaj (trzykrotnie :diabelski_usmiech ) degustowałem jedno czeskie piwko:

                        Polecam :!: To ma akurat 6% vol., ale są też wersje "lżejsze" Czerwony ma 5%

                        [ Dodano: Sro 05 Sie, 15 23:20 ]
                        Buzz - Porady, Ciekawostki, Ważne informacje - Buzz.Gazeta.pl
                        رافال
                        Spoty
                        Cause freedom is a lonely road
                        My O2FL

                        Komentarz


                        • Ja sobie dzisiaj porównuję komercyjnego Witbiera z moim autorskim wyrobem
                          ]"]Link
                          AGR 112KM, 232Nm
                          Subaru Impreza GH 2.0 150KM

                          Komentarz


                          • Do jutra zaplanowałem to zmęczyć:
                            Załączone pliki
                            Adam... Używam:
                            Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                            Passek: B6 175KM/366Nm

                            Komentarz


                            • Agamek12, dasz radę niecałe 2 godziny (do jutra) masz przed sobą
                              SPOT Poznań:
                              .....
                              ruszyć (_)_) i przyjeżdżać !!! ZAPRASZAMY


                              Error 503 Wojtas Unavailable :P

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez Wojtas_Poznań
                                Agamek12, dasz radę niecałe 2 godziny (do jutra) masz przed sobą
                                Kalnapilis'a właśnie odpaliłem Wcześniej jakiś Utenos, Svyturys, cośtamcośtam i jakieś coś z własnego browaru mi na dziś wystarczy...
                                Pozostałe cztery sztuki (i pewnie ze dwie wypite na mieście wileńskim) zostawiam już na jutro :diabelski_usmiech

                                PS: Zdecydowanie odradzam prace w delegacji... Wątroba dostaje po d.pie... :?
                                Adam... Używam:
                                Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                                Passek: B6 175KM/366Nm

                                Komentarz


                                • Dzisiaj po powrocie z pod Tatr - Franziskaner Weissbier
                                  pozdrawiam - Darek

                                  Komentarz


                                  • ruwado, ja się delektuję Królewskim którego nie ma w moich rejonach. Wczoraj degustowałem aż 9 :diabelski_usmiech

                                    филип
                                    Mój czarny bandzior http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...r-focus-2-0-pb

                                    Komentarz


                                    • U mnie wczoraj Nemiroff prosto z UA i chyba dzisiaj też. :drink :drink
                                      Octavia I FL kombi, 1.9 TDI 110 KM ASV, L&K
                                      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=80299

                                      _______
                                      Piotr

                                      Komentarz


                                      • Dzisiaj zanabyłem Amber Przeniczniak
                                        pozdrawiam - Darek

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez ruwado
                                          Dzisiaj po powrocie z pod Tatr - Franziskaner Weissbier
                                          A ja jutro na bałtyckiej plaży wypróbuję wynalazek z Polo Marketu: piwo Vaclav. Mam rażenie że rok temu mi nawet smakowało.
                                          Adam... Używam:
                                          Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                                          Passek: B6 175KM/366Nm

                                          Komentarz


                                          • Ja odkąd osiadłem na Bavarii to preferuję to:
                                            ]"]Error 404 - Zapodaj.net plus to:
                                            ]"]Error 404 - Zapodaj.net
                                            Piszę jak jest...

                                            Komentarz


                                            • Morze Żywca poszło i... Gramy dalej!!! Mecz naprawdę to było widowisko w porównaniu do poprzednich.
                                              pozdrawiam - Darek

                                              Komentarz


                                              • Właśnie mija 2 tygodnie, od kiedy miałem w ustach piwo (i jakikolwiek inny alkohol). Co gorsza: jakoś mi nie brakuje smaku piwa :shock: :shock: :shock:
                                                Adam... Używam:
                                                Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                                                Passek: B6 175KM/366Nm

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez Agamek12
                                                  Właśnie mija 2 tygodnie, od kiedy miałem w ustach piwo (i jakikolwiek inny alkohol)
                                                  Mi taki okres minie w czwartek

                                                  филип
                                                  Mój czarny bandzior http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...r-focus-2-0-pb

                                                  Komentarz


                                                  • ahmed799, albo jestes na antybiotyku albo w ciąży :diabelski_usmiech :wink: Ciezko jest wytrzymac 2 tyg bez browarka tym bardziej ze dni sa meczace i chwila relaksu wieczorem wskazana jest :wink: problem w tym ze zawsze znajdzie sie cos w domu co trzeba spic :diabelski_usmiech zeby sie nie zestarzalo i procenty nie ulecialy
                                                    Paweł

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X