Portal użytkowników Skoda Octavia

Serwisowanie i eksploatacja - Czujnik temperatury zewnętrznej

renas - Sob 22 Mar, 08 19:54
Temat postu: Czujnik temperatury zewnętrznej
Witam wszystkich użytkowników octavii!
Chciałbym się dowiedzieć czy czujnik temperatury zewnętrznej podający temperaturę zewnętrzną na liczniku , przekazuje te dane i odpowiada za fakt załanczania świec żarowych. Jeśli tak , to gdzie on się znajduje ?

koja86 - Pon 24 Mar, 08 17:54

czujnik temperatury znajduje się pod kratką wlotu powietrza z prawej strony (ta mała kratka po prawej stronie ) Aleświece żarowe raczej włącza czujnik temperatury na bloku silnika
macieks - Pon 24 Mar, 08 19:50

renas, albo ten post był napisany dwa razy albo mam deja vu :wink:
Po prawej stronie jak stoisz przed samochodem i patrzysz na swoją furę. Jak siedzisz za kierownicą to po lewej stronie. Oczywiście cały czas chodzi o czujnik temperatury zewnętrznej - ten za kratką w zderzaku (a właściwie w osłonie zderzaka)

przemek88 - Wto 02 Lis, 10 17:24

a jak ściągnąć ta osłonkę w zderzaku która zastania czujnik?
pycho - Pią 05 Lis, 10 11:18

Podważ tą kratkę jakimś płaskim śrubokrętem, ale ważne aby od góry, bo jak będziesz się brał od dołu to ją prawdopodobnie złamiesz. Zdejmowałem ją wczoraj i gwarantuje że nie ma problemu :D
Pzdr

przemek88 - Sob 13 Lis, 10 16:06

Ściągnąłem ta kratkę z lewej strony ale niestety nie ma tam żadnego czujnika czy on jest gdzieś schowany czy widać go od razu
tryton - Sob 13 Lis, 10 16:55

wygląda tak http://www.skoda-sklep.pl...c94f7e6fd25e8e5
a znajduje się pod lewą kratką

przemek88 - Sob 13 Lis, 10 18:20

Ja wiem jak wygląda ten czujnik. Pytam czy on jest widoczny od razu po ściągnięciu kratki
tryton - Sob 13 Lis, 10 19:35

Tak jest widoczny
przemek88 - Pon 15 Lis, 10 16:40

Ściągnąłem kratkę i mam za nią tylko takie coś:

może mi ktoś zaznaczyć mniej więcej w którym miejscu powinien być czujnik?

krisoctav - Pon 15 Lis, 10 18:30

czujnik jest jak patrzysz po prawej od strony maski osobiście go widziałem jak zdejmowałem zderzak aby poprawić mocowanie oraz zobaczyć jak tam wygląda
zbig10101 - Pon 15 Lis, 10 19:28

Zdjąłeś z kratką razem pół zderzaka. to jak ma być widać.
przemek88 - Pon 15 Lis, 10 19:40

Porównując moje zdjęcie do zdjecia krisoctav to u mnie jest brak tego czujnika. Będę musiał szukać dalej
piotrek_os - Pon 15 Lis, 10 19:46

Czujnik z fotki to w/g mnie wystepuje przy opcji z klimatronikiem. A czujnik temp zew. to raczej jest w lusterku..... - choć moge się mylic (chyba, ze mi sie z seatem pomyliło)
Jacek Wo. - Pon 15 Lis, 10 20:14

piotrek_os napisał/a:
Czujnik z fotki to w/g mnie wystepuje przy opcji z klimatronikiem. A czujnik temp zew. to raczej jest w lusterku..... - choć moge się mylic (chyba, ze mi sie z seatem pomyliło)

W lusterku raczej nie ma - sprawdzałem.

Ze schematów climatronica są 2 czujniki:
1-szy za kratką w zderzaku
2-gi w kanale dolotowym powietrza do nagrzewnicy (?)

W innych znanych mi autach, wyświetlanie temperatury zewnętrzenej było zawsze powiązane z obecnością klimy ===> nie ma klimy = nie ma czujnika

przemek88 - Pon 15 Lis, 10 20:44

A ja nie mam klimy. A temperaturę mi wyświetla na komputerze
Jacek Wo. - Pon 15 Lis, 10 21:15

przemek88 napisał/a:
A ja nie mam klimy. A temperaturę mi wyświetla ?

???

:roll:

przemek88 - Pon 15 Lis, 10 21:35

piotrek_os napisał/a:

Jacek Wo. napisał/a:
W lusterku raczej nie ma - sprawdzałem.

Ze schematów climatronica są 2 czujniki:
1-szy za kratką w zderzaku
2-gi w kanale dolotowym powietrza do nagrzewnicy (?)

W innych znanych mi autach, wyświetlanie temperatury zewnętrzenej było zawsze powiązane z obecnością klimy ===> nie ma klimy = nie ma czujnika

Nie wiem jak mam to rozumieć. Nie ma klimy nie powinno być czujnika?

krisoctav - Pon 15 Lis, 10 23:09

miałem też diesla agr i była temperatura pokazywana w liczniku to nie ma nic wspólnego z klimą jeśli manual a ja w swojej obecnej mam manuala klime więc nie ma to znaczenia a zderzak zdejmowałem bo irytują mnie pewne niedoskonałości no i ciekawość mechaniki auta
octaviaRK - Wto 16 Lis, 10 12:37

witam

impuls do sterownika i info o temperaturze do załaczania swiec zarowych daje czujnik temperatury silnika. czujnik zew . inforumuje kierowce o temperaturze na zewnątrz o ew przymrozku itp.

przemek88 - Wto 16 Lis, 10 15:54

Znalazłem czujnik lakiernik idiota przymocował go obok akumulatora :? . Teraz mam problem z przymocowaniem go tak jak w oryginale ma ktoś jakiś pomysł albo zna nr części do której jest przyczepiony
krisoctav - Wto 16 Lis, 10 19:52

ten czujnik jest zamontowany w takiej oprawce proponuje tak jak mam na zdjęciu zrobić otworek i przynitować tak oryginalnie był u mnie zamontowany