Portal u篡tkownik闚 Skoda Octavia

Problemy i usterki - mechaniczne - Czujnik temperatury p造nu ch這dz帷ego

wojtisek1 - Pon 21 Wrz, 09 08:03
Temat postu: Czujnik temperatury p造nu ch這dz帷ego
Za鈍ieci豉 sie ostatnio kontrolka silnika , po sprawdzeniu na techuwysz這 to co w tytule.
Furmanka je寮zi normalnie, nie przegrzewa si .
Jakie jest zadanie tego czujnika, sterowanie w陰czeniem wentylator闚 chlodnicy??
Czy mozna z t usterk jeszcze kilka dni je寮zi czy mus zmienia ??

Maicroft - Pon 21 Wrz, 09 08:29

A wlaczylo sie to z rana, czy w ciagu dnia.

Jak z rana, to otworz zbiorniczek, wez cos czym mozna oczyscic te dwie elekrody po czym je oczysc i problem juz sie nie pojawi :twisted:

Albo zamow nowy zbiorniczek w ASO :diabelski_usmiech

wladit - Pon 21 Wrz, 09 10:47

Maicroft pomyli貫 czujnik temperatury p造nu ch這dz帷ego z czujnikiem poziomu p造nu ch這dz帷ego kt鏎y jest w zbiorniczku.
Maicroft - Pon 21 Wrz, 09 10:55

Ja mialem to pod ta sama kontrolka ;)

A czujnik temp jest w bloku po prawej stronie. Tez mialem tego blad, ale zaden blad nie wyswietlal sie na liczniku tylko VAG mowil o zwarciu sporadycznym z masa.

hermioli1 - Pon 21 Wrz, 09 13:30

Wypnij kostk od czujnika temp. Znajdziesz go z prawej strony silnika w bloku od strony 軼iany grodziowej, ja mia貫m ten sam b陰d i pomog這 przeczyszczenie tej kostki. Jakie WD40 lub inny specyfik, tylko r鏏 to na zimnym silniku,i wcze郾iej odkr耩 korek ze zbiorniczka wyr闚nuj帷ego,celem obni瞠nia ci郾ienia w uk豉dzie ch這dz帷ym.Ja tego nie zrobi貫m i przy wypinaniu kostki ci郾ienie wysadzi這 przy okazji czujnik.
wojtisek1 - Wto 22 Wrz, 09 07:20

A jakie jest zadanie tego czujnika opr鏂z pokazywania temp silnika?? Co odpowiada za w陰czenie wentylator闚??
flakum - Wto 22 Wrz, 09 11:25

Ja mialem podobny problem...po tescie vag czujnik temp. zwarcie plusa do masy...cos w tym stylu... jedyny problem jaki zauwazylem to czasami przy nagrzanym silniku jak chcialem zapalic auto swiecie zarowe grzaly, grzaly i grzaly, a podczas zapalania zaswiecila sie na krotko kontrolka bledow...dzialo sie to raz na kilkanascie razy przy starcie silnika....Po wymianie czujnika na nowy, oraz wykasowanie bledu, wszystko dziala jak zloto....Na sam poczatek moze sprobuj uzyc wd40 w celu przeczyszczenia kostki, ktora wchodzi na czujnik, a jak to nie pomoze to tylko wymiana czujnika. pozdro
jaroflis - Wto 22 Wrz, 09 11:56

Za w陰czanie wentylatora ch這dnicy odpowiada zwykle czujnik (w陰cznik) wkr璚ony w sam ch這dnic (chyba jaki termostat bimetaliczny)
wojtisek1 - Wto 22 Wrz, 09 18:56

I jeszcze jedn opytanie : gdzie dok豉dnie jest owy czujnik i jak wygl康a?
hermioli1 - Wto 22 Wrz, 09 20:22

Masz tu zdj璚ie komory silnika. Czujnik zaznaczony czerwon strza趾(mniej wi璚ej). Czujnik jest z ty逝 bloku silnika pod tym gumowym czarnym w篹em. Najlepiej jest zdj望 os這n g鏎n silnika i odpi望 w捫 dolotowy od filtra powietrza. Czujnik zapi皻y jest plastkow wsuwk. Pami皻aj 瞠by wystudzi silnik, i odkr璚ic korek od zbiorniczka wyr闚nawczego co by obni篡 ci郾ienie w uk豉dzie. U mnie po trzech godzinach postoju p造n by jeszcze gor帷y. Mam nadzieje 瞠 pomog貫m.

Jakby co to mam czujnik na zbyciu za grosze, nowy, zafoliowany od ASV 2004r.

krzynol - Sro 23 Wrz, 09 10:30

hermioli1 napisa/a:
Jakby co to mam czujnik na zbyciu za grosze, nowy, zafoliowany od ASV 2004r.

jaki masz ten czujnik? z p馧okr庵陰 wtyczk czy kwadratow?

wojtisek1 - Sro 23 Wrz, 09 15:29

krzynol, jeszcze nie wiem. Wezm si za to jutro , z powodu og鏊nie poj皻ego brakuczasu je寮瞠 ze 鈍iec帷 si lampk.
Furmanka je寮zi normalnie i narazie nic z貫go si nie dzieje.
Mo積a tak ?? Mo瞠 nie warto wymianie :lol:

krzynol - Sro 23 Wrz, 09 19:49

wojtisek1 napisa/a:
jeszcze nie wiem

nie do Ciebie to by這 pytanie :lol:
z koleg hermioli1, ustawiam si deal

natomiast je郵i chodzi o czujnik to u mnie s takie objawy,
po pierwsze wywala mi w komputerze b陰d tego czujnika
po drugie czasami obroty mi same wzrastaj do 1200 na ja這wym, a potem same spadaj

dlatego wymieniam i zobaczymy
czujniki s dwa z p馧okr庵造m gniazdem i kwadratowym gniazdem
dlatego jak si wyci庵a i czy軼i wtyczk to warto zapami皻a jaki jest kszta

hermioli1 - Sro 23 Wrz, 09 20:50

krzynol, posz這 PW, a m鎩 czujnik wygl康a tak:
wojtisek1 - Sro 23 Wrz, 09 21:06

mo瞠 odbiegne od tematu , ale co to jest z prawej strony silnika w obiegu p造nu ch這dz帷ego , z trzema takimi elektrodami podobnymi do 鈍iec 瘸rowych??
Maicroft - Sro 23 Wrz, 09 21:08

Podgrzewanie plynu, ktore dziala podobno przy duzych mrozach, a nie jak temp spada ponizej pewnej wartosci
wojtisek1 - Sro 23 Wrz, 09 21:42

Maicroft, czyli narazie nikt nie wie kiedy i przy jakich temp zaczyna podgrzewa??
Maicroft - Sro 23 Wrz, 09 21:54

Kiedys ktos rzucil na forum, ze ponizej -20'C
krzynol - Sro 23 Wrz, 09 22:18

W zasadzie, stosowanie podgrzewania p造nu ch這dz帷ego ma sens w "zimnym" p馧roczu w krajach skandynawskich. W polskim klimacie warunki w陰czaj帷e takie grzanie wyst瘼uj rzadko. Jako 瞠 grza趾i posiadaj spor moc - jest to w豉軼iwie strata energii...
ale s to s, zamontowane tam s normalne 鈍iece 瘸rowe i faktycznie w豉cz si to
nawet przy -20C