Portal u篡tkownik闚 Skoda Octavia

Problemy i usterki - mechaniczne - 1.4tsi G這郾a praca po uruchomieniu

rlapinski - Nie 10 Sty, 10 09:33
Temat postu: 1.4tsi G這郾a praca po uruchomieniu
Po d逝窺zym postoju i uruchomieniu auta, silnik 1.4 tsi pracuje g這郾iej przez oko這 minut. Czy jest to normalne zachowanie tego silnika? Auto sta這 na dworze, temperatury by造 ujemne.
radik79 - Nie 10 Sty, 10 09:58

Normalne.
rlapinski - Nie 10 Sty, 10 11:24

Czy ta g這郾iejsza praca silnika pojawia si zawsze gdy auto ostygnie?
Czy po d逝窺zej eksploatacji auta ta g這郾a praca nie trwa coraz d逝瞠j?

keraj998 - Nie 10 Sty, 10 11:47

rzecz normalna w wi瘯szo軼i aut stoj帷ych na mrozie po chmurk, be wzgl璠u na rodzaj paliwa :)
grzes74 - Pi 15 Sty, 10 22:53
Temat postu: Re: 1.4tsi G這郾a praca po uruchomieniu
rlapinski napisa/a:
Po d逝窺zym postoju i uruchomieniu auta, silnik 1.4 tsi pracuje g這郾iej przez oko這 minut. Czy jest to normalne zachowanie tego silnika? Auto sta這 na dworze, temperatury by造 ujemne.

Ma hydruliczne popychacze zawor闚 - zanim oleum zacznie dobrze smarowa i dop造nie tam gdzie trzeba - chwil schodzi.

Trusek - Pon 18 Sty, 10 10:38

... spoko spoko - nie stresuj.

Moja Okicia nie byl ruszana kilka dni i tez zwrocilem na to uwage zwazywszy ze stoi w garazu i wszelkie odglosy sa nasilone.

Tak wiec bez stresacji - na samym poczatku po uruchomieniu zawsze jest jakies klekotanie, syczenie, chwarszczenie i chrobotanie.

Ciesz sie z autka i nie nasluchuj zbytnio!

RS - Wto 19 Sty, 10 03:10

Normalne , a na dotarciu wali jak traktor - nic niepokojacego
Je盥zi i cieszy sie jazd

rss - Wto 19 Sty, 10 06:45

zalezy jeszcze jaki jest przebieg, ale nie przypuszczam zeby w tym przypadku byl wiekszy niz 60.000 :)
minuta to jednak troche dlugo.
w Malym Oplu mojej Szanownej Malzonki tez byly takie halasy (120.000, ostatnie 20.000 robil 'trasy' po ok 5 km), ale nie chce Ci niczego sugerowac ani niczym straszyc. chyba ze faktycznie masz przebieg >90.000

fan - Wto 19 Sty, 10 06:58
Temat postu: Re: 1.4tsi G這郾a praca po uruchomieniu
rlapinski napisa/a:

Co to znaczy g這郾iej?Czy jest du瘸 r騜nica?Ka盥y samoch鏚 chodzi g這郾iej na pocz徠ku,ale nie jak traktor,du瞠j r騜nicy nie powinno by przy silniku benzynowym.Kopciuchy(diesle :D )pracuj na pocz徠ku g這郾iej.

2pac - Wto 19 Sty, 10 07:24

sprawdzcie jakie sa temp na zewnatrz

wiadomo ze przy takiej aurze bedzie glosniej pracowac po odpaleniu

rss - Wto 19 Sty, 10 10:42

racja, ale w przypadku benzyniaka nei jest to az tak rzuczajaca sie w 'uszy' roznica.
no i taka glosniejsza praca to kilka sekund, a nie minuta.

translaticus - Wto 19 Sty, 10 23:34

M鎩 1.4 TSI (przebieg niespe軟a 4 tys. km) przy obecnie nam panuj帷ej aurze udaje po uruchomieniu dieselka. I to wcale nie przez kilka sekund, ale nawet par minut. Z tego, co wyczyta貫m tu i 闚dzie, to standard :)
orzus - Sro 20 Sty, 10 20:40

nie wiem jak jest w 14 TSI ale w moim 1.8 T jest system napowietrzania spalin i na zimnym silniku w豉郾ie on si w陰cza daj帷 efekt dzwi瘯owy jak V6 przez oko這 minut. Moze u ciebie jest tak samo?? Cho nowsze rozwi您anie moze byc inne nie znam sie...
luckyluc - Pi 22 Sty, 10 00:37

Witam, 2 grudnia odebra貫m z salonu now Octavie II z silnikiem 1.4TSI. Przez miesi帷 by這 wszystko pi瘯nie, delikatnie dociera貫m silnik, a tu po przekroczeniu 2000 km po uruchomieniu silnika i jak si zatrzymam np. na 鈍iat豉ch s造cha stuki i nier闚nomiern prac silnika. W niekt鏎ych przypadkach delikatnie si telepie i dr篡. Dodatkowo pracuje zdecydowanie g這郾iej! Wcze郾iej w og鏊e go nie by這 s造cha, a teraz pracuje jak traktor. Fakt, 瞠 zacz窸o si to objawia przy niskich temperaturach, ale samoch鏚 jest gara穎wany.

Co to mo瞠 by? Czy kto mia podobny problem. Przed udaniem si do ASO chcia豚ym zdiagnozowa jaka jest przyczyna takiej pracy silnika.

Flawek - Pon 25 Sty, 10 12:45

Witam,
Faktycznie praca jest g這郾iejsza po uruchomieniu zimnego silnika. I jest to normalne, szczeg鏊nie przy -25 st. na dworze. Jednak ten klekot podobny do diesla jest troch wkurzaj帷y. Dodatkowo silnik na biegu ja這wym utrzymuje podwy窺zone obroty na poziomie 950 nawet jak jest ciep造. Przy okazji pojawi這 si buczenie co na razie sk豉dam na podwy窺zone obroty. No i stuki przy ruszaniu przy mocniejszym obci捫eniu silnika. Ale tak jest od nowo軼i i w lecie to samo by這.
Pozdrawiam,

luckyluc - Pon 25 Sty, 10 17:47

Poni瞠j wklejam link do tematu gdzie wklei貫m film jak pracuje moja Octavia.

- http://forum.octaviaclub....p=459725#459725

Czy to jest normalna praca?

winni77 - Pon 25 Sty, 10 17:57

Nie! Jak dla mnie to Ci gar albo dwa nie pala :!:
rkb - Pon 25 Sty, 10 21:37

Tylko 瞠 jak gary nie pal to chyba powinien by

1) s豉bszy
2) szarpac podczas jazdy
3) zapala sie check

i na koniec jak najprosciej sprawdzic czy pali na wszystkie gary ;)

luckyluc - Pon 25 Sty, 10 22:04

Jak by貫m w pi徠ek to panowie z ASO stwierdzili, 瞠 silnik pracuje normalnie :twisted: Wydaje mi si, 瞠 troch s豉bszy jest, ale telepie i nier闚no pracuje tylko na ja這wym biegu.

Jutro pojad chyba znowu do ASO. Co maj mi w pierwszej kolejno軼i sprawdzi?

rkb - Pon 25 Sty, 10 23:30

Najlepiej pojedz do innego aso, ci panowie jakos nie garna sie do naprawy Twojego auta, wydaje mi sie ze bez diagnozy komputerem lub bez grzebania w silniku nic nie da sie wywnioskowac bo to sa albo popychacze, albo gar ktorys zdechl, albo cewki zaplonowe... silnik jeszcze nie byl dojezdzony a mrozy nie ulatwily sprawy i cos sie wysypalo.

Swoja droga jak maja byc takie zimy to lepiej nowego auta pod koniec roku nie kupowac :(

Enriquez - Sob 12 Lut, 11 20:45

Mo瞠 odgrzej kotleta, ale wpad豉 mi dzi w Empiku gazeta Serwis Samochodowy czy jako tak i jest tam napisane, 瞠 silniki 1.4 TSI CAXA maj wad w postaci g這郾ej, nienaturalnej pracy rozrz康u zaraz po uruchomieniu. Producent zaleca wymian mechanizmu zmiennych faz rozrz康u na cz窷 o numerze 03C 109 088 E. Podobnie rzecz ma si z wydaj帷 "kocie wycie" pomp wody, montowan w tych silnikach do pa寮ziernika 2009. Producent nie og這si akcji naprawczej a wymienia je wed逝g w豉snego widzimisi.

Zatem warto powalczy.
Mo瞠 by pomocna gazeta - koszta 12.50 PLN - nie kupi貫m - przeczyta貫m na s瘼a :D

Andys - Nie 13 Lut, 11 23:37

Chyba trzeba b璠zie wystosowa pismo do SAP, 瞠by nie udawali, i problemu nie ma. Wszyscy, kt鏎zy maj CAXA sprzed maja 2010 powinni by zainteresowani, tak przynajmniej sugeruje ETKA :|

Tichy - Pon 14 Lut, 11 08:38

Andys, dorzu jeszcze dane napinacza i pompy i filtra paliwa je郵i mo瞠sz...
Andys - Sro 16 Lut, 11 08:55

Tichy,
Cytat:
Andys, dorzu jeszcze dane napinacza i pompy i filtra paliwa je郵i mo瞠sz...

Wysokoci郾ieniowa pompa paliwa, jak wida te nowa od 11.2010 :evil:

Napinacz 豉鎍ucha rozrz康u

Filtr paliwa

Cytat:
Przy okazji wizyty w ASO spyta貫m czy maj jak彗olwiek not serwisow o konieczno軼i wymiany mechanizmu zmiennych faz rozrz康u. W odpowiedzi us造sza貫m, 瞠 dotyczy to tylko silnik闚 ... 1.2 TSI :shock:

Super, super, tylko 1.2 TSI zdaje si nie ma zmiennych faz rozrz康u, wi璚 je郵i si nie myl, ASO zn闚 "b造sn窸o". :|

czto - Czw 17 Lut, 11 22:34

Przy okazji wizyty w ASO spyta貫m czy maj jak彗olwiek not serwisow o konieczno軼i wymiany mechanizmu zmiennych faz rozrz康u. W odpowiedzi us造sza貫m, 瞠 dotyczy to tylko silnik闚 ... 1.2 TSI :shock:
marcink_1 - Pi 18 Lut, 11 10:03

Koledzy to w 1,4 TSI te jest wadliwy napinacz 豉鎍ucha rozrz康u. My郵a貫m, 瞠 dotyczy to tylko 1,8 TSI?
Andys - Pi 18 Lut, 11 10:08

Z ETKI wynika, 瞠 zmienili wysokoci郾ieniow pomp paliwa i nastawnik wa趾a rozrz康u. Napinacze wymieniali w 1.8TSI.
Krzysiek25 - Sob 19 Lut, 11 03:36

OK, pompa paliwa i nastawnik wa趾a rozrz康u. Fajnie, tylko 瞠 w ASO na 99% sko鎍zy si na pokazaniu drzwi. Modyfikacje silnika w trakcie produkcji to nie nowo嗆, a zmiana element闚 nie oznacza akcji serwisowej i wymiany starej na now. G這郾a praca a niew豉軼iwa praca to nie to samo. Nie zrozumcie mnie 幢e, ja po prostu us造sza貫m w aso, 瞠 auto si sprawdza jak co jest nie tak, a jak wszystko dzia豉 to po co diagnozowa silnik poza standardowymi przegl康ami. I to jest w sumie racja, bo inaczej by si serwisy nie op璠zi造 od 鈍ir闚 :diabelski_usmiech

Czy kto ma jeszcze jakie info w temacie tych "wadliwych" element闚?

Andys - Sob 19 Lut, 11 10:17

Krzysiek25, ciesz si 瞠 masz takie dobre samopoczucie.
Cytat:
Fajnie, tylko 瞠 w ASO na 99% sko鎍zy si na pokazaniu drzwi.

W wi瘯szo軼i sytuacji chodzi o to, 瞠by wr鏂i po gwarancji, wtedy z pewno軼i nie poka膨 Ci drzwi.
Cytat:
Modyfikacje silnika w trakcie produkcji to nie nowo嗆, a zmiana element闚 nie oznacza akcji serwisowej i wymiany starej na now.

Pewnie tak, ale w przypadku nastawnika rozrz康u jest to element, kt鏎y jednak si psuje.
Cytat:
[Nie zrozumcie mnie 幢e, ja po prostu us造sza貫m w aso, 瞠 auto si sprawdza jak co jest nie tak, a jak wszystko dzia豉 to po co diagnozowa silnik poza standardowymi przegl康ami. I to jest w sumie racja, bo inaczej by si serwisy nie op璠zi造 od 鈍ir闚

Te nie zrozum mnie 幢e, ale to niestety oczywiste, 瞠 je郵i sam nie zadbasz o swoje roszczenia gwarancyjne, to oni zadbaj o nie po gwarancji. I zak豉dam, 瞠 nie uwa瘸sz wszystkich nas 郵edz帷ych temat za 鈍ir闚 :shock:

zbigniew147 - Sob 19 Lut, 11 21:10

:bigok stawiam skrzynk w鏚ki je郵i kto mi sprzeda patent co nale篡 powiedzie w ASO aby tak poprostu panowie wymienili napinacz 豉鎍ucha i nastawnik wa趾a rozrz康u bez grymaszenia i z u鄉iechem na twarzy :!:
marcink_1 - Sob 19 Lut, 11 22:07

Ch皻nie bym zmieni sobie ten nastawnik czy napinacz na gwarancji je瞠li jest faktycznie wadliwy, ale przejecha貫m ju oko這 16 tys. km przez rok i narazie specjalnie nic nie zauwa篡貫m 瞠by by這 nie tak.
Wydaje mi si, 瞠 w takiej sytuacji ASO nic nie zrobi. Mo瞠 m鎩 egzemplarz jest wyj徠kowy albo poprostu nie mam czasu nas逝chiwa silnika rano po odpaleniu.

Krzysiek25 - Nie 20 Lut, 11 01:51

Andys, nie spinaj si ch這pie, wierz mi ze stoj po Twojej stronie :bigok Sam je寮zi貫m do Bednarka, truj帷 im o ha豉suj帷ej pompie paliwa, ale w ko鎍u wyliczy貫m sobie, 瞠 dwukrotny dojazd i powr鏒 do aso (a mieszkam na Olechowie, wi璚 na Szczeci雟k kawa貫m mam) w sprawie pompy ze瘸r mi tyle paliwa, 瞠 kolejne dwie wizyty razem zr闚nowa篡造by jej pogwarancyjny zakup :lol: teraz podchodze lajtowo i dlatego mam zajebi軼ie dobre samopoczucie. Gdzieniegdzie ponarzekam sobie na wybrane ASO, ale generalnie po mnie to ju sp造wa. W przypadku pompy, jak si co rozwali, to prze篡j wymian (chyba 119z na skodaczesci).

Andys napisa/a:
Pewnie tak, ale w przypadku nastawnika rozrz康u jest to element, kt鏎y jednak si psuje.

Nie jestem mechanikiem, wiec wiedzy na ten temat nie mam. Ch皻nie zapytam si o to w Bednarku, gdy pojad po odbi鏎 auta (bo stoi do marca w serwisie lak-blach..), ale chcia豚ym wiedzie O CO ZAHACZY. Je郵i jest to bubel, kt鏎y na 100% si POPSUJE, to ch皻nie pom璚z ich o wymian. Natomiast je郵i powoduje on jedynie dyskomfort poprzez.. nie wiem, ha豉s? to nie b璠zie o co kruszy kopii. Do tej pory s造sza貫m (je郵i si nie myl) o hydraulicznych popychaczach zawor闚, ha豉suj帷ych na rozruchu i wy窺zymi rpm na zimnym silniku, ale tym steruje komputer.
M鎩 tsi dzia豉 jak ma造 traktor od nowo軼i, ale nie wykazuje patologicznego "ha豉su rozruchowego", jaki mo積a znale潭 na yt. Wi璚 wiem, 瞠 standardowe procedury, polegaj帷e na por闚naniu z autem demo mnie zdyskwalifikuj, a nie wiem czy chc 瞠by mi grzebali w silniku i sprawdzali np. stopie zu篡cia tego nastawnika. I tak jak wspomina貫m, pytanie o "sprawdzenie silnika" poskutkowa這 ripost w stylu "sprawdzimy, jak si popsuje". I tu si zgadzam, bo popadanie w przesad jest niezdrowe.

Andys napisa/a:
I zak豉dam, 瞠 nie uwa瘸sz wszystkich nas 郵edz帷ych temat za 鈍ir闚

No c騜.... :D Tutaj mia貫m akurat bardziej na my郵i siebie, ale nawet je郵i chodzi這by mi o 郵edz帷ych w徠ek, to sam go 郵edz - wi璚 na jedno by wysz這 :bigok

zbigniew147 napisa/a:
stawiam skrzynk w鏚ki je郵i kto mi sprzeda patent co nale篡 powiedzie w ASO aby tak poprostu panowie wymienili napinacz 豉鎍ucha i nastawnik wa趾a rozrz康u bez grymaszenia i z u鄉iechem na twarzy

M鎩 typ brzmi: "Czyta貫m na OCP, 瞠..." i to powinno otwiera wszystkie drzwi w ASO :bigok

Andys - Nie 20 Lut, 11 10:42

Krzysiek25, nie wiesz jak wygl康am spi皻y :twisted: . Co do Twojego przyk豉du z filtrem paliwa, m鎩 zosta wymieniony na gwarancji przez Bednarka, przy drugiej w tej sprawie wizycie. Nie mam poj璚ia ile kosztuje wymiana nastawnika rozrz康u, ale z pewno軼i nie ma co jej por闚nywa z wymian filtra paliwa. Co do jego wymiany, nawet przez moment nie przypuszcza貫m, 瞠 ASO wyrazi tak ch耩 na podstawie naszej pro軸y i naszych obaw. Bardziej zastanawiam si jak wymusi od nich stwierdzenie (na pi鄉ie), 瞠 w naszych silnikach nie wyst瘼uj te elementy z wadliwej serii.
B璠帷 w posiadaniu takiego pisma, mogliby鄉y jeszcze po okresie gwarancyjnym pr鏏owa wywalczy jego wymian na lepszych warunkach.

loyd - Nie 20 Lut, 11 10:46

Kurcze, ale bym chcia, 瞠by軼ie rozkr璚ili z tymi nastawnikami tak histeri jak z terkotaniem ...... :shock: :!:

Akurat tego si bardzo obawiam (w przeciwie雟twie do terkotania kt鏎e mi zwisa totalnie) i nie chcia豚ym, 瞠by po gwarancji mi pad這 co w silniku z kosztami rz璠u ile鈣am tysi璚y plen闚 .....

Krzysiek25 - Nie 20 Lut, 11 13:21

Cytat z forum autogolf:
Edit: aaaaa... to chyba to: nastawnik te jest nape軟iany olejem i jak jest pusty wpada w drganie i VW zastosowa這 w zmodernizowanym bolec, kt鏎y si zamyka jak ma ci郾ienie wewn徠rz tego nastawnika a jak ci郾ienia brak to bolec powoduje, 瞠 nie ma luzu w 鈔odku.
Pozostaje chyba spisa nr starego i nowego nastawnika, uda si do ASO i uprzejmie zapyta, czym si r騜ni i dlaczego je wymieniono. I 瞠by chocia瘺y to w jaki spos鏏 odnotowali w systemie, 瞠 takowe zapytanie by這. Mo瞠 op豉ca si zostawi jednak samoch鏚 na sprawdzenie rozrz康u? Przynajmniej pozostanie 郵ad po zleceniu.

BTW na forum golfa napisano r闚nie, 瞠 kr鏒kie odcinki na zimnym silniku mog powodowa nadmierne rozci庵ni璚ie 豉鎍uszka rozrz康u, do przeskoku o jeden "z帳ek" i spustoszeniu w silniku w陰cznie. O tym s造szeli軼ie? Bo je郵i to prawda, to moje wyd逝瘸nie drogi do domu dla rozgrzania silnika ma jednak jaki sens :)

zbigniew147 - Nie 20 Lut, 11 17:24

We wtorek niestety wyje盥瘸m w delegacje na 2.5 tygodnia, niemniej jednak jak wr鏂 to musz si uda do ASO - PEHAMOT Szczecin - komputer mi sie kasuje po 19h59min. i zadam im pytanie o r騜nice w tych nastawnikach oraz o opisanych przez forumowicz闚 przypadkach ... itd. Ciekaw jestem co uda mi si wsk鏎a.
loyd - Nie 20 Lut, 11 18:04

zbigniew147, a nic Ci si nie uda wsk鏎a.

Bo co niby mieli by zrobi ?

Krzysiek25 - Nie 20 Lut, 11 18:20

zbigniew147, fajnie - ja si wcze郾iej przygotuj merytorycznie i b璠帷 w aso Bednarek te si zapytam o te wymienione cz窷ci.

Zapyta nie boli, loyd.

czto - Nie 20 Lut, 11 19:20

Jak b璠ziecie mie jakie news'y (mam nadzieje, 瞠 nie takie jak ja :lol: ), to dajcie zna. Spreparuje si jakie pisemko do SAP.
zbigniew147 - Nie 20 Lut, 11 19:20

loyd napisa/a:
zbigniew147, a nic Ci si nie uda wsk鏎a.

Bo co niby mieli by zrobi ?

te tak my郵 - niestety.
musia這by by g這郾o o takich usterkach co by wymusi這 akcje serwisow, no ale spr鏏uje.
Przez tydzie by貫m w Czeskich g鏎ach temp. +- 0st i po 5 dniach gdy odpala貫m silnik g這郾iejsza praca by豉 standardowa czyli mo瞠 5 sekund czyli tak samo gdy odbiera貫m auto a ma ju 11 miesi璚y i 17kkm.
Chyba musz si nauczy ca這wa klamki.
niemniej jednak zapytam co i jak patrzy na ten problem ASU u mnie w mie軼ie.

marcink_1 - Nie 20 Lut, 11 20:34

Dzisiaj przy du篡m mrozie zaczo貫m nas逝chiwa tej pompy i mo瞠 co tam j璚zy. Jednak nie wiem czy na tyle aby ASO to us造sza這. Zadzwoni jutro do Bednarka i um闚i si profilaktycznie na sobot. Zapytam te o ten nastawnik wa趾a rozrz康u. Jednak nie wiem czy uda si co za豉twi. Jak jest zimno to wydaje mi si 瞠 m鎩 ca造 czas pracuje g這郾iej ale to mo瞠 tylko takie moje wra瞠nie. Mo瞠 kto wie ile kosztuje taka pompa i jej wymiana?
Pozdrawiam
Marcin

loyd - Pon 21 Lut, 11 08:19

Kto wie ile kosztuje wymiana tego nastawnika (we w豉snym zakresie) ??
tomkr82 - Czw 14 Lip, 11 21:12

http://www.youtube.com/watch?v=4WpVxxQ3m3w
Tak pracuje po rozruchu moja octavka. Bardzo mnie niepokoj te dzwi瘯i. Co jest przyczyn?

slawek31113 - Czw 14 Lip, 11 21:21

Kolego ja mam podobn prac silnika jak wiekszo嗆 z tego forum (hm...chyba wszystkie silniki 1,4 tsi tak pracuj), ale zawsze mo瞠sz podjecha do ASO. Ja powoli punktuj wszystkie usterki/niepokoj帷e zachowania i niedoci庵niecia typu; nier闚na szczelina w klapie baga積ika, pofa責owana podsufitka, odklejaj帷a sie uszczelka przy tylnej szybie baga積ika, 鈍ierszcz w okolicach czujnika nas這necznienia, skrzypienie w przedniej cz窷ci prawa strona podczas zmiany bieg闚... i smigam z tym do ASO.
tomkr82 - Czw 14 Lip, 11 21:34

ciekawy link
http://www.autogolf.pl/fo...ic.php?f=5&t=73

straszczaj帷 tre嗆 wypowiedzi z forum golfa z naszym silnikiem wynika, 瞠 problem tkwi w rozrz康zie pojazd闚 sprzed czerwca 2010. Wymieniono w闚czas nastawnik i napinacz rozrz康u a tak瞠 kt鏎捷 z pomp, kt鏎a powoduje "kocie wycie".

jeden z forumowicz闚 doda informacj kt鏎 za陰czam dotycz帷 problemu

inny z forumowicz闚 golfa w odpowiedzi na to napisa napisa cyt
"W zwi您ku powy窺zym (wyci庵 z ELSA), zg這si貫m si do ASO w temacie nier闚nej pracy silnika na biegu ja這wym oraz warkotem 3s po uruchomieniem silnika opisywanym w w徠kach:

viewtopic.php?f=5&t=177 dla TSI160
oraz
viewtopic.php?f=5&t=73 dla TSI122

W pierwszej kolejno軼i zosta wymieniony nastawnik rozrz康u na nowy typ (nie da這 to 瘸dnej poprawy). Kolejnym podej軼iem by豉 wymiana 豉鎍ucha rozrz康u, napinacza oraz czyszczenie smoka olejowego + rura termiczna. Po wymianie tych element闚 wibracje ju si nie pojawiaj, warkot po uruchomieniu silnika po d逝窺zej przerwie r闚nie znik.

Podsumowuj帷: TEN TYP TAK NIE MA i mo積a te usterki naprawi. "

Z kilku wpis闚 wynika, 瞠 wymiana nastawnika rozrz康u, napinadza, 豉鎍ucha oraz czyszczenie dmoka olejowego niweluj ten problem.

Mam pytanie do forumowicz闚, kt鏎zy posiadaj auta z naszym silnikiem z bie膨cego roku produkcji lub ko鎍a poprzedniego. Czy Wasze auta po rozruchu pracuj inaczej?

slawek31113 - Czw 14 Lip, 11 22:11

tomkr82 napisa/a:
Mam pytanie do forumowicz闚, kt鏎zy posiadaj auta z naszym silnikiem z bie膨cego roku produkcji lub ko鎍a poprzedniego. Czy Wasze auta po rozruchu pracuj inaczej?

produkcja 7.12.2010r. - M鎩 silnik pracuje tak jak na filmiku tomkr82

Andys - Czw 14 Lip, 11 22:20

Moja Octa 38 tydzien 2009r., pracuje tak samo, no mo瞠 szybciej ucisza si ten charakterystyczny diesel'owski stukot (zale篡 to chyba od temperatury otoczenia). Pytanie czy Wasze silniki te maj (nawet nagrzane) odczuwalne r瘯 wibracje? 疾by鄉y si dobrze zrozumieli, w 鈔odku auta, na dr捫ku zmiany bieg闚 nie ma najmniejszych wibracji. Chodzi mi o wibracje, kt鏎e czu k豉d帷 r瘯 na plastikowej obudowie.
Nematode - Czw 14 Lip, 11 22:39

Panowie,

mam podobny problem w moim 1.8 TSI w Superbie. Jedyna r騜nica, 瞠 trwa to ok. 30 sekund a nie prawie minut. Superb wyprodukowany na prze這mie wrze郾ia/pa寮ziernika 2010r.

Mihau - Czw 14 Lip, 11 22:58

Gdzie s造sza貫m, 瞠 TTTM. Podobno na pocz徠ku tak pracuje, bo ma zbyt ma這 oleju do smarowania i po tych 30 sek, jak spadn obroty wszystko jest ok.

Te tak mam. O2FL 1.8 TSI kwiecie/maj 2010

sdss - Czw 14 Lip, 11 23:33

1.2 TSI r闚nie terkocze jak postoi, a czsem jak tylko wystygnie.
Nematode - Czw 14 Lip, 11 23:42

Zastanawiaj帷e jest to, 瞠 mojemu ziomkowi w豉郾ie taki d德i瘯 pracuj帷ego 豉鎍ucha pojawi si przy 170k km w Pasku B5 1.8T i wymienia ca造 rozrz康.
zbigniew147 - Pi 15 Lip, 11 07:27

No c騜,
jak kto si nudzi i nie ma co z czasem robi polecam je盥瞠nie do ASO i u瞠ranie si - gdy wydaje mi si, 瞠 nie b璠 chetni do takich wymian cz窷ci w silniku.
Ja uwa瘸m, 瞠 TTTM i mi to nie przeszkadza a w徠rob wol sobie psu alkoholem a nie szukaniem dziury w ca造m.
Panowie auto s堯篡 do jazdy a nie do cackania si z nim jak z kobiecymi piersiami :szeroki_usmiech

tomkr82 - Pi 15 Lip, 11 08:10

Dobrze, tylko na forum vw mo積a przeczyta, 瞠 po wymianie element闚 o kt鏎ych napisa貫m w poprzednim po軼ie problem ust徙i. Wi璚 nie koniecznie Ten Typ Tak Ma i jest jaka tego przyczyna. W moim przypadku kupowa貫m samoch鏚 aby nie mie z nim problem闚 w pierwszych latach u篡tkowania i nie obawia si o ich wyst徙ienia tu po gwarancji. Skoro cz窷 element闚 uk豉du rozrz康u w tym silniku zosta豉 zast徙iona innymi rodzi si pytanie dlaczego? Pragn zaznaczy, 瞠 w momencie zakupu pojazdu nie s造sza貫m takiej pracy silnika (by mo瞠 pojazd testowy by "rozgrzany"). Nikt te nie informowa, 瞠 po nocy pojazd b璠zie chodzi jak diesel. Pytanie co za to odpowiada i czy owa nieprawid這wo嗆 nie spowoduje w nied逝gim czasie kosztownych napraw. Wi瘯szo嗆 z nas wie, jakie spustoszenie powoduje awaria rozrz康u. ASO w tej sprawie umywa r璚e twiuerdz帷 podobnie jak m鎩 przedm闚ca TTTM. Wypowiedzi u篡tkownik闚, materia造 z turbokamery, artyk馧 z poprzedniego Auto 安iata m闚i co innego. Prosz jeszcze o ustosunkowanie si do problemu w豉軼icieli aut z tego roku produkji z naszym silnikiem. Dzi瘯i za dyskusj. Pozdrawiam.
zbigniew147 - Pi 15 Lip, 11 08:18

TOMKR82
Masz racje - zosta豉 wyeliminowana g這郾a praca przy rozruchu. Mi to wisi bo to niczemu nie przeszkadza i nie grozi.
Ja odpalam swoj i tak mam przez kilkana軼ie sekund, wisadam i jade.
Jesli ci to dra積i no to 篡cze powodzenia w walce z ASO.

kris75 - Pi 15 Lip, 11 11:53

slawek31113 napisa/a:
tomkr82 napisa/a:

produkcja 7.12.2010r. - M鎩 silnik pracuje tak jak na filmiku tomkr82

m鎩 jest ze stycznia 2011 i po rozruchu prawie go nie s造cha, z tym 瞠 ja uruchamiam silnik z zamkni皻 mask, jednak nie s康z aby maska a tak wyg逝sza豉

tomkr82 - Pi 15 Lip, 11 14:18

Z zamkni皻 pokryw silnika jest prawie to samo, film nagrywa貫m z otwart, 瞠by do嗆 dok豉dnie by這 wszystko s造cha. Mam w zwi您ku z tym pytanie, czy masz po odpaleniu zimnego podwy窺zone obroty? i jaki masz przebieg kolego ? Dzi瘯i za odp.
idas - Pi 15 Lip, 11 16:32

A czy ktos tutaj jest juz moze po gwarancji i ma jakies problemy z tego tytulu?
Wydaje mi sie ze troche przesadzacie.
Ja mam Golfa z silnikiem gdzie wszystkie wadliwe czesci sa poprawione. W lato praktycznie po kazdym dluzszym postoju na cieplym dworze po odpaleniu slinik chodzi glosniej i mam zwiekszone obroty. Nadal uwazam ze to normalne.
Przynajmniej ja nie slyszalem, zeby z tego powodu byly jakies problemy :roll:

slawek31113 - Pi 15 Lip, 11 17:15

kris75 napisa/a:
m鎩 jest ze stycznia 2011 i po rozruchu prawie go nie s造cha, z tym 瞠 ja uruchamiam silnik z zamkni皻 mask, jednak nie s康z aby maska a tak wyg逝sza豉

Przyjedz na spota we 鈔od pod erog arene. por闚namy kilka rzeczy.

kris75 - Pi 15 Lip, 11 22:13

tomkr82 napisa/a:
Z zamkni皻 pokryw silnika jest prawie to samo, film nagrywa貫m z otwart, 瞠by do嗆 dok豉dnie by這 wszystko s造cha. Mam w zwi您ku z tym pytanie, czy masz po odpaleniu zimnego podwy窺zone obroty? i jaki masz przebieg kolego ? Dzi瘯i za odp.

dzisiaj specjalnie dla Ciebie odpali貫m auto z otwart maska po 2 dniowym staniu, podszed貫m szybko do silnika i 瘸dnego "terkotu" nie by這, natomiast by豉 g這郾iejsza praca i na pewno nie jest to taki terkot jak na niekt鏎ych filmach z TSI, wed逝g mnie jest ona spowodowana po prostu wysokimi obrotami (tak jest zawsze jak silnik jest zimny) i taki 鈍ist nie wiem od czego - by mo瞠 spr篹arka - po kilkunastu sekundach silnik zszed ju na 800rpm - auto ma 6000km
co do maski i wyg逝szenia to powiem Ci 瞠 ze 鈔odka po odpaleniu auta silnika prawie nie s造cha jest taki pomruk, dla mnie oczywi軼ie nic nie s造cha - dla kogo kto je寮zi jakim bentleyem pewnie b璠zie g這郾y...

slawek31113 - Pi 15 Lip, 11 22:17

kris75 napisa/a:
by mo瞠 spre瘸rka

jaka spr篹arka?

kris75 - Pi 15 Lip, 11 22:25

slawek31113 napisa/a:
kris75 napisa/a:
by mo瞠 spre瘸rka

jaka spr篹arka?
oj p騧no ju nie my郵e :oops: turbina oczywi軼ie
Eidos71 - Pi 15 Lip, 11 22:35

Moja Octa - 24 tydzie 2011 r. produkcji, 870 km przebiegu - na zimnym silniku, po odpaleniu chodzi g這郾iej, ale jest to spowodowane wy窺zymi obrotami silnika, kt鏎e po ok. 10 sek. spadaj do normalnego poziomu. Uwa瘸m to za normalne i mam nadziej, 瞠 si nie zmieni :-)
tomkr82 - Sob 16 Lip, 11 06:40

Czyli mo積a za這篡, 瞠 tegoroczne "sztuki" pozbawione s przypad這軼i "dieslowskiego terkotania" po odpaleniu na zimno. Zwi瘰zkone obroty to inna sprawa (kt鏎 mo積a przyj望 za naturaln). Mam pytanie do u篡tkownik闚 starszych egzemplarzy. Czy komus wymienili nastawnik, napinacz b康 豉鎍uch i czy po tej operacji rzeczywiscie jak pisz na forum VW panuje cisza? Czy ktos z Was wie, jakie zmiany zastosowano w nowszych podzespo豉ch? Co w starych by這 nie tak? Czy wi捫e si to z ryzykiem "rozsypania" rozrz康u bo niezbyt d逝giej eksploatacji? Kto z Was zg豉sza ten problem do Aso i jak si do niego ustosunkowuj (sprawdzaj czy udaj 瞠 problemu nie ma TTTM? Je郵i w jakim Aso solidnie podchodz do sprawy i jest osoba, z kt鏎 mo積a o tym spokojnie porozmawia to prosz o namiary. Prosz jeszcze o relacje w豉軼icieli zar闚no nowszych (2011 i koniec 2010) jak i starszych egzemplarzy o pracy motor闚 na zimno. Je郵i macie filmiki jak to odbywa sie w "nowszych" silnikach to wrzu熯ie prosz na Youtube. Pozdrawiam.
kris75 - Sob 16 Lip, 11 12:20

tomkr82 bez bezpo鈔edniego por闚nania to nie mo瞠sz tak zak豉da, 瞠by mie pewno嗆 to musia豚y dwa auta odpali obok siebie. Filmik闚 nie mam, ale mog nagra z tym 瞠 te nagrania to nie sa miarodajne
grzes74 - Sob 16 Lip, 11 15:10

tomkr82 napisa/a:
Czyli mo積a za這篡, 瞠 tegoroczne "sztuki" pozbawione s przypad這軼i "dieslowskiego terkotania" po odpaleniu na zimno. Zwi瘰zkone obroty to inna sprawa (kt鏎 mo積a przyj望 za naturaln). Mam pytanie do u篡tkownik闚 starszych egzemplarzy. Czy komus wymienili nastawnik, napinacz b康 豉鎍uch i czy po tej operacji rzeczywiscie jak pisz na forum VW panuje cisza? Czy ktos z Was wie, jakie zmiany zastosowano w nowszych podzespo豉ch? Co w starych by這 nie tak? Czy wi捫e si to z ryzykiem "rozsypania" rozrz康u bo niezbyt d逝giej eksploatacji? Kto z Was zg豉sza ten problem do Aso i jak si do niego ustosunkowuj (sprawdzaj czy udaj 瞠 problemu nie ma TTTM? Je郵i w jakim Aso solidnie podchodz do sprawy i jest osoba, z kt鏎 mo積a o tym spokojnie porozmawia to prosz o namiary. Prosz jeszcze o relacje w豉軼icieli zar闚no nowszych (2011 i koniec 2010) jak i starszych egzemplarzy o pracy motor闚 na zimno. Je郵i macie filmiki jak to odbywa sie w "nowszych" silnikach to wrzu熯ie prosz na Youtube. Pozdrawiam.

Moja te troch poklepie "na zimno" ale:
- najcz窷ciej jest to po d逝窺zym postoju (dzie, 2 dni bez jazdy)
i/lub
- na klepanko ma wp造w to czy auto stoi na prostym czy pochy造m

Moim zdaniem napinacz hydrauliczny 豉鎍uch, popychacze zawor闚 musz mie chwil zanim zaczn pracowa na odpowiednim ci郾ieniu oleju - czyli wycisz ca造 mechanizm.

W ASO pyta貫m kilka razy czy jest jaka akcja: odpowied brzmia豉: DLA 1.4 TSI z manualn skrzyni nie ma 瘸dnej akcji. By豉 jaka dla DSG - ale dotyczy豉 skrzy, szczeg馧闚 nie znam.

W specyfikacji przegl康闚 jak uda這 mi si dosta - jest wspomniane o kontroli napinacza 豉鎍ucha, uwaga przy przebiegu 190 tys km. Rozumiem 瞠 producent przewidzia 瞠 po tych 190 tys km taki napinacz mo瞠 by wymieniony, z takich czy innych powod闚...

Pytanie czy nie jest tak jak to by這 z paskami rozrz康u:
W po這wie lat 90-tych, po wprowdzeniu silnik闚 16v (kolizyjnych) producenci zalecali wymiany po 120 tys km. Mechanicy w ASO skracali ten czas do 60 tys.... Bo przebieg przebiegiem a silnik "w korkach" swoje i tak przeklepie.

Najd逝窺ze interwa造 z jakimi si spotka貫m to 150-200 tys km a i tak sie zaleca wymian max co 5 czy ile tam lat, nawet je郵i przebieg jest ni窺zy.

Podsumowuj帷 pewnie nie b璠zie tak optymistycznie jak chcia VW i do 190 tys to ma這 kto sie dotoczy z fabrycznym napinaczem.
To czy wymieni go wcze郾iej czy p騧niej b璠zie zale瘸這 g堯wnie od sposobu eksploatacji samochodu (miasto/ trasa), oleju u篡wanego i cz瘰totliwo軼i wymian (tu uwa瘸m 瞠 trzymanie si ekologicznych 5w30 i wymiany co 30 tys - pewnie bardziej skracaj t trwa這嗆 ni przed逝瘸j)

ASO nie og豉sza akcji - bo nie stwierdzono by w okresie gwarancji dosz這 do przeskoczenia 豉鎍ucha i demolki w silniku (tak jak to bywa這 w 1.8 TSI). Wi璚 jak dla nich jest jak najbardziej ok. A jak si komu rozpieprzy p騧niej - to poprosi o napraw z "dobrej woli"...

Przez x lat je寮zi貫m autami innej marki gdzie r闚nie hydraulika zawor闚 g這郾o klepa豉 na zimno - ale te silniki z takim klepaniem robi造 po 200-300 tys km i nikomu to nie przeszkadza這, wszyscy akceptowali 瞠 TTTM.

Co ciekawe kolega z pracy je寮zi Superbem 2 1.8 TSI z niby wadliwym napinaczem (ma chyba oznaczenie N ) - i jak by na przegl康zie to mu tylko sprawdzili napinacz, bez wymiany.

tomkr82 - Sob 16 Lip, 11 16:54

Kris 75
jak mo瞠sz to nagraj filmik rozruchu "po nocy"
nie wiem czy ogl康ali軼ie
http://vod.onet.pl/turbo-...48,odcinek.html
tu jest Golf z naszym 1.4 TSI 122 km
Pzdr

zbigniew147 - Sob 16 Lip, 11 19:54

tomkr82 napisa/a:
nie wiem czy ogl康ali軼ie http://vod.onet.pl/turbo-...48,odcinek.html
tu jest Golf z naszym 1.4 TSI 122 km Pzdr

przecierz nikomu nic si nie rozsypa這, dzia豉 i przy 190 ty mu wymieni napinacz.
S造cha 瞠 silnik nagrzany 豉dnie pracuje.
Ponadto to jest jeden z pierwszych golf闚 a wiadomo 瞠 po jakim czasie silniki zosta造 poprawione.
dodatkowo w tym golfie te stuki s o wiele g這sniejsze ni te w naszych - pozatym twierdze 瞠 tak jak diler powiedzia 瞠 mo瞠 to byc losowy przypadek.
Gdyby te usterki by造 by cz瘰te to ju dawno by造 by akcje serwisowe.
panowie wyluzujmy i przesta闓y bic bez sensu piane.
Cieszcie si z jazdy waszymy szkodnikami

tomkr82 - Sob 16 Lip, 11 21:10

przy 190 tys wymieni ? a to co slyszysz na filmie wg ciebie nie kwalifikuje sie do wymiany? wg ciebie nie ma nic niepokojacego, ze przy 30 tys km silnik tak pracuje? sory, ale czy pracujesz w Aso skody lub VW? Wychodzac z takich zalozen to wszystko niech stuka wali puka, skoro sie nie rozsypuje to jest ok? Jak doczeka 190 tys to owszem wymienia, tyle ze na twoj koszt. A jesli masz gwarancje i symptomy ze dzieje sie cos zlego to element za to odpowiadajacy nie powinien byc wymieniony? Akcji serwisowej nie ma bo do maja 2010 rok uzapewne tych silnikow wyprodukowano krocie. Jestes bardzo wyrozumialy, jesli nie widzisz nic dziwnego w tym filmie i liczylbys ze ten silnik dotrwa do 190 tys i wowczas wymienisz wadliwy elemenet placac z wlasnej kieszeni za b喚dy konstruktorow. Pzdr
slawek31113 - Sob 16 Lip, 11 21:50

kris75 napisa/a:
瞠by mie pewno嗆 to musia豚y dwa auta odpali obok siebie.

kris75 dawaj we 鈔od na spota, por闚namy prace naszych szkodnik闚.

grzes74 - Sob 16 Lip, 11 22:07

zbigniew147, tomkr82 i wszyscy inni narzekaj帷y.

Ja napisa貫m sw鎩 punkt widzenia nt napinacza.

Nie ka輳 nikomu czeka do 190 tys. km. przelotu.

Nie ma co "trzepa kapucyna" kolejnymi filmikami i skargami 瞠 m鎩 te chodzi g這郾o. Zorganizujmy akcj - poprzez turbo kamer, pozew zbiorowy lub co w tym rodzaju. Jak sprawa nabierze masowego rozg這su i zagrozi super statystykom sprzeda篡 Kulczyk Tradex czy p騧niej Volkswagen Polska - to mo瞠 kto ruszy dupsko i co z tym zrobi.

Jak ka盥y z nas sobie po cichu podjedzie do ASO i zapyta czy mo瞠 by tak pan pos逝cha - to na pewno ka盥e ASO "ch皻nie" wywali z w豉snej kieszeniu te 1500-2000 PLN na cz窷ci + robocizn zwi您an z wymian napinacza, pewnie razem 豉鎍uchem.

Jak jest tu jaki prawnik to mo瞠 pomo瞠 co i jak je郵i chodzi o wyst徙ienie na drog prawn. Ja znam jeszcze kilku user闚 TSI , niezrzeszonych.

Moim zdaniem - albo si godzimy z g這郾 prac po rozruchu i si poddajemy, albo robimy jakis solidarny masowy, nag這郾iony medialnie ruch wzgl璠em Centrali z Poznania.

Aczkolwiek decyzja musi by przemy郵ana - bo ekipa z mojasportege.pl - zrobi豉 tak akcj w zwi您ku z op騧nieniami w dostawie (po郵izgi po kilka miesi璚y, a ludzie pod koniec 2010 walczyli o VAT). Jedni dostali auta inni jeszcze czekaj............

Moim zdaniem ci庵ni璚ie tego w徠ku dalej ma 鈔edni sens co z tego 瞠 w ciagu nast瘼nych kilku miesi璚y zaloguje si paru "ziutk闚" i pochwali si 瞠 im te klepie na zimno. Nic.

BTW.
Moja opinia co do silnika po 38500 km si nie zmieni豉. Uwa瘸m 瞠 1.4 TSI 122/125 KM - jest najlepsz alternatyw dla diesla, cichy oszcz璠ny, dynamiczny. Mo瞠 w swej b這giej nie鈍iadomo軼i nie wiem co tam go toczy w 鈔odku, ale c騜 pocz望?
Koledze z pracy "super niezawodne" 1.9 TDI, salon polska, 2 lata z hakiem, ok. 80-90 tys km przelotu - urk璚i這 panewki na wale. 畝den chip srip strit rejsink, normalny user, kt鏎y chcia se kupi oszcz璠nego dizla i t逝c si przez 5-6 lat salo-n闚k.

A to, 瞠 1.4 TSI praktycznie si nie gazuje mi nie przeszkadza.

MG - Nie 17 Lip, 11 00:48

grzes74 napisa/a:
....
W ASO pyta貫m kilka razy czy jest jaka akcja: odpowied brzmia豉: DLA 1.4 TSI z manualn skrzyni nie ma 瘸dnej akcji. By豉 jaka dla DSG - ale dotyczy豉 skrzy, szczeg馧闚 nie znam.
.....

W kwietniu tego roku dosta貫m z ASO potwierdzenie, 瞠 dla 7-biegowej DSG w 1.4 TSI nie by這 瘸dnej akcji serwisowej.
Zgodnie z informacjami na tej stronie http://moto.money.pl/wiad...6,0,552810.html akcja dotyczy豉 skrzy DSG 6-biegowych, kt鏎e z silnikami 1.4 TSI nie s montowane.

grzes74 - Nie 17 Lip, 11 13:37

MG napisa/a:
grzes74 napisa/a:
....
.....

W kwietniu tego roku dosta貫m z ASO potwierdzenie, 瞠 dla 7-biegowej DSG w 1.4 TSI nie by這 瘸dnej akcji serwisowej.
Zgodnie z informacjami na tej stronie http://moto.money.pl/wiad...6,0,552810.html akcja dotyczy豉 skrzy DSG 6-biegowych, kt鏎e z silnikami 1.4 TSI nie s montowane.

mo瞠 zle sie wyrazilem - cos podobno sprawdzali. Faktycznie nie powiuedziano mi ze by造 jakie naprawy czy wymiany.

zbigniew147 - Nie 17 Lip, 11 19:50

tomkr82 napisa/a:
przy 190 tys wymieni ? a to co slyszysz na filmie wg ciebie nie kwalifikuje sie do wymiany? wg ciebie nie ma nic niepokojacego, ze przy 30 tys km silnik tak pracuje? sory, ale czy pracujesz w Aso skody lub VW? Wychodzac z takich zalozen to wszystko niech stuka wali puka, skoro sie nie rozsypuje to jest ok? Jak doczeka 190 tys to owszem wymienia, tyle ze na twoj koszt. A jesli masz gwarancje i symptomy ze dzieje sie cos zlego to element za to odpowiadajacy nie powinien byc wymieniony? Akcji serwisowej nie ma bo do maja 2010 rok uzapewne tych silnikow wyprodukowano krocie. Jestes bardzo wyrozumialy, jesli nie widzisz nic dziwnego w tym filmie i liczylbys ze ten silnik dotrwa do 190 tys i wowczas wymienisz wadliwy elemenet placac z wlasnej kieszeni za b喚dy konstruktorow. Pzdr

Nie jestem w 瘸den spos鏏 zwi您any zawodowo z przemys貫m motoryzacyjnym. Jednak mam do鈍iadczenie oraz wiedz z zakresu mechaniki - w tym o silnikach.
Wiem co to znaczy napinacz czy popychacz hydrauliczny i z tego co ten subiektywny film z TVN Turbo pokazuje to to 瞠 silnik pracuje przez kilka pierwszych sekund g這sniej niz m鎩 czy Tw鎩 a do rozsypania sie czegokolwiek w tej motorowni jeszcze d逝ga droga. Jak bym by kierownikiem ASO napewno nie wymienia豚ym go軼iowi czegokolwiek.
Gdyby niezale積i mechanicy - nie tylko pokazani przez TVN Turbo - byli pewni, 瞠 co wymaga wymiany poleciliby zrobienie ekspertyzy z niezale積ym rzeczoznawc i za這瞠nie procesu s康owego. Najprawdopodobniej jest to pojedy鎍zy przypadek nie 鈍iadcz帷y o tym, 瞠 wszystkie motory wymagaj akcji serwisowej.
Zamiast skupia si na napinaczu rozrz康u mo瞠 si okaza 瞠 to tylko zawory klekocz.
Tym autem go軼 b璠zie je寮zi d逝go - z takim klekotaniem - ale o tym TVN Turbo nas nie poinformuje bo to nie jest medialne.

Tw鎩 motor chodzi o wiele ciszej niz ten kt鏎y zosta przedstawiony pozatym masz ju zmodyfikowane pewne komponenty w odniesieniu do tego przedstawionego. Dlatego proponuje aby si uspokoi. Eksloatuj swoj jednostke z rozumem i napewno nie b璠ziesz na ni narzeka. W陰cz silnik, daj mu pare chwil i nie butuj go na poczatku a b璠ziesz nim je寮zi baaaaardzo d逝go.

Zna貫m go軼i, kt鏎zy mieli klekocz帷e zawory w silnikach z hydraulicznymi popychaczami, tylko oni od razu po w陰czeniu motorowni katowali go ruszaniem z piskiem.

grzes74 napisa/a:
zbigniew147, tomkr82 i wszyscy inni narzekaj帷y.

ja nie narzekam. :bigok

Tichy - Nie 17 Lip, 11 20:30

Jak ju pisa貫m, ja mam auto z 9-tygodnia 2011 i po uruchomieniu te g這郾iej i na wy窺zych obrotach pracuje. Potem cichnie. W gara簑 otoczenie 軼ianami ten efekt pot璕uje :) Autko ma przebieg 3tys. km.

Ostatnio odpala貫m Seata Altea z 1.2TSI i te ha豉sowa. Przebieg 4tys. km.

Chyba jednak taka uroda tych 豉鎍uchowych rozrz康闚.

kris75 - Nie 17 Lip, 11 21:44

tomkr82 napisa/a:
Kris 75
nie wiem czy ogl康ali軼ie
http://vod.onet.pl/turbo-...48,odcinek.html
tu jest Golf z naszym 1.4 TSI 122 km
Pzdr

prosz bardzo nagra貫m tak jak chcia貫 : rozruch na zimno http://www.youtube.com/watch?v=IvncOKo-JaY

krzysn - Nie 17 Lip, 11 22:21

Zupe軟ie tak samo jak w mojej z kwietnia tego roku. Moim zdaniem ok.
zbigniew147 - Pon 18 Lip, 11 07:23

kris75
na bardzo pieknie chodzi Twoja motorownia. Moja tak samo startuje :szeroki_usmiech

lukaszz - Czw 21 Lip, 11 09:07

tomkr82 napisa/a:

u mnie wymieniali nastawnik przy przebiegu 39ty km (octavia 2009 rok modelowy 2010, produkcja sierpie 2009), pierwszy raz zg這si貫m objawy g這郾ej pracy przy przegl康zie przy 30 ty km, wtedy objawy nie by造 takie g這郾e jak ostatnio i nie za ka盥ym razem si zdarza造.
od przebiegu 35-36 ty silnik przy odpaleniu na zimnym mia obroty 1200 - 1400 i przez minut chodzi豉 jak traktor, zdarza豉 si g這郾a praca tak瞠 na ponownym odpaleniu nagrzanego silnika. po wymianie jest cicho, zobaczymy jak b璠zie po przejechaniu kilku ty km

Z informacji jakie dosta貫m od doradcy jak odbiera貫m samoch鏚 - proponowana zmiana okresu przegl康闚 co 15 ty oraz olej kt鏎y jest g瘰tszy.

zbigniew147 - Czw 21 Lip, 11 09:13

lukaszz napisa/a:

u mnie wymieniali nastawnik przy przebiegu 39ty km (octavia 2009 rok modelowy 2010, produkcja sierpie 2009), pierwszy raz zg這si貫m objawy g這郾ej pracy przy przegl康zie przy 30 ty km, wtedy objawy nie by造 takie g這郾e jak ostatnio i nie za ka盥ym razem si zdarza造.

no a wiosn 2010 nastawnik ju jest zmieniony wi璚 reszta mo瞠 spa spokojnie.
ja mam auto z lutego 2010 wiec jeszcze nie wszystko jest zmienione ale motor 鄉iga dobrze (25 ty km)

idas - Czw 21 Lip, 11 10:11

Ostatnie dni przyniosly ochlodzenie i praktycznie nie mam wyzszych obrotow po odpaleniu auta :)
tomkr82 - Czw 21 Lip, 11 10:41

Lukaszz, w jakim serwisie miales naprawione auto? Widac, ze w niektorych miejscach podchadza rzetelnie do klientow i gwarancji. Pozdro
lukaszz - Czw 21 Lip, 11 12:06

pol-mot bielany
szkoda - Czw 21 Lip, 11 12:14

lukaszz napisa/a:
pol-mot bielany

szokuj帷e :shock:
ale jak co si zmienia na + to tylko :bigok

zbigniew147 - Czw 21 Lip, 11 16:16

dzi s造sza貫m jak s御iadka odpali豉 VW Golfa 1.4 TSI 125 koni z 2007 roku. przebieg oko這 50kkm. Zimny silnik niesamowicie cha豉suje - przez oko這 2 minuty s造sza貫m taki sam cha豉s jak w filmie TVN Turbo (kilka pierwszych sekund tamtego golfa). Co ciekawe s御iadki golf tak g這郾o chodzi od wyjechania z salonu.
wampajer - Wto 02 Sie, 11 20:07

[quote="kris75"]
tomkr82 napisa/a:
Kris 75

Moja Octavia z jest marca 2009r. Przebieg ok. 57000 km.

Coraz cz窷ciej niestety rozruch przebiega podobnie jak na tym filmie:
http://www.youtube.com/watch?v=359L_NW3nyM

Samoch鏚 jest po gwarancji i w zwi您ku z tym pytania:
1) Czy kto mo瞠 poleci fachowc闚 na 郵御ku, kt鏎zy w razie konieczno軼i wsadziliby swoje PEWNE r璚e pod mask?
2) Czy kto zna dobre 廝鏚這 niezb璠nych cz窷ci zamiennych?

I dodatkowe pytania - do wr騜ki:
3) Jakie jest ryzyko nie wykonywania naprawy?
4) Jakie jest prawdopodobie雟two, 瞠 po wymianie kompletu rozrz康u problem zostanie defiintywnie rozwi您any?

Pozdrawiam,

piociel - Czw 04 Sie, 11 11:40

Panowie prosz o pomoc w znalezieniu w徠ku, w kt鏎ym jeden z forumowicz闚 mia problem z szarpaniem przy przyspieszaniu (nier闚nym przyspieszaniu) od 2k do 3k w 1,4tsi. Zaczyna mnie to dra積i. Z tego co pami皻am wymienili mu ostatecznie turbo i problem ust徙i,
Wojtas_Pozna - Czw 04 Sie, 11 11:56

piociel, podejrzewam 瞠 chodzi Tobie o ten temat: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=25329
bohen - Czw 04 Sie, 11 12:11

piociel, to chyba chodzi o ten samoch鏚
http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=39711

a problem jest opisany w w徠ku podanym przez koleg Wojtas_Pozna

piociel - Czw 04 Sie, 11 12:34

bohen napisa/a:
piociel, to chyba chodzi o ten samoch鏚
http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=39711

a problem jest opisany w w徠ku podanym przez koleg Wojtas_Pozna

Cytat:
piociel, podejrzewam 瞠 chodzi Tobie o ten temat: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=25329

Dzi瘯i Panowie, zapoznam si z tymi w徠kami i jak b璠 mia chwil to uderz do ASO.

sezamek1 - Pi 16 Wrz, 11 21:51

Kolega Tomkr82 dnia 16 lipca 2011 napisa:

Czyli mo積a za這篡, 瞠 tegoroczne "sztuki" pozbawione s przypad這軼i "dieslowskiego terkotania" po odpaleniu na zimno. Zwi瘰zkone obroty to inna sprawa (kt鏎 mo積a przyj望 za naturaln). Mam pytanie do u篡tkownik闚 starszych egzemplarzy. Czy komus wymienili nastawnik, napinacz b康 豉鎍uch i czy po tej operacji rzeczywiscie jak pisz na forum VW panuje cisza? Czy ktos z Was wie, jakie zmiany zastosowano w nowszych podzespo豉ch? Co w starych by這 nie tak? Czy wi捫e si to z ryzykiem "rozsypania" rozrz康u bo niezbyt d逝giej eksploatacji? Kto z Was zg豉sza ten problem do Aso i jak si do niego ustosunkowuj (sprawdzaj czy udaj 瞠 problemu nie ma TTTM? Je郵i w jakim Aso solidnie podchodz do sprawy i jest osoba, z kt鏎 mo積a o tym spokojnie porozmawia to prosz o namiary. PROSZ JESZCZE O RELACJE Wx列ICIELI ZAR紟NO NOWSZYCH (2011 I KONIEC 2010) JAK I STARSZYCH EGZEMPLARZY O PRACY MOTOR紟 NA ZIMNO. Je郵i macie filmiki jak to odbywa sie w "nowszych" silnikach to wrzu熯ie prosz na Youtube. Pozdrawiam.

Jestem u篡tkownikiem Octavii II FL 1,4 TSI CAXA MINT – wyprodukowana w kwietniu 2009 r. Obecny przebieg 31000 km. Do lipca 2011 r. by spok鎩. Niepokoj帷e terkotanie pojawi這 si podczas wyjazdu do Chorwacji w lipcu 2011 r., niestety gwarancja ju si sko鎍zy豉. To terkotanie pojawia si raz na jakie pi耩 start闚 i raczej podczas odpalania ciep貫go silnika, lecz kilka razy po robocie tj. co najmniej po 8 godzinach te by這 s造cha to terkotanie. Samo terkotanie trwa jakie 2-3 sekundy. Poza terkotaniem nie mam podniesionych nienaturalnie obrot闚 czy innych niepokoj帷ych objaw闚.

Podaj link do strony z naszego forum, gdzie jest pokazany start silnika 1,4 TSI w Golfie. Jest to post z filmikiem 27 stycznia 2011r. M鎩 silnik mniej wi璚ej tak samo ha豉suje przy starcie, tak jak wspomnia貫m powy瞠j przez 2-3 sekundy.

[ Dodano: Pi 16 Wrz, 11 21:55 ]
sorry zapomnia貫m poda link - oto on:

http://forum.octaviaclub....pinacz&start=30

sdss - Pi 16 Wrz, 11 22:32

U mnie terkota這 i ASO zamontowa這 nowy 豉鎍uch oraz napinacz podobno pozmianow. Sprawa dotyczy 1.2TSI.
sezamek1 - Pi 16 Wrz, 11 23:12

Kolega lukaszz dnia 21 lipca 2011 r. napisa:

od przebiegu 35-36 ty silnik przy odpaleniu na zimnym mia obroty 1200 - 1400 i przez minut chodzi豉 jak traktor, zdarza豉 si g這郾a praca tak瞠 na ponownym odpaleniu nagrzanego silnika. po wymianie jest cicho, zobaczymy jak b璠zie po przejechaniu kilku ty km

Z informacji jakie dosta貫m od doradcy jak odbiera貫m samoch鏚 - proponowana zmiana okresu przegl康闚 co 15 ty oraz olej kt鏎y jest g瘰tszy.

Witam!

Mam do kolegi kilka pyta, a mianowicie:

1. Czy w momencie wymiany nastawnika twoje auto by這 jeszcze na gwarancji?
2. Czy serwis w kt鏎ym wymieniono Ci przedmiotowy nastawnik tj. Polmot Bielany jest kompetentny – czy jeste zadowolony z us逝gi tj. jednym s這wem czy nic Ci nie spieprzyli podczas roboty?
3. Jakie by造 przes豉nki wymiany nastawnika? Czy by這 to terkotanie?
4. Czy tw鎩 silnik to 1,4 TSI – pytam bo problemy terkotania dotycz te 1,2 TSI.
5. O co chodzi z tym olejem - jakim olejem masz obecnie zalany silnik?

lukaszz - Sob 17 Wrz, 11 14:54

sezamek1 napisa/a:
Kolega lukaszz dnia 21 lipca 2011 r. napisa:

Witam!

Mam do kolegi kilka pyta, a mianowicie:

1. Czy w momencie wymiany nastawnika twoje auto by這 jeszcze na gwarancji?
2. Czy serwis w kt鏎ym wymieniono Ci przedmiotowy nastawnik tj. Polmot Bielany jest kompetentny – czy jeste zadowolony z us逝gi tj. jednym s這wem czy nic Ci nie spieprzyli podczas roboty?
3. Jakie by造 przes豉nki wymiany nastawnika? Czy by這 to terkotanie?
4. Czy tw鎩 silnik to 1,4 TSI – pytam bo problemy terkotania dotycz te 1,2 TSI.
5. O co chodzi z tym olejem - jakim olejem masz obecnie zalany silnik?

1. samoch鏚 by na gwarancji
2. silnik chodzi cicho po odpaleniu, porysowali mi b這tnik ale to zauwa篡貫m p騧niej i nie by這 o co toczy piany z nimi
3. silnik pracowa g這郾o po odpaleniu
4. 1,4 tsi
5. obecnie mam przebieg prawie 44 tys i olej shell typu long, za 1 tys jad na przegl康 i b璠 zmiana na przegl康y co 15 ty i odpowiedni olej do norm przy takich przegl康ach pewnie jaki shell

sezamek1 - Wto 20 Wrz, 11 17:48

wampajer napisa/a:
tomkr82 napisa/a:
Kris 75

1) Czy kto mo瞠 poleci fachowc闚 na 郵御ku, kt鏎zy w razie konieczno軼i wsadziliby swoje PEWNE r璚e pod mask?

4) Jakie jest prawdopodobie雟two, 瞠 po wymianie kompletu rozrz康u problem zostanie defiintywnie rozwi您any?

Pozdrawiam,

Witam

Mam kilka pyta do kolegi wampajer, a mianowicie:
1. Czy w dalszym ci庵u w twoim silniku w czasie rozruchu s造cha terkotanie?
2. Czy zdiagnozowa貫 usterk powoduj帷 to terkotanie?
3. Czy znalaz貫 fachowca, kt鏎y zaj掖 si tym terkotaniem?
4. Czy znalaz貫 廝鏚這 niezb璠nych cz窷ci zamiennych?
5. Czy znany Ci jest koszt naprawy tej usterki?

W moim 1,4 TSI w Octavii, tak瞠 raz na kilka odpale s造cha TO NIESZCZ邘NE TERKOTANIE. Jednak瞠 terkocze raczej na ciep造m silniku. Na zimnym terkocze sporadycznie.

wampajer - Wto 20 Wrz, 11 18:46

sezamek1 napisa/a:
wampajer napisa/a:
tomkr82 napisa/a:
Kris 75

Pozdrawiam,

Witam

W moim 1,4 TSI w Octavii, tak瞠 raz na kilka odpale s造cha TO NIESZCZ邘NE TERKOTANIE. Jednak瞠 terkocze raczej na ciep造m silniku. Na zimnym terkocze sporadycznie.

1. TAK. W dalszym ci庵u cz窷ciej na zimnym silniku. Ciep造 uruchamiam w sumie do嗆 rzadko (zwykle post鎩 trwa ok. 9h).

2. NIE. W ASO wiedz jedynie o problemach z napinaczem w 1.4 TSI. Twierdz natomiast, 瞠 w przypadku wady napinacza wyst瘼uj r闚nie inne objawy, typu du瘸 'turbodziura' a w zasadzie niech耩 silnika do wkr璚ania si na obroty i zapalaj帷a si lampka check engine. Ja takich objaw闚 nie mam (poza opisywanym na forum lekk nier闚nomierno軼i ci庵u podczas przyspieszania).

3. NIE. By mo瞠 zlec ASO diagnostyk napinacza. W pa寮zierniku b璠 mia przegl康. Podobno maj nawet procedur. Wtedy napisz co wi璚ej. Nie 逝dz si natomiast, 瞠 poza ASO jest z這ta r帷zka, kt鏎a ma rozpracowany/ogarnia problem silnik闚 TSI. Dlatego te dop豉c par PLN za przegl康 po gwarancji w豉郾ie w ASO.

4. Nie szuka貫m. Bo nie wiem, jakie cz窷ci b璠 potrzebne. Sam napinacz nie kosztuje maj徠ku.

5. Jak wy瞠j.

Pozdrawiam,

sezamek1 - Sro 21 Wrz, 11 19:06

Witam!

Dzi瘯uje Wam za odpowiedzi.

Czy kto po zako鎍zeniu gwarancji dokona naprawy, kt鏎a wyeliminowa豉 to upierdliwe terkotanie?

Je郵i tak:
1. Jaki by pow鏚 terkotania?
2. Gdzie zosta豉 dokonana naprawa (serwis, niezale積y zak豉d mechaniczny)?
3. Jaki by koszt naprawy?

pozdro

elektronik - Czw 22 Wrz, 11 15:43

Kto ma co takiego jak u mnie?

P鏦i co po dw鏂h postojach w serwisie i dalej jest tak samo, bez zmian.
Za pierwszym razem wymieniono nastawnik wa趾a rozrz康u i napinacz 豉鎍ucha.
Za drugim wymieniono 豉鎍uch rozrz康u i sprawdzano wtryskiwacze.
Teraz zaczyna si kampania 瞠 to tak ma by. hmmm

Czy kto z forumowicz闚 ma auto wyprodukowane po Lipiec 2010 z takimi objawami (oczywi軼ie w 1.4 TSI)?

pascal - Czw 22 Wrz, 11 16:41

elektronik, mam identyko. samoch鏚 produkcja 01.2010 - to chyba faktycznie ma tek by :niewiem
loyd - Czw 22 Wrz, 11 16:49

Ja mam tak samo .....
Carolco - Czw 22 Wrz, 11 16:52

U mnie 04.2010 i te podobnie to wygl康a. A podobno od 05.2010 jakie nowsze cz窷ci wstawiali (nastawniki , czy jak to tam si zowie) i mia這 by bez wad. A skoro po maju i przed jest tak samo, to... TTTM.
elektronik - Czw 22 Wrz, 11 17:16

Od 01.07.2010 nastawnik wycofany (zast徙iony).
Pr鏏uj znale潭 zale積o軼i.

T逝maczenie 瞠 tak ma by bo olej ma s豉be ci郾ienie albo 瞠 jest zimny i go musi podgrza.. za bardzo w to nie wierz.
Za to wiem jedno, w takiej sytuacji w zimnym silniku cylindry s p逝kane benzyn (w tym czasie zu篡cie do ok. 5 l/h na wy鈍ietlaczu) a to na pewno nie wyd逝瘸 篡wotno軼i wsp馧pracuj帷ych cz窷ci.

Poza tym te objawy pojawiaj si w r騜nych przebiegach, u mnie chyba co ko這 500km od nowo軼i. A u Was?

Dzida - Czw 22 Wrz, 11 17:43

elektronik napisa/a:

A co u Ciebie jest nie tak, bo wg mnie jest wszystko w porz康ku.

elektronik - Czw 22 Wrz, 11 17:58

Jak w tytule.
Nienormalna i g這郾a praca silnika po uruchomieniu.

Piotr AMP - Czw 22 Wrz, 11 18:33

elektronik mam tak samo od zawsze, produkcja lipiec 2009, wydaje mi si, 瞠 to nic z貫go, raz jest raz nie ma
Dzida - Czw 22 Wrz, 11 19:19

elektronik napisa/a:
Nienormalna i g這郾a praca silnika po uruchomieniu.
Nic takiego u Ciebie nie wyst瘼uje, tym bardziej 瞠 jak piszesz mia貫 ju wymieniane na gwarancji newralgiczne elementy powoduje g這郾 prac zaraz po uruchomieniu.

Je瞠li chcesz zobaczy jak wygl康a GΜ吉A praca silnika TSI po uruchomieniu to zapraszam poni瞠j:

http://youtu.be/S6L3fF49OT8

http://youtu.be/a3tBTDoWqSQ

elektronik - Czw 22 Wrz, 11 19:31

Moim zdaniem na przyk豉dach tych filmik闚 to s豉be smarowanie pewnych element闚 rozrz康u (np: popychacze) na starcie.
W moim przypadku zrozumiem podwy窺zone obroty silnika, nawet przez kilka minut, ale zdecydowanie g這郾iejsza praca i zu篡cie paliwa ok. 5 l/h (w normalnym stanie 0,7-0,9 l/h).
Na co idzie to paliwo? Na pokonanie jaki wewn皻rznych opor闚, z貫 ustawienie wa趾a rozrz康u w tym momencie?

szakunec - Czw 22 Wrz, 11 19:32

elektronik ja te mam tak samo, auto 04.2010. Ostatnio nawet pojawi這 si do嗆 g這郾e "cykanie", ale zanim dojecha貫m do ASO usta這. Oni jak zwykle spraw olali, tak ma by 瘸dnych, 瘸dnych usterek nie widz.
sezamek1 - Czw 22 Wrz, 11 20:14

elektronik napisa/a:

P鏦i co po dw鏂h postojach w serwisie i dalej jest tak samo, bez zmian.
Za pierwszym razem wymieniono nastawnik wa趾a rozrz康u i napinacz 豉鎍ucha.
Za drugim wymieniono 豉鎍uch rozrz康u i sprawdzano wtryskiwacze.
Teraz zaczyna si kampania 瞠 to tak ma by. hmmm

Czy kto z forumowicz闚 ma auto wyprodukowane po Lipiec 2010 z takimi objawami (oczywi軼ie w 1.4 TSI)?

Witam

Kolego elektronik napisz prosz czy powodem wymiany nastawnika wa趾a rozrz康u i napinacza 豉鎍ucha, a nast瘼nie samego 豉鎍ucha by造 te widoczne na twoim filmie podwy窺zone obroty czy te to s造nne terkotanie trwaj帷e kilka sekund po uruchomieniu?

Ja na przyk豉d podwy窺zonych obrot闚 nie mam, natomiast u mnie raz na kilka - kilkana軼ie start闚 wyst瘼uje g這郾e metaliczne terkotanie jak w poni窺zym linku:

http://www.youtube.com/wa...feature=related

elektronik - Czw 22 Wrz, 11 20:22

sezamek1 powodem by這 to co s造cha na filmie umieszczonym przeze mnie.
Do tego ekstremalnego terkotania nie dochodzi (jeszcze).

winni77 - Pi 23 Wrz, 11 02:48

Piotr AMP napisa/a:
elektronik mam tak samo od zawsze, produkcja lipiec 2009, wydaje mi si, 瞠 to nic z貫go, raz jest raz nie ma
R闚nie produkcja lipiec 2009 i jest bardzo podobnie. Jednak zauwa篡貫m, 瞠 dzieje si tak tylko powy瞠j 17蚓. Co do wy窺zego chwilowego zu篡cia to przez przypadek nie nazywa si to automatyczne ssanie?
Tichy - Pi 23 Wrz, 11 09:31

winni77 napisa/a:
Co do wy窺zego chwilowego zu篡cia to przez przypadek nie nazywa si to automatyczne ssanie?

Mi te si tak wydaje. W poprzednim aucie te by這 du穎 wi瘯sze zu篡cie przez chwil.

Poza automatycznym ssaniem, czy czasami nie chodzi te o szybsze dogrzanie katalizatora - co takiego nawet przeb彗uj w instrukcji...

Carolco - Pi 23 Wrz, 11 10:18

Czy ju jak uruchomi si Wam silnik z podwy窺zonymi obrotami, to czekacie a obroty lec do ok. 800, czy od razu jedziecie?
Piotr AMP - Pi 23 Wrz, 11 10:20

Carolco napisa/a:
Czy ju jak uruchomi si Wam silnik z podwy窺zonymi obrotami, to czekacie a obroty lec do ok. 800, czy od razu jedziecie?

r騜nie, ale zazwyczaj staram si poczeka a spadn obroty

Zorr - Pi 23 Wrz, 11 10:27

Carolco napisa/a:

jad od razu (no chyba 瞠 trzeba od郾ie篡)

PS Ja przy obrotach ~1100, s造sz taki metaliczny rezonans, jakby si co poluzowa這 i brz璚za這 sobie. ASO nic nie znalaz這.

zibibyd - Pi 23 Wrz, 11 13:00

Je郵i na zimnym silniku, to u mnie w 1.2 TSI jest podobnie. Jak si rozgrzeje to ju nic "lu幡ego" nie dzwoni. Ostatnio sprawdza貫m, 瞠 ten d德i瘯 przy zimnym silniku dochodzi z okolic turbiny/os這ny turbiny.
winni77 - Pi 23 Wrz, 11 13:59

Carolco napisa/a:
Ja czekam mo瞠 z 10 sekund, czasem odrobin d逝瞠j, ale ruszam bardzo delikatnie.

[ Dodano: Pi 23 Wrz, 11 12:59 ]
Zorr napisa/a:
PS Ja przy obrotach ~1100, s造sz taki metaliczny rezonans, jakby si co poluzowa這 i brz璚za這 sobie. ASO nic nie znalaz這.
A sk康 ten d德i瘯 s造cha?
Tichy - Pi 23 Wrz, 11 14:51

Zauwa盧ie, 瞠 jak ruszycie, to obroty ja這we du穎 szybciej spadaj. Poza tym nie ma chyba powodu, 瞠by czeka...
elektronik - Pi 23 Wrz, 11 15:44

Ja zazwyczaj czekam ok minuty (bo tyle trwa to nazwijmy dopalanie).
Jak w tym czasie jednak rusz to musz ostro積ie bo wtedy auto nie ma mocy.
Z braku sensownych wyt逝macze tak sobie r闚nie t逝macz 瞠 to dla rozgrzania katalizatora (cho te nie mam pewno軼i czy to dla niego taki start to dobrze).

Ponawiam swoje pytanie
Cytat:

Co do uwagi winni77 to zjawisko wyst瘼uje u mnie po d逝窺zym postoju auta w temperaturze otoczenia od 15蚓 do 30蚓. Zim praktycznie nie wyst瘼owa這.

winni77 - Pi 23 Wrz, 11 17:37

Cytat:
Co do uwagi winni77 to zjawisko wyst瘼uje u mnie po d逝窺zym postoju auta w temperaturze otoczenia od 15蚓 do 30蚓. Zim praktycznie nie wyst瘼owa這.
U mnie czas nie ma znaczenia. Jaki czas temu auto sta這 3 tygodnie nie ruszane i przy temp 15蚓 odpali bez podwy窺zonych obrot闚.
Zorr - Pi 23 Wrz, 11 18:54

winni77 napisa/a:

[ Dodano: Pi 23 Wrz, 11 12:59 ]
Zorr napisa/a:
A sk康 ten d德i瘯 s造cha?

od spodu i tylko z otwartymi drzwiami jak stoj obok mnie inne auta (chodzi o odbicie d德i瘯u)

sezamek1 - Pi 23 Wrz, 11 21:11

tomkr82 napisa/a:
http://www.youtube.com/watch?v=4WpVxxQ3m3w
Tak pracuje po rozruchu moja octavka. Bardzo mnie niepokoj te dzwi瘯i. Co jest przyczyn?

Witam

Tak瞠 jestem u篡tkownikiem Octavii II FL 1,4 TSI CAXA MINT – produkcja kwiecie 2009 r. Obecny przebieg 31000 km. Do lipca 2011 r. by spok鎩. Niepokoj帷e terkotanie pojawi這 si podczas wyjazdu do Chorwacji w lipcu 2011 r., niestety gwarancja ju si sko鎍zy豉. To terkotanie pojawia si raz na jakie pi耩 start闚 i raczej podczas odpalania ciep貫go silnika, lecz kilka razy po robocie tj. co najmniej po 8 godzinach te by這 s造cha to terkotanie. Samo terkotanie trwa jakie 2-3 sekundy. Poza terkotaniem nie mam podniesionych nienaturalnie obrot闚 czy innych niepokoj帷ych objaw闚.

Podaj link do strony z naszego forum, gdzie jest pokazany start silnika 1,4 TSI w Golfie. Jest to post z filmikiem 27 stycznia 2011r. M鎩 silnik mniej wi璚ej tak samo ha豉suje przy starcie, tak jak wspomnia貫m powy瞠j przez 2-3 sekundy.

Oto link: http://www.youtube.com/wa...1&v=a3tBTDoWqSQ

W zwi您ku z powy窺zym mam kilka pyta do kolegi tomkr82, a mianowicie:
6. Czy tw鎩 samoch鏚 jest jeszcze na gwarancji?
7. Co powiedzieli na temat rozruchu twojego silnika oraz terkotania w Carsedzie (ASO Skoda Siedlce)?

tomkr82 - Pi 23 Wrz, 11 21:34

- U mnie wygl康a to ca造 czas jak na filmie zamieszczonym wcze郾iej - mam gwarancje do konca listopada - do tej pory nie bylem z tym w serwisie, w ciagu 2 tygodni pojade tam zglosic wieksza liczbe usterek, w zwuazku z tym redaguje takze pismo z opisem moich przypadlosci, oczywiscie nagraniami ze startow na plycie cd oraz artykulami opisujacymi przypadlosci tych silnikow celem unikniecia stwierdzen, ze jestem pierwszym, ktory zglasza podobne sprawy itp. Jak bede po wszystkim to dam znac jak sie zkaonczylo. Bede zglaszal m.in powaldowany boczek oparcia oraz dziwne zachowania radia swinga. Pozdro
zibibyd - Pi 23 Wrz, 11 21:35

Zorr napisa/a:

od spodu i tylko z otwartymi drzwiami jak stoj obok mnie inne auta (chodzi o odbicie d德i瘯u)

Mi te si wydawa這, 瞠 z okolic wydechu, gdzie na wysoko軼i dr捫ka zmiany bieg闚, ale warto otworzy mask i pos逝cha. Najlepiej jakby kto jeszcze w 鈔odku lekko
przygazowa w okolicach 900 - 1400 rpm.
sezamek1 napisa/a:

Rozmawia貫m z go軼iem od gwarancji w SAP i powiedzia, 瞠 w przypadku awarii w trzecim roku u篡tkowania (samoch鏚 serwisowany do ko鎍a w ASO), Skoda pokrywa cze嗆 koszt闚 naprawy. Tak zrozumia貫m, 瞠 jak to jest znany problem to mo瞠 by to do 100%. Jeszcze jeden warunek - jak samoch鏚 ma powy瞠j 100 000 przebiegu, to ASO musi zada pytanie, czy b璠zie partycypacja w kosztach, do tego przebiegu jest tylko kwestia jaki to b璠zie %.

elektronik - Sob 24 Wrz, 11 21:28

Sprawd嬈ie w swoich silnikach czy oleju nie przybywa.
szakunec - Nie 25 Wrz, 11 00:56

elektronik u mnie przybywa i to ca趾iem sporo, co to mo瞠 oznacza? W ASO kazali si przygl康a czy dalej b璠zie przybywa, teraz mam ju ponad 1 cm poza skale na bagnecie.
Eidos71 - Nie 25 Wrz, 11 07:50

Najprawdopodobniej to nie przybywa oleju, tylko do oleju przedostaje si paliwo - st康 rosn帷y poziom na bagnecie. A je瞠li to faktycznie paliwo - wtedy mo瞠 to oznacza kilka rzeczy. Mo瞠 by tak, 瞠 paliwo nie ulega do ko鎍a spaleniu i jego resztki sp造waj do miski, lub co jest nie tak z wtryskami, lub....
elektronik - Nie 25 Wrz, 11 09:40

Je郵i b璠zie przybywa oleju (a u mnie przyby這) to sprawdzi si moja teoria 瞠 w czasie rozruchu silnika z tymi objawami benzyna (nadmiar) sp逝kuje cylindry i sp造wa do miski olejowej, i tak jak pisze Eidos71 rozrzedza olej.
Olej + paliwo = nie jest dobre.

Andys - Nie 25 Wrz, 11 19:06

Hmm, u mnie co prawda nie przybywa oleju na bagnecie, ale po 5tys. nie zauwa篡貫m nawet minimalnego spadku. Poniewa wymieniam olej co rok, czyli oko這 12tys. km zastanawiam si czy nie by這by zdrowiej przej嗆 z 5W-30 na 5W-40. Mo瞠 lepiej przej嗆 na odrobin ta雟zy olej (5W-40 na og馧 s ta雟ze ni te z LL) i wymienia go co 5tys. :roll:
loyd - Pon 26 Wrz, 11 08:21

Andys napisa/a:
i wymienia go co 5tys

:shock: :wow :chory

Andys - Pon 26 Wrz, 11 08:40

loyd, powstrzymaj si prosz od inwektyw wyra瘸nych pod moim kierunkiem. Ja nikogo nie namawiam do cz瘰tszej wymiany oleju. Poniewa je盥輳 praktycznie tylko po mie軼ie na kr鏒kich dystansach, wol wymienia olej znacznie cz窷ciej ni naprawia nastawnik wa趾a rozrz康u lub sam rozrz康.
sezamek1 - Pon 26 Wrz, 11 18:56

zibibyd napisa/a:
Zorr napisa/a:

Mi te si wydawa這, 瞠 z okolic wydechu, gdzie na wysoko軼i dr捫ka zmiany bieg闚, ale warto otworzy mask i pos逝cha. Najlepiej jakby kto jeszcze w 鈔odku lekko
sezamek1 napisa/a:

Rozmawia貫m z go軼iem od gwarancji w SAP i powiedzia, 瞠 w przypadku awarii w trzecim roku u篡tkowania (samoch鏚 serwisowany do ko鎍a w ASO), Skoda pokrywa cze嗆 koszt闚 naprawy. Tak zrozumia貫m, 瞠 jak to jest znany problem to mo瞠 by to do 100%. Jeszcze jeden warunek - jak samoch鏚 ma powy瞠j 100 000 przebiegu, to ASO musi zada pytanie, czy b璠zie partycypacja w kosztach, do tego przebiegu jest tylko kwestia jaki to b璠zie %.

Witam!

Pytanie do kolegi zibibyd oraz pozosta造ch Szanownych Forumowiczy:

Czy przerabiali軼ie w praktyce koncepcje finansowania przez Skod Auto Poland usuni璚ia usterki w trzecim roku u篡tkowania, czyli po zako鎍zeniu gwarancji? Mi si ju sko鎍zy豉 gwarancja i ch皻nie skorzysta豚ym z tego rozwi您ania, m. in. w celu usuni璚ia tego cholernego terkotania podczas uruchamiania silnika.

szakunec - Pon 26 Wrz, 11 21:04

Andys napisa/a:
...zastanawiam si czy nie by這by zdrowiej przej嗆 z 5W-30 na 5W-40...
R闚nie o tym pomy郵a貫m. Nie skraca豚ym co prawda tak mocno przebieg闚 mi璠zy wymianami, dalej wymiana co 15kkm. Dla mnie olej 5W-30 to jaki "eko-wynalazek".
zibibyd - Pon 26 Wrz, 11 22:53

sezamek1 napisa/a:

Czy przerabiali軼ie w praktyce koncepcje finansowania przez Skod Auto Poland usuni璚ia usterki w trzecim roku u篡tkowania, czyli po zako鎍zeniu gwarancji? Mi si ju sko鎍zy豉 gwarancja i ch皻nie skorzysta豚ym z tego rozwi您ania, m. in. w celu usuni璚ia tego cholernego terkotania podczas uruchamiania silnika.

Dopiero mam p馧 roku Skod, tak瞠 nie przerabia貫m tego w praktyce. Najlepiej zadzwo do SAP i popro kogo od gwarancji, tak瞠 b璠ziesz mia podk豉dk ;-) Mam znajomego, kt鏎y pracuje w ASO i te mi o tym kiedy m闚i.

zbigniew147 - Wto 27 Wrz, 11 14:40

moja jest z marca 2010 i ma 30 ty. Auto od zawsze pracuje jak na za陰czonym filmie ELEKTRONIKA. olej zmieniam co 15ty w my郵 zasady starych mechanik闚 - je寮zisz po mie軼ie olej zmie co po這we dystansu. Do ko鎍a gwaracni mam jeszcze 6 miesi璚y.
Olej mi ubywa oko這 0,2-0,3l na 15ty.

Ciekaw jestem czy te wasze uwagi s w wielu autach czy mamy tu doczynienia z kilkoma na ca陰 polsk.

grzes74 - Wto 27 Wrz, 11 22:09

sezamek1 napisa/a:
zibibyd napisa/a:
Zorr napisa/a:

sezamek1 napisa/a:

Witam!

Pytanie do kolegi zibibyd oraz pozosta造ch Szanownych Forumowiczy:

Koledze z pracy rozwali si w O2 1.9 TDI (panewki) w 3-cim roku u篡tkowania (ok. 80-90 tys km) . P豉ci albo za sam robocizn albo za same cz窷ci... nie pami皻am dok豉dnie.
Auto by這 regularnie serwisowane - i przed napraw ASO kontaktowa這 si z SAP jak mu mog pom鏂.

zibibyd - Sro 28 Wrz, 11 08:48

Tutaj jest konkretny przyk豉d, jak go軼iowi pad這 turbo w TDI po gwarancji i p豉ci za sam robocizn: http://forum.superbclub.pl...urbo-t8146.html

Co nie mog wklei tego linku. Generalnie skodaklub, roomster i w徠ek 60000km i padni皻e turbo.

lukaszz - Sro 28 Wrz, 11 11:11

Andys napisa/a:
Hmm, u mnie co prawda nie przybywa oleju na bagnecie, ale po 5tys. nie zauwa篡貫m nawet minimalnego spadku. Poniewa wymieniam olej co rok, czyli oko這 12tys. km zastanawiam si czy nie by這by zdrowiej przej嗆 z 5W-30 na 5W-40. Mo瞠 lepiej przej嗆 na odrobin ta雟zy olej (5W-40 na og馧 s ta雟ze ni te z LL) i wymienia go co 5tys. :roll:

mi w豉郾ie zalecili g瘰tszy olej do tsi - 5W-40 i wymienia co 15 ty, nie sp造wa tak szybko ja 5w-30 i pozostaje cienki film smaru. ja b璠 jecha na przegl康 na dniach zosta這 co 700 km, przegl康 po 45 ty, olej by zmieniany na shell LL przy 30 ty km, by這 go troch powy瞠j po這wy bagnetu, po prawie 15 ty jest minimalnie poni瞠j po這wy bagnetu. Zaobserwowa貫m raz taki dziwny objaw na autostradzie A1 瞠 samoch鏚 nie chcia przyspiesza na 4 biegu tak jak by brakowa這 mu mocy.
jakie paliwo lejecie 95 czy 98?

zbigniew147 - Sro 28 Wrz, 11 12:22

lukaszz napisa/a:

95
kilka razy zala喚m 98 i nie widzia貫m r騜nicy

krzysn - Sro 28 Wrz, 11 14:06

A ja lej od pocz徠ku 98, raz zatankowa貫m 95 i autko troch wi璚ej mi pali這. Zreszt na klapce wlewu mam 98/95
Tichy - Sro 28 Wrz, 11 16:10

utworzy貫m osobny w徠ek, ale nikt nie odpowiedzia,
czy u Was r闚nie czu skokowe przyspieszanie poni瞠j 2tys. rpm?

Marcinooo - Sro 28 Wrz, 11 16:15

Tichy napisa/a:

Ja poni瞠j 2 tys rpm staram si bardzo delikatnie przyspiesza i nic takiego nie odczuwam.

Tichy - Czw 29 Wrz, 11 17:03

Marcinooo, czu przy ostrym przygazowaniu. Czasem si zapominam...
zbigniew147 - Czw 29 Wrz, 11 21:30

ja zauwa篡貫m przy obci得nym aucie (zapakowany i jazda pod wzniesienie) przy biegu 4, 5, 6 - pr璠ko嗆 obrotowa 1800 - 2200.
Z drugiej strony zbytnio si tym nie przejmuje gdy:
1. turbina ma豉
2. silnik bez dwumasy
3. pe軟a moc jest osiagalna w wy窺zym zakresie obrot闚
4. 瘸den silnik nie lubi je寮zic na niskich obrotach

grzes74 - Czw 29 Wrz, 11 21:39

Tichy napisa/a:
utworzy貫m osobny w徠ek, ale nikt nie odpowiedzia,

Nie ma kopa takiego jak diesel z do逝 - bo i momentu mniej.
Przyspiesza raczej p造nnie:
III b - od 1400
IV/V - od 1800
VI - pow 1800 / od 2000 - w zale積o軼i od obci捫enia i ukszta速owania trasy...

Ni瞠j nie eksperymentuj.

sezamek1 - Nie 09 Pa, 11 18:57

lukaszz napisa/a:
Andys napisa/a:

mi w豉郾ie zalecili g瘰tszy olej do tsi - 5W-40 i wymienia co 15 ty, nie sp造wa tak szybko ja 5w-30 i pozostaje cienki film smaru. ja b璠 jecha na przegl康 na dniach zosta這 co 700 km, przegl康 po 45 ty, olej by zmieniany na shell LL przy 30 ty km, by這 go troch powy瞠j po這wy bagnetu, po prawie 15 ty jest minimalnie poni瞠j po這wy bagnetu. Zaobserwowa貫m raz taki dziwny objaw na autostradzie A1 瞠 samoch鏚 nie chcia przyspiesza na 4 biegu tak jak by brakowa這 mu mocy.

Witam

Pytanie do Kolegi lukaszz:

We wcze郾iejszych postach pisa貫, i przy 39 000 km w ASO W-wa Bielany wymieniono Ci nastawnik wa趾a rozrz康u z powodu terkotania.
1. Jaki masz przebieg obecnie?
2. Czy dzi瘯i wymianie nastawnika pozby貫 si terkotania podczas rozruchu silnika.
3. Jak d逝go trwa豉 wymiana nastawnika?
4. Czy wymieni貫 ju olej na 5W-40?
5. Czy zmian oleju na 5W-40 zasugrowa這 ASO W-wa Bielany?

Mnie tak瞠 czeka prawdopodobnie wymiana nastawnika i zastanawiam si czy wymiana da popraw na sta貫.

koz - Pon 10 Pa, 11 14:12

lukaszz napisa/a:
Zaobserwowa貫m raz taki dziwny objaw na autostradzie A1 瞠 samoch鏚 nie chcia przyspiesza na 4 biegu tak jak by brakowa這 mu mocy.

Tichy napisa/a:

Tichy napisa/a:
czu przy ostrym przygazowaniu.

zbigniew147 napisa/a:
ja zauwa篡貫m przy obci得nym aucie (zapakowany i jazda pod wzniesienie) przy biegu 4, 5, 6 - pr璠ko嗆 obrotowa 1800 - 2200.

Panowie, przerabia貫m t dolegliwo嗆 przez ok 20 tys. km. Zgadam sie z "Tichy" czu tylko przy ostrym przygazowaniu i to nie zawsze. "lukaszz" te kilka razy nie chcia mi przyspiesza na 4 biegu. "zbigniew147" te potwierdzam, dolegliwo嗆 nasila si przy du篡m obci捫eniu auta, na podjazdach no i na wysokich biegach.

Pierwszy raz dolegliwo嗆 pojawia豉 si przy 17tys. km, ale generalnie pojawia豉 si bardzo rzadko wi璚 zwala貫m to na jako嗆 paliwa, pr鏏owa貫m wszystkich mo磧iwych paliw na BP, ORLEN, SHELL i STATOIL ale nie zauwa篡貫m wp造wu. Z czasem dolegliwo嗆 si nasila豉 (dalej by這 to jednak rzadko). Naczyta貫m si na forach o problemach z turbin i przypadkach wymiany turbiny po kt鏎ych podobne dolegliwo軼i ust瘼uj. Na serwisie przy 27 tys. zg這si貫m ten temat, sprawdzili b喚dy z komputera (nic nie by這) wi璚 poprosi貫m o aktualizacj sterownik闚 (by豉 nowsza wersja sterownik闚, moja skoda jest z maja 2009). Po aktualizacji sterownik闚 odczu貫m, 瞠 silnik nieco bardziej r闚nomiernie rozwija moc i lepiej ci庵nie pomi璠zy 4-5tys.rpm. Po aktualizacji zauwa篡貫m, 瞠 zdecydowanie najlepiej je寮zi na PB95 Shell V-power. Natchn窸o mnie na urlopie, zrobi貫m 5 bak闚 na paliwie z austrii i w這ch i szok, silnik ci庵n掖 jak szalony, z niskich obrot闚, wysokich, obci捫ony, cz瘰te podjazdy w Alpach. Po powrocie pierwsze tankowanie polskiego paliwa i od razu pojawi造 si znane dolegliwo軼i.

Poczyta貫m troch na forach i wla貫m do baku preparat STP Complete Fuel System Cleaner i co pomog這 ale w innym temacie, opisywane dolegliwo軼i pozosta造 ale ust徙i這 delikatne szarpanie przy zimnym silniku, na ssaniu. Przedtem (tak od przebiegu 25tys. wyczuwa貫m bardzo delikatne szarpania przy delikatnym dodawaniu gazu na zimnym silniku, przez ok. 30 sek. od ruszenia). Po preparacie STP prawdopodobnie odczy軼i si jaki syf na wtryskach i teraz idealnie mi瘯ko i p造nnie przyspiesza na zimnym silniku.

Ale kontynuuj帷 w temacie nier闚nomiernej pracy przy ostrym przyspieszaniu to doszed貫m do wniosku, 瞠 skoro jako嗆 paliwa ma takie znaczenie dla pracy przy maksymalnym obci捫eniu paliwa to co jest na rzeczy z uk豉dem paliwowym. Przy 38 tys. wymieni貫m filtr paliwa i to by這 to – teraz ci庵nie r闚no w ka盥ej najdziwniejszej nawet mo磧iwej sytuacji (z niskich obrot闚, wysokich, redukcja biegu).

Generalnie po tych do鈍iadczeniach b璠 wymienia filtr paliwa (i filtr powietrza przy okazji) co 20 tys. km (doszed貫m do wniosku 瞠 zalecane przez producenta 60 tys. na filtr paliwa i 30 tys. na filtr powietrza to zdecydowanie za du穎 jak na Polskie paliwo/warunki, pewnie np. na Niemcy to odpowiedni okres ale co do Polskich warunk闚 mam teraz inne zdanie). B璠 tankowa PB95 V-power Shell (zauwa篡貫m poza tym, 瞠 na tym paliwie robi po oko這 100 km wi璚ej na jednym baku). Naczyta貫m si te na r騜nych forach o jako軼i paliwa i ich wp造wie na nagary i inne syfy osadzaj帷e si na t這kach i w komorze spalania w nowoczesnych jednostkach z wtryskiem bezpo鈔ednim i stwierdzi貫m 瞠 b璠 dolewa co jaki czas dodatek czyszcz帷y STP.

Co do g這郾ej pracy po odpaleniu to zdarza si raz na kilka odpale, nie wa積e czy jest zimny czy ciep造. Uznaje to za normaln rzecz, w ASO tez to potwierdzali, a do tego w instrukcji na str. 109 jest zapis „Po uruchomieniu zimnego silnika mo瞠 on przez kr鏒ki czas g這郾iej pracowa, poniewa w elementach nap璠u rozrz康u z hydraulicznym kasowaniem luzu zaworowego najpierw musi si wytworzy ci郾ienie. jest to normalny efekt i nie nale篡 si nim przejmowa.”

Co do terkotania przy odpalaniu to z tego co pami皻am zdarzy這 si tylko kilka razy po d逝gich postojach (min 10h) i jak jest zimno (poni瞠j 8 stopni). Od oko這 p馧 roku ani razu, ale teraz jak jest zimniej to zdarzy這 si dwa razy. Cos tam zaterkocze przez 1-2 sek. (musz mie drzwi otwarte 瞠by dobrze to us造sze). Nie wiem do ko鎍a czy nale篡 to zaliczy do normalnego stanu rzeczy zwi您anego z kasowaniem luzu zaworowego czy mo瞠 jednak nale篡 co z tym zrobi. Gwarancji ju nie mam… b璠 郵edzi dalsze posty w tym w徠ku.

Co do oleju to je盥輳 na oleju Shell LongLife 5W30, wymienia貫m przy 27 tys. i w tym pierwszym okresie tylko raz dola貫m ok. 0,2l (na wska幡iku by豉 po這wa skali ale dola貫m na wszelki wypadek przed wyjazdem za granic). Teraz mam 40tys., 瘸dnego ubytku i nic te nie przyby這.

Tichy - Pon 10 Pa, 11 15:36

koz, ja mam troch powy瞠j 5tys. km. To troch za wcze郾ie na filtr paliwa.

By貫m w ASO, zg這si貫m to szarpane przyspieszanie, serwisant si przejecha z kompem, zczyta b喚dy i nic nieprawid這wego nie stwierdzi. Mo瞠 i faktycznie tak ma by (lub to kwestia naszego s豉bego paliwa).

Jakby co, mam pisemne potwierdzenie wizyty (wraz ze zg這szonymi uwagami)...

zbigniew147 - Pon 10 Pa, 11 21:40

koz napisa/a:

Generalnie po tych do鈍iadczeniach b璠 wymienia filtr paliwa (i filtr powietrza przy okazji) co 20 tys. km

Dlatego ja zmieniam olej wraz z filtrami powietrza i oleju co 15 kkm.
niedawno robi貫m przegl康 30kkm i niestety da貫m si przekonac sugestiom ASO i filtra paliwa nie rusza貫m.

Starzy mechanicy twierdz aby zmienia co po這w dystansu filtry olej - zw豉szcza jak sie je寮zi po mie軼ie - a Polska jak widac na przyk豉dzie paliw z innych pa雟tw nie jest normalnym krajem i niezale積ie czy PO czy PIS to normalno嗆 zale篡 od uczciwo軼i kazdego z nas a w przysz這軼i od tego czego nauczymy nasze dzieciaki.

KOZ bardzo dobra relaacja :bigok

mishenka - Wto 11 Pa, 11 20:13

Na wstepie chcislbym sie przywitac jsko nowy :-)

Od miesiac jestem wlascicielem octavi 1.4 tsi, ktora przejechala okolo 700 km i powien szczerze, ze jak slucham silnika to mam wrazenie, ze to moj stary ( moze przesadzam ) diesel w fabii
a mianowicie posluchajcie :

http://w822.wrzuta.pl/fil...R1/tsi_na_zimno
http://w822.wrzuta.pl/fil...x/tsi_na_cieplo

czy to tak ma chodzic?

Poza tym zauwazylem, ze jak odpale samochod po nocy (a stal w garazu) przez jakas minute mam podwyzszone obroty ( i to fakt ogolnie znany na tym forum) ale co ciekawe gdy samochod stoi "pod chmurka" w temp zdecydowanie nizszej niz w garazu to czesto po odpaleniu obroty sa od raz ponizej 1000/min

czy to tez normalne ?
Gdzies tutaj czytalem, ze to funkcja automatycznego ssania no ale ....

winni77 - Wto 11 Pa, 11 20:32

mishenka napisa/a:
czy to tak ma chodzic?
Tak :) IMO ca趾iem normalnie.
Vojtek1,9tdi - Wto 11 Pa, 11 20:46

To pokozo, bezto to robi larmo jak stary ursus. Sprzedej to pieru雟two i kup sie diesla, larmo mosz to samo, a poli bydzie myni! :D
wampajer - Wto 11 Pa, 11 21:09

sezamek1 napisa/a:
wampajer napisa/a:
tomkr82 napisa/a:
Kris 75

Pozdrawiam,

Witam

Aktualizacja. Samoch鏚 jest ju po pa寮ziernikowym przegl康zie (60.000km).
Ad. 1. Przez ponad tydzie eksploatacji ilo嗆 uruchomie silnika, przy kt鏎ych s造cha by這 terkotanie: jedno uruchomienie, czyli spadek o ok. 90%. Olej to Motul Specific 507.00. Jest lepiej ni po poprzednim przegl康zie przy 30.000 km (wtedy zalany by Castrol Edge 5W30).
Ad. 2. ASO wykona這 test wg ich wewn. procedury testowania uk豉du rozrz康u. Wysz這 im, 瞠 napinacz jest w porz康ku.
Ad. 5. Mimo, 瞠 gwarancja si sko鎍zy豉 ASO jest sk這nne partycypowa w kosztach cz窷ci (udzia > 50%). Z tym, 瞠 najpierw test musi wykaza problem z uk豉dem rozrz康u.

Pozdrawiam,

Vojtek1,9tdi - Wto 11 Pa, 11 21:16

Nowe auto a takie ciulstwo chyba ci to zle poskladali.Wspolczuja.
tomkr82 - Sro 12 Pa, 11 06:24

ja juz ze 100 % ustalilem, ze moj pojaz uruchamia sie z wysokimi obrotami i wyciem gdy : 1) silnik jest zimny (np po nocy) i samochod stoi w temperaturze otoczenia > 17 stopni Celsjusza. Gdy temperatura przewyzsza 17 stopni (co pokazuje mi komputer po przekreceniu kluczyka) to jestem 100% pewny, 瞠 samochod uruchomi sie jak na zalaczonym wczesniej filmie. Natomiast gdy temperatura otoczenia jest nizsza, pojazd uruchamia sie na niskich obrotach (byc moze przez 2-3 sekundy slychac go glosniej). Samochod zostawiony przedwczoraj po poludniu do ogledzin i testow w ASO Skody w Siedlcach. Zglosilem kilka usterek w tym terkaczacy filtr paliwa, wadliwy boczek podprcia drzwi kierowcy - pofalowanie materialu, problem z radiem SWIGN, ktore w okresie letnim kilkakrotnie potrafilo sie wlaczyc i wylaczyc samoczynnie kilkanascie razy oraz slyszalny cicho odglos pukni璚ia przy puszczaniu sprzegla na biegu ja這wym. Jestem ciekaw jaka bedzie diagnoza serwisu i czy usterki zostana usuniete. Oczywiscie napisze jak ekipa z Carsed-u podesz豉 do problemu.
zbigniew147 - Sro 12 Pa, 11 07:31

Vojtek1,9tdi napisa/a:

co ty ch這pie opowiadasz? Ten motor tak chodzi i nie jest oznaka 瘸dnego ciulstwa.
M鎩 ma 31kkm przez 1,5 roku i pracuje tak samo od momentu jak wyjecha貫m nim z salony.
S造sza貫m kilkainnych i te tak pracuj.

mishenka on tak terkocze i szeroko軼i 篡cz.

winni77 - Sro 12 Pa, 11 15:45

tomkr82 napisa/a:
ja juz ze 100 % ustalilem, ze moj pojaz uruchamia sie z wysokimi obrotami i wyciem gdy : 1) silnik jest zimny (np po nocy) i samochod stoi w temperaturze otoczenia > 17 stopni Celsjusza. Gdy temperatura przewyzsza 17 stopni (co pokazuje mi komputer po przekreceniu kluczyka) to jestem 100% pewny, 瞠 samochod uruchomi sie jak na zalaczonym wczesniej filmie. Natomiast gdy temperatura otoczenia jest nizsza, pojazd uruchamia sie na niskich obrotach (byc moze przez 2-3 sekundy slychac go glosniej).
Mia貫m identyczn teori, a do momentu kiedy silnik odpali si na podwy窺zonych przy 15蚓...
Vojtek1,9tdi - Sob 15 Pa, 11 14:31

zbigniew147 napisa/a:
Vojtek1,9tdi napisa/a:

co ty ch這pie opowiadasz? Ten motor tak chodzi i nie jest oznaka 瘸dnego ciulstwa.
M鎩 ma 31kkm przez 1,5 roku i pracuje tak samo od momentu jak wyjecha貫m nim z salony.

A to chyba,瞠 tak

pkleszcz - Pon 07 Lis, 11 13:25

Witam,

Mo瞠 od鈍ie輳 troch temat gdy mam podobny problem. W yeti mam silnik 1.4 TSI, kt鏎y pracuje do嗆 g這郾o jak si rozgrzeje. Mi璠zy 2500 - 4000 pracuje jak traktor. Praca taka nie wyst瘼owa豉 zawsze podczas docierania silnika, pracowa on naprawd cicho teraz zrobi這 si znaczeni g這郾iej. Dodam, 瞠 samoch鏚 mam 2 miesi帷 a przejechane mam 2tys. km.

W ASO us造sza貫m, 瞠 samoch鏚 jest rzeczywi軼ie g這郾y ale nic niepokoj帷ego si nie dzieje. Moje pytanie jest takie czy mog sprawdzi co jeszcze by dowiedzie si czy wszystko z nim w porz康ku.

Sprawdza貫m na razie poziom oleju i jest w normie.

Dzi瘯uj za wszelkie wskaz闚ki.

zbigniew147 - Pon 07 Lis, 11 13:39

pkleszcz
wszystko jest kwestia o ile g這sniej motor pracuje - chocia nie powinno nic si zmienia.
moze odwied inne ASO w okolicy.

winni77 - Pon 07 Lis, 11 16:01

zbigniew147 napisa/a:
wszystko jest kwestia o ile g這sniej motor pracuje
Niby tak, ale dla przyk豉du w Octavii ten silnik po rozgrzaniu, na biegu ja這wym, wy陰czony nawiew i radio, zamkni皻e szyby jest nies造szalny. Nie wiem na ile podobnie jest wyciszone Yeti, ale na pewno powinno to by powodem do niepokoju.
zbigniew147 - Pon 07 Lis, 11 16:28

winni77 napisa/a:
zbigniew147 napisa/a:
wszystko jest kwestia o ile g這sniej motor pracuje
Niby tak, ale dla przyk豉du w Octavii ten silnik po rozgrzaniu, na biegu ja這wym, wy陰czony nawiew i radio, zamkni皻e szyby jest nies造szalny. Nie wiem na ile podobnie jest wyciszone Yeti, ale na pewno powinno to by powodem do niepokoju.

no masz racje - mo瞠 ja si 幢e wys這wi貫m - nie powinien g這sno pracowac i tyle zw豉sza pa kilku minutach

Wojtas_Pozna - Pon 07 Lis, 11 17:04

znowu si zamota貫m ? :lol: to w ko鎍u to Yeti ha豉suje na biegu ja這wym czy podczas jazdy ? bo Kolega co tam wspomina o:
pkleszcz napisa/a:
Mi璠zy 2500 - 4000 pracuje jak traktor

to chyba podczas jazdy ? czy Kolega sobie stoi na luzie i gazuje ot tak, 瞠by pos逝cha jak silnik pracuje ? ;)
zreszt kto za tym trafi :diabelski_usmiech

pkleszcz - Wto 08 Lis, 11 07:38

Oczywi軼ie chodzi這 mi, 瞠 podczas jazdy ha豉suje. Tak jak napisa貫m mi璠zy 2500 - 4000 jest bardzo g這郾o. Jak je寮zi貫m octavi by這 du穎 ciszej. Dlatego pytam co mo積a sprawdzi, 瞠by si dowiedzie czy to jaki problem silnika.
Tichy - Wto 08 Lis, 11 08:13

Mo瞠 to kwestia kszta速u nadwozia i szum闚 powietrza. Je寮zi貫m na jazdach pr鏏nych Yeti i by這 g這郾iej, w豉郾ie poprzez szumy powietrza.

Og鏊nie 1.4TSI na biegu ja這wym jest nies造szalny, ale po przygazowaniu lubi zamrucze ;)

krzysn - Wto 08 Lis, 11 10:08

zbigniew147 napisa/a:
Vojtek1,9tdi napisa/a:

Do陰czam si do opinii. M鎩 odpalony pod salonem, jeszcze oklejony foli wystartowa z podwy窺zonymi obrotami, ha豉s jak w dieslu.

Panowie, dostajecie histerii. 1.4 tsi to 鈍ietny silnik, trzeba je寮zi i nie s逝cha za bardzo.
Te mam czasem takiego pierdolca 瞠 nas逝chuj d德i瘯闚 w samochodzie. By造 stuki zawieszenia, stuki przy zmianie bieg闚 w dsg. Pewnie s nadal, ale jako mi przesz這 ;-) Pomp paliwa (lub filtr) te mi ha豉suje.

Nie zawsze sam stosuj si do tej rady, ale czy nie lepiej pos逝cha radia ?

Na forum superbclub.pl koledzy chwal si przebiegami ponad 100 tys w 1.8 tsi.

loyd - Wto 08 Lis, 11 10:14

krzysn, przesadzasz. Problem z wariatorem rozrz康u jest realny a nie wydumany .....
krzysn - Wto 08 Lis, 11 10:29

loyd, zgadzam si, to realny problem na naszym forum ;-)
Morgoth - Wto 08 Lis, 11 10:35

krzysn napisa/a:
Do陰czam si do opinii. M鎩 odpalony pod salonem, jeszcze oklejony foli wystartowa z podwy窺zonymi obrotami, ha豉s jak w dieslu.

Panowie, dostajecie histerii. 1.4 tsi to 鈍ietny silnik, trzeba je寮zi i nie s逝cha za bardzo.

Te zauwa篡貫m podobny objaw w mojej Okcie i podobnie jak Ty staram si o tym nie my郵e. Odpalam, ruszam, jad i silnik cichnie. Uzna貫m 瞠 ten typ tak ma i tyle ... najwy瞠j nast瘼ne auto b璠zie od innego producenta ;)

loyd - Wto 08 Lis, 11 10:38

Chodzi mi o to, 瞠 wszytskie te terkotania pomp paliwa czy stuki w zawieszeniu to "piku" - w najgorszym wypadku po gwarancji wy這篡sz 200 - 500 pln i problem z g這wy.

Jak po gwartancji padnie "wariator" to w najlepszym wypadku wydasz 2000 pln (wariator + robocizna), w gorszym wypadku 4000 pln (wariator + rozrz康 + robocizna) a w najgorszym wypadku ca 15.000 (wymiana silnika po zerwaniu 豉鎍ucha).

jamesbondzio - Wto 08 Lis, 11 10:43

loyd napisa/a:
Chodzi mi o to, 瞠 wszytskie te terkotania pomp paliwa czy stuki w zawieszeniu to "piku" - w najgorszym wypadku po gwarancji wy這篡sz 200 - 500 pln i problem z g這wy.

Jak po gwartancji padnie "wariator" to w najlepszym wypadku wydasz 2000 pln (wariator + robocizna), w gorszym wypadku 4000 pln (wariator + rozrz康 + robocizna) a w najgorszym wypadku ca 15.000 (wymiana silnika po zerwaniu 豉鎍ucha).

http://allegro.pl/silnik-...1919950419.html
mozna taniej ;-)

loyd - Wto 08 Lis, 11 10:55

jamesbondzio, nie po to kupowa貫m nowe auto, 瞠by do niego 豉dowa silnik niewiadomego pochodzenia (kt鏎y r闚nie mo瞠 by po przygodzie z zerwanym 豉鎍uchem) .....

Jakbym kupi "funkiel-n闚k" tdi od 穎ny prezesa banku w Niemczech w sk鏎ze banan, w klimie, w kombi i w dsg to mia豚ym w dupie jaki tam jest silnik w 鈔odku .....

zbigniew147 - Wto 08 Lis, 11 10:57

rozmawia貫m z koleg kt鏎y jeszcze niedawno pracowa w ASO skody w Szczecinie i m闚i mi 瞠 zdarzaj si skody w kt鏎ych by造 wymieniane napinacze. Nie we wszystkich ale faktycznie by這 to problem. Poradzi mi 瞠 jak zauwa瞠 瞠 co jest nie teges aby jechac jak w dym i jak tylko zdiagnozuj to wymieni - ale wspomnia 瞠 nie we wszystkich zg豉szanych zdjagnozowali to - czasami to by豉 nadwra磧iwo嗆 uzytkownik闚 ni rzeczywista usterka - moja narazie pracuje tak jak przy odbiorze wiec mi nie wymieni.
jamesbondzio - Wto 08 Lis, 11 11:31

loyd napisa/a:
jamesbondzio, nie po to kupowa貫m nowe auto, 瞠by do niego 豉dowa silnik niewiadomego pochodzenia (kt鏎y r闚nie mo瞠 by po przygodzie z zerwanym 豉鎍uchem) .....

Jakbym kupi "funkiel-n闚k" tdi od 穎ny prezesa banku w Niemczech w sk鏎ze banan, w klimie, w kombi i w dsg to mia豚ym w dupie jaki tam jest silnik w 鈔odku .....

spoko spoko..
tez mam 1.4 TSI i 郵edze watek ..w sumie dwa w徠tki r闚nolegle..

bohen - Wto 08 Lis, 11 11:39

krzysn napisa/a:
loyd, zgadzam si, to realny problem na naszym forum ;-)

To co ty na to, 瞠 ASO Emida Krak闚 z powodu wadliwego wariatora rozrz康u wymieni這 ju dwa silniki 1.4 TSI na gwarancji :!:

Morgoth - Wto 08 Lis, 11 16:31

Czyli 100% wszystkich wymienionych w PL?
sezamek1 - Wto 08 Lis, 11 18:39

tomkr82 napisa/a:
ja juz ze 100 % ustalilem, ze moj pojaz uruchamia sie z wysokimi obrotami i wyciem gdy : 1) silnik jest zimny (np po nocy) i samochod stoi w temperaturze otoczenia > 17 stopni Celsjusza. Gdy temperatura przewyzsza 17 stopni (co pokazuje mi komputer po przekreceniu kluczyka) to jestem 100% pewny, 瞠 samochod uruchomi sie jak na zalaczonym wczesniej filmie. Natomiast gdy temperatura otoczenia jest nizsza, pojazd uruchamia sie na niskich obrotach (byc moze przez 2-3 sekundy slychac go glosniej). Samochod zostawiony przedwczoraj po poludniu do ogledzin i testow w ASO Skody w Siedlcach. Zglosilem kilka usterek w tym terkaczacy filtr paliwa, wadliwy boczek podprcia drzwi kierowcy - pofalowanie materialu, problem z radiem SWIGN, ktore w okresie letnim kilkakrotnie potrafilo sie wlaczyc i wylaczyc samoczynnie kilkanascie razy oraz slyszalny cicho odglos pukni璚ia przy puszczaniu sprzegla na biegu ja這wym. Jestem ciekaw jaka bedzie diagnoza serwisu i czy usterki zostana usuniete. Oczywiscie napisze jak ekipa z Carsed-u podesz豉 do problemu.

Witam,

Kolego mia貫 napisa jak ekipa z siedleckiego Carsedu podesz豉 do twojego problemu. Czy wymienili Ci mo瞠 jakie cz窷ci tj. nastawnik wa趾a rozrz康u czy napinacz. Napisz prosz co Ci si uda這 wywalczy z nimi.

bohen - Wto 08 Lis, 11 22:19

Morgoth napisa/a:
Czyli 100% wszystkich wymienionych w PL?

Tego nie wiem. Przekazuje na forum to co us造sza貫m od pracownika Emidy.

tomkr82 - Sro 09 Lis, 11 06:11

Sezamek 1 napisa :

Witam,

Kolego mia貫 napisa jak ekipa z siedleckiego Carsedu podesz豉 do twojego problemu. Czy wymienili Ci mo瞠 jakie cz窷ci tj. nastawnik wa趾a rozrz康u czy napinacz. Napisz prosz co Ci si uda這 wywalczy z nimi.

Przez tydzie czasu pojazd sta i nie mogli zdiagnozowa "podwy窺zonych obrot闚" w nakre郵onych warunkach. Nieprawid這wo軼i w uk豉dzie rozrz康u pracownicy serwisu si nie dopatrzyli. Kierownik serwisu potwierdzi, 瞠 nie s造szy nic niepokoj帷ego. Jednak瞠 dopatrzyli si czego w turbospr篹arce i zosta豉 wymieniona. Ponadto wymienili mi wy軼i馧k oparcia fotela kierowcy. U mnie narazie odpuka nie wyst瘼uje to 1-3 sekundowe cha豉郵iwe uderzanie, natomiast obawiam si, aby nie wysz這 to za kilka lub kilkanascie tys km. W chwili obecnej mam 17 400 km, turbo zmienione przy 17 000. Kierownik serwisu zapewni mnie, ze problem z rozrz康em tj to terkotanie 1-3 sekundowe, o ktorym glosno na forum nie dotyczy roku modelowego octavii 2010 ani marki Skoda (mam to na pi鄉ie), jednak瞠 jak tu koledzy piszecie chyba si myli, skoro piszecie o potwierdzonych rpzypadkach napraw rozrz康u a nawet wymiany silnika. Osobi軼ie w pracy turbo nie widzia貫m nieprawid這wo軼i i wolalbym, zeby ozstaly mi na gwarancji wymienione elementy rozrz康u (przezorny zawsze ubezpieczony) jednak瞠 stwierdzono, 瞠 wszystko jest ok. Tak瞠 co do za豉twienia sprawy oceniam podej軼ie serwisu 鈔ednio dobrze (jak rozrz康 sie nie odezwie do 100 000 km to zweryfikuje to na bardzo dobrze), natomiast na pochwa喚 sa逝guje podej軼ie kierownika serwisu, kt鏎y zainteresowa si t spraw. I jeszcze jedno. Je郵i chodzi o same podwy窺zone obroty przy uruchamianiu silnika na zimno przy temp otoczenia >17 stopni. Efekt ten wyst徙i w aucie z b.r. produkcji stpj帷ym w salonie (poprosi貫m o por闚nanie sposobu odpalania i obszarze salonu uda這 si w te warunki zewnetrzne wprowadzi oba auta - tj moje i n闚ke - uruchomi造 si w zbli穎ny spos鏏. 24 litopada konczy mi sie gwaranjca. Mam nadzieje, 瞠 wariaator sie nie posypie. 奸edz帷 ten w徠ek tylko sie zastanawiam, ze SAP ukr璚a g這we problemowi czy naprawde wi瘯szo嗆 ASO nie potrafi zdiagnozowa i usun望 problemu? Ale jak nie wiadomo o co chodzi to ...
pozdro

kasper64 - Sro 09 Lis, 11 08:44

Witam. Moje 1,4 TSI te tak ma, wy窺ze obroty ok 1.200 obrot闚 przez kilkadziesi徠 sekund - g這郾iejszy klekot na pocz徠ku i to r闚nie przy ni窺zej temperaturze ni 10 C, oraz jak mam szcz窷cie to wy窺ze obroty po starcie 2-3 s. i g這郾iejszy klekot. Przebieg 18000 km. Oj trzeba pogada w serwisie. Gwarancja do ko鎍a stycznia 2012. Dodatkowa informacja: nie wymienia貫m jeszcze oleju, robi貫m tylko ma貫 dolewki ok 0,75 l.
loyd - Sro 09 Lis, 11 08:56

kasper64, podwy窺zone obroty i g這郾iejsza praca przy uruchomieniu s naturalne dla tego silnika.

Problem jest jak zaczyna by takie klekotanie metaliczne przy uruchamieniu - w bli幡iaczym w徠ku wrzuci貫m nagranie. Wtedy do wymiany masz nastawnik rozrz康u.

zbigniew147 - Sro 09 Lis, 11 08:57

kasper64 spokojnie - nie wszystko z這to co si 鈍ieci. G這郾a praca przy starcie wraz z podwy窺zonymi obrotami to normalna praca tego motoru. Niepokojace sa inne zachowania.
http://forum.octaviaclub....r=asc&start=135
tu odszukaj kolegi loyd'a filmiki i tam s造chac wyra幡ie inne ni zazwyczaj zachowanie motoru - to kwalifikuje do naprawy.
u mnie gwarancja ko鎍zy si za 5 miesi璚y i mam 32kkm i narazie nie zaobserwowa貫m nic niepokoj帷ego.

loyd - Sro 09 Lis, 11 09:09

zbigniew147, chocia swoj drog to ja bym do serwisu jednak usterk zg這si.

U mnie serwisanci stwierdzili, 瞠 ta g這郾a praca z nagrania to jest ekstremum i przy normalnym uruchomieniu przy podniesionej masce te s造sz stuki (cho ja nic nie s造sza貫m).

Tak czy siak, usterka jest opisana w jakim ich serwisowym programie komputerowym i nawet jest tam nagrany ten dzwi瘯.

Masz auto na gwarancji, z felernym nastawnikiem (jak s康z), wi璚 ja bym nie odpuszcza.

zbigniew147 - Sro 09 Lis, 11 09:15

na pocz徠ku roku b璠e ich n瘯a
p鏦i co za ka盥ym razem motor startuje tak jak przy odbiorze w salonie - wi璚 nie ma si do czego przyczepi.
Jesli b璠 objawy b璠e ich cisno a jak nie b璠zie objaw闚 to b璠e odka豉da na nowy nastawnik + robocizna i b璠 robi kieeeeeeeeeeeedy a jak nie zrobie bo go sprzedam to si za t kase nie幢e napije z kolesiami :bigok

Wojtas_Pozna - Sro 09 Lis, 11 10:45

zbigniew147 napisa/a:
a jak nie zrobie bo go sprzedam to si za t kase nie幢e napije z kolesiami

oooooo, i tego si trzymajmy :bigok :diabelski_usmiech

sezamek1 - Sro 09 Lis, 11 16:07

wampajer napisa/a:

Aktualizacja. Samoch鏚 jest ju po pa寮ziernikowym przegl康zie (60.000km).
Ad. 1. Przez ponad tydzie eksploatacji ilo嗆 uruchomie silnika, przy kt鏎ych s造cha by這 terkotanie: jedno uruchomienie, czyli spadek o ok. 90%. Olej to Motul Specific 507.00. Jest lepiej ni po poprzednim przegl康zie przy 30.000 km (wtedy zalany by Castrol Edge 5W30).
Ad. 2. ASO wykona這 test wg ich wewn. procedury testowania uk豉du rozrz康u. Wysz這 im, 瞠 napinacz jest w porz康ku.
Ad. 5. Mimo, 瞠 gwarancja si sko鎍zy豉 ASO jest sk這nne partycypowa w kosztach cz窷ci (udzia > 50%). Z tym, 瞠 najpierw test musi wykaza problem z uk豉dem rozrz康u.
Pozdrawiam,

Witam,

Odno郾ie Ad. 1 - Czy w dalszym ci庵u jest namierzalna poprawa ilo軼i uruchomie silnika bez terkotania?
Napisz tak瞠 prosz pe軟 nazw oleju, kt鏎ym masz zalany silnik.

Odno郾ie Ad. 5 - Napisa貫, 瞠 ASO pomimo zako鎍zonej gwarancji jest sk這nne partycypowa w kosztach cz窷ci (udzia 50 %), a co z robocizn?

Marcinooo - Czw 16 Lut, 12 22:03

Tak sobie czytam forum i pojawi si temat dotycz帷y 1.8 TSI, a mianowicie g這郾ej pracy silnika przy uruchamianiu w mr霩.
W zwi您ku z tym mam pytanie: czy u was przy mrozach rz璠u -20, kiedy uruchamiali軼ie zimny silnik 1.4 TSI wyst瘼owa豉 bardzo g這郾a praca az do jego rozgrznia?
U mnie silnik pracowa jak strary diesel...a w uszach dudni這...

elektronik - Czw 16 Lut, 12 22:25

Przy podobnych mrozach faktycznie chodzi zdecydowanie g這郾iej jak diesel, ale nie a tak strasznie.
Jak si rozgrzeje to cichnie.
Obroty przy takich temperaturach utrzymywa造 si (nie zale積ie od rozgrzania silnika) lekko poni瞠j 1000 (950).
To chyba norma.
Zesz貫j zimy by這 podobnie, dobrze pami皻am.

Tichy - Pi 17 Lut, 12 08:59

Potwierdzam, na zimno jest g這郾iejszy i charakterystyk ha豉su mo瞠 przypomina diesla - niekoniecznie starego.

Tak na marginesie nowe diesle na zimno te s g這郾e (o ile w og鏊e odpal) ;)

zbigniew147 - Pi 17 Lut, 12 09:43

Tichy napisa/a:
Potwierdzam, na zimno jest g這郾iejszy i charakterystyk ha豉su mo瞠 przypomina diesla - niekoniecznie starego.

te potwierdzam

Marcinooo - Pi 17 Lut, 12 19:45

OK dzi瘯i, to jestem spokojny :wink:
zbigniew147 - Sob 18 Lut, 12 16:22

No to przy okazji zg這szenia cha豉suj帷ych przewod闚 paliwowych stwierdzono w ASO 瞠 wymieni mi przestawnik wa趾a rozrz康u ( nieprecyzyjnie si wypowiadam bo tak mi zda豉 relacje 穎na, kt鏎a tym tematem si zaje豉).
A na pocz徠ku lutego jak mrozy by造 du穎 wieksze nic nie stierdzono - nadmienie tylko 瞠 teraz by豉 inna zmiana pracownik闚 w ASO ni ostatnio.

kasper64 - Sob 18 Lut, 12 21:07

Tak sami z siebie? Jeszcze na gwarancji?
czto - Sob 18 Lut, 12 21:22

zbigniew147 napisa/a:
A na pocz徠ku lutego jak mrozy by造 du穎 wieksze nic nie stierdzono - nadmienie tylko 瞠 teraz by豉 inna zmiana pracownik闚 w ASO ni ostatnio.

Mia貫m analogicznie w Krakowie.
W grudniu jestem w ASO na skrzypienie w zawieszeniu. Przy okazji wrzucam temat g這郾ego rozruchu. Trafiam na zmian, powiedzmy A. Szkrzypienie zlikwidowane, g這郾y rozruch wg. fachowc闚 to normalne!
Stycze, jestem w ASO z powodu dziwnych odg這s闚 z wentylatora nawiewu. Jak zwykle wrzucam temat rozruchu i stuki w tylnym zawieszeniu. Oczywi軼ie trafi貫m na zmian A. W wentylatorze by造 li軼ie, a rozruch bez zmian, czyli jest ok. Nikt nic nie s造szy w zawieszeniu!
Luty, szodnik pad z powodu aku. W... na maksa dorzucam g這郾y rozruch i stuki w tylnym zawieszeniu. Trafiam na zmian B. Po o鄉iu dniach w ASO:
- aku wymieniony
- nastawnik rozrz康u wymieniony,
- tylne wahacze wymienione + zbie積o嗆

kasper64 - Sob 18 Lut, 12 21:40

A mnie si w styczniu sko鎍zy豉 gwarancja na szcz窷cie na razie nic nie terkocze i oby tak dalej ale dopiero 20.000 km za mn i pewnie trzeba b璠zie si skusi za jaki czas na wymian profilaktyczn.
zbigniew147 - Nie 04 Mar, 12 09:19

w ubieg造m tygodniu wymienili mi nastawnik wa趾a rozrz康u - nie wydaje mi si 瞠by trzeba by這. Jedna zmiana w ASO niezakwalifikowa, kilka dni p騜niej przy okazji terkocz帷ych przewod闚 paliwowych inna zmiana mi zakwalifikowa豉.
Czy auto inaczej odpala? tak. Jest niewielka r騜nica w cha豉sie - chociaz u mnie on chyba "normalnie" odpala.
No i dosta貫m ma貫go gratisa - ASO 幢e zamontow掖o uszczelniacz wa逝 korbowego i olej mi ciek. musia貫m jeszcze raz ich odwiedza. :evil:

maselek2 - Nie 04 Mar, 12 09:56

zbigniew147 napisa/a:
No i dosta貫m ma貫go gratisa - ASO 幢e zamontow掖o uszczelniacz wa逝 korbowego i olej mi ciek. musia貫m jeszcze raz ich odwiedza.

ASO tak ma, u mnie po wymianie nastawnika nie podpi瘭i przewod闚 od spryskiwaczy i wlewaj帷 p造n wszystko wyciek這 pod auto :bigok

mazen - Nie 04 Mar, 12 12:08

no to mo瞠 ja si pod陰cze do tematu .Jestem w豉郾ie 鈍ie穎 po wymianie nastawnika , auto mam ju niestety po gwarancji , skoda zrefundowa豉 70 % warto軼i cz窷ci , niestety robocizna w serwisie 100 % i to najbardziej boli , ca造 koszt zamkn si suma 1800 z i powiem tak : jest zdecydowanie lepiej , to 瞠 silnik ciut ciszej odpala to jedno cho r騜nica nie jest tak wielka jakbym si spodziewa ale jest jednak lepiej to druga sprawa 瞠 w czasie jazdy silnik jest o wiele cichszy i to ju jest r騜nica wyra幡a , przede wszystkim lepiej ci庵nie z "do逝" w wcze郾iej potrafi si zamuli wyra幡ie wida 瞠 stuki to jedno ale i sama praca nastawnika (w ko鎍u odpowiada za odpowiednie otwarcie zawor闚 ) jest zupe軟ie inna , przed wymian wydawa這 si 瞠 jest ok dopiero po wida r騜nic .sama naprawa zrobiona bardzo fajnie i czysto bez 瘸dnych wpadek typu niepod陰czone przewody spryskiwacza czy 幢e osadzony uszczelniacz . , dla ciekawo軼i podam 瞠 sam nastawnik kosztuje 2000 z w serwisie a o jakimkolwiek zamienniku mo積a zapomnie tylko orygina , widzia貫m r闚nie ca陰 instrukcj serwisow tej wymiany i osobi軼ie nie radz bez wiedzy si zabiera do takiej wymiany , nie jest to takie proste , odpowiednie ustawienie rozrz康u to nie to samo co w tradycyjnym pasku i napinaczach (odpowiednie narz璠zia potrzebne ) poza tym mamy gwarancj na cz窷 2 lata i 6 miesi璚y na robocizn
pozdrawiam

Maicroft - Pon 05 Mar, 12 09:04

To teraz trzeba miec nadzieje, ze nowe napinacze nie beda sie psuc, bo inaczej ta taniosc za chwile odbije sie czkawka. Napinacz co kilka lat 2x tyle co rozrz康 w TDI :shock:
piotrek_os - Pon 05 Mar, 12 09:11

mazen napisa/a:
dla ciekawo軼i podam 瞠 sam nastawnik kosztuje 2000 z
no to niezle.....a turbina pewnie 2x tyle........
zbigniew147 - Pon 05 Mar, 12 19:09

Maicroft napisa/a:
To teraz trzeba miec nadzieje, ze nowe napinacze nie beda sie psuc, bo inaczej ta taniosc za chwile odbije sie czkawka. Napinacz co kilka lat 2x tyle co rozrz康 w TDI :shock:

Ja by貫m na 3 tygodniowej delegacji jak ca豉 ta przygoda spotka豉 moje auto. Jak mi 穎na referowa豉 to przyjmowa貫m to z przymr騜eniem oka. U mnie nie wymielini napinacza tylko nastawnik wa趾a rozrz康u - tak mam napisane w ksi捫ce.