Portal użytkowników Skoda Octavia

Problemy i usterki - mechaniczne - [O1] wymiana linki pokrywy silnika

majkel2420 - Czw 18 Lis, 10 08:14
Temat postu: [O1] wymiana linki pokrywy silnika
Witam. Będę musiał wymienić linkę pokrywy silnika, czy jest z tym jakiś większy problem?
Z góry dziękuję za porady i pomoc.

delanopl - Czw 18 Lis, 10 16:50

A co urwała się? :) Nie będziesz miał, to jest że tak powiem plug&play- dobrze jakbyś linke przesmarował towotem jakimś :bigok
majkel2420 - Czw 18 Lis, 10 18:59

Nie, nie urwała się, tylko wyciągnęła. Nie mogę maski otworzyć bez drugiej osoby. Ja ciągnę za wajche, a druga osoba podnosi maskę.
tomus7 - Czw 18 Lis, 10 19:16

majkel2420 napisał/a:
Ja ciągnę za wajche, a druga osoba podnosi maskę.

Przez pociagnięcie wajchy zwalniasz zabezpieczenie i wtedy dodatkowym języczkiem umieszczonym pod paską zwalniasz zamek chyba że się mylę :P Więc koledzy mnie poprawią :oops:

majkel2420 - Czw 18 Lis, 10 19:24

Zasady otwierania maski znam :D Tylko,że zamek nie puszcza ucha od klapy, dopiero jak się ją podnosi za pomocą drugiej osoby.
tomus7 - Czw 18 Lis, 10 19:30

majkel2420 napisał/a:
dopiero jak się ją podnosi za pomocą drugiej osoby.

zabezpiecz klapę przed opadnięciem i załóż linkę na zaczep i będzie OK :bigok

majkel2420 - Czw 18 Lis, 10 19:38

Linka jest umieszczona prawidłowo.
tomus7 - Czw 18 Lis, 10 19:43

majkel2420 napisał/a:
Linka jest umieszczona prawidłowo.

Teraz doczytałem linka jet po prostu za długa .
Rada prosta zrób supełek na lince zawiązując ją lub obetnij końcówkę i załóż uniwersalną końcowkę bąź zrób ją ze złączki do kabli :bigok

delanopl - Czw 18 Lis, 10 20:06

tomus7,dobrze mówisz, ale ja bym nie kombinował z odcinaniem, bo długości odpowiedniej wcale nie musi trafić a i zakończenie linki musi być solidne:) a to już nie jest takie łatwe:) kiedyś otwierałem maskę jak zapomniałem założyć linke do zamka- nic przyjemnego :D
majkel2420 - Pią 19 Lis, 10 09:02

Linka OK, zamek OK. Wystarczyło opuszczenie zamka trochę niżej i jest dobrze :bigok
Dzięki wszystkim za porady :D