Portal użytkowników Skoda Octavia

Problemy i usterki - mechaniczne - [O1] Podświetlenie popielniczki.

pankrzys - Sob 08 Paź, 11 20:10
Temat postu: [O1] Podświetlenie popielniczki.
Witam,

widziałem, że w popielniczce mam okienko od podświetlenia, ale się nie świeci, więc chciałem wymienić żarówkę... zamiast żarówki mam jakąś dziwną zaślepkę, ale na wtyczce jest napięcie, także z tym luz. Ale... przy wiązce do podświetlenia mam kilka innych przewodów, wyglądających na fabryczne, tylko, że ucięte i zaślepione takim przezroczystym kapturkiem. Orientuje się ktoś może od czego mogą być ? Mogę jutro w razie czego dodać fotę :)

ROBAL_26 - Sob 08 Paź, 11 22:59

pankrzys, wrzuć najlepiej fote i zaznacz o co tobie chodzi.ok
pozdro :szeroki_usmiech :bigok

Arecki55 - Nie 09 Paź, 11 08:23

U mnie podświetlenie popielniczki włącza się gdy są włączone są światła choć by pozycyjne , spróbuj może u Ciebie też tak jest . Pozdrawiam .
Northeusz - Nie 09 Paź, 11 09:53

Arecki55 napisał/a:
U mnie podświetlenie popielniczki włącza się gdy są włączone są światła choć by pozycyjne , spróbuj może u Ciebie też tak jest . Pozdrawiam .

Identyczna zasada jest w przypadku podświetlenia schowka, więc może niech pankrzys odpali światła i zadziała wszystko :) .

pankrzys - Nie 09 Paź, 11 10:35

Nie nie Panowie, chodzi o to, że nie mam tam żarówki dlatego nie świeci, ale od wiązki podświetlenia popielniczki odchodzi wiązka uciętych kabli i chciałem się dowiedzieć do czego one u Was prowadzą :) za 5 minut dodam fotę :)
Golas27 - Nie 09 Paź, 11 10:38

dawalem gdzies zdjecie tych zaslepionych przewodow bo sam sie zastanawialem od czego to, ale nie uzyskalem wtedy odpowiedzi.
moze to do DSG :diabelski_usmiech :P

pankrzys - Nie 09 Paź, 11 12:11

wiązka,

wtyczka od podświetlenia i zaślepiona wiązka,

Przy okazji, jaka żarówka powinna podświetlać popielniczkę ? ta oprawka taka dziwna mi się wydaje :)

endryu - Nie 09 Paź, 11 12:23

do podświetlenia jest żarówka wraz z oprawką-jest to jeden element wymieniany w całości. Nierozbieralny, żarówka-oprawka.
pankrzys - Nie 09 Paź, 11 12:28

endryu, orientujesz się jaki to model żarówki ? albo ile ma W ? :)
endryu - Nie 09 Paź, 11 13:10

żarówka o mocy ok.1,2-1,5 W :?: . Odczytaj z oprawki nr części, bo jest to jeden element. Żarówka nie występuje oddzielnie.
splawik - Nie 09 Paź, 11 13:39

endryu napisał/a:
. Odczytaj z oprawki nr części, bo jest to jeden element. Żarówka nie występuje oddzielnie.

A to dziwne, bo ja wymieniałem samą żarówkę. :szeroki_usmiech

phoneman - Nie 09 Paź, 11 14:44

pankrzys, Sa dwa rodzaje Zielony i Biały. Biała zdecydowanie lepiej świeci, a to szare to oprawka od tej żarówki. Wypinasz i wpinasz z wiązki i po krzyku. Cena w ASO 19 zł biała 14 zł zielona.

Tu masz opis i zdjęcie tej żarówki:

http://www.vw-sharan.pl/f...thread-621.html

endryu - Nie 09 Paź, 11 15:08

splawik napisał/a:
A to dziwne, bo ja wymieniałem samą żarówkę
to bardzo dobrze :bigok
Podziel się informacją jaką żarówkę zastosowałeś i sposobem wymiany :bigok

splawik - Nie 09 Paź, 11 16:59

endryu, Żaróweczka podobna albo nawet taka sama jak do pokrętła od reg. prędk. wentylacji, cała szklana. Jak będę jechał do pracy i nie zapomne to zerknę pod popielniczkę, ale nie kojarzę u siebie tego ustrojstwa szarego.
pankrzys - Nie 09 Paź, 11 20:36

a tak może ktoś wie od czego wiązka przy tej od podświetlenia ? :D może w przed liftowych zapalniczka była koło popielniczki i to zasilanie do zapalniczki ?
ROBAL_26 - Nie 09 Paź, 11 20:41

pankrzys, tam są bodajże wszystkie przewody jednakowego koloru i wg mnie to jest połączenie przewodów masowych od poszczególnych urządzeń,
napisz ile jest tam przewodów.ok
pozdro :szeroki_usmiech :bigok

sebu - Nie 09 Paź, 11 21:52

pankrzys napisał/a:
a tak może ktoś wie od czego wiązka przy tej od podświetlenia ? :D może w przed liftowych zapalniczka była koło popielniczki i to zasilanie do zapalniczki ?

zapalniczki nie było koło popielniczki.
endryu,
Ja kupiłem nową żarówkę najmniejszą,bez cokała ( cała szklana) w sklepie koszt 1zł. i zamocowałem ją w miejsce starej :bigok

A zrobiłem to tak:
Odłączyłem tą szarą oprawkę od tej czarnej kostki.Wyciągnąłem te dwa wąsy do których wpięta była kostka.
Od strony miejsca żarówki są dwie cienkie dziurki,wkładasz tam wąsy od żarówki,a następnie wciskasz wąsy od drugiej strony.
Nie jest to profesjonalna naprawa,w slangu fachowców nazywana druciarstwem,ale mam satysfakcję,że zrobilem sobie sam,a i na kilka piwek zostało w kieszeni :bigok

Ja kupiłem żarówkę w pierwszym napotkanym sklepie motoryzacyjnym.zapytałem sie o najmniejszą żarówkę bez cokoła czyli cało szklaną,12V,1,2W
Są podobno dwa rodzaje dłuższa i krótsza,była tylko dłuższa więc taką zamontowałem,,żarówka jest trochę za wysoka,ale świeci coś tam widać :bigok :szeroki_usmiech

przemek88 - Pon 10 Paź, 11 09:52

ja tez ostatnio wymieniłem samą zarówke i to bez problemu :D .
A ten kabel to podobno jest od podświetlania automatycznej skrzyni biegów

sebu - Pon 10 Paź, 11 12:27

Mogę trochę uaktualnić mój powyższy post.

Aby przypomnieć sobie jak wymieniałem żarówkę i móc to opisać,wymontowałem te podświetlenie i nie fart mój był taki,że całe to ustrojstwo upadło mi na podłogę,w wyniku czego żarówka się wstrząsnęła :x musiałem wszystko to rozbierać jeszcze raz.

A zrobiłem to tak:
Odłączyłem tą szarą oprawkę od tej czarnej kostki.Wyciągnąłem te dwa wąsy do których wpięta była kostka.
Od strony miejsca żarówki są dwie cienkie dziurki,wkładasz tam wąsy od żarówki,a następnie wciskasz wąsy od drugiej strony.

I tak,zanim wsadziłem żarówkę,postanowiłem pogłębić miejsce w które ona wchodzi wiertłem 4,5,można użyć i 5 tak aby żarówka mogła się trochę schować ( są dwie wielkości żarówek proponuje zakupić tą mniejszą lepiej pasuje )pogłębiłem o jakieś 3mm.
Po rozwierceniu trzeba udrożnić miejsce na druciki od żarówki.

Szkodnicki - Wto 11 Paź, 11 05:18

Witam, ta wiazka o ktora pytasz jest do automatu. A co do zarowki, to jak bedziesz kupowal w ASO to skoda ma ciut taniej niz VW (przynajmniej w Rzeszowie). Nie kupuj zielonej... straszny badziew, a efekt taki, jak bys tej zarowki wogole nie mial :(