Portal użytkowników Skoda Octavia

Serwisowanie i eksploatacja - Trwałość silnika 1.8 TSI 160 KM

andip - Wto 13 Mar, 12 19:45
Temat postu: Trwałość silnika 1.8 TSI 160 KM
Witam. Zastanawiam się nad zakupem Octavi z takim silnikiem. Czytałem opinie i są bardzo dobre, ale to z reguły opinie użytkowników z małym przebiegiem. Jak się sprawdza turbobenzyna po większych przebiegach ? Czytałem, że trzeba uważać, aby nie przeciążyć silnika, dbać o właściwe smarowanie turbiny (odczekać przed zgaszeniem silnika, itd, itp). Czy te silniki wytrzymają 100 tys. km ? Dodam jeszcze, że podoba mi się Octavia Scout, czyli podwyższona wersja z napędem na 4, ale niestety jest bardzo droga i nie ma gdzie się taką pzrejechać. Ma ktoś jakieś doświadczenia w opisanym temacie ?
Mihau - Wto 13 Mar, 12 19:52

Ja mam 26k km i z silnikiem póki co (odpukać) wszystko w porządku. Na hamowni wyszło 182KM i 281Nm. W moim przypadku apetyt na olej jest mały, jakieś 2,5L na 26k km. Co do czekania przed zgaszeniem to dotyczy to każdego samochodu z turbosprężarką.
Bolączką jest napinacz rozrządu dlatego przy kupnie samochodu z drugiej ręki trzeba sprawdzić czy samochód nie podlega akcji serwisowej polegającej na wymianie czy tam weryfikacji i wymianie napinacza rozrządu.

Na allegro widziałem Passata z tym silnikiem (ale prawdopodobnie BZB) i miał nastukane 160k km i to z LPGie więc chyba daje radę ;)

mirek_p11 - Wto 13 Mar, 12 20:25

Mój przebieg to 47 tys. km w 1,5 roku. Miałem tylko problem z wadliwym napinaczem, który został wymieniony na gwarancji. Oleju dolewam 1l/10 tys.km, ale nogę mam dosyć ciężką, więc według mnie jest ok. Spalanie w granicach 9-10 l/100 km. Na plus elastyczność i błoga cisza wewnątrz. Na minus troszkę miękki zawias. Przeglądy robię co 15 tys. km a olej zmieniłem na 5W40. Moim zdaniem warto kupić auto z tym silnikiem, bo jest mało awaryjne a banana na twarzy będziesz miał przez długi czas. Jak masz kasę to polecam RS-a :D

Co do 4x4 to na pewno będzie większe spalanie i troszkę gorsze osiągi, ale warto dopłacić za 4x4, bo trakcja na mokrym często się kończy przy takiej mocy. Jeżeli chodzi o lepsze osiągi to robisz program i po problemie.

Mihau - Wto 13 Mar, 12 20:44

mirek_p11 napisał/a:
minus troszkę miękki zawias.

Załóż sprężyny, polecam. :ok

mirek_p11 - Wto 13 Mar, 12 21:00

Mihau napisał/a:
mirek_p11 napisał/a:
minus troszkę miękki zawias.

Załóż sprężyny, polecam. :ok

no właśnie nad tym myślę :D

pgolik - Sro 14 Mar, 12 09:52

Dużo Passatów jeździ z tym silnikiem i specjalnych narzekań na trwałość nie słychać. Bywały problemy z manualnymi skrzyniami VAG (na forum są też wątki).
piramida - Sro 14 Mar, 12 14:00

pgolik, goście robia te silniki na ponad 300 koni i jezdzą więc mysle że silnik przeżyje eksploatacje auta :wink:
Flame - Sro 14 Mar, 12 14:22

andip, ja mam ponad 40 tys. zrobione, zero problemów.
ary - Sro 14 Mar, 12 16:07

andip napisał/a:
Dodam jeszcze, że podoba mi się Octavia Scout, czyli podwyższona wersja z napędem na 4, ale niestety jest bardzo droga i nie ma gdzie się taką pzrejechać.

Osiągi trochę słabsze i spalanie trochę większe od ośki, ale w życiu bym się nie zamienił :diabelski_usmiech
4x4 docenisz przede wszystkim w zimie no i oczywiście na mokrym oraz luźnej nawierzchni. Tej zimy widziałem już jak ośki miały problemy z ruszaniem na oblodzonym podjeździe wiaduktu. U mnie problemów zero. Co do prowadzenia codziennego to w zasadzie poza lepszą trakcją auto zachowuje się jak zwykłe kombi. Nie przechyla się zbytnio w ostrych zakrętach co sugeruje podwyższony zawias. Technicznie Scout to to samo co kombi 4x4 ma tylko trochę większą średnicę kół dlatego stoi wyżej od 4x4 o ok. 2cm
Realne spalanie jest ok. litra większe niż podają w katalogu. Mnie w cyklu mieszanym wychodzi ok. 9l, katalog chyba mówi o 7,8l.
Jedyne co mnie denerwuje to elektroniczny kaganiec, którego nie można całkowicie wyłączyć więc zabawy w bączki na śniegu są mocno utrudnione.
Czy cena jest bardzo wysoka? Znajdź tańsze auto podobne do Scouta. Ja szukałem i nie znalazłem poza zwykłą Octą 4x4 (SUV to jednak nie to samo co podniesione kombi). Różnica cenowa w stosunku do Elegance 4x4 to ok. 7k zł, które płacisz za odrobinę lepsze wyposażenie oraz mod fabryczny w postaci zderzaków, plastików itp. W opcji masz jeszcze uboższą Ambition 4x4, która jest wg mnie ciekawą alternatywą jeśli rzeczywiście chcesz mieć AWD za niższe pieniądze.
P.S. Jak dobrze zagadasz z dealerem to spokojnie kupisz Scouta 1.8TSI sporo poniżej 100k zł. O trwałości się nie wypowiem, bo narazie mam 12kkm, oleju dolałem 0,5l

andip - Sro 14 Mar, 12 16:46

O trwałości się nie wypowiem, bo narazie mam 12kkm, oleju dolałem 0,5l[/quote]

Co z tym olejem, że tak wszystkim bieże ? Ja mam obecnie renault clio 1.4 98 KM i poza wymianami oleju, jeszcze ani raz nie dolewałem. Czy to przez turbinę ?

Psycho Dad - Sro 14 Mar, 12 16:48

andip napisał/a:
O trwałości się nie wypowiem, bo narazie mam 12kkm, oleju dolałem 0,5l

Co z tym olejem, że tak wszystkim bieże ? Ja mam obecnie renault clio 1.4 98 KM i poza wymianami oleju, jeszcze ani raz nie dolewałem. Czy to przez turbinę ?

Nie wszystkim, mi nie bierze. Mam nadzieje że tak zostanie przelatane... 42000km.

Jeśli ci przy 12kkm dolałeś 0,5l to twój silnik nie bierze oleju ...
Olej bierze jak dolewasz co 1000km 0,5l oleju wtedy płacz i lament jest akceptowalny .

leff - Sro 14 Mar, 12 19:20

ary napisał/a:
andip napisał/a:
Dodam jeszcze, że podoba mi się Octavia Scout, czyli podwyższona wersja z napędem na 4, ale niestety jest bardzo droga i nie ma gdzie się taką pzrejechać.

Osiągi trochę słabsze i spalanie trochę większe od ośki, ale w życiu bym się nie zamienił :diabelski_usmiech
4x4 docenisz przede wszystkim w zimie no i oczywiście na mokrym oraz luźnej nawierzchni. Tej zimy widziałem już jak ośki miały problemy z ruszaniem na oblodzonym podjeździe wiaduktu. U mnie problemów zero. Co do prowadzenia codziennego to w zasadzie poza lepszą trakcją auto zachowuje się jak zwykłe kombi. Nie przechyla się zbytnio w ostrych zakrętach co sugeruje podwyższony zawias. Technicznie Scout to to samo co kombi 4x4 ma tylko trochę większą średnicę kół dlatego stoi wyżej od 4x4 o ok. 2cm
Realne spalanie jest ok. litra większe niż podają w katalogu. Mnie w cyklu mieszanym wychodzi ok. 9l, katalog chyba mówi o 7,8l.
Jedyne co mnie denerwuje to elektroniczny kaganiec, którego nie można całkowicie wyłączyć więc zabawy w bączki na śniegu są mocno utrudnione.
Czy cena jest bardzo wysoka? Znajdź tańsze auto podobne do Scouta. Ja szukałem i nie znalazłem poza zwykłą Octą 4x4 (SUV to jednak nie to samo co podniesione kombi). Różnica cenowa w stosunku do Elegance 4x4 to ok. 7k zł, które płacisz za odrobinę lepsze wyposażenie oraz mod fabryczny w postaci zderzaków, plastików itp. W opcji masz jeszcze uboższą Ambition 4x4, która jest wg mnie ciekawą alternatywą jeśli rzeczywiście chcesz mieć AWD za niższe pieniądze.
P.S. Jak dobrze zagadasz z dealerem to spokojnie kupisz Scouta 1.8TSI sporo poniżej 100k zł. O trwałości się nie wypowiem, bo narazie mam 12kkm, oleju dolałem 0,5l

scout stoi wyzej od 4x4 o chyba 2 mm, normalna 4x4 stoi wyzej od oski o prawie 2 cm

Octavianos - Sro 14 Mar, 12 19:49

Na Scouta to sobie poczekasz nawet do końca roku.... 1.8 TSI to świetny silnik - jeśli Cię stać, to bierz, bo naprawdę daje frajdę z jazdy przy dobrym spalaniu.
andip - Sro 14 Mar, 12 20:26

Zanim zamówię, to wcześniej chciałbym się takim Scoutem przejechać, a na razie centrala Skody milczy (wysłałem mailem pytanie, czy w woj. śląskim jest taka możliwość). Może to z powodu przeprowadzki, którą rzekomo mają, a może nie wiedzą co napisać. Scout jest drogi, ale w porównaniu z innymi ma wiele zalet: nie jest to typowy napompowany suw z małym bagażnikiem, ma ten napęd na 4, jest podwyższony (nie przyhaczy o krawężnik), dobry silnik i niezłe wyposażenie. Myślalem też nad Nissanem Kaszkajem 2.0 140 KM benzyna, ale tak: dach mam tuż nad głową, brak możliwości jazdy testowej takim silnikiem, a jechałem 1.6 117 KM i za słaby, podobno kiepska obsługa klienta po zakupie (centrala jest w Budapeszcie), drogie części. A w ogóle to prezentuje się bardzo efektownie w wersji I-Way.
Jak na tego Scouta mam tyle czekać, to jeszcze mi coś innego wpadnie w oko..

ary - Sro 14 Mar, 12 20:39

leff napisał/a:
scout stoi wyzej od 4x4 o chyba 2 mm, normalna 4x4 stoi wyzej od oski o prawie 2 cm

Tak dokładnie to
Elegance 4x4 w serii opona 205/55R16 - średnica 631.9mm
Scout w serii opona 225/50R17 - średnica 656.8mm
Różnica w średnicy 24.9mm czyli prześwit większy o 12.5mm (ewentualne setne milimetra zależą od tego jak się układa pod obciążeniem jedna i druga opona :D )

Gdzieś widziałem oficjalne dane Skody dotyczące prześwitu i tam stało dla 4x4 chyba 164mm a dla Scouta 179mm czyli 15mm :D
Różnica jest tylko w kołach, bo zawias jest taki sam

Z tym oczekiwaniem jest niewiadoma. Jeden z forumowiczów czekał 4 miesiące, inny chyba z 6, ja 7

Tippo - Sro 14 Mar, 12 20:53

andip napisał/a:
Myślalem też nad Nissanem Kaszkajem 2.0 140 KM benzyna

Odpusc sobie wolnossace benz, spali tyle co tsi jak nie wiecej a osiagi zenujace...Albo tdi albo cos z turbobenz bierz, tsi pali troche ale fajnie jedzie, takie 2,0 tez spali a jezdzi ch...

majkel123 - Sro 14 Mar, 12 21:08

Tippo napisał/a:

Odpusc sobie wolnossace benz, spali tyle co tsi jak nie wiecej a osiagi zenujace...Albo tdi albo cos z turbobenz bierz, tsi pali troche ale fajnie jedzie, takie 2,0 tez spali a jezdzi ch...

Dokładnie, znajomy ma Kaszane 1,6 jeździ to tragicznie, jak moja stara Cordoba 1.4 75 z LPG :twisted:

Flame - Pią 16 Mar, 12 07:32

To japońskie cudo to jest w ogóle jakieś dziwna historia, jeździ to tragicznie, jest mało wygodne, a sprzedaje się w PL wyjątkowo dobrze :roll:
radekgw - Pią 16 Mar, 12 09:14

Flame - bo sie podoba z zewnatrz - glownie pania
Kaziunciu - Pią 16 Mar, 12 09:17

andip napisał/a:
O trwałości się nie wypowiem, bo narazie mam 12kkm, oleju dolałem 0,5l

andip napisał/a:

Renówki wogóle nie biorą oleju miałem ich z 8 i żadna nie wzieła ani grama oleju.

voytek - Pią 16 Mar, 12 09:30

U mnie przebieg 35.5 kkm, padł napinacz łańcucha rozrządu miesiąc przed końcem gwarancji na szczęście :D . Obyło się bez uszkodzen silnika, ale głośna praca, wibracje i przejście w tryb awaryjny kazało mi jechać do serwisu na lawecie. Podobno od połowy 2010 roku montują już napinacz o poprawionej konstrukcji i ma już się nie psuć. A jak będzie naprawdę - zobaczymy. Generalnie rzecz ujmując silniki TSI bezawaryjnością niestety nie grzeszą. No ale niestety to są silniki od VW, a ta firma już dawno nie wyprodukowała silnika bez wady konstrukcyjnej. Co z tego, że auto ma super osiągi, relatywnie mało pali, silnik cichutki, skoro poważne awarie tych motorów występują przy tak małych przebiegach. Były przypadki całkowitego zniszczenia silnika w wyniku awarii rozrządu. Trzeba tu też odróżnić silniki BZB, z którymi nie było problemów o tych CDAA, z którymi problemy są.
Oleju trochę bierze, ale bez przesady - jakieś 0.1-0.15 l/1000 km - ale z tym różnie bywa, jednym ciągnie więcej, innym mniej, zależy od egzemplarza.

Mihau - Pią 16 Mar, 12 09:57

voytek, czyli wymieniałeś na własny koszt? Ile taka przyjemność?
voytek - Pią 16 Mar, 12 10:09

Nie nie, załapałem się jeszcze na gwarancji :D (napinacz padł miesiąc przed jej zakończeniem, czyli miesiąc temu). Miałem więc trochę szczęścia, ale i tak wymieniłbym napinacz na ten nowszy, nawet na własny koszt wraz końcem gwarancji, a tak udało się szczęśliwie na koszt gwaranta.

Ale jak mnie zapytacie, czy kupiłbym auto z tym silnikiem jeszcze raz, to odpowiem, że tak, pomimo małego niesmaku związanego z wadliwym rozrządem. Przyjemność z jazdy wszystko rekompensuje. Tyle, że jakbym kupował jeszcze raz, to wziąłbym DSG .

Mihau - Pią 16 Mar, 12 10:56

voytek, kurde, chyba się jeszcze nie obudziłem jak to czytałem, bo widziałem tam "miesiąc po gwarancji" :P
paweł2 - Pią 16 Mar, 12 11:00

No ale jak sie rozrzad zrobi to powinno byc juz bezawaryjnie,bo ogolnie motor ma solidna budowe.
yauokim - Pią 16 Mar, 12 13:07

U mnie jest 20Kkm, oleju jak dotad nie zazyczyl sobie. Przeglady co dwa lata - chociaz ja bylem po 1,5 ze wzgledu na fakt, ze robie duzo krotkich tras. Nic tylko lac paliwo i jezdzic. Nastepnym razem wezme 2.0TSI 4x4 a automacie ;)
leff - Pią 16 Mar, 12 14:29

yauokim napisał/a:
U mnie jest 20Kkm, oleju jak dotad nie zazyczyl sobie. Przeglady co dwa lata - chociaz ja bylem po 1,5 ze wzgledu na fakt, ze robie duzo krotkich tras. Nic tylko lac paliwo i jezdzic. Nastepnym razem wezme 2.0TSI 4x4 a automacie ;)

to chyba nie w octavii ...... DSG i 4x4 w octavii jest tylko w scoucie 2.0 TDI 140

BADYL - Pią 16 Mar, 12 14:33

leff napisał/a:
to chyba nie w octavii ...... DSG i 4x4 w octavii jest tylko w scoucie 2.0 TDI 140
też to m9ałem napisać.....ale była już gdzieś informacja, że podobno w czechach i na rynek rosyjski mają lub mieli wprowadzić Yeti właśnie TSI 4x4 DSG....tylko nie 2.0 ale 1.8 :wink:

2.0TSI DSG 4x4 to yauokim, tylko audi 8)

ary - Pią 16 Mar, 12 14:48

BADYL napisał/a:
2.0TSI DSG 4x4 to yauokim, tylko audi

i w Passacie Alltrack u Niemca

andip - Pią 16 Mar, 12 20:29

Czyli jest jakaś przyczyna, dla której w tzw. "japońcach" i innych dalekowschodnich markach nie montują w ogóle silników benzynowych z turbo. Robi to natomiast cała Europa pewnie ze względu na unijne przepisy ograniczania CO2. "Wschodni" widocznie obawiają się awaryjności turbo...
Może ktoś ma 1.8 TSI z produkcji po połowie 2010 r., kiedy to mieli poprawić ten napinacz ?
Sporo problemów miały podobno VW Golfy z 1.4 TSI 122 KM.

leff - Pią 16 Mar, 12 20:41

ja mam 1.8 TSI z 2011 .... moze i poprawili napinacz ale u mnie spieprzyli co innego .... mam nadzieje, ze po naprawie problem brania oleju bedzie marginalny
andip - Pią 16 Mar, 12 20:46

Czyli też bierze olej ? To chyba jakaś ogólna przypadłość tych 1.8 TSI Czy tak ma być ? Ja w wolnossących się z tym nie spotkałem.
leff - Pią 16 Mar, 12 21:38

bralo ... do 1l na 1000 km
Mihau - Pią 16 Mar, 12 22:33

andip napisał/a:
Może ktoś ma 1.8 TSI z produkcji po połowie 2010 r., kiedy to mieli poprawić ten napinacz ?

Nowy napinacz ma numer 06H 109 467 T i jest niby wg. ETKI montowany od 27.04.2010, stary napinacz miał numer 06H 109 467 N.

ary - Pią 16 Mar, 12 22:49

Od 5.03.2012 montowany jest jeszcze nowszy :!: :!:
06K 109 467 K
Widać chyba za pierwszym razem nie do końca poprawili :|
Jak się dobrze przyjrzeć to już czwarta wersja tego napinacza
Najpierw N, potem T, później AB, no i teraz K

Mihau - Pią 16 Mar, 12 23:06

:shock: :shock:
ary - Pią 16 Mar, 12 23:15

To jest śmieszne, że taki potentat jak Audi AG nie potrafi uporać się z tym problemem. Koszt napinacza w ASO ok. 160zł, przynajmniej w wersji T i AB, najnowsza nie wiem za ile
Mihau - Pią 16 Mar, 12 23:21

Wymiana pewno jakieś 500zł.
ary - Pią 16 Mar, 12 23:37

Nie zauważyłem tego wcześniej ale modyfikacji doczekał się również napinacz drugiego łańcucha ten oznaczony liczbą 4 na rysunku. U mnie mam nadzieję jest ten nowszy bo silnik mam złożony 26.05.2011
andrzej111 - Pią 16 Mar, 12 23:39

Jak już 4 razy poprawiali to niema bata, ten musi być ok :D Poza tym wychodzi na to że posiadacze aut wyprodukowanych po maju 2010 też mogą wymienić napinacz.

Nowe napinacze 4 i 5 kosztują po 175zł czyli 350zł + 500 robota...850zł w błoto

marlej108 - Sob 17 Mar, 12 07:16

k..w.a mac, gdyby taki numer robilo swietej pamieci Daewoo, czy teraz Kia/Hyundai to bylby wrzask ze dziadostwo... a tak jak VAG (i to moj ulubiony koncern).... to wszystko ok., takie tam zmiany, modyfikacje - oczywiscie dla dobra klientow tak sie firma stara...

Przeciez to troche dziwne zeby drugi (a moze w tym roku pierwszy?) producent aut coraz czesciej az tak dawal d...py. A to w tym silniku to sie psuje, a w tamtym tamto, a tu napinacz, a tam trzeba jakas gabeczke wtykac bo inaczej cyka, a to dpf sie zapycha, itd....

i za to gruba kasa + absurdalny koszt benzyny....

coraz mniej mi sie ta motoryzacja podoba... :oops:

ps. gdybym mial kupic samochod na 10 lat i mialaby to byc Octavia... to chyba sam bym kupil ten 1.8 TSI... bo osiagi zdaja sie wygladac bosko i przyjemnosc z jazdy pewnie tez... i pewnie z tego zalozenia wychodzi VAG - ze ludzie i tak kupia.... Na Zachodzie pojezdza z 5 lat i nastepny, a ten niech sie najlepiej rozleci....

ps.2 ostatnio sluchalem w radio Korwina-Mikke - ktory czasem mowi rzeczy senswone, a czasem kompletnie bredzi, ale akurat powiedzial cos co mi utkwilo w glowie, a mianowicie cos takiego: Chinczycy zaczynaja robic coraz lepsze samochody, ale w Europie ich nie ma... dlaczego? bo nie spelniaja norm - czyli bo sa za tanie... :diabelski_usmiech i moze cos w tym jest....

Pozdro i zeby Wam sie te 1.8 TSI sprawowaly dobrze!

ps. ten Kolega co napisal, ze od fabryki jego silnik dostal 180 koni a nie 160 jak niby byc powinno - to jakis wyjatek, czy wiekszosc tych 1.8 TSI jest mocniejsza niz katalogowe dane? Bo jesli tak, i 1.8 TSI ma powiedzmy owe 180 koni, a 2.0 TFSI 200 koni to w sumie jaki sens kupowac 2.0....?

piramida - Sob 17 Mar, 12 07:23

marlej108, kazdy silnik doładowany ma gift od fabryki, jeżeli 1.8 tfsi ma 180 koni to często ersy mają 210-220koni :szeroki_usmiech
Chris11 - Sob 17 Mar, 12 07:24

marlej108 napisał/a:
ps. ten Kolega co napisal, ze od fabryki jego silnik dostal 180 koni a nie 160 jak niby byc powinno - to jakis wyjatek, czy wiekszosc tych 1.8 TSI jest mocniejsza niz katalogowe dane? Bo jesli tak, i 1.8 TSI ma powiedzmy owe 180 koni, a 2.0 TFSI 200 koni to w sumie jaki sens kupowac 2.0....?

Bo idąc tym tropem 2.0 może mieć 220 koni. ;)

Tippo - Sob 17 Mar, 12 14:58

marlej108 napisał/a:
Na Zachodzie pojezdza z 5 lat i nastepny, a ten niech sie najlepiej rozleci....

No ale jak widzisz tutaj nawet rok nie minie i juz qpa... Tez mialem pewne obawy przy zakupie tego auta, po tym co czytalem na forum, tym bardziej ze drugie nowe auto mam tdi cr 140km, tez 4x4...

loyd - Sob 17 Mar, 12 15:38

http://www.youtube.com/watch?v=QPPW8KM7eEU

Tyle w temacie.

Mihau - Sob 17 Mar, 12 16:12

Chris11 napisał/a:
marlej108 napisał/a:

No bo tyle ma. Np. 2.0 TSI 265KM z Cupry R/Golfa R/S3 mają pod 300KM. Wszystkie TSI mają jakio-takie gifty w okolicach 10%.

Morten84 - Sob 17 Mar, 12 17:54

Auto odebrane w maju 2009, na liczniku 96400km i do tej pory zadnych problemow. Popija 1L/12000. Co do 2.0TFSI gdzies widzialem wykres serii na 235KM...
Mihau - Sob 17 Mar, 12 18:04

Morten84, no i piękny przebieg. Twój samochód podlegał akcji serwisowej z napinaczem?
Morten84 - Sob 17 Mar, 12 18:07

szczerze? nie dociekałem... :)
Mihau - Sob 17 Mar, 12 18:08

Aha :P
Morten84 - Sob 17 Mar, 12 18:10

Serwisowany na biezaco, zadne dziwne dzwieki nie docieraja spod maski, wiec po co stwarzac sobie problemy? ;) Poza tym caly czas mam dylemat czy sprzedawac, czy moze robic program + hamulce od RS :/
west - Sob 17 Mar, 12 19:15

1.8 tsi, na blacie 102 kkm, wymienione turbo - samo turbo było zdrowe, ale coś z wyciekiem oleju z krócica, poza tym zero problemów, oleju pije 1l-10kkm. Nastawnik wymieniony w ramach akcji serwisowej.
andip - Sob 17 Mar, 12 22:03

No i następny z tym olejem: 1 l na 10k km to dużo, czy mało ? Czy wszystkie turbobenzyny biorą olej ? Trochę nie miła ta perspektywa :cry:
ary - Sob 17 Mar, 12 22:13

andip, umiarkowanie, tragedii nie ma
A słyszał ktoś żeby w 2.0 TSI CCZA (tym z RSa) też rozrząd leciał? On jest dokładnie na tych samych częściach zrobiony, pompa oleju też taka sama...

hotrain - Nie 18 Mar, 12 11:02

Nie rozumiem takich problemów, 10 kkm i 1 litro oleju, czyli 50 PLN, przebieg załóżmy 40 kkm rocznie, czyli maksymalnie 200 PLN rocznie, czyli mniej niż 20 PLN na miesiąc... gdzie jest problem? :roll:
Pije olej i już, trudno, ale jeździ lepiej niż niż inne jednostki w tych rozmiarach litrażu.

andip - Nie 18 Mar, 12 11:42

Tu nie chodzi nawet o koszty, ale o właściwości silnika. Przecież obieg oleju, to system zamknięty. Ja myślę, że jest za to odpowiedzialna turbina, która pracuje bardzo szybko i w wysokich temperaturach i zużywa dodatkowy olej do smarowania, ale gdzie ten olej się podziewa, że go ubywa ? Spala się ?
Big - Nie 18 Mar, 12 11:47

Mihau napisał/a:
Chris11 napisał/a:
marlej108 napisał/a:

No bo tyle ma. Np. 2.0 TSI 265KM z Cupry R/Golfa R/S3 mają pod 300KM. Wszystkie TSI mają jakio-takie gifty w okolicach 10%.

Panowie, a nie wiecie jak jest (moze ktoś hamował) z 1.8 TSI, ale z wersji Familly w Superbie II ?? Zastanawiam się czy tam jest naprawde te 152 KM czy też może, to tylko papierowe dane, a w rzczywistośc jest więcej ??

Ostlander - Nie 18 Mar, 12 16:44

andip napisał/a:
Tu nie chodzi nawet o koszty, ale o właściwości silnika. Przecież obieg oleju, to system zamknięty. Ja myślę, że jest za to odpowiedzialna turbina, która pracuje bardzo szybko i w wysokich temperaturach i zużywa dodatkowy olej do smarowania, ale gdzie ten olej się podziewa, że go ubywa ? Spala się ?

Część oleju jest rozpylona w powietrzu po stronie tłocznej sprężarki i trafia do cylindrów. Część z kolei wraz ze spalinami po stronie gorącej dopala się w katalizatorze. Straty oleju w turbo będą zawsze występować z powodu rodzaju zastosowanego uszczelnienia labiryntowego wału turbosprężarki. To uszczelnienie nie zapewnia 100% szczelności.
Turbina w benzynie rozgrzewa się bardziej od diesla więc pasowania na zimno są luźniejsze. To też wpływa na zużycie oleju. Poza tym silniki 16V maja zawsze większe zużycie oleju od 8V.
Tak wiec turbo żyje, turbo pije :diabelski_usmiech

andip - Nie 18 Mar, 12 18:23

Dzięki za fachową odpowiedź !
octaviars1 - Nie 18 Mar, 12 18:45

sens zakupu 2.0 TSI jest taki, ze to jednak jest wersja RS :)
Tippo - Czw 22 Mar, 12 17:01

Dzis po pierwszysch 1300km zmierzylem poziom i ubylo okolo 100ml oleju, jak na silnik docierany to tragedii nima. Tak wogole to trudno zmierzyc dokladnie ten poziom(bagnet jest umazany szczegolnie jak sie mierzy na rozgrzanym aucie do tego pokazuje mi ten poziom nieco na ukos a garaz mam prosty), po nocy mialem w polowie zakreskowanego pola na bagnecie, a po rozgrzaniu, zgaszeniu i odczekaniu 15 min mialem prawie pod max, wiec mozliwe ze tego oleju zuzyl nawet mniej...
Ktos moze wie, ktory pomiar jest bardziej wiarygodny??

Flame - Czw 22 Mar, 12 17:23

marlej108 napisał/a:

To tak jest, mi w hamowni wypluło w Skodzie 179KM ( powinno być 160KM), a w Audi 315KM ( powinno być 290KM )

voytek - Czw 22 Mar, 12 20:59

Cytat:
Tippo napisał/a:
Ktos moze wie, ktory pomiar jest bardziej wiarygodny??

W instrukcji wyraźnie każą mierzyć poziom na gorącym silniku kilka minut po jego wyłączeniu. Ja też zauważyłem sporą różnicę w poziomie oleju na silniku zimnym i gorącym (kilka milimetrów na bagnecie). Więc jeśli na zimnym byłby max, to na gorącym byłoby trochę za dużo.

[ Dodano: Czw 22 Mar, 12 21:00 ]
Tippo napisał/a:
do tego pokazuje mi ten poziom nieco na ukos

Też tak mam i ciekawi mnie bardzo dlaczego tak jest - chyba lustro oleju w misce nie jest ukośne :P

caveman_ - Czw 22 Mar, 12 22:15

voytek napisał/a:
chyba lustro oleju w misce nie jest ukośne

lustro nie ale bagnet napewno wchodzi pod kątem :bigok

malysmok - Czw 22 Mar, 12 22:49

Moja 1.8TSI 4x4 jest z grudnia 2009/stycznia 2010. Do tej pory przejechane ok. 46kkm.
Oleju troche bierze - chyba lacznie dolalem niecale 1,5l przez ten czas.
Z napinaczem sie nie interesowalem.

Pozdrawiam,

Michal2 - Czw 14 Cze, 12 00:20

To ja wszystkich zaskoczę moim zużyciem oleju, na 15 tys. dolałem prawie 5 litrów oleju.
loru - Czw 14 Cze, 12 07:42

Michal2 napisał/a:
To ja wszystkich zaskoczę moim zużyciem oleju, na 15 tys. dolałem prawie 5 litrów oleju.

Masz za to pewność, że cały czas jest świerzy olej. :bigok

Zorr - Czw 14 Cze, 12 08:19

loru, lubię takich co to w każdej sytuacji znajdą pozytywy :bigok

Michal2 właściwie co 15tys po prostu wymień jeszcze filtr oleju i luzik,
gorzej jakby brał tylko 2l bo wtedy nie wiadomo czy wymieniać czy nie, a u Ciebie sprawa jasna.

hotrain - Czw 14 Cze, 12 10:30

Michal2, stawiaj do ASO na próbę olejową.
seba210 - Czw 14 Cze, 12 11:57

U mnie przez ~10kkm poziom na bagnecie ani drgnął (cykl mieszany).
Później traza ~1.3kkm po autostradach (temp oleju sięgała 103st) można było zauważyć że trochę go ubyło. Dolałem 250 ml i myślę, że starczy.
Jak widać sporo może zależeć od warunków w jakich eksploatujemy auto.

Michal2 - Czw 14 Cze, 12 13:19

hotrain, rozmawiałem w Auto-Blak o tym problemie ale dostałem odpowiedź, że jeśli zużycie przekroczy 0,5 litra na 1000 km to wtedy można reklamować.
Co ciekawe w książce jest 1l/1000 km.

Na razie zmieniony olej na Liqui Moly Synthoil High Tech 5W40 bez LongLife(norma 502.00, 505.00) i odpukać przez tydzień stan oleju ani drgnie, więc zobaczymy jak będzie dalej.

Samochód używany 85% miasto i 15% trasa.

Mihau - Czw 14 Cze, 12 15:09

Michal2, to podjedź do innego ASO i już :)
Zgłaszasz zwiększone zużycie oleju i niech robią próbę olejową. Masz samochód na gwarancji to ciśnij ich.

janusz101 - Czw 14 Cze, 12 18:49

Michal2, ups trochę dużo, ponoć turbo żyje turbo pije
apropos ,swing od Ciebie spisuje się znakomicie
Pozdrawiam

piramida - Czw 14 Cze, 12 20:35

janusz101 napisał/a:
Michal2, ups trochę dużo, ponoć turbo żyje turbo pije
apropos ,swing od Ciebie spisuje się znakomicie
Pozdrawiam

turbo do życia nie potrzebuje zjadać olej, ja mam dużą lochę i jakość nie widzę ubytów oleju :wink:

P.S. 5l na 15kkm to jest w chuj jak na nowe auto :!:

zwolin - Pią 15 Cze, 12 00:12

Michal2 napisał/a:
o ciekawe w książce jest 1l/1000 km.

Znaczy się, przy zmiennych okresach międzyprzegladowych 30l od wymiany do wymiany :shock:
A ja uznałem, że jak 15-sto letni gruz zaczął w końcu popijać olej to się sypie, a to pewnie druga młodość.

Ciekawe jak ten 1l/1kkm ma się do całego tego p... o ekologii, normach spalin i konieczności odejścia od przestarzałych konstrukcji emitujacych same trucizny i niebiorących oleju.

JanuszD - Pią 15 Cze, 12 23:00

Moja Octa ma nakulane 40kkm i jak na razie od zmiany do zmiany nie dolewam oleju. Jak większość aut z 2009r. z tym silnikiem na gwarancji miała usuniętą wadę fabryczną dot. napinacza rozrządu. Poza tym ZERO problemów. Silnik pracuje rewelacyjnie, jest cichy, zrywny i dość ekonomiczny. Przy w miarę przepisowej jeździe (ok. 100 km/h) na trasie i spokojnej jeździe po mieście spalanie mam ciut niższe niż w instrukcji tj. średnio wychodzi ok. 5,9-6,2 dla wersji kombi. Generalnie polecam!
andrzej111 - Sob 16 Cze, 12 00:11

JanuszD napisał/a:
Przy w miarę przepisowej jeździe (ok. 100 km/h) na trasie i spokojnej jeździe po mieście spalanie mam ciut niższe niż w instrukcji tj. średnio wychodzi ok. 5,9-6,2 dla wersji kombi.

i wsadziłeś gaz... :szeroki_usmiech

zwolin - Sob 16 Cze, 12 00:47

andrzej111, to się nazywa poszukiwanie nowych doznań 8)

Przy takich przebiegach to się Koledze gaz zwróci jak żółte tablice dostanie :)

karpecik - Sob 16 Cze, 12 15:50

JanuszD napisał/a:
Moja Octa ma nakulane 40kkm i jak na razie od zmiany do zmiany nie dolewam oleju. Jak większość aut z 2009r. z tym silnikiem na gwarancji miała usuniętą wadę fabryczną dot. napinacza rozrządu. Poza tym ZERO problemów. Silnik pracuje rewelacyjnie, jest cichy, zrywny i dość ekonomiczny. Przy w miarę przepisowej jeździe (ok. 100 km/h) na trasie i spokojnej jeździe po mieście spalanie mam ciut niższe niż w instrukcji tj. średnio wychodzi ok. 5,9-6,2 dla wersji kombi. Generalnie polecam!

No, i ten poziom zużycia paliwa to mogę zaakceptować. :)

andrzej111 - Sob 16 Cze, 12 21:18

Mi ostatnio w mieście pali 9-9,5l, no ale to w czasie meczów.
Skończy się Euro, zaczną się korki :szeroki_usmiech

matwrc - Pon 18 Cze, 12 01:23

JanuszD napisał/a:
Przy w miarę przepisowej jeździe (ok. 100 km/h) na trasie i spokojnej jeździe po mieście spalanie mam ciut niższe niż w instrukcji tj. średnio wychodzi ok. 5,9-6,2 dla wersji kombi

Heh :)
Przez blisko 25 tys. km jeżdżenia 1.8 TSI zdążyłem odkryć słabe i mocny punkty tego silnika. Wiem też, że w normalnym mieście, spalanie które podałeś nie jest do osiągnięcia.

Co prawda można zejść poniżej 6l/100km, ale to jest kapelusznicza trasa - 90km/h na 6-tce. Mój rekord na trasie to 5,6 z trasy ~300km. W mieście (na dystansach <20km) można zrobić w okolicach 7l/100km, ale to wyjdzie wieczorem lub w nocy, kiedy jest mało samochodów i wszędzie migające żółte.
Natomiast przy mega korkach można dobić do 13-14 litrów, ale to sytuacje marginalne. U mnie standard we Wrocławiu to 8,5-9 litrów.

BADYL - Pon 18 Cze, 12 08:00

matwrc, ponizej 6 to ja moim dieslem rzadko schodzę :diabelski_usmiech
mirek_p11 - Pon 18 Cze, 12 08:14

matwrc napisał/a:
U mnie standard we Wrocławiu to 8,5-9 litrów.

u mnie takie same spalanie. Co do samochodu to oprócz napinacza nic się nie działo. Obecnie przebieg 55000 km.

Flame - Pon 18 Cze, 12 09:32

Spalanie takie jak u kolegów w 3mieście i Wrocławiu.

Jedno nad czym myślę to zmiana opon na 17", przy tym silniku nie wybierajcie przypadkiem 16" opon, na zakrętach masakra.

Zorr - Pon 18 Cze, 12 09:37

u mnie spalanie z tej samej trasy 4km miasto Wrocław od 8.0 - 16 l/100km.
na trasie spalanie z 5,4 - 6,2 przy prędkościach +20
na autostradzie przy tempomacie na 140km/h od 6,9 - 7,7
spalanie z dystrybutora z 20tys km - 8l/100km
oleju nie dolewałem ani razu (przy 13tys wymieniłem olej na Millers XF Longlife)

z awarii to spotkało mnie:
- wymiana żarówki ze świateł dziennych po 3tys
- coś brzęczy/rezonansuje sobie z układu wydechowego przy odpalaniu na zimno (na przeglądzie poruszę tę sprawę)

[ Dodano: Pon 18 Cze, 12 09:38 ]
Flame napisał/a:
Jedno nad czym myślę to zmiana opon na 17", przy tym silniku nie wybierajcie przypadkiem 16" opon, na zakrętach masakra.

te wejścia w zakręty to chyba nie od silnika bezpośrednio zależy ;-)

BADYL - Pon 18 Cze, 12 09:55

Kolega Flame, musi mieć ciężką nogę :wink:
Maicroft - Pon 18 Cze, 12 10:05

JanuszD napisał/a:
Przy w miarę przepisowej jeździe (ok. 100 km/h) na trasie i spokojnej jeździe po mieście spalanie mam ciut niższe niż w instrukcji tj. średnio wychodzi ok. 5,9-6,2 dla wersji kombi. Generalnie polecam!

Tylko ze takich osob jest mniejszosc. :idea:

I co z tego ze koledze pali tyle, jak innym nie chce mniej niz 9-10l. Potem naczyta sie jedenz drugim takich rzeczy, uzna za wykladnik, a nastepnie placze ze mialo byc oszczednie, a wyszlo jak zawsze czyli drogo.

Flame - Pon 18 Cze, 12 10:13

Zorr napisał/a:

Flame napisał/a:

te wejścia w zakręty to chyba nie od silnika bezpośrednio zależy ;-)

W sumie racja hehe :lol:

Dzienne żarówki wymieniałem po 40 tys. i tak byłem zaskoczony że tyle wytrzymały.

Mihau - Pon 18 Cze, 12 11:00

Maicroft napisał/a:
JanuszD napisał/a:
Przy w miarę przepisowej jeździe (ok. 100 km/h) na trasie i spokojnej jeździe po mieście spalanie mam ciut niższe niż w instrukcji tj. średnio wychodzi ok. 5,9-6,2 dla wersji kombi. Generalnie polecam!

I co z tego ze koledze pali tyle, jak innym nie chce mniej niz 9-10l. Potem naczyta sie jedenz drugim takich rzeczy, uzna za wykladnik, a nastepnie placze ze mialo byc oszczednie, a wyszlo jak zawsze czyli drogo.

+1 ;)

Zorr - Pon 18 Cze, 12 11:10

Maicroft napisał/a:
JanuszD napisał/a:

no właśnie nie bardzo bo mi przy 100-110 na trasie pali < 6

myślę że chodzi o trasę jej obłożenie typ itp oraz jak kto jeździ, bo co innego jechać na tempomacie 100-110 a co innego ciągle wyprzedzać

Flame - Wto 19 Cze, 12 09:17

Ale po co kupować auto z takim silnikiem jeżeli jeździ się 100 km/h :diabelski_usmiech
Maicroft - Wto 19 Cze, 12 09:30

Flame, A po co w USA auta z silnikami 5-8l i mocami od 200KM w gore jak ludzie tez jezdza powolutku
Zorr - Wto 19 Cze, 12 11:07

Flame napisał/a:
Ale po co kupować auto z takim silnikiem jeżeli jeździ się 100 km/h :diabelski_usmiech

tak pół żartem, rozumiem że jeździsz ~220km/h bo tyle mniej więcej wyciąga 1.8TSI
do jazdy z prędkościami 190km/h to autko 105KM powinno wystarczyć
a z prędkościami ~100km/h to i Fiatem 126p się dało jechać.

a poważniej
do wyprzedzania, do przyśpieszania itp...

[ Dodano: Wto 19 Cze, 12 11:09 ]
Maicroft napisał/a:
Flame, A po co w USA auta z silnikami 5-8l i mocami od 200KM w gore jak ludzie tez jezdza powolutku

no ale tam ludzie ważą po 200kg :szeroki_usmiech

leszekmw - Wto 19 Cze, 12 11:41

[ Dodano: Wto 19 Cze, 12 11:42 ]
trochę dziwią mnie te spalania 1.8 po mieście . mój golf 1.4 w korkach pokazuje 9 litrów na 2. w mieście teoretycznie 1.8 powinno palić więcej.
ale to w sumie temat rzeka.. :diabelski_usmiech

voytek - Sro 20 Cze, 12 00:54

No i z wątku o trwałości/awaryjności zrobił się kolejny wątek o spalaniu :diabelski_usmiech
marcink_1 - Czw 21 Cze, 12 10:11

Z trwałością w 1,8 TSI chyba nie powinno być problemu o ile łańcuch rozrządu nie przeskoczy i nie rozwali silnika, a to jest loteria w tym silniku.

voytek napisał/a:
No i z wątku o trwałości/awaryjności zrobił się kolejny wątek o spalaniu :diabelski_usmiech

Flame - Czw 21 Cze, 12 20:37

Przy zakupie auta nowego trzeba sobie zawsze powiedzieć ile się chcę nim przejechać, ja zakładam że chcę tąOctą przejechać 100 tys. bo potem wg. mnie zaczyna się techniczna loteria.

Oczywiście do tego przebiegu mogą się również wydarzyć różne rzeczy, ale to są raczej przy przebiegach do 100 tys rzadsze przypadki.

Ferd - Czw 21 Cze, 12 20:49

Flame napisał/a:
Przy zakupie auta nowego trzeba sobie zawsze powiedzieć ile się chcę nim przejechać, ja zakładam że chcę tąOctą przejechać 100 tys. bo potem wg. mnie zaczyna się techniczna loteria.

Ja kupując prywatnie nowe za auto za +/- 80 tys., zakładam, że chcę nim przejechać +/- 250 tys. kilometrów. Inaczej po co mi nowe :D

Problem według mnie polega na tym, ze my sobie możemy i mamy prawo zakładać czy to 100 czy 300 tys. kilometrów. Natomiast producent auta nie może nic za nas zakładać i założyć, że my mamy przejechać autem 100 czy 150 tys. kilometrów, a później auto ma się samo zacząć utylizować. Producent nie ma prawa za nas podejmować takiej decyzji, choć bardzo chce . :diabelski_usmiech

voytek - Czw 21 Cze, 12 21:12

Flame napisał/a:
Oczywiście do tego przebiegu mogą się również wydarzyć różne rzeczy, ale to są raczej przy przebiegach do 100 tys rzadsze przypadki.

Nie ma co się oszukiwać, napinacz rozrządu w 1.8 TSI miał (miejmy nadzieję, że już niema) wadę konstrukcyjną. U mnie odezwał się po około 30 kkm. Na szczęście jeszcze na gwarancji (miesiąc przed końcem) i skończyło się na głośnej pracy i wibracjach silnika po uruchomieniu zimą. Auto trafiło do ASO na lawecie i po zraportowaniu objawów przez serwis zapadła decyzja o wymianie napinacza. Ale niestety awarie rozrządu wraz z demolką silnika zdarzały się przy przebiegach rzędu 30 kkm. Takie przypadki są też opisane na tym forum.

[ Dodano: Czw 21 Cze, 12 21:18 ]
Jeśli ktoś chce kupić auto z tym silnikiem musi sobie odpowiedzieć na pytanie, czy w zamian za świetne osiągi, cichą i kulturalną pracę, relatywnie w stosunku do osiągów niskie spalanie, jest gotów ponieść pewne ryzyko poważnej awarii. Ja, kiedy zamawiałem swoje auto nie wiedziałem o przypadłościach tego silnika. Gdybym miał wybrać dziś jeszcze raz, to bym zaryzykował, zwłaszcza, że wg obiecanek producenta, napinacz został poprawiony.

Zorr - Pią 22 Cze, 12 09:41

Flame napisał/a:

ja nie zakładam ile chce nim finalnie przejechać, bo tego nie wiem. Natomiast wiem jakiej wielkości auto potrzebuję, ile rocznie mniej więcej robię przebiegów. Na bazie tego (i dostępnej kasy oczywiście) wybieram wielkość auta i stosowny silnik.
Przykład: jakby codziennie robił 100km z i do pracy to wybrałbym diesla albo 1.6MPI pomijając kulturę pracy itp...

Co do samych przebiegów, to one są średnio miarodajne... jedni robią 50tys km rocznie na trasie a inni 10tys w samym mieście. Po 3 latach jazdy w mieście przy przebiegu 30tys sprzęgło, dwumasa i inne elementy też mogą mieć dość i to na poziomie 150tys przebiegu autostradowego.

paweł2 - Nie 24 Cze, 12 13:38

Temat jest o trwalosci 1.8tsi wiec napisze tu,jezdzilem ostatnio 3 dni Focusem 1.6T 150ps i powiem Wam ze jesli ten motor sprawdzi sie wlasnie pod wzgledem trwalosci to ja go biore,elastycznosc chyba nawet lepsza niz w 1.8tsi a pali 2-3l mniej :shock: .Jutro bede znal szczegoly co do spalania to napisze wiecej.
Zorr - Wto 26 Cze, 12 08:32

paweł2 napisał/a:
Temat jest o trwalosci 1.8tsi wiec napisze tu,jezdzilem ostatnio 3 dni Focusem 1.6T 150ps i powiem Wam ze jesli ten motor sprawdzi sie wlasnie pod wzgledem trwalosci to ja go biore,elastycznosc chyba nawet lepsza niz w 1.8tsi a pali 2-3l mniej :shock: .Jutro bede znal szczegoly co do spalania to napisze wiecej.

2-3l mniej pali? to ciekawe,
to chyba na papierze dzięki pomiarom ze Start & Stop, w rzeczywistości nie będzie tak różowo

Ceed1 - Wto 26 Cze, 12 14:01

paweł2. O spalaniu to ciekawą teorię wyknułeś. Chyba Cię poniosło. Dodatkowo ( różne ) niezależne testy pokazują, że jednak 1,8 TSI jest lepsza w kategorii elastyczność na każdym biegu. To samo tyczy sie przyspieszenia 0-100 oraz prędkości maksymalnej. Jeździłeś 1,8 TSI? Ja nie jeździłem Focusem z tym silnikiem ale może być tak, że ponieważ 1,8 TSI ma bardzo liniową charakterystykę i nie ma w nim jak w dieslach nagłego kopniaka to może się wydawać, że nie jest taki elastyczny i dynamiczny. Zapewniam Cię jednak że jest :D .
shaqall - Wto 26 Cze, 12 21:20

Ja właśnie znalazłem Octavię z takim silnikem bezwypadkową i z pewnym przebiegiem 60k km tylko jak się naczytałem o tych awariach napinacza to się boję ją teraz kupić :)
Mihau - Wto 26 Cze, 12 21:53

shaqall, zmienisz napinacz i będziesz jeździł dalej :)
Northeusz - Wto 26 Cze, 12 23:21

Mihau napisał/a:

Mihau, ile kosztuje wymiana napinacza w ASO oraz to, co tam jeszcze jest potrzebne do zrobienia przy rozrządzie?

mirek_p11 - Sro 27 Cze, 12 00:01

Northeusz napisał/a:
Mihau napisał/a:

Mihau, ile kosztuje wymiana napinacza w ASO oraz to, co tam jeszcze jest potrzebne do zrobienia przy rozrządzie?

ok. 700 - 800 zł

Mihau - Sro 27 Cze, 12 10:32

mirek_p11 napisał/a:
ok. 700 - 800 zł

To jest koszt całości czy samej robocizny/napinacza, bo coraz bardziej dorastam do wymiany :|

voytek - Pią 29 Cze, 12 00:31

To może być całość. Kiedyś pytałem w ASO to powiedzieli coś koło 800 za robociznę plus koszt napinacza, który kosztuje sto kilkadziesiąt złotych.
Ceny robocizny różnią się nieraz znacząco w zależności od ASO, więc popytałbym w różnych serwisach.

andrzej111 - Pią 29 Cze, 12 00:48

Ja czytałem ,że ktoś wawie zapłacił 700zł + napinacz 160
Ostatnio zapytałem w ASO ile chcą za wymianę i krzyczeli ok. 1700-2000 :lol:
Także warto pytać.

Co do samego problemy to w zasadzie mając auto z paskiem zamiast łańcucha koszty były by porównywalne a nawet większe więc w sumie to niema co płakać, trzeba po prostu zmieniać napinacz raz na jakiś czas i tyle.

paweł2 - Pią 29 Cze, 12 08:47

Ale poza tym nieszczesnym napinaczem(po wymianie bedzie dobrze?)to motory super.
miroA3 - Pią 29 Cze, 12 16:24

Witam

jako ze mam blizniaczy silnik do CDAA, mianowicie CCZB mysle ze wada tego napinacza tez mnie dotyczy
przejechane 29tys, na razie cisza, ale...

tylko powiedzcie mi prosze, bo sie pogubilem, raz piszecie o napinaczu nr4 z rys etki, raz o napinaczu nr5 . o ktory w koncu chodzi

wole dmuchac na zimne i wymienic, a co ciekawe wedlug tego linku, byla jakas akcja serwisowa na to : http://www.auto-swiat.pl/...cuchow-rozrzadu hmmm

w przypadku nr4, najnowszy etka dla mojego VIN podaje AE
a w przypadku nr5, nic nowszego niz T (aktualizacje najnowsze)

pzdr

ary - Pią 29 Cze, 12 18:57

miroA3, napinacz nr 5 z końcówką N jest podejrzewany o możliwość zdemolowania silnika :|
Przejrzałem etkę i wygląda na to, że Seat jest najbardziej opóźniony we wprowadzaniu modyfikacji
Dla Passata 1.8TSI (CDAA) najnowszy napinacz ma oznaczenie 06H 109 467 AB, a dla Passata 2.0TSI i Golfa GTI (CCZB) tak samo jak dla Octavii (CDAA/CDAB i CCZA) najnowszy napinacz ma oznaczenie 06K 109 467 K

miroA3 - Pią 29 Cze, 12 19:53

ary napisał/a:
dla Passata 2.0TSI i Golfa GTI (CCZB) tak samo jak dla Octavii (CDAA/CDAB i CCZA) najnowszy napinacz ma oznaczenie 06K 109 467 K

dzieki, tego bede sie trzymal, pasowac musi, skoro to CCZB
patrzylem teraz w etke, w seacie tez go wkladaja, od modelu 2011

ciekawe jest to, ze o problemie tym cisza na forum leona, tak samo na moim (a3-club)
ale pewnie bierze sie to stad, ze u was tych silnikow duzo wiecej

dziekuje i pozdrawiam

Mihau - Pią 29 Cze, 12 21:25

miroA3, tu masz screena z ETKI, którego ary wrzucał na 3 stronie.
Chronologicznie jak to wsadzali w Skodzie chyba jest.

miroA3 - Sob 30 Cze, 12 08:36

Jasne

Tylko czy jest ktos, kto wkladal ten najnowszy 06K 109 467K zamiast tych N,T lub nawet AB

dlaczego pytam, ETKA przy golfie,leonie itd podaje jako zamiennik dla T ten AB i na tym koniec, dalej go sprzedaja

owszem jest ten nowy 06K .... K , ale zauwazcie ze zmienili tez wtedy lancuch, tez juz nie ma poczatku 06H a 06K
ale co ciekawe, tak jest wszedzie, tylko nie w skodzie...

sciagnalem pare zdjec, wydaje sie ze modyfikuja tylko sprezyne,N,T i AB wygladaja identycznie, w przypadku tego 06K jest ona juz calkowicie inna.

ary - Sob 30 Cze, 12 13:00

To fakt, że w 1.8 TSI CDAA łańcuchy nie zostały do tej pory zmienione. W Passacie z tym motorem również nie. IMO jeśli myślisz o wymianie napinacza to bym wziął ten najnowszy bo wygląda najsolidniej dołożył te 420zł na obydwa łańcuchy i miał problem z bańki :bigok
Mihau - Sob 30 Cze, 12 14:17

ary, to ile wychodzą części? Masz dostęp do jakiegoś cennika? Jeżeli tak to byś podał ceny:
- 06H 109 467 AB
- 06K 109 467 K + łańcuchy

miroA3 - Sob 30 Cze, 12 14:43

ary napisał/a:
IMO jeśli myślisz o wymianie napinacza to bym wziął ten najnowszy bo wygląda najsolidniej dołożył te 420zł na obydwa łańcuchy i miał problem z bańki :bigok

powiem Ci ze wlasnie ma taka koncepcje, tylko wtedy jeszcze zmienic drugi napinacz (nr4) bo on tez przeszedl moda

trzeba by liczyc po ok 160zl za napinacze i po ok 200zl za lancuchy
czyli same czesci ponad 700zl + robocizna

eh, wychodzi jak normalna wymiana rozrzadu. zachcialo mi sie bezawaryjnego TSI 8)

[ Dodano: Sob 30 Cze, 12 14:44 ]
Mihau napisał/a:
ary, to ile wychodzą części? Masz dostęp do jakiegoś cennika? Jeżeli tak to byś podał ceny:
- 06H 109 467 AB

mozesz sobie sprawdzic on-line :

http://sklep.gajos.com.pl/sklep/

Mihau - Sob 30 Cze, 12 14:52

miroA3 napisał/a:
Mihau napisał/a:
- 06H 109 467 AB

mozesz sobie sprawdzic on-line :

http://sklep.gajos.com.pl/sklep/

Dzięki za linka ;)

edit.
Ciekawe ile za robociznę wyjdzie?

ary - Sob 30 Cze, 12 18:15

W uzupełnieniu nr nowych łańcuchów do CCZB dostępnych od 12.12.2011
1. współpracujący z napinaczem nr 4: 06K 109 158 G
2. współpracujący z napinaczem nr 5: 06K 109 158 F
Ceny z linku dobre +/- 10zł :wink:
Od tych cen mamy ponoć w niektórych ASO jakiś rabacik dla OCP :bigok

andrzej111 - Sob 30 Cze, 12 18:41

Co do cena z gajosa to w ASO VW są ciut wyższe a w Skodzie to już w ogóle.
Polecam Getem.pl, poniżej ceny brutto

06K 109 158 G 160zł
06K 109 158 F 226zł
06H 109 467 AB 132zł
06K 109 467 K 138zł

miroA3 - Sob 30 Cze, 12 19:12

Tylko dalej nie wiemy czy mozna wsadzic najnowszy 06K 109 467 K
czy trzeba wsadzic 06H 109 467 AB majac i ne wymieniajac lancuchow z serii 06H

co do cen z gajosa, chodzi tylko i wyl o orientacyjne sprawdzenie.
z getem to tez roznie, czasem trzeba dlugo czekac, mysmy (a3-club) straszne jazdy z nimi mieli. ale nie o tym temat

ja moge polecic elementauera.

ary - Sob 30 Cze, 12 19:13

Tak mi przyszło do głowy, że kiedyś w rowerze jak się zmieniało łańcuch to koła zębate również. Czy tu też by tak należało :?:
miroA3 napisał/a:

To jest dobre pytanie bo wg Etki w Octavii CDAA najnowszy napinacz jest ze starymi łańcuchami, natomiast w Passacie przy identycznym motorze montują przedostatni do starych łańcuchów

Mihau - Sob 30 Cze, 12 21:43

ary napisał/a:
miroA3 napisał/a:

To jest dobre pytanie bo wg Etki w Octavii CDAA najnowszy napinacz jest ze starymi łańcuchami, natomiast w Passacie przy identycznym motorze montują przedostatni do starych łańcuchów

I bądź tu mądry! :klnie:

miroA3 - Nie 01 Lip, 12 18:38

Panowie, jeszcze jedno pytanie

akcja serwisowa, ktora byla w skodzie , tyczaca sie wymiany tegoz napinacza lancucha

czy wymieniali to tylko i wylacznie w silnikach 1.8TSI CDAA, CDAB
czy rowniez w skodach RS z silnikiem CCZA (nie wiem czy u was wystepuje tez CCZB)

ciekawe by bylo to, ze zrobili akcje na silniki 1.8, a w 2.0 jest wszystko toczka w toczke to samo...

voytek - Nie 08 Lip, 12 19:16

Ja nie słyszałem o żadnej akcji serwisowej dotyczącej napinaczy. Była jakaś akcja serwisowa, ale dotyczyła tylko wybranych egzemplarzy (mojego np. nie dotyczyła) i nie chodziło tu o napinacz, tylko coś tam innego związanego z rozrządem (mówili mi nawet w ASO o co dokładnie chodzi, ale, że mnie to nie dotyczyło, to nie zapamiętałem).
miroA3 - Wto 10 Lip, 12 07:50

voytek napisał/a:
Ja nie słyszałem o żadnej akcji serwisowej dotyczącej napinaczy. Była jakaś akcja serwisowa, ale dotyczyła tylko wybranych egzemplarzy (mojego np. nie dotyczyła) i nie chodziło tu o napinacz, tylko coś tam innego związanego z rozrządem

ja slyszalem, byla taka akcja w skodzie i dotyczyla wymiany wadliwego napinacza lancucha rozrzadu "N" , o tej akcji i o wadliwych napinaczach jest dziasiat postow przeciez nawet w tym temacie
twojej nie dotyczyla, bo masz zapewne auto wyprodukowane po kwietniu 2010, kiedy zaczeli wkladac T, pozniej AB itd itp

w silnikach 1.4 nastawnik

Mihau - Wto 10 Lip, 12 09:47

miroA3, no właśnie ta akcja to było takie incognito, że szok. Przecież jest na forum przypadek mirka_p11, który nie podlegał akcji serwisowej, wg. Skody miał dobry napinacz, a do serwisu przyjechał w ostatniej chwili o własnych siłach, bo by mu rozrząd strzelił (stary napinacz był) więc uważam, że ta akcja to pic na wodę fotomontaż. Jak kogoś zawołali to miał mega farta. Przecież na forum co najmniej jedno 1.8 TSI z 2009r. nie podlegało więc o czym my tu mówimy.
hotrain - Sro 11 Lip, 12 19:08

Dziś bez zbytniego wysilania się, znaczy nie było to maks deptanie Millers XFS 5w40 105 stopni. Temperatura na zewnątrz wewnątrz komputera 31.

Upss, nie ten temat :oops:

voytek - Sro 11 Lip, 12 22:37

miroA3 napisał/a:
voytek napisał/a:
Ja nie słyszałem o żadnej akcji serwisowej dotyczącej napinaczy. Była jakaś akcja serwisowa, ale dotyczyła tylko wybranych egzemplarzy (mojego np. nie dotyczyła) i nie chodziło tu o napinacz, tylko coś tam innego związanego z rozrządem

ja slyszalem, byla taka akcja w skodzie i dotyczyla wymiany wadliwego napinacza lancucha rozrzadu "N" , o tej akcji i o wadliwych napinaczach jest dziasiat postow przeciez nawet w tym temacie
twojej nie dotyczyla, bo masz zapewne auto wyprodukowane po kwietniu 2010, kiedy zaczeli wkladac T, pozniej AB itd itp

w silnikach 1.4 nastawnik

Tak, ja wiem o tym napinaczu od dawna, a wszystkie chyba możliwe posty na ten temat śledzę od początku. Mam auto ze stycznia 2010, więc niby jeszcze ze "starym" napinaczem. O akcję dotyczącą napinacza pytałem kilkakrotnie, w różnych ASO. Sprawdzali wg VIN i odpowiedź była wszędzie taka sama: pana samochodu nie dotyczy żadna akcja naprawcza. Pomimo tego napinacz padł miesiąc przed końcem gwarancji (hałas, wibracje). Decyzja SAP była wtedy szybka - wymiana napinacza. I tak właśnie wyglądała ta akcja. Dobrze wiedzieli o problemie, ale naprawa dopiero wtedy, jak się pojawią objawy usterki.

abrymarz - Sro 11 Lip, 12 23:08

Mihau napisał/a:
miroA3, no właśnie ta akcja to było takie incognito, że szok. Przecież jest na forum przypadek mirka_p11, który nie podlegał akcji serwisowej, wg. Skody miał dobry napinacz, a do serwisu przyjechał w ostatniej chwili o własnych siłach, bo by mu rozrząd strzelił (stary napinacz był) więc uważam, że ta akcja to pic na wodę fotomontaż. Jak kogoś zawołali to miał mega farta. Przecież na forum co najmniej jedno 1.8 TSI z 2009r. nie podlegało więc o czym my tu mówimy.

Moja jest z 3 marca 2010 - produkcja, 27 marca 2010 - rejestracja (więc już po gwarancji). Zdecydowałem się na przeglądy co roku. Byłem na dwóch. Za każdym razem pytałem (nieśmiało) o napinacz i akcję serwisową dotyczącą rozrządu. Dwukrotnie otrzymałem odpowiedź, że mnie to nie dotyczy. Jak na razie skodzianka nie ma żadnych dziwnych objawów. Liczę na to, że nie będzie żadnych problemów z rozrządem.

Morten84 - Sro 11 Lip, 12 23:30

Moja z kolei jest z kwietnia 2009 i kwalifikowała się do akcji serwisowej mimo, że z napinaczem było wszystko ok. Niestety nie można było tego powiedzieć o pompie wody :/
piotrek_gdy - Sro 11 Lip, 12 23:33

abrymarz, jest też przypadek kolegi któremu po wymianie napinacza po kilkuset km wysypał się cały rozrząd
ostatecznie SAP wymienił silnik w tym aucie

rafik11 - Czw 12 Lip, 12 09:37

odnośnie pompy to u teścia też poleciała po 32kkm(nie wspomnę o napinaczu rozrządu) silnik ma taki jak ja 1,8 tsi, ale ponoć problem pomp dotyczy wszystkich silników a już na pewno 1,6 tdi. Niestety pompa poleciała po gwarancji i trzeba było sobie nową kupić. Oryginał w ASO ok 1000zł ja znalazłem zamiennik za 250 zł firmy hepu i co się okazało ze ona ma zatarty nr części (identyfikacja kraju wyprodukowania made in germany) a po nr na opakowaniu znalazłem w etce że jest do audi i do octavi na rynek chiński. Co do jakości to oryginalna pompa jest z plastiku a uszczelka wygląda jak by była zrobiona z paru warstw taśmy magnetofonowej(nie ma siły to musiało puścić), natomiast ta hepu jest metalowa a uszczelka to oring. Wydaje mi się że ten zamiennik jest lepszy od tej wkładanej na taśmie.
Mihau - Czw 12 Lip, 12 11:00

Coraz ciekawsze rzeczy wychodzą w 1.8 TSI o_O
abrymarz napisał/a:
Moja jest z 3 marca 2010 - produkcja, 27 marca 2010 - rejestracja (więc już po gwarancji). Zdecydowałem się na przeglądy co roku. Byłem na dwóch. Za każdym razem pytałem (nieśmiało) o napinacz i akcję serwisową dotyczącą rozrządu. Dwukrotnie otrzymałem odpowiedź, że mnie to nie dotyczy.

Ja mam rejestracje 14.05.2010 więc produkcja jakoś na przełomie kwiecień/maj i też na dwóch serwisach zero o akcji serwisowej.

hotrain - Czw 12 Lip, 12 11:42

Wczoraj mi Mistrz z Auto Blaku tłumaczył, że 1.8 TSi jest jakby nie od VW, dziwna konstrukcja wg niego, ale przyznał, że napinacze poprawiają i pierwsze są do bani. Ja tam przed końcem roku (gwarancji) wymieniam i przepraszam za wyrażenie pierdolę te kilkaset złotych, być może tylko po to by nie pluć sobie później w brodę, że mogłem...
ary - Czw 12 Lip, 12 14:46

Mihau napisał/a:
Ja mam rejestracje 14.05.2010 więc produkcja jakoś na przełomie kwiecień/maj i też na dwóch serwisach zero o akcji serwisowej

Mihau, dokładny dzień montażu silnika znajdziesz na nalepce przyklejonej do plastikowej obudowy silnika od strony rozrządu

Mihau - Czw 12 Lip, 12 16:37

ary, popatrzę wieczorem.
aldam - Pią 13 Lip, 12 14:54

przejrzałem watek i lekko się przeraziłem.
Nie zaglądałem ostatnio na forum i miałem w pamięci 1.8 tsi jako porządną jednostkę z dobrymi osiagami.
Ostatnio mnie naszło na zmianę auta. Myślałem o a4 1.8tsi własnie.
A tutaj takie kwiatki

Mihau - Pią 13 Lip, 12 15:13

aldam, A4 ma wzdłużny silnik więc może tam takiej lipy nie ma i może w OOOO lepiej podchodzą do klientów. :)
aldam - Pią 13 Lip, 12 15:24

muszę poczytać o tych tsi (tfsi) w audi.
Ferd - Pią 13 Lip, 12 15:29

aldam napisał/a:
Ostatnio mnie naszło na zmianę auta. Myślałem o a4 1.8tsi własnie.
A tutaj takie kwiatki

Nie tylko Ty. Ja jakiś rok temu chciałem sprzedać swoja super Octę I w rodzinie (byli mocno zainteresowani) i kupić O II z silnikiem 1.8 lub 2.0 tsi. Po tym co tu i nie tylko tu dowiedziałem się o tych jednostkach, całkowicie straciłem nimi zainteresowanie. Nie lubię być dymany.

Kiedyś ludzie śmiali się z francuzów, teraz będą się śmiać z VW i jego rodziny.

aldam - Pią 13 Lip, 12 15:51

Na prawdę nie ma co wybrać.
Ja to bym kupił o2 fl z 2.0 tdi cr ale mam już sprzeciw w rodzinie na kolejną octavię. Mnie się podoba i lubię to auto ale trudno...
Pomyślałem o a4 b8 tdi ale stan tego co pojawia się w ogłoszeniach żałosny.
Myślę, pewnie tsi beda mniej wytłuczone. A tutaj taka niespodzianka.

Ferd - Pią 13 Lip, 12 16:24

aldam napisał/a:
Ja to bym kupił o2 fl z 2.0 tdi cr ale mam już sprzeciw w rodzinie na kolejną octavię. Mnie się podoba i lubię to auto ale trudno...

Prawdziwy SKODZIARZ :D , jak ja...

Mam Audi służbowe i Octę prywatną, ale bardzo mocno zmodyfikowana i wygłuszoną (tak bardziej pod Audi 8) ). Na Twoim miejscu, gdyby chodziło o jeden samochód do wszystkiego, to szukałbym albo cos w stylu Audi A4/A6, VW Passat/Jetta, współczesnych francuzów itp. jak nie odrzucają to koreańców. Skoda z Octavią robi dziwne rzeczy, z jednej strony samochód bardzo fajny (dla mnie piękny), ale z lepszym silnikiem drogi, jak coś z klasy średniej - D -, ale np. pozbawiony przyzwoitego wygłuszenia, luksusu itp, skandal jakiś. Ponadto awaryjny :evil:

Zaraz zleci się tu wraża ekipa i będzie krzyczeć na mnie : won stad, JESTEŚ PASKUDNYM BIEDAKIEM, JEŹDZISZ OCTAVIĄ I, nie masz prawa głosu, jesteś nikim. Posiadacze TSI, my, elita tego Forum, TYLKO MY, mamy prawo i obowiązek się o tym wypowiadać, inni won, parszywi biedacy i uzurpatorzy. Administracja, skądinąd znakomitego Forum, przymyka oczy na parszywe ekscesy. :?

Ale zadufanym w sobie burakom w sumie należy podziękować. Dzięki ich postom, rozważaniom, obawom i problemom, nie wtopiłem dużej kasy w awaryjne truchło spod znaku 1.8/2.0 TSI :D

Big - Pią 13 Lip, 12 16:44

aldam, nie steruj się !! Ja też bedę kupował 1.8 TSI tyle, że w Superbie II :) Silnik jest juz poprawiony - nie ma juz kłopotów z napinaczami rozrządu i oleju też juz tyle nie biorą. A szczerze mówiąc nie widze dla tego silnika żadnej alternatywy. Miałem okazje pojeździć Superbem II z 1.8 TSI pod maską a zaraz identycznym Superbem II tyle że z 2.0 TDI (170) pod maską. Powiem ze jak dla mnie 1.8 jest o niebo bardziej elastyczny (większy zakres użytecznych obrotów) i duzo lepiej sie zbiera. Krótko mówiąc baban na twarzy cały czas !! Także, ja już zdecydowałem - w kolejnym moim aucie pod maską bedzie właśnie 1.8 TSI :)

[ Dodano: Pią 13 Lip, 12 16:52 ]
Ferd napisał/a:
Ponadto awaryjny

Octavia II awaryjna ??? No to ja chyba mam inne auto, az zerknę do dowodu ;) Przez 5 lat 2 "awarie" (wymiana pierscienia slizgowego za kierownicą oraz wymiana czujnika prędkosci obrotowej silnika) których usunięcie kosztowalo mnie RAZEM 400 zł - faktycznie awaryjna ta O II :twisted:

[ Dodano: Pią 13 Lip, 12 16:56 ]
Ferd napisał/a:
Zaraz zleci się tu wraża ekipa i będzie krzyczeć na mnie : won stad, JESTEŚ PASKUDNYM BIEDAKIEM, JEŹDZISZ OCTAVIĄ I, nie masz prawa głosu, jesteś nikim. Posiadacze TSI, my, elita tego Forum, TYLKO MY, mamy prawo i obowiązek się o tym wypowiadać, inni won, parszywi biedacy i uzurpatorzy. Administracja, skądinąd znakomitego Forum, przymyka oczy na parszywe ekscesy.

Co ty bredzisz ????? Nawaliłeś się, czy co ??!!! Wytrzeźwiej kolego !!!

Ferd - Pią 13 Lip, 12 17:00

Big

Big napisał/a:
Octavia II awaryjna ??? No to ja chyba mam inne auto, az zerknę do dowodu Przez 5 lat 2 "awarie" króych usunięcie kosztowalo mnie RAZEM 400 zł - faktycznie awaryjna ta O II

Czytasz sobie ze zrozumieniem czy sobie jądra robisz. Ja na dzień dzisiejszy nie mam samochodu z TSI, ale po problemach tu opisywanych, absolutnie straciłem chęć, aby go nabyć.

Piszesz o OII, ale jakiej, z jakim silnikiem. W dodatku to nie ma znaczenia, nie liczy się głos jednostki, ale ogółu :D

karpecik - Pią 13 Lip, 12 17:03

Ferd napisał/a:
aldam napisał/a:

Prawdziwy SKODZIARZ :D , jak ja...

Mam Audi służbowe i Octę prywatną, ale bardzo mocno zmodyfikowana i wygłuszoną (tak bardziej pod Audi 8) ). Na Twoim miejscu, gdyby chodziło o jeden samochód do wszystkiego, to szukałbym albo cos w stylu Audi A4/A6, VW Passat/Jetta, współczesnych francuzów itp. jak nie odrzucają to koreańców. Skoda z Octavią robi dziwne rzeczy, z jednej strony samochód bardzo fajny (dla mnie piękny), ale z lepszym silnikiem drogi, jak coś z klasy średniej - D -, ale np. pozbawiony przyzwoitego wygłuszenia, luksusu itp, skandal jakiś. Ponadto awaryjny :evil:

Zaraz zleci się tu wraża ekipa i będzie krzyczeć na mnie : won stad, JESTEŚ PASKUDNYM BIEDAKIEM, JEŹDZISZ OCTAVIĄ I, nie masz prawa głosu, jesteś nikim. Posiadacze TSI, my, elita tego Forum, TYLKO MY, mamy prawo i obowiązek się o tym wypowiadać, inni won, parszywi biedacy i uzurpatorzy. Administracja, skądinąd znakomitego Forum, przymyka oczy na parszywe ekscesy. :?

Ale zadufanym w sobie burakom w sumie należy podziękować. Dzięki ich postom, rozważaniom, obawom i problemom, nie wtopiłem dużej kasy w awaryjne truchło spod znaku 1.8/2.0 TSI :D

Należy ci się następne ostrzeżenie. I nowa porcja leków.

Big - Pią 13 Lip, 12 17:04

karpecik, daj spokój. Widzę, że kolega się napił i szuka zwady. Szkoda nerwów. Wytrzeźwieje to przemysli. Leżącego się nie kopie.
Ferd - Pią 13 Lip, 12 17:07

Big napisał/a:
Ferd napisał/a:
Zaraz zleci się tu wraża ekipa i będzie krzyczeć na mnie : won stad, JESTEŚ PASKUDNYM BIEDAKIEM, JEŹDZISZ OCTAVIĄ I, nie masz prawa głosu, jesteś nikim. Posiadacze TSI, my, elita tego Forum, TYLKO MY, mamy prawo i obowiązek się o tym wypowiadać, inni won, parszywi biedacy i uzurpatorzy. Administracja, skądinąd znakomitego Forum, przymyka oczy na parszywe ekscesy.

Co ty bredzisz ????? Nawaliłeś się, czy co ??!!! Wytrzeźwiej kolego !!!

No cóż, następny. Ja się nawaliłem, bzdury piszę itp itd. Jedyne argumenty "ELITY FORUMOWEJ" nawaliłeś się, jesteś głupi, niedorozwinięty, jesteś biedakiem (bo jeżdżę Octavią I), obszczymurem, chamem, niedostosowanym społecznie itp. itd i cała lawina plugawych inwektyw, na które nie reaguje Administracja Forum.

No niestety, ale prawdy Panowie nie zagłuszycie :D

ary - Pią 13 Lip, 12 17:15

Ferd napisał/a:

Kogo masz konkretnie na myśli :?:

Ferd - Pią 13 Lip, 12 17:23

karpecik napisał/a:
Należy ci się następne ostrzeżenie. I nowa porcja leków.

Dlaczego. Dobrze, że nie jesteś moderatorem. Leki, następna porcja, obrażasz mnie po chamsku (może to twój wraży styl) kimkolwiek jesteś, tymi prymitywnymi tekstami.

Big napisał/a:
karpecik, daj spokój. Widzę, że kolega się napił i szuka zwady.

Następny mądry, który coś sobie wyobraża, coś sobie wymyślił i szuka zwady

Big napisał/a:
Wytrzeźwieje to przemysli. Leżącego się nie kopie.

W Twoim umyśle ja już leżę, tak, no i już jestem leżący. Może tam, u was na wschodniej ścianie Polski, się leży po pijaku , ale nie w cywilizacji i w kulturze Zachodu (w lubelskim to się nawet kisi niemowlaków w beczkach, zamiast ich wychowywać :D ).

Moderator czy Administracja Forum powinna zareagować i chamskie teksty powyższych osobników, którzy nie są w stanie współistnieć ze Społecznością Forumową, tylko chamskie odzywki, teksty, prymitywne odpowiedzi i wycieczki osobiste. Trzeba zbanować tych ludzi albo dać im jakieś ostrzeżenia. :D

[ Dodano: Pią 13 Lip, 12 17:31 ]
ary napisał/a:
Ferd napisał/a:

Kogo masz konkretnie na myśli :?:

Na myśli nie mam Ciebie, wręcz uważam, że jesteś świetnym userem, uczestnikiem Forum, który pomaga ludziom. Było kilku takich, którzy próbowali nade mną zapanować, zaistnieć (ale to niemożliwe). Ja mam swoje fakty, inni swoje inne.

Nie lubię chamstwa i pouczania, a tylko dyskusję. O TSI, to czytałem przez prawie cały rok 2011 na tym Forum i niestety, zrezygnowałem z jego zakupu :D

Eidos71 - Pią 13 Lip, 12 17:33

Ferd - daj sobie luzu, albo znikniesz z tego forum. Czy Ty nie widzisz, że 90 % Twoich postów to posty zaczepne, niewiele wnoszące do dyskusji, ale za to wyrabiające Ci opinię mąciwody, krzykacza, aroganta i osoby zgorzkniałęj...? Tutaj wcale nie trzeba mieć kompletu ostrzeżeń, aby zostać usuniętym z forum... Zastanów się chłopie nad swoim zachowaniem i swoimi wypowiedziami... :evil:
Ferd - Pią 13 Lip, 12 17:51

Eidos71

Nie masz prawa mnie oceniać, nie od tego jesteś i tu jesteś. Twój wiek do niczego Cię nie upoważnia. Chcesz coś więcej, to na priv. Bardzo lubię ludzi z Mazur :D , nie rób za moderatora samozwańca, nie wiesz wszystkiego. Musisz zrozumieć, ŻE LUDZIE MAJĄ RÓŻNE ZDANIA, i należy się z tym godzić

A NIE ATAKOWAĆ LUDZI, KTÓRZY MAJĄ INNE ZDANIE.

Eidos71 - Pią 13 Lip, 12 18:05

:gwm Ferd - ja Cię nie atakuję. Ja po prostu daję Ci dobrą radę i proszę o trochę inne, normalniejsze zachowanie na tym forum, nim (w mniej subtelny sposób) zrobi to administracja forum.
A Olsztyn leży na Warmii, a nie na Mazurach :diabelski_usmiech

Mihau - Pią 13 Lip, 12 18:06

Ferd napisał/a:
Posiadacze TSI, my, elita tego Forum, TYLKO MY, mamy prawo i obowiązek się o tym wypowiadać, inni won, parszywi biedacy i uzurpatorzy.

Ale zadufanym w sobie burakom w sumie należy podziękować. Dzięki ich postom, rozważaniom, obawom i problemom, nie wtopiłem dużej kasy w awaryjne truchło spod znaku 1.8/2.0 TSI

Że co ku...?! :shock:

Ferd napisał/a:
ale po problemach tu opisywanych, absolutnie straciłem chęć, aby go nabyć.

Mimo tych problemów bym kupił kolejną Octavię, tym razem z 2.0 TSI.
Zrobisz rozrząd i masz z czaszki.

I tak na koniec:
Ferd napisał/a:
Moderator czy Administracja Forum powinna zareagować i chamskie teksty powyższych osobników, którzy nie są w stanie współistnieć ze Społecznością Forumową, tylko chamskie odzywki, teksty, prymitywne odpowiedzi i wycieczki osobiste

Ferd napisał/a:
Ale zadufanym w sobie burakom w sumie należy podziękować. Dzięki ich postom, rozważaniom....

Rozumiem, że jesteś pierwszy w kolejce?

btw.
Ferd, poczytaj regulamin, bo Caps Lockiem się nie pisze na forum.

Zaczyna się robić ciekawie więc:

andrzej111 - Pią 13 Lip, 12 18:12

Ferd napisał/a:
Zaraz zleci się tu wraża ekipa i będzie krzyczeć na mnie : won stad, JESTEŚ PASKUDNYM BIEDAKIEM, JEŹDZISZ OCTAVIĄ I, nie masz prawa głosu, jesteś nikim. Posiadacze TSI, my, elita tego Forum, TYLKO MY, mamy prawo i obowiązek się o tym wypowiadać, inni won, parszywi biedacy i uzurpatorzy.

Ferd napisał/a:
Może tam, u was na wschodniej ścianie Polski, się leży po pijaku , ale nie w cywilizacji i w kulturze Zachodu (w lubelskim to się nawet kisi niemowlaków w beczkach, zamiast ich wychowywać ).

Na razie to jesteś burakiem, który wrzuca innym zamiast grzecznie podziękować za info

Ferd napisał/a:
Octę prywatną, ale bardzo mocno zmodyfikowana i wygłuszoną (tak bardziej pod Audi )
:lol:
ary - Pią 13 Lip, 12 18:27

Wracając merytorycznie do tematu.
Pogrzebałem dziś jeszcze, co tam w update'ach etkowych piszczy no i dwa screeny z passatowskiego CDAA. Wynika z nich, że w VW nie da się obecnie kupić starszego napinacza niż 06K 109 467 K więc działa on ze starymi łańcuchami, bo te nie zostały zmienione :bigok

Ferd - Pią 13 Lip, 12 18:44

Eidos71 napisał/a:
A Olsztyn leży na Warmii, a nie na Mazurach

To przepraszam. Z mojej perspektywy Dolnośląskiej, Warmia i Mazury to jedno - wspaniałe i piękne Mazury :D Najlepszego, nie chciałem urazić :D

[ Dodano: Pią 13 Lip, 12 18:50 ]
Mihau

Ty masz naprawdę 21 lat - jak tak, to wiele zrozumiem. :D

W tym wieku masz kasę na drogie samochody, to mnie nawet nie zastanawia, ale intryguje :diabelski_usmiech

Mihau - Pią 13 Lip, 12 18:52

Ferd napisał/a:
Mihau

Ty masz naprawdę 21 lat - jak tak, to wiele zrozumiem. :D

W tym wieku masz kasę na drogie samochody, to mnie nawet nie zastanawia, ale intryguje :diabelski_usmiech

Do czego pijesz?

Ferd - Pią 13 Lip, 12 19:02

Cytat:
Do czego pijesz?

Do tego piję, że się rzucasz jak jakiś szczyl. Ludzie stateczni i normalni tak się nie zachowują. Ja nikomu nic nie robię, ale nie, trzeba mnie zasady atakować, albo mój samochód, silnik.

Jak pytam jak człowiek o O II z silnikiem tsi, to można o tym, tylko dobrze rozmawiać, albo wcale - tak :evil:

Mihau - Pią 13 Lip, 12 19:05

Ferd napisał/a:
Do tego piję, że się rzucasz jak jakiś szczyl. Ludzie stateczni i normalni tak się nie zachowują. Ja nikomu nic nie robię, ale nie, trzeba mnie zasady atakować, albo mój samochód, silnik.

Pokaż gdzie atakuje Ciebie i Twój silnik i pokaż gdzie się "rzucam jak szczyl" Panie bezwieku. ;)

seba210 - Pią 13 Lip, 12 19:10

Panowie, jest taki fajny przycisk "ignoruj". :bigok Dzisiaj użyłem go po raz pierwszy ...
loyd - Pią 13 Lip, 12 20:58

No a to ja podobno tedeików nie trawię .....
Ferd - Pią 13 Lip, 12 20:59

seba210

OK, fajnie :D

Ja już wszystkich zignorowałem, orgazmu dostałem i wytrysku i Boże Zmiłuj :shock:

loyd - Pią 13 Lip, 12 21:09

Po co obrażasz ludzi ?

Można nie lubić tsi, można nie lubić, tdi i można nie lubić mpi ....

Ale czego się czepiasz użytkowników forum nie znając ich ???

piramida - Pią 13 Lip, 12 21:32

Ferd napisał/a:
seba210

OK, fajnie :D

Ja już wszystkich zignorowałem, orgazmu dostałem i wytrysku i Boże Zmiłuj :shock:

pojebany jesteś? :roll:

waclaw - Pią 13 Lip, 12 21:51

To dzisiaj niezła lektura była o TSI dzięki.......... :?
piociel - Pią 13 Lip, 12 21:54

piramida, najwidoczniej jest.

fred, służbowe to pewnie Audi 80. Buraku nie TSI tylko zamień O1 na jakies BMW, to będzie pasowalo do twojego dresu.

:roll:

Mihau - Pią 13 Lip, 12 22:09

Dobra panowie.

Prośba do administracji o wyczyszczenie tego bajzlu, bo temat był dobry. ;)

słoń - Pią 13 Lip, 12 22:09

peace!!!!!!!!
Eidos71 - Sob 14 Lip, 12 08:25

Administracja chyba rzadko zagląda do poszczególnych tematów, bo inaczej już kilkanaście postów wcześniej zostałby zrobiony porządek... A szkoda, bo temat naprawdę ciekawy. :bigok
Ferd - Sob 14 Lip, 12 08:49

piociel napisał/a:
piramida, najwidoczniej jest.

fred, służbowe to pewnie Audi 80. Buraku nie TSI tylko zamień O1 na jakies BMW, to będzie pasowalo do twojego dresu.

Wybitna inteligencja się odezwała, w dodatku z kompleksami Audi i BMW.

Gdyby brak inteligencji potrafił unosić, to niejaki piociel śmigałby jak odrzutowiec. :bigok

gebek - Sob 14 Lip, 12 11:26

Panowie...kolegaFerd, jest wielkim dupkiem z malym fiutkiem i musi cokolwiek
napisac,aby zaistniec...chociazby w wirtualnej przestrzeni :diabelski_usmiech .
Ja bym doradzil psychoanalityka,aby pozbyc sie kompleksow i frustracjii :bigok

Ferd - Sob 14 Lip, 12 11:33

gebek napisał/a:
Panowie...kolegaFerd, jest wielkim dupkiem z malym fiutkiem

A niejaki gebek jest chamem, który obraza innych uczestników Forum, powinien zostać ukarany. Trzeba zgłosić tego osobnika do Administracji Forum, aby rozpoczęła się procedura zbanowania chamowatego osobnika. Ależ w tym wątku trolle wyłażą :D

hotrain - Sob 14 Lip, 12 11:34

Dajcie sobie spokój. Widać, że komuś się odwaga pojebała z odważnikiem...
Flame - Sob 14 Lip, 12 16:12

Ferd, Ty po godzinach dorabiasz w jakim kabarecie ?

W każdym razie dziękujemy, że nam dałeś swoje "show" za friko :lol:

hubert - Nie 15 Lip, 12 16:48

Ale pierdolenie...mam od 4 lat Leona 1.8 tsi BZB i każdemu polece ten silnik, NIC się z nim niepokojącego nie dzieje...a powiem jeszcze że jeżeli bębe zmieniał kiedyś auto na coś z grupy VAG-wybiore tsi/tfsi...nara :bigok
ary - Nie 15 Lip, 12 18:10

No bo jakimś dziwnym trafem w BZB problemów nie obserwowano mimo, że także lata na tym samym napinaczu z serii N, aż do 26.04.2010. Teraz też zalecają mu nowszy z serii AB :roll:
Maicroft - Nie 15 Lip, 12 21:39

Posprzatam tu potem, kolega ma urlop, pewnie bedzie sie zalil za chwile :lol:
mirek_p11 - Pon 16 Lip, 12 07:50

Maicroft :bigok
Ceed1 - Pon 16 Lip, 12 08:39

Wywalcie stąd tego gnoja Ferda ( nie obrażając innych młodych to musi być jakiś pryszczaty gówniarz, który szuka cały czas zaczepki ). Przecież on to robi specjalnie i ma później polewkę. Nic nowego, fajnego, ciekawego tu nie wniósł. Wywalić go i będzie spokój.
hotrain - Pon 16 Lip, 12 09:44

Kurcze, naprawdę są lepsze zajęcia niż marszczenie Freda, wrzućcie na luz i zapomnijcie o typie.
Tippo - Pon 16 Lip, 12 12:30

hotrain napisał/a:
Kurcze, naprawdę są lepsze zajęcia niż marszczenie Freda, wrzućcie na luz i zapomnijcie o typie.

Chyba "Ferda" :bigok

Coke - Pią 20 Lip, 12 00:34

andip napisał/a:
Zanim zamówię, to wcześniej chciałbym się takim Scoutem przejechać, a na razie centrala Skody milczy (wysłałem mailem pytanie, czy w woj. śląskim jest taka możliwość). Może to z powodu przeprowadzki, którą rzekomo mają, a może nie wiedzą co napisać. Scout jest drogi, ale w porównaniu z innymi ma wiele zalet: nie jest to typowy napompowany suw z małym bagażnikiem, ma ten napęd na 4, jest podwyższony (nie przyhaczy o krawężnik), dobry silnik i niezłe wyposażenie. Myślalem też nad Nissanem Kaszkajem 2.0 140 KM benzyna, ale tak: dach mam tuż nad głową, brak możliwości jazdy testowej takim silnikiem, a jechałem 1.6 117 KM i za słaby, podobno kiepska obsługa klienta po zakupie (centrala jest w Budapeszcie), drogie części. A w ogóle to prezentuje się bardzo efektownie w wersji I-Way.
Jak na tego Scouta mam tyle czekać, to jeszcze mi coś innego wpadnie w oko..
jechałem nissanem kaczkajem 2.0 benzyna 140 KM........ strasznie krótkie biegi, efekt jest taki że nawet niewiesz kiedy auto non stop się dokręca do 6500 obr i wyje. Niby przyspiesza ale bez szału, do 1.8TSI to mu daleeeeeeeeeeko. Rozbujałem to z górki do 210 km/h. Zawieszenie tapczan, mało się na dach nie wywróciliśmy na zjeździe z autostrady, nie polecam.
Eidos71 - Pią 20 Lip, 12 07:07

Rok temu, szukając auta, również przyglądałem się Quashai-owi... I jakoś mnie nie przekonał do siebie :lol: Bliżej już było mi do Mitsu ASX, ale tam z kolei olsztyński salon miał dziwne podejście do klienta, jeżeli chodzi o jakiekolwiek pertraktacje cenowe (podobnie w salonie VW, gdzie w ogóle nie było mowy o jakichkolwiek rabatach). No i było kilka niedoróbek, np. "jeżdżący luźno" podłokietnik kierowcy :diabelski_usmiech Dlatego wybór padł na Skodę :bigok
BADYL - Pią 20 Lip, 12 07:45

Pomijając wątek z "Fredem", a skupiajac się na rzeczowym tj. TSI dodam od siebie, że mimo wad silnika TSI/TFSI (który silnik ich nie ma) w moim następnym aucie będzie biło właśnie takie serducho :bigok pozdrowinka :wink:
Zorr - Pią 20 Lip, 12 10:22

BADYL napisał/a:
Pomijając wątek z "Fredem", a skupiajac się na rzeczowym tj. TSI dodam od siebie, że mimo wad silnika TSI/TFSI (który silnik ich nie ma) w moim następnym aucie będzie biło właśnie takie serducho :bigok pozdrowinka :wink:

no to musisz się pośpieszyć jak chcesz nówkę kupić z 1.8TSI (160KM), bo
nowa Octavia III ma "podobno" mieć zmodyfikowany 1.8TSI (info z innego wątku)
132kW (180KM) 5100-6200 & 250Nm 1250-5000
vs
116kW (160KM) 4500-6200 & 250Nm 1500-4500
;-)

Maicroft - Pią 20 Lip, 12 10:47

Cieszcie sie, ze nie ma w Octaviach tych silnikow Twin Turbo. Ten watek mialby juz wiecej stron niz temat o sprezynach tylnych
rafik11 - Pią 20 Lip, 12 12:14

ten silnik 180 KM z tego to czytałem to chyba juz mocno zmodyfikowany ten nasz. Na pewno nie będzie tradycyjnego termostatu tylko klapki sterowane silniczkami sa elektrycznymi, ponoć dzięki temu rozwiązaniu będzie szybciej się nagrzewał a przez to mniej palił. Podobne rozwiązanie jest w oplu i z tego co opowiadali mi koledzy z opla to lubi się często psuć, no ale VW przecież "robi niezawodne" silniki.
Zorr - Pią 20 Lip, 12 12:22

rafik11,
dopisz pewnie jeszcze Start&Stop ...
z drugiej strony taki sam silnik ma być w Audi A4, może go sprawdzili wystarczająco...

Eidos71 - Pią 20 Lip, 12 19:22

Zorr napisał/a:
rafik11,
dopisz pewnie jeszcze Start&Stop ...
z drugiej strony taki sam silnik ma być w Audi A4, może go sprawdzili wystarczająco...

Tia... Tak, jak w sąsiada Audi A3 z 2008 r. zamontowany jest "sprawdzony" 1.4 TSI... Niezależnie, gdzie silnik będzie montowany - jeżeli jest "skopany", to to "skopanie" objawi się w każdej marce koncernu. :diabelski_usmiech

Tippo - Pią 20 Lip, 12 19:30

Zorr napisał/a:

Niuta jest 320 i jest montowany juz w A5 :roll:

rafik11 napisał/a:
ten silnik 180 KM z tego to czytałem to chyba juz mocno zmodyfikowany ten nasz.

Ten silnik jest calkiem inny, parametry super ale ma 8 wtryskow, tam dopiero bedzie sie mialo co je... :/

http://blog-silnika.blogs...3&by-date=false

Zorr - Pon 23 Lip, 12 10:26

Tippo napisał/a:
Zorr napisał/a:

Niuta jest 320 i jest montowany juz w A5 :roll:

a może do skody będzie szedł inny, w końcu Czesi podali inny poziom Nm
(w sumie to takie gdybanie)

Tippo - Pon 23 Lip, 12 11:51

Zorr napisał/a:

Jesli parametry ktore podajesz dla octy sa prawdziwe, to nie bedzie ten silnik co w a5, tylko pewno nieco poprawione stare 1,8 tsi :/ Tak wogole to moze nieco tylko soft lizna, bo malo ktory ze starych wychodzi mniej niz 170km. Zwroccie uwage, ze ford 1,6 ma 180km a do setki ma wiecej niz octa, ktora ma ich niby 160... Wniosek prosty, albo skoda zaniza moc deklarowana albo ford zawyza :P

arccuss - Pon 23 Lip, 12 12:29

hubert napisał/a:
.mam od 4 lat Leona 1.8 tsi BZB i każdemu polece ten silnik, NIC się z nim niepokojącego nie dzieje...

Moja octa - 2007 r. 1,8 tsi (BZB)- 100kkm, olej- ok.1 litr/15kkm, jak narazie (odpukać...) - bezproblemowy motorek. :bigok

Zorr - Pon 23 Lip, 12 12:45

Tippo napisał/a:
Zorr napisał/a:

Jesli parametry ktore podajesz dla octy sa prawdziwe, to nie bedzie ten silnik co w a5, tylko pewno nieco poprawione stare 1,8 tsi :/ Tak wogole to moze nieco tylko soft lizna, bo malo ktory ze starych wychodzi mniej niz 170km. Zwroccie uwage, ze ford 1,6 ma 180km a do setki ma wiecej niz octa, ktora ma ich niby 160... Wniosek prosty, albo skoda zaniza moc deklarowana albo ford zawyza :P

co do Forda i Skody to 1.8TSI robi 100km/h na 2 biegu a Ford pewnie nie i już masz różnicę w czasach "do setki", ale już do 120km/h pewnie ford będzie szybszy.

co do gratisów w 1.8TSI to jak silnik ma w parametrach np. 160KM od 4500-6200 obr to nie ma siły, aby on w którymś pojedynczym punkcie nie miał więcej niż 160KM. Po prostu tak równo w przyrodzie to nie ma, więc wyskakuje mała górka gdzieś w połowie miedzy 4500-6200 tj. przy ~5200obr.

co do samych modyfikacji to ten "nowy" 1.8TSI łapie Nm szybciej i trzyma dłużej, może być turbina ciut zmodyfikowana a może układ oddechowy.

andrzej111 - Czw 20 Wrz, 12 21:14

Gwarancja się skończyła, Skoda się wypięła więc czas coś z tym zrobić...
Czy komuś udało się ustalić co konkretnie trzeba wymienić żeby spać spokojnie?

W ASO usłyszałem ,że w zasadzie to trzeba wymienić cały rozrząd...no ale wiadomo, co w się usłysz w ASO to przez 2 :D
Mechanik z którym rozmawiałem twierdzi ,że przy okazji trzeba wymienić osłonę/pokrywę rozrządu gdyż drugi raz ciężko ja przykleić - podobno montowana jest na klej. Czy ktoś może podać numer tej osłony?

Jaroslav92525 - Czw 20 Wrz, 12 21:50

andrzej111 napisał/a:
....Mechanik z którym rozmawiałem twierdzi ,że przy okazji trzeba wymienić osłonę/pokrywę rozrządu gdyż drugi raz ciężko ja przykleić - podobno montowana jest na klej...

Jeśli to prawda to czas się bać Skody... Kupiłem to auto i jak do tej pory jest w zasadzie (oprócz serwisu) OK. Celowo dałem zarobić Czechom za sprawdzoną jednostkę pomysłu AUDI AG 1.6 MPI w której można np. BEZKOMPROMISOWO założyć instalację LPG. Ale z tego co tutaj widzę i słyszę to pozostaną w produkcji jedynie tzw. "nowe, inteligentne" motory... (a zarówno silnik 1.4 czy też 1.8 - TSI to ROSYJSKA RULETKA !!!) moje następne auto (a i znajomych jednak będę uczciwie zniechęcał do zakupu Skody w tym Octavii III z nowymi silnikami) pewnie nie będzie już pochodziło z grupy VAG... Takie czasy - chytry traci kilka razy więcej...

andrzej111 - Czw 20 Wrz, 12 21:53

Jaroslav92525, ten klej to chyba pełni role uszczelniacza?
Tak czy inaczej ja już auta z grupy VAG już nie kupię. A o 1.6 MPI to chyba niema się co martwić :)

Maicroft - Czw 20 Wrz, 12 22:06

andrzej111, Inni lepsi nie sa, trzeba sie wczytac w fora koreanskie, francuskie. BMW, Mercedes to juz tez nie auta sprzed 20 lat
Jaroslav92525 - Czw 20 Wrz, 12 22:15

andrzej111 napisał/a:

Tak czy inaczej ja już auta z grupy VAG już nie kupię. A o 1.6 MPI to chyba niema się co martwić :)

No witam,
na razie jest wszystko z silnikiem OK tzn. nie bierze oleju (w zasadzie pomiędzy przeglądami nie dolewam ale tez jeżdżę głównie w mieście czyli wolno - max <100 km/h). Ale też zdaję sobie sprawę że to moje BSE to już któraś z kolei wersja "ulepszona" tego motoru Audi (pochodzącego chyba z 2000 roku) i pewnie nie jeden z księgowych VAG miał ochotę ten motor lekko odchudzić... :-( Ale zobaczymy jak będzie...

mirek_p11 - Czw 20 Wrz, 12 22:23

Maicroft napisał/a:
andrzej111, Inni lepsi nie sa, trzeba sie wczytac w fora koreanskie, francuskie. BMW, Mercedes to juz tez nie auta sprzed 20 lat

została jeszcze mazda, subaru i toyota, ale oczywiście wersja benzin :D

Jaroslav92525 napisał/a:
Ale zobaczymy jak będzie...

o ten silnik nie masz się co martwić

Alonzo_ - Czw 20 Wrz, 12 22:28

mirek_p11 napisał/a:
Maicroft napisał/a:

została jeszcze mazda, subaru i toyota, ale oczywiście wersja benzin :D

Jaroslav92525 napisał/a:
Ale zobaczymy jak będzie...

o ten silnik nie masz się co martwić

A uturbione ocobuuuuusty forda? Tam też podobne problemy wg was?
Mi sie wydaje , że chyba trochę tam więcej optymizmu , ale może mi sie wydaje...

mirek_p11 - Czw 20 Wrz, 12 22:32

Alonzo_ napisał/a:
A uturbione ocobuuuuusty forda? Tam też podobne problemy wg was?

Myślę, że też się bedą sypać, jak na razie są to stosunkowo nowe silniki. Pożyjemy, zobaczymy :D

andrzej111 - Czw 20 Wrz, 12 22:36

mirek_p11 napisał/a:
mazda

też podobno się popsuła, za dużo ma wspólnego z fordem :D
Było brać Hondę i nie byłoby problemów...Najgorsza w tym wszystkim jest postawa Skody :roll:

mirek_p11,czy możesz sprawdzić w kwitach jaki wsadzili Ci napinacz i czy zmienili obudowę po twoich przebojach?

mirek_p11 - Czw 20 Wrz, 12 22:59

andrzej111 napisał/a:
mirek_p11,czy możesz sprawdzić w kwitach jaki wsadzili Ci napinacz i czy zmienili obudowę po twoich przebojach?

napinacz mam o ile dobrze pamiętam 06K 109 467 AB ,ale obecnie jest jeszcze nowsza wersja K. Oprócz napinacza miałem wymieniony zawór ciśnienia wariatora a obudowa była klejona. Dopilnuj przy wymianie czy nic nie cieknie po uszczelnieniu, no i niech sprawdzą łańcuch. Jak na obudowie będą ślady od łańcucha to łańcuch kwalifikuje się do wymiany, bo jest już rozciągnięty.

Ceed1 - Pią 21 Wrz, 12 08:43

Był artykuł w AŚ o 1,6 Ecoboost forda. Padaczka taka sama jak TSI. Mnóstwo rzeczy sie też sypie. Sprawa z TSI jest bardziej nagłośniona, ponieważ sprzedaje sie ich bardzo dużo w różnych markach. Statystycznie jest to kilka - kilkanascie razy więcej niż Ecoboost- ów. Czyli jest o czym pisać.
ary - Pią 21 Wrz, 12 09:17

mirek_p11 napisał/a:
Oprócz napinacza miałem wymieniony zawór ciśnienia wariatora

:shock:
mirek_p11, czyli to :?:

andrzej111 - Pią 21 Wrz, 12 16:08

Tylko pytanie czy jeżeli obecnie mam napinacz 06H to czy podejdzie 06K.
ary - Pią 21 Wrz, 12 16:34

andrzej111, podejdzie, bo VW zaleca go jako zamiennik, a 06H już nie sprzedaje
andrzej111 - Pią 21 Wrz, 12 16:43

ary, ludek z którym ostatnio gadałem mówił, że najnowszy napinacz przewidziany do CDAA w Skodzie ma końcówkę AB. Mówię mu ,że podobno jest jeszcze świeższy a on na to ,że być może jest ale nie do Skody, po wpisaniu mojego VIN'u wyskakuje AB... Facet ma dostęp do ORI ETKI tylko dla Skody, więc pytanie czy te zrzuty przedstawiają listę gratów do silnika CDAA dla wszystkich band'ów VW AG?
ary - Pią 21 Wrz, 12 17:17

andrzej111, to bardzo ciekawe :!:
Etka z update'm 464 dla Skody (z przedwczoraj) mówi wyraźnie, że napinacz AB wycofano w dniu 1.06.2012 i należy zastosować część zastępczą nr 06K 109 467 K. To info dostaje się przy wejściu w szczegóły części 06H 109 467 AB
Passat ma dokładnie taki sam CDAA i taka informacja była już wcześniej w Etce dostępna, przy czym wycofanie AB nastąpiło 1.05.2012.
Kiedy dokładnie w Skodzie się pojawiło takie info to nie wiem
Sprawdziłem jeszcze Yeti i Superba. Jest dokładnie tak samo jak w Octavii

Jakby ktoś chciał sobie online popatrzeć to tu jest napisane co i jak :P

Zorr - Wto 25 Wrz, 12 09:14

Jaroslav92525 napisał/a:
Ale z tego co tutaj widzę i słyszę to pozostaną w produkcji jedynie tzw. "nowe, inteligentne" motory... (a zarówno silnik 1.4 czy też 1.8 - TSI to ROSYJSKA RULETKA !!!) moje następne auto (a i znajomych jednak będę uczciwie zniechęcał do zakupu Skody w tym Octavii III z nowymi silnikami) pewnie nie będzie już pochodziło z grupy VAG... Takie czasy - chytry traci kilka razy więcej...

wiesz, aby ocenić awaryjność auta to trzeba by wiedzieć ile jednostek się popsuło na ile jeżdżących a nie oceniać po paru wpisach na forum, które to siłą rzeczy przyciąga użytkowników z problemami.

PS Ja mam jeszcze 2,5 roku gwarancji, więc spokojnie czekam na wersję "ZZ" napinacza.

Ceed1 - Wto 25 Wrz, 12 10:45

Jaroslav92525. Nie mówi się "chytry traci kilka razy więcej" ale "chytry traci dwa razy". Nie zgodzę się z Twoją wypowiedzią, że silniki TSI to rosyjska ruletka. Chyba coś Ci się pomieszało. Statystycznie samych tylko silników 1,4 TSI rocznie jest w Polsce sprzedawane grube tysiące w różnych markach VAG-a. Ludzi z problemami jest ( może ) kilkudziesięciu. Tak, że nie przesadzaj. Kup sobie hulajnogę to Ci się może nie popsuje. Wszyscy musimy zdawać sobie sprawę, że kupując nową technologię w pewnym sensie jesteśmy królikami doświadczalnymi. Sami się na to zgodziliśmy. I nie udawajmy naiwnych dzieci, że nie spodziewaliśmy się kłopotów z tą nową technologią. Każdy miał jednak nadzieję, że problem będzie się tyczył kogoś innego a nie jego samego. To tak jak z wypadkami.
ale_jak_to - Sob 15 Gru, 12 14:04

Moze ktos w 2 zdaniach porownac 1.8 tSI z koncowek 2008 (bzb) do nowszych silnikow? Ktore sa trwalsze, co sie psuje, jak koszt naprawy, praca i ogolne zadowolenie?
rowerek - Sob 15 Gru, 12 14:21

Silniki różnią się układem dolotowym oraz ilością sond lambda. Dodatkowo w CDAA postanowili zmniejszyć tarcie wewnętrzne silnika, zmienili napinacz rozrządu i zmniejszyli ciśnienie oleju. Paradoksalnie wersja po modyfikacjach (CDAA) zamiast wnieść postęp to przysporzyła więcej problemów. Pojawiły się problemy z nadmiernym spalaniem oleju, z napinaczem i łancuchem rozrządu.

Wg mnie trwalsze są BZB bo całe zamieszanie z 1.8tsi rozpoczęło się wraz z CDAA i jej debiutem w OII FL. Wersja BZB była montowana parę lat w Passatach, OII przed FL oraz przez półtora roku w Superbie II i z nimi żadnych problemów nie ma.

ale_jak_to - Sob 15 Gru, 12 14:46

dzieki rowerek, szukalem takich info i nic nie znalazlem ciekawego. a rozrzad po ilu kkm trzeba robic?
rowerek - Sob 15 Gru, 12 14:52

Teoretycznie robić nie trzeba bo to łańcuch. W praktyce różnie to wygląda. W CDAA wymiana wymuszona jest najczęściej wadliwym napinaczem lub nastawnikiem. W BZB jeżeli nic się złego nie dzieje to się nic nie robi.
Salt - Wto 18 Gru, 12 21:53
Temat postu: Re: Trwałość silnika 1.8 TSI 160 KM
andip napisał/a:
Witam. Zastanawiam się nad zakupem Octavi z takim silnikiem. Czytałem opinie i są bardzo dobre, ale to z reguły opinie użytkowników z małym przebiegiem. Jak się sprawdza turbobenzyna po większych przebiegach ? Czytałem, że trzeba uważać, aby nie przeciążyć silnika, dbać o właściwe smarowanie turbiny (odczekać przed zgaszeniem silnika, itd, itp). Czy te silniki wytrzymają 100 tys. km ? Dodam jeszcze, że podoba mi się Octavia Scout, czyli podwyższona wersja z napędem na 4, ale niestety jest bardzo droga i nie ma gdzie się taką pzrejechać. Ma ktoś jakieś doświadczenia w opisanym temacie ?

Ta turbobenzyna po okresie gwarancji może się nadawać do wstawienia w pokrzywy. Tak jak u mnie. Samochód zadbany, wszystkie przeglądy w ASO, nie zajeżdżany po autostradach, po trzech latach i 160 tys. km przebiegu silnik do wymiany - a właściwie wszystkie tłoki z dodatkami, z powodu spadku kompresji na wszystkich cylindrach o 1/3 w stosunku do nowego motoru. Koszt taki że bardziej sie opłaca wymienić cały silnik. Wcześniej akcja serwisowa napinacza łańcucha rozrządu, tuż po upływie gwarancji festiwal awarii - z droższych rzeczy wymieniana pompa wody i kolektor, który po prostu się rozleciał. Odradzam KAŻDEMU, bo takiej padaki jeszcze nie spotkałem podczas swojego nie tak krótkiego samochodowego zycia!

piramida - Wto 18 Gru, 12 22:11

Salt, no to trafiłeś na gorszego parcha niż nasze tdi :lol:
Salt - Wto 18 Gru, 12 22:25

Mnie tam nie jest za wesoło w obliczu takich kosztów i problemów, bo od miesiąca jestem bez auta i szukam silnika do kupienia. Chociaż powoli wychodzę z fazy totalnej qrvii i mogę się nawet gorzko uśmiechnąć na myśl o tym, jaką padlinę wcisnął mi producent biorąc ode mnie worek ciężko zarobionej kasy:-)
TDI 1.9 90 KM to ja wciąż w jednym aucie mam, 300 tys. przelatane, z poważniejszych robót wyczyszczona turbina i NIC WIĘCEJ. Cztery lata różnicy pomiedzy ta TDI a TSI i odechciało mi się aut VAG na zawsze...

mrfazi - Wto 18 Gru, 12 22:25

piramida napisał/a:
Salt, no to trafiłeś na gorszego parcha niż nasze tdi :lol:

nie ma jak nasze BKD, piękny i czysty dźwięk pompowtrysków :lol:

samii - Wto 18 Gru, 12 22:49

Dlatego,ja już się wyleczyłem z nowego auta!To nie tylko problem VAGA!U znajomego w firmie farmaceutycznej,zmieniali fury na nowe Avensis za 116 tysi,z 5 fur 4 cały czas jeżdżą na servis,bo coś pada,przebiegi po 30 tyś!Panowie nikt już mercedesa beczki nie zrobi,bo by sobie strzelił w kolano!
Salt - Sro 02 Sty, 13 13:39

Nabyłem drogą kupna w sumie dość korzystnie kompletny nowy silnik z turbo, alternatorem i sprzęgłem. O sprzęgle nawet sprzedający nie wspomniał:-) Transplantacja na ukończeniu. Do zobaczenia na drodze:-)
mirek_p11 - Sro 02 Sty, 13 14:08

Salt napisał/a:
Nabyłem drogą kupna w sumie dość korzystnie kompletny nowy silnik z turbo, alternatorem i sprzęgłem. O sprzęgle nawet sprzedający nie wspomniał:-) Transplantacja na ukończeniu. Do zobaczenia na drodze:-)

życzę zadowolenia z nowej jednostki i bezawaryjności :bigok

Salt - Sro 02 Sty, 13 15:31

Podziękowawszy!:-) Musze się na jakiś spot wybrać i wypłakać się w większym gronie:-P
pandzik - Sro 02 Sty, 13 18:52

Salt, Ile kosztuje taki silnik. Jeśli nie chcesz sie chwalić to wystarczy mi jakiś rząd wielkości...
Salt - Sro 02 Sty, 13 19:48

Zapłaciłem za niego (nowego z turbiną, alternatorem i sprzęgłem) 2500 EUR. W Polsce akurat nikt nie miał w tym momencie. Grygy też nie znalazł. Namierzyłem w firmie utylizacyjnej pod Berlinem.
Zorr - Czw 03 Sty, 13 08:15

Salt, przebieg?
Salt - Czw 03 Sty, 13 09:34

To był silnik wyjęty z salonowego/testowego/nowego samochodu. Przebieg 10km. Z czyściuteńkim olejem w środku. Docieram 'nowe' auto:-)
I uzmysławiam sobie jakim złomem był poprzedni silnik po tych 160k przebiegu jaki na nim zrobiłem. Mając teraz bezpośrednie porównanie widzę, że od klekoczącego odgłosu po krańcowo obniżoną moc - wszystko było w nim już do bani. O tego nowego zadbam uwzględniając wszystkie doświadczenia i wiedzę z eksploatacji poprzedniego. Szkoda że ta wiedza mnie drogo kosztowała...

Zorr - Czw 03 Sty, 13 09:52

Salt, dzięki za info,
jak masz jakieś tips & tricks dotyczące użytkowania 1.8TSI to chętnie poczytam

Salt - Czw 03 Sty, 13 10:12

Nie ma tu żadnej wiedzy tajemnej, o której koledzy o wiele bardziej kompetentni niż ja nie pisaliby już wielokrotnie:
1. Natychmiast po zakupie zmienić wskazania okresów przeglądów na stałe co 15k km i rygorystycznie przestrzegać zmian oleju w takich lub krótszych okresach.
2. Natychmiast po zakupie wylać castrole czy inne pomyje jakimi fabryka zalewa silnik i wlać coś najwyższej klasy. Nie oszukujmy się, jeśli ktoś kupuje auto z silnikiem TSI to szukanie oszczędności na róznicy w cenie 5l oleju popularnego i dobrego jest nieporozumieniem.
3. Nie garować po starcie zimnym autem zanim silnik się sensownie nie rozgrzeje. TSI jest lekki więc nagrzewa się naprawdę szybko.
4. Chłodzić turbinę po ostrej jeździe nie wyłączając silnika od razu po zatrzymaniu.
5. Sprawdzić wersję silnika i wymienić pokrywę łańcucha rozrządu z wadliwym zaworem, który był obecny w silnikach 1.8 TSI chyba do kwietnia 2010. Sprawdzenie VIN w ASO pozwala stwierdzić czy silnik podlega akcji serwisowej na tę okoliczność.
6. Uważać na pracę kolektora dolotowego, który w pierwszych wersjach był tak spaprany, że rozsypywało się w nim sterowanie klap, a nie było w żaden sposób oczujnikowane.
7. Uważać na ubytki płynu chłodniczego. W obiegu płynu chłodzącego regularnie pada w tych silnikach pompa, u mnie dwa razy wymieniany był też jeden z zaworów gdzieś koło chłodnicy.
8. A generalnie omijać niemiecką myśl techniczną spod znaku VAG szerokim łukiem:-P

Zorr - Czw 03 Sty, 13 11:24

Salt, w zasadzie tak robię, no może oprócz faktu wylania fabrycznego oleju (przejechałem na nim 12tys). Wybrany olej którym zalewam to Millers.
Alonzo_ - Czw 03 Sty, 13 12:42

Salt napisał/a:
Nie ma tu żadnej wiedzy tajemnej, o której koledzy o wiele bardziej kompetentni niż ja nie pisaliby już wielokrotnie:
.....
8. A generalnie omijać niemiecką myśl techniczną spod znaku VAG szerokim łukiem:-P

Od razu do pkt 8 przeszedłem....
Ale co do longlajfów serwisowych i olejów mam podobne zdanie.....dla każdego silnika o który chce się dbać a nie tylko TSI

Bezawaryjności teraz kolego i mniej nerwów.

Salt - Czw 03 Sty, 13 13:13

Oby tak było, dzięki! Jszcze tylko do Aligatora zawitam w przyszłym tygodniu:-)
marlej108 - Czw 03 Sty, 13 16:18
Salt napisał/a:
Ta turbobenzyna po okresie gwarancji może się nadawać do wstawienia w pokrzywy. Odradzam KAŻDEMU, bo takiej padaki jeszcze nie spotkałem podczas swojego nie tak krótkiego samochodowego zycia!

nie ma to jak kolejny "zadowolony" uzytkownik z bezawaryjnych, nowoczesnych, i oszczednych silnikow z grupy VAG.... :evil:

lącze sie z Toba w bolu, to k..wa skandal wypuszczac takie gowno i bredzic ze usterki dotycza tylko promila uzytkownikow.

Oby nowy motor sie sprawowal!

pozdro i bezawaryjnosci zycze

Salt - Czw 03 Sty, 13 16:53

marlej108, dzięki za duchowe wsparcie:-) A ten wspomniany promil wynika chyba tylko z tego, że takiej części użytkowników udaje się przecisnąć przez szczelny kordon oficjalnej ściemy roztaczanej w czasie gwarancji przez ASO przed nie do końca świadomymi i zdeterminowanymi użytkownikami narzekającymi na pojawiające się niepokojące usterki...
mrfazi - Czw 03 Sty, 13 16:59

marlej108 napisał/a:
nie ma to jak kolejny "zadowolony" uzytkownik z bezawaryjnych, nowoczesnych, i oszczednych silnikow z grupy VAG

W sumie czytając ten wątek to chyba cieszę się, że kupiłem 2 latka z BKD na PD zamiast nowego z 1.4TSI, nie ma to jak sprawdzone poczciwe PD a przy tym dycha została na koncie i teraz jest troszkę koników z jakimś konkretniejszym momentem.

piramida - Czw 03 Sty, 13 18:50

mrfazi napisał/a:
marlej108 napisał/a:
nie ma to jak kolejny "zadowolony" uzytkownik z bezawaryjnych, nowoczesnych, i oszczednych silnikow z grupy VAG

W sumie czytając ten wątek to chyba cieszę się, że kupiłem 2 latka z BKD na PD zamiast nowego z 1.4TSI, nie ma to jak sprawdzone poczciwe PD a przy tym dycha została na koncie i teraz jest troszkę koników z jakimś konkretniejszym momentem.

Czekaj, przyjdzie czas na ciebie, szykuj kase na głowice :lol:

Northeusz - Czw 03 Sty, 13 19:19

piramida napisał/a:
mrfazi napisał/a:
marlej108 napisał/a:

Czekaj, przyjdzie czas na ciebie, szykuj kase na głowice :lol:

Dychę na koncie już ma :lol: , to na głowicę już jest.

mrfazi - Czw 03 Sty, 13 19:32

piramida napisał/a:
szykuj kase na głowice :lol:

... prędzej turbina poleci, już pięknie gwiżdże, chyba wirus daje o sobie znać.

Głowice leciały w silnikach co najmniej z przed 2008, a jam motorownie z 2009, chyba ostatki produkcji tego klekota. W OII pakowali ten silnik do czerwca 2009 - chyba, na naszym forum jest niewiele BKD w OII FL.

a poza tym sam zachwalałeś BKD wiele razy :diabelski_usmiech
piramida napisał/a:
noktok, szukaj auta z silnikiem 2.0tdi BKD po 2008 roku z przebiegiem nie wiekszym niż 100kkm bo wiadomo że czym wiekszy przebieg tym bedzie więcej do roboty w przyszłości :wink:
Dlaczego BKD? Ponieważ, wszystkie bkd miały 6 skrzynię, bkd ma mocne 240mm sprzęgło, pompowtryski sa tanie ponieważ są to wtryski boscha a nie siemensa.

Northeusz - Czw 03 Sty, 13 19:41

mrfazi napisał/a:
piramida napisał/a:
szykuj kase na głowice :lol:

... prędzej turbina poleci, już pięknie gwiżdże, chyba wirus daje o sobie znać.

Głowice leciały w silnikach co najmniej z przed 2008, a jam motorownie z 2009, chyba ostatki produkcji tego klekota. W OII pakowali ten silnik do czerwca 2009 - chyba, na naszym forum jest niewiele BKD w OII FL.

a poza tym sam zachwalałeś BKD wiele razy :diabelski_usmiech
piramida napisał/a:
noktok, szukaj auta z silnikiem 2.0tdi BKD po 2008 roku z przebiegiem nie wiekszym niż 100kkm bo wiadomo że czym wiekszy przebieg tym bedzie więcej do roboty w przyszłości :wink:
Dlaczego BKD? Ponieważ, wszystkie bkd miały 6 skrzynię, bkd ma mocne 240mm sprzęgło, pompowtryski sa tanie ponieważ są to wtryski boscha a nie siemensa.

Temat jest o 1.8 TSI 160 KM, więc nie rozpędzajcie za bardzo ... :)

mrfazi - Czw 03 Sty, 13 19:47

:wink: no mały OT wyszedł, obiecuję poprawę
andrzej111 - Czw 03 Sty, 13 22:03

mrfazi napisał/a:

chyba dycha ubyła z konta :) bo cenowo 1.8 TSI = 1.9 TDI
EOT

mirek_p11 - Czw 03 Sty, 13 22:07

Northeusz napisał/a:
Temat jest o 1.8 TSI 160 KM, więc nie rozpędzajcie za bardzo ...

+1 :D

mrfazi - Czw 03 Sty, 13 22:49

Mirek Ty jeden nie narzekasz na swoje TSI, a wręcz banan nie schodzi Ci z twarzy, brakuje jeszcze tylko moda motorowni, ale może lepiej nie rób, bo licho nie śpi.
Northeusz - Czw 03 Sty, 13 23:13

mirek_p11, jeszcze pewnie arturo_freestyl nie będzie narzekał na swoje 1.8 TSI. Jak się "odgrażał" na zlocie tak i zrobił ją na 322KM i 429Nm :diabelski_usmiech . Ty swoją robisz tak finalnie na ile?
mirek_p11 - Czw 03 Sty, 13 23:37

jeszcze nie wiem na ile, ale plan jest taki ( wydech, stożek i program ), oczywiście przed kuracją wszystko będzie sprawdzone ( napinacz, pompa, łańcuch i pomiar kompresji )

znalazłem info o nowych silnikach 1.8 tfsi i też jest łańcuch. Ciekawe czy nowa jednostka będzie w O3

https://s3-eu-west-1.amazonaws.com/muupublic/share/18TFSI.pdf

piramida - Czw 03 Sty, 13 23:52

mrfazi, i dalej zachwalam oprócz nieszczęsnej głowicy :wink:
mirek_p11, stożek w twoim przypadku chyba nie będzie potrzebny, zakłada sie puszkę wraz ze seryjnym filtrem chyba z audi TT lub s3 ale nie jestem pewien, zapytaj Artka

Zorr - Pią 04 Sty, 13 08:17

mrfazi, ja też nie narzekam,

a co do awaryjności, to parę wpisów na forum to troszkę za mało, aby szacować skalę.

Northeusz - Pią 04 Sty, 13 08:49

mirek_p11 napisał/a:
znalazłem info o nowych silnikach 1.8 tfsi i też jest łańcuch. Ciekawe czy nowa jednostka będzie w O3

Ponoć w O3 1.8 TSI ma mieć moc ok 180 KM więc jakieś zmiany nastąpią ;)

Psycho Dad - Pią 04 Sty, 13 09:49

Normalnie ma 180 KM :p

[ Dodano: Pią 04 Sty, 13 09:50 ]
Salt napisał/a:
Zapłaciłem za niego (nowego z turbiną, alternatorem i sprzęgłem) 2500 EUR. W Polsce akurat nikt nie miał w tym momencie. Grygy też nie znalazł. Namierzyłem w firmie utylizacyjnej pod Berlinem.

A koło dwumasowe też było ?

paweł2 - Pią 04 Sty, 13 22:04

Wlasnie OII miala Tsi 160 a tak naprawde ok 180 a w OIII bedzie 180 i tak napraede pewnie 180 ot i cala tajemnica :wink:
andrzej111 - Pią 04 Sty, 13 22:49

mirek_p11 napisał/a:

Salt, wyślij kartkę z wąglikiem i podziękowaniami do Alexa, Joachima, Michała i Stepana za bubla jakiego zmontowali...

Salt - Sob 05 Sty, 13 10:35

andrzej111 napisał/a:
mirek_p11 napisał/a:

Salt, wyślij kartkę z wąglikiem i podziękowaniami do Alexa, Joachima, Michała i Stepana za bubla jakiego zmontowali...

To co mogę rzeczywiscie zrobic to raczej nie wysłać. Przelewu za kolejne auto jakie będę kupował na konto jakiegokolwiek dilera marki z grupy VAG...

Tippo - Sob 05 Sty, 13 12:07

andrzej111 napisał/a:
mirek_p11 napisał/a: https://s3-eu-west-1.amazonaws.com/muupublic/share/18TFSI.pdf

Ich nastepne dzielo z tego pdf przebija poprzednie, np.
-miska olejowa z plastiku - ciekawe czy nadal auto fabrycznie bedzie bez plyty??
- grubosc bloku silnika 3mm :P

rafik11 - Sob 05 Sty, 13 13:16

Coś z tym silnikiem 1.8 tsi w OIII mi nie pasuje. W audi A3 jest ten sam co w OIII 1.8 180 KM 250 Nm a w A4 jest 1.8 170KM 320Nm z systemem sterowania zaworami Audi valvelift(do tego dochodzi jeszcze w A4 1.8 120KM 230Nm). Czy przypadkiem ten 1.8 180 KM 250 Nm to nie jest jeszcze ten nasz stary silnik? Szczerze wolałbym aby tak właśnie było bo w końcu chyba go dopracowali, a tu już nowy wprowadzają -jak dla mnie za bardzo skomplikowany -czyli ma co się tam psuć.
Tippo - Sob 05 Sty, 13 13:24

rafik11 napisał/a:
rzypadkiem ten 1.8 180 KM 250 Nm to nie jest jeszcze ten nasz stary silnik?

Mozliwe, tak jak 2.0 z valvelift bylo tylko w audi , poza tym ten z pdf to motor wzdluzny...

Mihau - Sob 05 Sty, 13 14:39

mrfazi napisał/a:
Mirek Ty jeden nie narzekasz na swoje TSI, a wręcz banan nie schodzi Ci z twarzy

Ja tam póki co (tfu tfu) tez jestem bardzo zadowolony z silnika, a po modzie to już w ogóle, jedynie mógłby troszkę mniej palić ale w końcu turbo żyje, turbo pije. :diabelski_usmiech

mrfazi - Sob 05 Sty, 13 22:26

Mihau napisał/a:
jedynie mógłby troszkę mniej palić ale w końcu turbo żyje, turbo pije. :diabelski_usmiech

... dodałbym ostatnio turbo gwiżdże turbo żyje :szeroki_usmiech

Spalanie - cóż takie są skutki zbyt gwałtownego zmieniania (zmniejszania) kąta nachylenia pedału gazu, nie bój nic, mam ostatnio tak samo 8/100.

piramida - Sob 05 Sty, 13 23:35

mrfazi, przecież 8/100 to norma w bkd przynajmniej u mnie, cięzko wyjść po za 8/100 z całego baku
no4 - Nie 06 Sty, 13 05:34

czy jak zmieniają napinacz na gwarancji to wymieniają to oba ?, łańcuchy też ?

ja muszę dopytać co mi wymienili, bo wg etki miałem oba starego typu

Salt - Nie 06 Sty, 13 10:32

Akcja serwisowa dotycząca rozrządu obejmuje wyłącznie wymianę pokrywy łańcucha rozrządu. Chodzi o wymianę zawodu który w niej siedzi. Podczas tej akcji rozrząd w sensie łańcucha czy wałków nie jest nawet dotykany czy rozmontowywany.
mirek_p11 - Nie 06 Sty, 13 13:29

no4 napisał/a:
czy jak zmieniają napinacz na gwarancji to wymieniają to oba ?, łańcuchy też ?

mi wymienili tylko jeden napinacz a łańcuch powinni sprawdzić czy nie jest rozciągnięty o pokrywie nic nie słyszałem

Salt - Pon 07 Sty, 13 09:54

Psycho Dad napisał/a:

Salt napisał/a:

Było wszystko oprócz sprężarki klimy i skrzyni biegów (silnik, turbo, alternator, sprzęgło, dwumasa), czyli mam 3/4 nowego auta jak by nie patrzeć:-) Tym bardziej, że sprzęgło i dwumasa przyszły mi tak naprawdę w prezencie, bo sprzedawca twierdził że tego nie ma.

no4 - Pon 07 Sty, 13 18:26

dopytałem dziś w ASO i okazało się że u mnie wymienili też tylko jeden napinacz ten od rozrządu.
Drugi, od m.in. pompy pozostawili stary, mimo że po produkcji mojego auta był zmieniany model także tego drugiego napinacza.
Łańcuch, ani osłona nie wymagały wymiany.

Northeusz - Pon 07 Sty, 13 20:25

Salt napisał/a:
Psycho Dad napisał/a:

Salt napisał/a:

Było wszystko oprócz sprężarki klimy i skrzyni biegów (silnik, turbo, alternator, sprzęgło, dwumasa), czyli mam 3/4 nowego auta jak by nie patrzeć:-) Tym bardziej, że sprzęgło i dwumasa przyszły mi tak naprawdę w prezencie, bo sprzedawca twierdził że tego nie ma.

To jeszcze Salt jak zrobisz tjuna i nie dość, że się przekonasz do TSI, to zaczniesz jeszcze go chwalić i następnego kupisz też coś z VAG-a ;)

Salt - Wto 08 Sty, 13 00:14

We środę Ali wepchnie odrobinę pałeru w te nowe trzewia :twisted:
mirek_p11 - Sro 27 Mar, 13 22:58

Przymierzam się do wymiany rozrządu i mam prośbę odnośnie podania numeru części które będą pasowały - silnik 1.8 TSI CDAA 2010 rok. Z góry dziękuję. Flaszkę wyślę pocztą lub postawię na Ogólnopolskim Zlocie :D

Łańcuch rozrządu
Napinacz łańcucha
Zawór sterujący wałkiem rozrządu
Podpora łożyskowa wałków rozrządu
dekiel dolny obudowy rozrządu
uszczelka pod góry dekiel obudowy rozrządu
pompa wody

andrzej111 - Czw 28 Mar, 13 00:09

mirek_p11, ale Twój silnik ma bezobsługowy rozrząd :diabelski_usmiech
Poprzednia wymiana nie pomogła?

mirek_p11 - Czw 28 Mar, 13 08:03

Coś ostatnio głośniej wszystko chodzi jak odpalam na zimnym silniku i pojawiły się większe wibracje, więc wolę chuchać na zimne. Dzisiaj jadę do ASO na przegląd i zobaczę czy wszystko jest ok. Przed grubszymi modami wymiana tego dziadostwa obowiązkowa :diabelski_usmiech
andrzej111 - Czw 28 Mar, 13 09:19

mirek_p11, u mnie też coś ostatnio szura, nawet na ciepłym a wibracje to chyba były od początku...Możesz zdradzić dlaczego tyle gratów wymieniasz? Pokrywa słyszałem że jest jednorazówka ale reszta?
mirek_p11 - Czw 28 Mar, 13 09:56

Lepiej zrobić coś raz a dobrze. Wymiana samego napinacza nic nie da. Dzisiaj w ASO będę walczył o bezpłatną wymianę po okresie gwarancyjnym. Części kupię a koszt wymiany powinni pokryć bez łaski...
Mihau - Czw 28 Mar, 13 10:05

mirek_p11, jak będziesz znał koszty to napisz, bo też powoli się przymierzam do wymiany.
no4 - Pią 05 Kwi, 13 19:40

Mirek, ile masz aktualnie nalatane?
mirek_p11 - Pią 05 Kwi, 13 19:48

76000 km
no4 - Pią 05 Kwi, 13 22:02

no to pięknie

u mnie w c4 po roku 54
u Kasi w yetasie po dwóch 23

mirek_p11 - Sob 06 Kwi, 13 11:17

Mihau napisał/a:
mirek_p11, jak będziesz znał koszty to napisz, bo też powoli się przymierzam do wymiany.

Koszt całkowity samych części ( łańcuch nastawnika rozrządu, napinacz łańcucha, szyny ślizgowe, obudowa napędu kół, uszczelka, koło łańcuchowe ) to ok. 2000 zł w ASO. Wymiana ok. 1000 zł.

Jest tylko pytanie czy wszystko trzeba wymienić, bo np. element o nr. 25 w etce ( koło łańcuchowe widnieje jako całość czyli wałek rozrządu (06H109021K )) :roll:

Aktualnie kowal 2002 sprawdza jakie części będą potrzebne i czy nowy typ łańcucha będzie pasował do starych zębatek.

krzys301 - Nie 07 Kwi, 13 12:45

silnik bajka, obecnie ma 70 tyś km .
jedyny ból to zużycie oleju , około 3 litrów na 15 tyś km (od nowego im starszy olej tym więcej pije :) ), przy stylu jazdy ( kapelusznika) , auto w automacie.

pgolik - Pon 08 Kwi, 13 10:58

krzys301 napisał/a:
przy stylu jazdy ( kapelusznika) , auto w automacie.

DSG (zwłaszcza przy spokojnej jeździe) lubi niskie obroty, podejrzewam, że dla zdrowia silnika nieco cięższa noga może być znacznie lepsza. Ja mam manuala, ale jeżeli DSG zmienia biegi tak, jak pokazuje u mnie podpowiadaczka na MaxiDOT, to zdrowe dla silnika to nie jest.

Tippo - Pon 08 Kwi, 13 14:24

pgolik napisał/a:
DSG (zwłaszcza przy spokojnej jeździe) lubi niskie obroty, podejrzewam, że dla zdrowia silnika nieco cięższa noga może być znacznie lepsza. Ja mam manuala, ale jeżeli DSG zmienia biegi tak, jak pokazuje u mnie podpowiadaczka na MaxiDOT, to zdrowe dla silnika to nie jest.

Soft do tego, to pisal chyba ktos z Greenpeace :rip

Maicroft - Pon 08 Kwi, 13 14:29

Jakos moje jak przyspieszam nie chce zmieniac biegow przy 1500obr/min tylko ciagnie i do 3/4 obrotomierza. Przy jednostajnej jezdzie to sie zgodze, ale z manualna skrzynia wiekszosc tez wrzuca 6 bieg przy 90 a nie ciagnie silnika na 4 zeby byc gotowym na nagly manewr
edo25 - Nie 09 Lut, 14 19:54

Nie wiem czy ten post był ale jaki jest obecnie najnowszy napinacz łańcucha rozrządu do 1,8 tsi?
andrzej111 - Nie 09 Lut, 14 21:13

Był taki post ale w innym wątku, 06K109467K
miki1979 - Nie 09 Lut, 14 21:48

Edo25 masz zamiar wymieniać ? Profilaktycznie czy coś słyszysz ?
Pytam bo też mam silnik BZB i od zakupu i lektury forum biję się z myślami ;)

edo25 - Pon 10 Lut, 14 17:53

miki1979 na wymiane było juz za późno 11 klocków w plecy bo poleciało wszystko przez ten j..ebany napinacz. Teraz mi wstawili jakiś podobno najnowszy 06K109467K i podobno nie ma nowszego więc ciekawi mnie ile to wytrzyma bo ASO bajerzą że 200K.
miki1979 - Pon 10 Lut, 14 22:43

Hmm no to mnie nie pocieszyłeś :-( Myślałem (łudziłem się), że jednak w starszych rocznikach, w BZB gdzie jest jeszcze norma Euro4 problem jest mniej spotykany a tu widzę kolejny przypadek :-(
Napisz jeśli możesz, który masz rocznik, jaki przebieg itp. Słyszałeś wcześniej jakieś podejrzane dźwięki?
ASO wymieniło cały silnik?

edo25 - Wto 11 Lut, 14 18:10

miki1979 Ja mam skodę 2008 r rozrząd strzelił przy przebiegu 124k teraz mam 127k .Była opcja wymiany całego silnika nawet był już zamówiony i przyjechał ale był ten drugi cdaa i tam niepasowało coś z pompą oleju coś takiego niepowiem ci dokładnie był za nowy do mojej elektroniki koszty mnie więcej te same były. Oznak żadnych podjeżdżałem akurat pod bramę do domu i gasiłem i wtedy zgrzytnęło i był koniec żanych kontrolek check silnika czy coś takiego kompletnie nic. W Aso powiedzieli że na tym napinaczu najnowszym 200k coś mi się wierzyć nie chce.
tom007 - Wto 11 Lut, 14 18:32

BZB ma te same problemy z rozrządem co CDAA, konstrukcja samego rozrządu jest taka sama.

A tu jako ciekawostka odpowiedz pracownika SAP na maila z pytaniem o możliwość awarii napinacza rozrządu i ewentualną odpowiedzialność Skody jeżeli będzie to napinacz z wadliwej serii:

Cytat:
W odpowiedzi informujemy, iż Volkswagen Group Polska nie spekuluje na temat możliwości wystąpienia hipotetycznej usterki. Wyjaśniamy również, iż koszty napraw samochodu po upływie dwuletniej gwarancji, należą do użytkownika samochodu.

miki1979 - Wto 11 Lut, 14 20:01

tom007 napisał/a:
BZB ma te same problemy z rozrządem co CDAA, konstrukcja samego rozrządu jest taka sama.

Kurcze - wybrałem kilka cytatów, tylko z tego tematu (a czytałem podobne opinie jeszcze w innych tematach):

voytek napisał/a:
[...] Były przypadki całkowitego zniszczenia silnika w wyniku awarii rozrządu. Trzeba tu też odróżnić silniki BZB, z którymi nie było problemów o tych CDAA, z którymi problemy są.
Oleju trochę bierze, ale bez przesady - jakieś 0.1-0.15 l/1000 km - ale z tym różnie bywa, jednym ciągnie więcej, innym mniej, zależy od egzemplarza.

ary napisał/a:
No bo jakimś dziwnym trafem w BZB problemów nie obserwowano mimo, że także lata na tym samym napinaczu z serii N, aż do 26.04.2010. Teraz też zalecają mu nowszy z serii AB :roll:

rowerek napisał/a:
Silniki różnią się układem dolotowym oraz ilością sond lambda. Dodatkowo w CDAA postanowili zmniejszyć tarcie wewnętrzne silnika, zmienili napinacz rozrządu i zmniejszyli ciśnienie oleju. Paradoksalnie wersja po modyfikacjach (CDAA) zamiast wnieść postęp to przysporzyła więcej problemów. Pojawiły się problemy z nadmiernym spalaniem oleju, z napinaczem i łancuchem rozrządu.

Wg mnie trwalsze są BZB bo całe zamieszanie z 1.8tsi rozpoczęło się wraz z CDAA i jej debiutem w OII FL. Wersja BZB była montowana parę lat w Passatach, OII przed FL oraz przez półtora roku w Superbie II i z nimi żadnych problemów nie ma.

Już sam nie wiem co o tym myśleć :(

tom007 - Wto 11 Lut, 14 21:07

miki1979, też się naczytałem tych opinii jak kupowałem auto. Od tamtego czasu nasłuchałem i naczytałem się kolejnych i według mnie złą opinię CDAA zrobił wadliwy napinacz który montowali przez jakiś czas i wtedy poleciało w krótkim czasie kilka silników.
Ogólnie to nie ma tragedii i nie tylko VW dało d..py z rozrządem bo m.in. w bmw też zdarzają się problemy z łańcuchem. Takie czasy, ekologia, cięcie kosztów do tego przeglądy longlife i efekt gotowy niezależnie od marki i silnika.

Nie ma co siać paniki. Jak jeździ dobrze to ciesz się jazdą. Zacznij się martwić jak zauważysz jakieś objawy typu - klekotanie, drgawki, wypadające zapłony itp.
Chyba, że bardzo się boisz lub masz już przebieg pod 200kkm to wymiana profilaktyczna i będziesz spać spokojnie.

kowal 2002 - Wto 11 Lut, 14 22:09

miki1979 napisał/a:

...
Już sam nie wiem co o tym myśleć :(

Za VW AG:
CDAA zmiany w stosunku do wersji BZB:
– średnica łożysk głównych zmniejszona z 58 na 52 mm
– zmienione tłoki
– zmienione pierścienie tłokowe
– inna technologia honowania
– pompa oleju o regulowanej wydajności
– pompa podciśnieniowa firmy Ixetic
– ułożenie przewodu zasilającego (paliwowego)
– siłownik regulacji turbosprężarki analogicznie do EA113

Podejrzewam, że "główni zabójcy" CDAA to pkt. 2 - 5 ( + oczywiście felerny napinacz, ale jego "feler" jest bezpośrednio związany ze zmniejszonym ciśnieniem oleju < do 3,5 krpm prawie o połowę w stosunku do BZB >).

andrzej111 - Wto 11 Lut, 14 23:05

kowal 2002 napisał/a:
Podejrzewam, że "główni zabójcy" CDAA to pkt. 2 - 5 ( + oczywiście felerny napinacz, ale jego "feler" jest bezpośrednio związany ze zmniejszonym ciśnieniem oleju < do 3,5 krpm prawie o połowę w stosunku do BZB >).

O tym nawijał mi mechanik z ASO jak miałem zmieniany napinacz. Z tego co zapamiętałem

-tylko ORI filtr oleju
-ostrożnie z pałowaniem do odcinki
-zmiana oleju max co 15kkm lub raz w roku

mirek_p11 - Wto 11 Lut, 14 23:11

kowal 2002, będziesz wymieniał rozrząd, bo już sam nie wiem czy robić wszystko na 100000 km czy olać i jeździć. Napinacz wymieniony przy 30 tys. km, ale już wyszły dwa nowsze od tego czasu. Ogólnie problemów brak, ale czasami jakieś dziwne dźwięki słyszę jak odpalam auto przy niskich temperaturach.

andrzej111 - Wto 11 Lut, 14 23:30

mirek_p11, norma, klepie jak mój po wymianie napinacza
miki1979 - Wto 11 Lut, 14 23:37

Troszkę mnie uspokoiliście choć i tak przy każdym odpalaniu wozidła będę nadal nasłuchiwał niepokojących dźwięków :) Temat powróci pewnie za jakiś czas przy kolejnym rozwalonym silniku - ale cóż - póki co szkoda mi kasy (nie bardzo ją mam zresztą) na wymianę czegoś co niekoniecznie musi być u mnie wadliwe...
Auto kupione w sierpniu i od tego czasu nie zaobserwowałem nic niepokojącego, ale też nie mam żadnego porównania jak powinien pracować ten silnik.
Auto z 2008 roku - na tą chwilę mam przejechane 163 kkm, ale jako, że mało jeżdżę więc teraz roczny przyrost przebiegu drastycznie poleci w dół.

kowal 2002 - Wto 11 Lut, 14 23:41

mirek_p11, ja niedługo po tym jak skończyła się gwarancja ( przy ok. 80 kkm ) wymieniłem profilaktycznie napinacz, łańcuch, ślizgi i jeszcze kilka pierdołek. Co ciekawe całość, po rozłożeniu, była w bardzo dobrym stanie ( brak niepokojących śladów ). Podejrzewam, że duży, pozytywny wpływ na to miał fakt, że auto stoi w ciepłym ( ok. 20 st. C ) garażu, przeglądy co 15 kkm ( 2 x w roku ) + duży przepał oleju ( 4-5 l/ 15 kkm ) więc prawie jak wymiana co 7,5 kkm. Oczywiście to nie gwarantuje, że nadal będzie dobrze, ale człowiek trochę spokojniej śpi.
edo25 - Sro 12 Lut, 14 19:33

Wiecie co mi w ASO powiedzieli że wszystkie te straszne wypowiedzi czytane na forach są efektem braku serwisowania auta w autoryzowanych stacjach obsługi a jedynie u pana Kazika w garażu. Co wy na to?
mirek_p11 - Sro 12 Lut, 14 19:36

edo25 napisał/a:
Co wy na to?

ASO to zło :twisted:

Northeusz - Sro 12 Lut, 14 21:29

edo25 napisał/a:
Wiecie co mi w ASO powiedzieli że wszystkie te straszne wypowiedzi czytane na forach są efektem braku serwisowania auta w autoryzowanych stacjach obsługi a jedynie u pana Kazika w garażu. Co wy na to?

jakby w ASO pracowali takie Kaziki, to by mieli o wiele lepsze opinie i poważanie ;)

tom007 - Sro 12 Lut, 14 21:59

Napinacz z magiczną literą "N" wyciągnięty przy 110kkm z silnika BZB :D

Ogólnie po rozebraniu rozrządu nie było niepokojących oznak zużycia. Łańcuch rozciągnięty w stosunku do nowego o około pół długości ogniwa, ciężko dokładnie porównać bo nowy łańcuch ma zmienioną konstrukcję.

Tippo - Czw 13 Lut, 14 17:02

tom007 napisał/a:
Ogólnie po rozebraniu rozrządu nie było niepokojących oznak zużycia. Łańcuch rozciągnięty w stosunku do nowego o około pół długości ogniwa, ciężko dokładnie porównać bo nowy łańcuch ma zmienioną konstrukcję.

A czy przy starcie byly jakies dziwne odglosy, czy wymiana byla profilaktyczna?? Ja jestem zdania, ze tak jak w BXE za wylazace bokiem korby, tak i tu wybitnie przyczynia sie olej LL do kaszany w rozrzadzie...

tom007 - Czw 13 Lut, 14 20:15

Tippo, ogólnie to wymiana raczej profilaktyczna, ale ostateczna decyzja o robieniu zapadła po tym jak 2-krotnie w styczniu zaklekotał przy porannym rozruchu. Nie dam głowy, że to był łańcuch i mogło to być coś innego, ale nie zamierzałem testować zasady "do 3 razy sztuka" :wink:
Jeżeli chodzi o olej to u mnie poprzedni właściciel zrobił 3 przeglądy LL lejąc Shell Hellix, ostatni przy około 80kkm. Ja zmieniam co 10-15kkm i zalewam Motula X-Clean 5W-30.
Wydaje mi się, że problem jest w samej konstrukcji rozrządu, a LL i inne eko poprawki (tu bardziej w cdaa) tylko przyspieszają efekt. VW od dawna ma problemy z łańcuchami i napinaczami olejowymi i to zaczęło się dużo wcześniej niż pojawiło się tsi (np. fabie 1.2 htp).

andrzej1959 - Sro 19 Lut, 14 22:17
andip napisał/a:

przeczytaj mój post i zapomnij o 1.8 tsi ,mnie niestety nikt nie ostrzegł

nokius - Sro 19 Lut, 14 22:44

Nie będę odnosił się do wcześniejszych opini tylko dodam swoją.
Autko z 2010 r 1,8 TSI 4x4 przelatane 160 tys z tego145 tys. na programie Comsportu na 206 km.
Jeśli chodzi o silnik to wymieniona pompa wody i dwa razy cewki, poza tym z silnikiem nic się nie dzieje, dalej goni po 240 i nie widać żeby mu coś dolegało.
Amen :bigok

Tippo - Czw 20 Lut, 14 12:30

nokius napisał/a:
Jeśli chodzi o silnik to wymieniona pompa wody i dwa razy cewki,

Moglbys cos wiecej napisac?? Wszystkie 4 cewki?? Pompa przy jakich przebiegach padla??
ps. Tez mysle o comsporcie :P

kowal 2002 - Czw 20 Lut, 14 13:06

Ja w okolicach 100 kkm też wymieniłem dwie cewki ( padły w odstępie jakiś 2kkm). Teraz, żeby nie było niespodzianek, trzecią nówkę mam w bagażniku :diabelski_usmiech .
krzys301 - Czw 20 Lut, 14 13:56

do 120 tyś km, tylko wymienione tłoki z pierścieniami , oraz napinacz łańcucha rozrządu :)
Northeusz - Czw 20 Lut, 14 14:17

krzys301 napisał/a:
do 120 tyś km, tylko wymienione tłoki z pierścieniami , oraz napinacz łańcucha rozrządu :)

Jeśli można, ile kosztuje taki serwis?

Mihau - Czw 20 Lut, 14 16:07

Jakie objawy tych padniętych cewek?
tom007 - Czw 20 Lut, 14 17:24

Mihau napisał/a:
Jakie objawy tych padniętych cewek?

zazwyczaj wypadające zapłony, drgawki i brak mocy

kowal 2002 - Czw 20 Lut, 14 19:30

Mihau, jak padła mi pierwsza ( przy depnięciu do dechy przy wyprzedzaniu ) to byłem na 100% pewien, że przeskoczył rozrząd ;) . Na szczęście miałem ze sobą Vcds-a i wszystko się wyjaśniło...
Dzida - Czw 20 Lut, 14 19:50

Coś jest na rzeczy z tymi cewkami, sąsiad ma Gofra 1.4 TSI 170 KM, 2009, 65 kkm, cewki wymieniane 2 razy na gwarancji. . . .
tuptus - Czw 20 Lut, 14 21:25

Witam
jutro bede ogldal OII z motrkiem 1.8 CDAA..poczytałem rózne tematy zwiazane z tym silnikiem...na co zwrocic uwage, o co pytac?? Na jakie wydatki sie ewentualnie szykowac czy zmieniac napinacz od razu?? Autko ma kolo 80 tys. z 2010 r.

z góry dzieki za wszelkie informacje

mirek_p11 - Czw 20 Lut, 14 22:13

tuptus, poszło pw :D
nokius - Pią 21 Lut, 14 00:49

Pompa zaczęła cieknąć chyba przy 50 tys. cewki padły 2 i to w odstępie może 10 tys km.
Autko dostało drgawek przy przyspieszaniu i przeskoczyło w tryb awaryjny , zapaliła się kontrolka od silnika.
Nie wiem jak inni ale ja jestem zadowolony z tego silnika jak cholera, zamówiłem już nową 1,8 tsi 4x4 dsg :D

Tippo - Pią 21 Lut, 14 12:57

nokius napisał/a:
Pompa zaczęła cieknąć chyba przy 50 tys. cewki padły 2 i to w odstępie może 10 tys km.

Czyli jak masz 160tys to na nowej pompie masz juz 110tysi, czyzby fabryczna byla wadliwa??
A pierwsza cewka przy jakim przebiegu zdechla??

nokius - Sob 22 Lut, 14 14:32

Cewka poleciała gdzieś koło 110 tys. Pompa puszczała delikatnie płyn i wymienili ją na gwarancji.
voytek - Sro 26 Lut, 14 09:03

mirek_p11 napisał/a:
kowal 2002, będziesz wymieniał rozrząd, bo już sam nie wiem czy robić wszystko na 100000 km czy olać i jeździć. Napinacz wymieniony przy 30 tys. km, ale już wyszły dwa nowsze od tego czasu. Ogólnie problemów brak, ale czasami jakieś dziwne dźwięki słyszę jak odpalam auto przy niskich temperaturach.

Rozumiem, że chodzi o to klekotanie. Mój wydaje identyczny dźwięk, a nawet bardziej metaliczny, i to cały czas niezależnie od tego, czy zimny, czy ciepły. Problem polega na tym, że w środku auta tego raczej nie słychać, a może raczej nie wsłuchiwałem się w silnik na wolnych obrotach, bo bardziej słychać dmuchawę niż silnik, więc nie jestem pewien, jak było wcześniej. To terkotanie/klekotanie to było na pewno od nowości, ale ten klekot chyba jednak nie był taki metaliczny, a odkryłem to niedawno jak podniosłem maskę przy pracującym silniku. Byłem w dwóch serwisach, jednym ASO i jednym niezależnym specjalizującym się w autach VAG i w obu powiedzieli to samo - na pewno to nie łańcuch, a rzeczywiście nieco głośniej pracuje "góra" silnika, czyli hydrauliczne popychacze. Napinacz miałem wymieniany jeszcze na gwarancji (w lutym 2012), nie mam pojęcia na który. No i w obu serwisach zasugerowano zmianę oleju na nieco gęściejszy i tak zrobię. Zmienię na 0w40, wypróbuję chyba Motula X max. Nie wiem, co o tym sądzić szczerze mówiąc. Zobaczymy co da zmiana gęstości oleju. Poza głośniejszą pracą na biegu jałowym nic się nie dzieje, auto jeździ normalnie, nie zapalają się żadne kontrolki.

Michal2 - Pon 10 Mar, 14 10:18

Panowie, czy ktoś ma możliwość wrzucić aktualne numery części, które są potrzebne do wymiany rozrządu w 1.8 TSI?
andrzej111 - Pon 10 Mar, 14 11:24

http://forum.octaviaclub....62629&start=150
lub
http://forum.octaviaclub....1251202#1251202

mirek_p11 - Pon 10 Mar, 14 20:19

Michal2 napisał/a:
Panowie, czy ktoś ma możliwość wrzucić aktualne numery części, które są potrzebne do wymiany rozrządu w 1.8 TSI

Łańcuch rozrządu 06H109158M
Prowadnica łańcucha rozrządu 06H109469T
Napinacz łańcucha 06K109467K
Śruba M6x35 N10554005
Prowadnica łańcucha 06H109509Q
Prowadnica łańcucha 06H109469AP
Uszczelniacz wału korbowego 06H103085G
Silikon do uszcz. silnika D174003A2
Śruba Torx M6x16 N91096702
Śruba koła pas. wału M16x1,5x75 WHT001760
Uszczelka pokrywy rozrządu 06H103483D
Podkładka M6,2x30x4 WHT003336
Śruba M6x50 N10470703
Zawór sterujący na wałek rozrządu 06H109257C
Zaślepka sterownika 06H115418D
Śruba łoża siln. N10701501
Śruba łoża siln. N10552402
Śruba M10x55 gwint 32 N90596906
Śruba pod. siln. N91029602

Michal2 - Wto 11 Mar, 14 18:46

mirek_p11 a cena za to wszystko?
andrzej111 - Wto 11 Mar, 14 19:30

ale wygodny :roll:
Michal2, kalkulatora nie masz?

Michal2 - Wto 11 Mar, 14 20:09

andrzej111 ale ja nie widzę żeby mirek_p11 podał jakieś ceny.
mirek_p11 - Wto 11 Mar, 14 20:36

Łańcuch rozrządu 06H109158M 277,03
Prowadnica łańcucha rozrządu 06H109469T 34,91
Napinacz łańcucha 06K109467K 199,51
Śruba M6x35 N10554005 5,40
Prowadnica łańcucha 06H109509Q 60,77
Prowadnica łańcucha 06H109469AP 38,40
Uszczelniacz wału korbowego 06H103085G 48,82
Silikon do uszcz. silnika D174003A2 117,99
Śruba Torx M6x16 N91096702 0,64
Śruba koła pas. wału M16x1,5x75 WHT001760 17,34
Uszczelka pokrywy rozrządu 06H103483D 52,57
Podkładka M6,2x30x4 WHT003336 5,40
Śruba M6x50 N10470703 2,92
Zawór sterujący na wałek rozrządu 06H109257C 179,99
Zaślepka sterownika 06H115418D 13,33
Śruba łoża siln. N10701501 11,06
Śruba łoża siln. N10552402 11,96
Śruba M10x55 gwint 32 N90596906 20,26
Śruba pod. siln. N91029602 19,62

RAZEM : 1117,92

Proszę a na przyszłość adresik gdzie można sprawdzić ceny

http://sklep.benepol.pl/sklep/

andrzej111 - Wto 11 Mar, 14 20:37

wejdź sobie na gajosa i sprawdź
Michal2 - Wto 11 Mar, 14 21:24

dzięki Panowie za podpowiedź
Mihau - Czw 27 Mar, 14 17:50

No to i ja postanowiłem zrobić napinacz. 27.03 jadę na wymianę. Ciekaw jestem co teraz siedzi, bo niby wg. VINu jest dobrze ale patrząc po historii mirka_p11 różnie to bywa. ;)

edit.
No i po wymianie. Stary jeżeli dobrze patrzę ma końcówkę T więc chyba już nowego typu jest z tym diwajsem zapobiegającym cofnięciu się napinacza.

andrzej111 - Czw 27 Mar, 14 20:21

to ...owa wersja, nowy ma T ale numerze na kartoniku :D
A diwajs jest widoczny na tłoczku i literkę K po lewej stronie od loga VW

mirek_p11 - Pią 28 Mar, 14 11:04

Wczoraj na stronce drive2.ru znalazłem informację o sprawdzeniu łańcucha czy się nie wydłużył za pomocą programu VCDS

Kontrolę przeprowadzamy podczas pierwszego uruchomienia silnika po nocy ( jak jest zimny )

Podpinamy wtyczkę ---> przejdź do bloku - 1 (silnik) ---> grupa mierzona ---> 93 grupa ---> Pozycja Faza

0 - 2 stopni - wartości typowe dla nowych aut lub dla nowego łańcucha, 2 - 4 stopni - zalecana wymiana łańcucha ( można usłyszeć wyraźny metaliczny dźwięk dzwonienia z lewej strony silnika) 4 - 6 stopni - Pilna wymiana.

Ponoć zalecana wymiana to 90000 km.

uli07 - Pią 28 Mar, 14 11:47

Ciekawe czy taki test mozna tez przeprowadzic dla 1.4 TSI? Podgladamy te fazy w czasie dzialania silnika, zgadza sie?
Maicroft - Pią 28 Mar, 14 12:12

Pewnie dla kazdego TSI, gdzie w tej grupie podany jest jakis kat walka zapewne
hotrain - Pią 28 Mar, 14 12:36

Dziś się przestraszyłem rano jak odpaliłem auto - strasznie bujało silnikiem, bardzo wyczuwalne drgania. Od czego to się może dziać?

Mihau, gdzie kupowałeś graty i gdzie wymiana?

LUKI - Pią 28 Mar, 14 13:14

hotrain napisał/a:
Dziś się przestraszyłem rano jak odpaliłem auto - strasznie bujało silnikiem, bardzo wyczuwalne drgania. Od czego to się może dziać?

cewka :?:

mirek_p11 - Pią 28 Mar, 14 14:18

hotrain, jak nie będzie błędów to tttm

trzeba powolutku szukać kupca na 1.8 TSI i zamienić go na 2.0 boxer 4x4 :D

hotrain - Pią 28 Mar, 14 15:55

mirek_p11, we wtorek mam jechać tym autem do Niemiec, zajrzę na spot w poniedziałek i poproszę o skanowanie to się zobaczy, wymiana cewki jak pisze LUKI to w sumie nic strasznego jeśli chodzi o czas.

mirek_p11 napisał/a:
trzeba powolutku szukać kupca na 1.8 TSI
no właśnie u mnie jeszcze auto będzie przez 55 k km, decyzja zapadła, że mam dobić do 120 kkm i wtedy sprzedaż za "grosze".
mirek_p11 - Pią 28 Mar, 14 16:00

hotrain napisał/a:
no właśnie u mnie jeszcze auto będzie przez 55 k km, decyzja zapadła, że mam dobić do 120 kkm i wtedy sprzedaż za "grosze".

mój za rok też będzie miał ok. 120-130 tys. km i pojawi się w dziale Giełda :D

mrfazi - Pią 28 Mar, 14 17:01

mirek_p11 napisał/a:
hotrain napisał/a:

mój za rok też będzie miał ok. 120-130 tys. km i pojawi się w dziale Giełda :D

Pany, co Wy tak panikujecie?? To tylko samochód, jak w każdym może coś się spier.....ć i trza będzie wydać troszkę siana.

Mihau - Pią 28 Mar, 14 18:28

mirek_p11 napisał/a:
Wczoraj na stronce drive2.ru znalazłem informację o sprawdzeniu łańcucha czy się nie wydłużył za pomocą programu VCDS

Kontrolę przeprowadzamy podczas pierwszego uruchomienia silnika po nocy ( jak jest zimny )

Podpinamy wtyczkę ---> przejdź do bloku - 1 (silnik) ---> grupa mierzona ---> 93 grupa ---> Pozycja Faza

0 - 2 stopni - wartości typowe dla nowych aut lub dla nowego łańcucha, 2 - 4 stopni - zalecana wymiana łańcucha ( można usłyszeć wyraźny metaliczny dźwięk dzwonienia z lewej strony silnika) 4 - 6 stopni - Pilna wymiana.

Ponoć zalecana wymiana to 90000 km.

W sumie jak łańcuch do wymiany to cały czas powinien pokazywać te 4-6 stopni. Też wpadnę w poniedziałek i zobaczę co tam w rozrządzie piszczy. W sumie nic podejrzanego nie słychać i oby tak pozostało. :P

mirek_p11 - Pią 28 Mar, 14 18:46

mrfazi napisał/a:
Pany, co Wy tak panikujecie?? To tylko samochód, jak w każdym może coś się spier.....ć i trza będzie wydać troszkę siana.

Nikt nie panikuje :wink: A jeżeli chodzi o kasę to zamiast wkładać w auto i płacić za błędy popełnione przez producenta ( niedopracowana konstrukcja np. rozrządu, nadmierne zużycie oleju itp.), wolę jechać na tydzień z rodziną na wycieczkę. Oczywiście nie chodzi mi o naprawy eksploatacyjne.

kowal 2002 - Pon 31 Mar, 14 07:28

U mnie po nocy kąt całkowite 0,00 st.
Mihau - Pon 31 Mar, 14 22:52

To o takie coś chodzi? Niestety silnik po ok. 1,5h postoju, bo nie mam dostępu do VCDSa z rana. :|

kowal 2002 - Pon 31 Mar, 14 23:13

Mihau, dokładnie to. Muszę jeszcze popróbować kilka razy, bo aż niemożliwe, żeby nie drgnęło nawet na ostatniej pozycji ( miałem cały czas 0,00 st. po 12h postoju, odpalenie i kilka delikatnych "przygazówek" ).
mirek_p11 - Pon 31 Mar, 14 23:16

kowal 2002, masz wymieniony łańcuch, dlatego trzyma parametry nówki sztuki nieśmiganej :D

ja jutro po spocie zobaczę jak wygląda u mnie sytuacja.

Tippo - Sro 02 Kwi, 14 10:41

Mihau napisał/a:

To o takie coś chodzi? Niestety silnik po ok. 1,5h postoju, bo nie mam dostępu do VCDSa z rana. :|

Ja tez niestety :/ Ktos wie gdzie mozna nabyc jakis kabel co zagra z moja o2fl 2012 i prosty program do diagnostyki by odczytac te parametry??

mirek_p11 - Sro 02 Kwi, 14 12:10

sprawdziłem wczoraj na spocie i wyszło -2,8

Tippo, kabelek kupisz u kolegi innova

kowal 2002 - Sro 02 Kwi, 14 12:31

mirek_p11 napisał/a:
kowal 2002, masz wymieniony łańcuch, dlatego trzyma parametry nówki sztuki nieśmiganej :D

ja jutro po spocie zobaczę jak wygląda u mnie sytuacja.

Sprawdziłem i przy odpaleniu dalej jest 0,00 ale jak przejadę kilkaset metrów ( a może jak złapie temp ) to wskakuje na - 1,62 i już się nie zmienia.

Mihau - Czw 03 Kwi, 14 16:20

To teraz ciekawe skąd różnice i czy to coś znaczy? :)
mirek_p11 - Czw 03 Kwi, 14 18:05

dzisiaj znalazłem stronkę na drive2.ru

http://www.drive2.ru/l/2797547/

Ogólnie nieźle zmodyfikowany szkodnik :D

Mihau - Czw 03 Kwi, 14 18:20

Chyba Ci się tematy popierniczyły. :P
A i koleś powinien popracować nad wyglądem, bo pasuje idealnie na wiocha.pl

mirek_p11 - Czw 03 Kwi, 14 18:41

Mihau, nie dodałem, że chodzi mi o mechaniczne mody tj. silnik, sprzęgło ceramiczne itp.
miki1979 - Pią 04 Kwi, 14 09:26

Panowie czy ktoś znający dobrze język rosyjski może potwierdzić procedurę sprawdzania tego łańcucha za pomocą VCDS?
Korzystałem z translatora google i nigdzie nie doszukałem się informacji, że sprawdza się na zimnym silniku.

U mnie jak wczoraj sprawdzałem po 3-dniowym postoju auta VSCD pokazało wartość 0. Chwilę postałem na zapalonym silniku i kiedy nic się nie zmieniało zacząłem jazdę z podłączonym VSCD - przejechałem ok 5 km, od odpalenia upłynęło ok 10 min - wartość fazy ciągle 0.
Stan ten zmienił się dopiero w momencie kiedy parkowałem auto (kilkukrotnie poprawiałem przód - tył) - wtedy nagle wartość wskoczyła na -4,38 i tak już zostało.
Ktoś wie jak to interpretować ?

Auto z 2008 roku, mam przejechane 172 000 km, nic nie stuka, silnik zapala i pracuje cały czas z takim samym dźwiękiem (nie ma jak to niektórzy opisują jakiś stuków przez 2-3 sekundy po odpaleniu na zimno), brak wypadających zapłonów itp., rozrząd nieruszany choć ciągle biję się z myślami czy tego nie zrobić (powstrzymuje mnie chyba tylko brak kasy i wrodzona oszczędność ;)

Grzegorz56 - Nie 06 Kwi, 14 11:29
Temat postu: Trwałość silnika 1.8 TSI 160 KM
Zmiany w silnikach. W silniku CDAA zastosowano "pompę oleju o regulowanej wydajności" - następny element który może działać nie prawidłowo. Według mnie tu leży problem z "hydraulicznym napinaczem łańcucha". Gdy "ujdzie" ciśnienie w układzie to napinacz "rozluźnia" się co przy rozciągniętym łańcuchu podczas uruchomienia silnika może spowodować przeskok.

[ Dodano: Nie 06 Kwi, 14 12:04 ]
Wygląd pompy

Kamillole - Nie 06 Kwi, 14 23:21

Zamierzam zmienić swoją O1 na cos nowszego wlasnie z tym silnikiem
Moje pytanie brzmi czy ten silnik jest drogi w urzymaniu i czy sie psuje a jesli tak to co i jaki jest koszt takich napraw

mirek_p11 - Nie 06 Kwi, 14 23:40

Kamillole, poszło pw
Tippo - Sro 09 Kwi, 14 14:16

kowal 2002 napisał/a:
Mihau, dokładnie to. Muszę jeszcze popróbować kilka razy, bo aż niemożliwe, żeby nie drgnęło nawet na ostatniej pozycji ( miałem cały czas 0,00 st. po 12h postoju, odpalenie i kilka delikatnych "przygazówek" ).

U mnie to samo, auto odpalone po 3 dniowym postoju albo i dluzszym, opisze jak mierzylem, bo pierwszy raz robilem sam na vcds.
- Podpiałem kabel, wlaczylem vcds, przekrecilem stacyjke, wszedlem na 93 i odpalilem auto, oboroty od razu pokazalo, obciazenie w % tez a 3 kolumna intake tak jak u ciebie caly czas 0,0 i bez zmian po kilku minutach i dodawaniu gazu. Auto z 02.2012 przebieg 18tys.
ps. Dzieki koledze Innova za szybkie dostarczenie kabla :)

mirek_p11 napisał/a:

A czy to cos rzeczywiscie mowi o stanie napinacza?? Bo lancuch moze byc nie wyciagniety lecz za slabo napiety, a to chyba nie do konca to samo.

Chris_M - Sro 09 Kwi, 14 14:41

miki1979 napisał/a:
U mnie jak wczoraj sprawdzałem po 3-dniowym postoju auta VSCD pokazało wartość 0. Chwilę postałem na zapalonym silniku i kiedy nic się nie zmieniało zacząłem jazdę z podłączonym VSCD - przejechałem ok 5 km, od odpalenia upłynęło ok 10 min - wartość fazy ciągle 0.
Stan ten zmienił się dopiero w momencie kiedy parkowałem auto (kilkukrotnie poprawiałem przód - tył) - wtedy nagle wartość wskoczyła na -4,38 i tak już zostało.
Ktoś wie jak to interpretować ?

Ciecz chłodząca osiągnęła temperaturę 60° C?
Ja się na tym nie znam, ale wertując internet natrafiłem gdzieś na informację, że w silnikach TSI, w temperaturze 60° C zaczyna działać coś, co w jakiś sposób reguluje rozrządem (wariator?).
A ponieważ objaw by pasował, więc o tym piszę :)

miki1979 - Czw 10 Kwi, 14 00:08

Chris_M napisał/a:

Ciecz chłodząca osiągnęła temperaturę 60° C?
Ja się na tym nie znam, ale wertując internet natrafiłem gdzieś na informację, że w silnikach TSI, w temperaturze 60° C zaczyna działać coś, co w jakiś sposób reguluje rozrządem (wariator?).
A ponieważ objaw by pasował, więc o tym piszę :)

Nie sprawdzałem niestety temperatury przy jakiej się to stało, choć wydaje mi się, że było już ponad 60°C. Może w weekend pobawię się ponownie i zobaczę dokładniej kiedy to wyskakuje.

michlimes - Pią 11 Kwi, 14 07:14

Rozgladamsie za o2 w benzynie, w oko mi wpadla 1.8 tsi. Jak wyglads jego eksploatacja o na xo zwrocic uwage?
Doczytalem w tym watku ze na napinacz rozrzadu, czy jest jeszcze cos co domyslnie nawala?
W porownaniu do 1.4 tsi, czy bedzie on bardziej trwaly

Mihau - Pon 14 Kwi, 14 23:11

michlimes napisał/a:
Doczytalem w tym watku ze na napinacz rozrzadu, czy jest jeszcze cos co domyslnie nawala?

Pompa wody.

strazakp - Wto 15 Kwi, 14 20:03

Widzę że tutaj kilka osób ma przebiegi ok 100tys km i już deklarują niebawem sprzedaż swoich aut. ja własnie myśle o kupnie któregoś z TSI (1.8 lub 1.4) ale używany. mam na oku 1.8TSI z 2009roku który ma 160tys km....Czy to już dużo??? Pytam bo nie napotkałem na tymforum kogoś z takim przebiegiem w tych silnikach...
west - Pią 18 Kwi, 14 07:55

Mam przebieg ok. 160 tym. i jest ok. I uważam ze ten silnik to dobry kompromis pomiędzy niskimi kosztami eksploatacji, osiągami, i komfortem. Myśle ze mozna zrobić zawias, hamulce, program i mamy auto prawie idealne, może nie wyglada ale jedzi, skręca i hamuje lepiej od większości spotykanych aut na drodze.
strazakp - Pią 18 Kwi, 14 08:03

west, czy jesteś pierwszym właścicielem tego auta? Miałeś przez ten czas jakieś poważniejsze problemy? To pozytywna dla mnie wiadomość że masz już taki przebieg, bo również uważam że to fajny silnik i w sumie O2 z takim chciałbym upolować.
west - Sob 19 Kwi, 14 11:27

Tak, auto kupiłem nowe. Problemy to: wymiana turbo jeszcze na gwarancji, przy ok. 100 tkm, z powodu wycieku oleju gdzieś na jakiejś rurce doprowadzającej olej, wymiana wahacza z tyłu i ciągle czekająca od 2 lat na wymianę, cieknąca pompa wody(przy niskich temp. cieknie sobie gdzieś na uszczelnieniu.) Miałem też wymieniony nastawnik rozrządu jak była cicha akcja serwisowa i to wszystko. Myślę że to nie jest jakaś katastrofa, użytkuje i użytkowałem jeszcze kilka innych aut i na ich tle mogę to auto śmiało polecić.
chrzanek - Pią 25 Kwi, 14 16:08

107 tys. najechane.Wymiana napinacza przez aso poza tym zero problemów. Litr oleju na 10 tys.osa użytkowana 70% miasto. :D
Chris_M - Pią 25 Kwi, 14 16:16

chrzanek napisał/a:
107 tys. najechane.Wymiana napinacza przez aso poza tym zero problemów.

Tylko sam napinacz, czy wszystkie 3 elementy, tzn. łańcuch, napinacz i wariator?
Przy jakim przebiegu to było robione?

tom007 - Pią 25 Kwi, 14 19:02

Chris_M napisał/a:
Tylko sam napinacz, czy wszystkie 3 elementy, tzn. łańcuch, napinacz i wariator?

Pewnie sam napinacz bo z nim są problemy w 1.8. Wariator (nastawnik) dotyczy przede wszystkim 1.4 CAXA, a w 1.8 raczej nie stwarza problemów.

Chris_M - Pią 25 Kwi, 14 19:36

tom007 napisał/a:
Wariator (nastawnik) dotyczy przede wszystkim 1.4 CAXA, a w 1.8 raczej nie stwarza problemów.

Ciekawe!
A jeszcze ciekawsze, dlaczego VW nie może dać sobie rady z tym problemem, jeśli w jednym silniku on występuje, a w drugim nie.

BTW:
Przy jakim przebiegu pojawia się problem z łańcuchem rozrządu w silniku 1.8?

Mihau - Pią 25 Kwi, 14 19:49

Chris_M napisał/a:

Nie można tego określić. IMO każdy przypadek jest inny i zależy bardziej od użytkowania silnika niż od przebiegu.

chrzanek - Pią 25 Kwi, 14 19:58
Temat postu: 1.8
Robione było przy 79 tyś. ASO samo się odezwało.W załącznik wykaz gratów.Co do samego silnika został mi polecony przez dobrego kolegę długoletniego pracownika VAG .
tom007 - Pią 25 Kwi, 14 21:19

chrzanek napisał/a:
Robione było przy 79 tyś. ASO samo się odezwało.W załącznik wykaz gratów.

chrzanek, po tym co wrzuciłeś w wykazie elementów to wynika, że u Ciebie to była grubsza sprawa, bo poza napinaczem wymieniany był wałek rozrządu.
Wiele osób miało wymieniany napinacz i nikt chyba nie miał ruszanego wałka, więc opisz co dokładnie się stało i jakie były objawy. Wymiana wałka rozrządu przy 79kkm nie jest normalną rzeczą.

Chris_M napisał/a:
tom007 napisał/a:
Wariator (nastawnik) dotyczy przede wszystkim 1.4 CAXA, a w 1.8 raczej nie stwarza problemów.

Ciekawe!
A jeszcze ciekawsze, dlaczego VW nie może dać sobie rady z tym problemem, jeśli w jednym silniku on występuje, a w drugim nie.

BTW:

Chris_M, 1,4tsi i 1.8tsi to inne rodziny silników i różnią się w wielu elementach, więc ciężko porównywać. VW rozwiązało problem w 1.4 rezygnując z CAXA i w prowadzając nową konstrukcję na pasku. Natomiast w nowym 1.8 pozostawili łańcuch.

andrzej111 - Pią 25 Kwi, 14 22:00

chrzanek napisał/a:
Co do samego silnika został mi polecony przez dobrego kolegę długoletniego pracownika VAG .

Współczuje kolegi :bigok
A tak swoją drogą to ciekawe czy bez kolegi ASO by się odezwało...

Chris_M - Pią 25 Kwi, 14 22:00

tom007 napisał/a:
Chris_M, 1,4tsi i 1.8tsi to inne rodziny silników i różnią się w wielu elementach, więc ciężko porównywać. VW rozwiązało problem w 1.4 rezygnując z CAXA i w prowadzając nową konstrukcję na pasku. Natomiast w nowym 1.8 pozostawili łańcuch.

W ten sposób VW rozwiązał tylko swój własny problem, natomiast użytkownicy pojazdów w silnikiem CAXA zostali przez producenta pozostawieni na lodzie.

chrzanek - Pią 25 Kwi, 14 23:24

Mam gorszych kolegów :evil: od tego wiec wezmę to na klatę i dam radę. Może cię zaskocze ale naprawa była wykonywana w aso w Łodzi gdzie jakiś czas pracowalem a usterkę stwierdzili podczas zwykłego przeglądu. Wałek wymienili przy okazji rozrządu ale dokładnie nie wnikalem 8) czemu.Wazne ze free.
mirek_p11 - Pią 25 Kwi, 14 23:36

No i się wyjaśniło dlaczego wymienili wszystko za free :D Prawda jest taka że, jak się nie ma znajomości w ASO to trzeba zapłacić za wszystko z własnej kieszeni. ASO to zło i tyle w temacie :twisted:
chrzanek - Sob 26 Kwi, 14 07:01

Źle mnie kolega zrozumiał chyba.Pracowalem w Łodzi ale nie w ASO😃, nie moja branża. Zresztą nieważne usterkę stwierdzono podczas zwykłego przeglądu okresowego , ocet kwalifikowal się na akcje wymiany rozrządu a resztę zrobiono po kontakcie telefonicznym ze mną. Moż to dziwne ale nie płaciłem za nic poza przeglądem dwa tyg wcześniej i nikt nic bokiem nie zalatwial😯.Dziwne ale prawdziwe ja nie protestowalem😊
tom007 - Sob 26 Kwi, 14 07:31

chrzanek napisał/a:
kwalifikowal się na akcje wymiany rozrządu a resztę zrobiono po kontakcie telefonicznym ze mną.

No właśnie mnie najbardziej interesuje co powiedzieli przez telefon, bo żeby poszło z gwarancji to musieli to jakoś uzasadnić dla SAP. Wałek rozrządu kosztuje katalogowo ok.2,5k więc nikt go nie wymienia bez powodu.
Pytanie istotne, bo kilka osób na forum ma problemy z wypadającymi zapłonami, a wałek może mieć na to wpływ i taka informacja może im się przydać.
Czy może np. od luźnego łańcucha doszło do uszkodzenia zębów na zębatce zespolonej z wałkiem lub poprostu aso coś zepsuło przy rozbieraniu rozrządu ?

chrzanek - Sob 26 Kwi, 14 09:36

Naprawdę nie pamiętam co było z tym wałkiem , coś było wycięte,wygięte coś w ten deseń. Próbowali tylko podzielić się ze mną kosztami.Oni części ja robocizna na co się nie zgodziłem sugerując interwencję w centrali w PO.A wracając do tematu silnika jest do niego żelazna zasada wymiana oleju, filtrów co 15 lub rok a nie 30 tys(dwa lata).Innych napraw silnika nie było,na gwarancji wymieniona była sprężarka klimy i robione hamulce dwukrotnie ale to już moja zasługa😈😈Znajomy paskiem z tym motorem na latal bez większych przygod 220tys dopóki go latarnia nie napadla👍

P.s
Maxi dot wyświetlić brak trzeciego stopu.Ide rozbierać.

Chris_M - Sob 26 Kwi, 14 09:49

chrzanek napisał/a:
usterkę stwierdzono podczas zwykłego przeglądu okresowego , ocet kwalifikowal się na akcje wymiany rozrządu a resztę zrobiono po kontakcie telefonicznym ze mną. Moż to dziwne ale nie płaciłem za nic poza przeglądem dwa tyg wcześniej i nikt nic bokiem nie zalatwial😯.Dziwne ale prawdziwe ja nie protestowalem😊

Czy to było jeszcze w okresie gwarancyjnym, czy już po?
Piszę w kontekście tego co napisałeś, że próbowali Cie obciążyć kosztami robocizny.

chrzanek - Sob 26 Kwi, 14 10:20

Samochód 05.10, a robione było 11.12 czyli 6mies po gw.
Pzdr

bolek80 - Pią 02 Maj, 14 13:23

Mam na oku seata leona z 09 mod 10 1.8tsi.Z tego co wiem silnika jest ten sam co w Octaviach z cztero literowym oznaczeniu silnika.Oglądałem już go bo mam blisko.Samochód ładny serwisowany(sprawdzałem w ASO),sporo rzeczy wymienione na gwarancji tzn. m.in napinacz itp.,118tyś przebiegu.Zaniepokoiła mnie jedna rzecz po odpaleniu i gdy silnik złapał trochę temp.,zaczął nie równo pracować i zapaliły się kontrolki silnika i EPC. Po zgaszeniu silnika i ponownym odpaleniu problem znikł.Jazdy próbnej nie robiłem,bo nie chciałem zawracać dupy jak tylko oglądałem,do kupna mi jeszcze daleko.
Może wiecie w czym problem?

Tippo - Pią 02 Maj, 14 15:06

bolek80 napisał/a:
Mam na oku seata leona z 09 mod 10 1.8tsi.Z tego co wiem silnika jest ten sam co w Octaviach z cztero literowym oznaczeniu silnika.Oglądałem już go bo mam blisko.Samochód ładny serwisowany(sprawdzałem w ASO),sporo rzeczy wymienione na gwarancji tzn. m.in napinacz itp.,118tyś przebiegu.Zaniepokoiła mnie jedna rzecz po odpaleniu i gdy silnik złapał trochę temp.,zaczął nie równo pracować i zapaliły się kontrolki silnika i EPC. Po zgaszeniu silnika i ponownym odpaleniu problem znikł.Jazdy próbnej nie robiłem,bo nie chciałem zawracać dupy jak tylko oglądałem,do kupna mi jeszcze daleko.

Może wiecie w czym problem?

Wyglada jakby ktoras cewka zaczynala zdychac, zdarza sie.

Jacek Nowak - Wto 05 Sie, 14 10:15

Panowie, jeśli teraz zdecyduję się na silnik 1.8 tsi 160 Skoda Superb nowy z salonu, to problem rozrządu w tych samochodach został już wyeliminowany???
leszekmw - Wto 05 Sie, 14 11:42

Jacek Nowak, tak . na forum superba jest do sprzedania 2012r salonowy w kombi . 32tyś km. pisz jakby Cie to interesowało , trochę korespondowałem z właścicielem.
Jacek Nowak - Wto 05 Sie, 14 13:16

Leszku, kombi zupełnie odpada. Będę kupował 1.4 tsi lub 1.8 tsi tylko martwi mnie ten post który przeczytałem. Dlatego szczere pytanie czy na obecną chwilę problem został już rozwiązany z silnikami TSI ??
Pozdrawiam

kowal 2002 - Wto 05 Sie, 14 22:37

Jacek Nowak, jeśli chodzi o rozrząd to raczej tak, został rozwiązany. W firmie mam 3 szt. SII z silnikami 1,8 CDAA ( wszystkie z końcówki 2010 ) w ciągu chyba pierwszych 6 miesięcy ( ok. 50 kkm ) w jednym przeskoczył rozrząd ( robiona głowica ) a w dwóch rozwalony silnik ( wymienione na gwarancji ). Od tamtego czasu wszystkie 3 szt śmigają bez problemów; obecnie przebiegi to 220 kkm, 260 kkm i 280 kkm. Jak przy wymianie napinacza zrobi się wszystko tak jak trzeba to powinno być OK.
mirek_p11 - Wto 05 Sie, 14 23:07

Jacek Nowak, rozrząd poprawili, ale jest jeszcze jedna przypadłość tych silników duże zużycie oleju i musisz się przygotować na dodatkowy koszt związany z wymianą pierścieni, tłoków jak okaże się, że silnik pobiera olej powyżej normy
Jacek Nowak - Sro 06 Sie, 14 10:21

Z góry dzięki za odpowiedź ,ale reasumując i nie patrząc na osiągi czy zużycie paliwa a skupijąc się głównie na eksploatacji silnika 1.4 tsi i 1.8 tsi który z nich jest bardziej bezawaryjny i bezproblemowy. Czy da się wskazać relatywnie lepsze zło??? :(
LUKI - Sro 06 Sie, 14 10:44

Jacek Nowak, ja brałbym 1.8TSI CDAA (używam 1.4TSI CAXA)
Jacek Nowak - Sro 06 Sie, 14 10:46

Rozumiem że teraz jak pójdę do salonu to właśnie z takim oznaczeniem otrzymam silnik??
mirek_p11 - Sro 06 Sie, 14 13:58

Jacek Nowak, obecne silniki 1.8 TSI mają już inne oznaczenia, ale dalej są na łańcuchu i zostały tylko zmodyfikowane ( norma Euro ), natomiast jednostka 1.4 TSI jest już nową konstrukcją na pasku i nie ma nic wspólnego z silnikiem CAXA.
Jacek Nowak - Sro 06 Sie, 14 14:05

Mirku, ale mi chodzi o 1.4 TSI 125 koni co idzie ten silnik do Superba. Moje pytanie czy na obecną chwilę te silniki są już ok??? Czy dalej jest nagminny problem z rozrządem i braniem oleju w przypadku 1.8 tsi 160. Bo co fora przeglądam to są straszne opinie.

Pozdrawiam

mirek_p11 - Sro 06 Sie, 14 14:17

Jacek Nowak, jakbym kupował obecnie to 1.8 tsi/2.0 tsi, bo z rozrządem i zużyciem oleju już problemów nie ma a w 1.4 TSI problem nie został do końca rozwiązany i dodatkowo masz jeszcze system Start/Stop
Jacek Nowak - Sro 06 Sie, 14 14:56

Mirku ,wielkie dzięki za odpowiedź. Czy mógłbyś coś więcej napisać co zostało poprawione??
LUKI - Sro 06 Sie, 14 16:44

mirek_p11 napisał/a:
a w 1.4 TSI problem nie został do końca rozwiązany

że niby w którym?

mirek_p11 napisał/a:
i dodatkowo masz jeszcze system Start/Stop

a co to ma do tego? jeździłem SS i bardzo sobie chwalę

Jacek Nowak napisał/a:
ale mi chodzi o 1.4 TSI 125 koni

1.4TSI 125hp CXSB jest produkowany od 09.2013 i jest na pasku

Jacek Nowak napisał/a:
Moje pytanie czy na obecną chwilę te silniki są już ok??? Czy dalej jest nagminny problem z rozrządem i braniem oleju w przypadku 1.8 tsi 160. Bo co fora przeglądam to są straszne opinie.

przeczytaj raz jeszcze post od kowal 2002...

kowal 2002 napisał/a:
Jacek Nowak, jeśli chodzi o rozrząd to raczej tak, został rozwiązany. W firmie mam 3 szt. SII z silnikami 1,8 CDAA ( wszystkie z końcówki 2010 ) w ciągu chyba pierwszych 6 miesięcy ( ok. 50 kkm ) w jednym przeskoczył rozrząd ( robiona głowica ) a w dwóch rozwalony silnik ( wymienione na gwarancji ). Od tamtego czasu wszystkie 3 szt śmigają bez problemów; obecnie przebiegi to 220 kkm, 260 kkm i 280 kkm. Jak przy wymianie napinacza zrobi się wszystko tak jak trzeba to powinno być OK.

Mihau - Sro 06 Sie, 14 22:31

mirek_p11 napisał/a:
Jacek Nowak, obecne silniki 1.8 TSI mają już inne oznaczenia,

Ale kolega chce Superba, a tam dalej CDAA pakują. ;)

mirek_p11 - Sro 06 Sie, 14 22:40

LUKI napisał/a:

mirek_p11 napisał/a:
a w 1.4 TSI problem nie został do końca rozwiązany

że niby w którym?

mirek_p11 napisał/a:
i dodatkowo masz jeszcze system Start/Stop

a co to ma do tego? jeździłem SS i bardzo sobie chwalę

łańcuch został zastapiony paskiem i to jest jednoznaczne, że VAG nie poradził sobie z problemem występujacym w silnikach CAXA. O SS już się nie wypowiadam, bo zaraz będzie dyskusja na kolejnych 5 stron. Jak dla mnie niepotrzebny EKO wynalazek i tyle w temacie.

LUKI - Czw 07 Sie, 14 08:27

sorry za OT

mirek_p11 napisał/a:
łańcuch został zastapiony paskiem i to jest jednoznaczne, że VAG nie poradził sobie z problemem występujacym w silnikach CAXA.

zwłaszcza, że w obecnie sprzedawanych Rapidach CAXA występuje dalej...

Jacek Nowak - Czw 07 Sie, 14 12:49

Dzwoniłem dziś do Skody. Pytałem o silniki 1.4 tsi 125 i 180 koni. Gość powiedział że z tymi silnikami jest już wszystko oki- kiedyś były problemy dziś już nie ma. Pytałem który lepiej wybrać pod względem awaryjności powiedział że te silniki są takie same konstrukcyjnie a różnią się pojemnością i mocą. :?

[ Dodano: Czw 07 Sie, 14 12:50 ]
Przepraszam chodziło mi 0 160 koni do Superb II

klarus - Czw 07 Sie, 14 12:59

Jacek Nowak napisał/a:
Dzwoniłem dziś do Skody. Pytałem o silniki 1.4 tsi 125 i 180 koni. Gość powiedział że z tymi silnikami jest już wszystko oki- kiedyś były problemy dziś już nie ma.

To i tak ładnie powiedział :) W moim ASO w Gdańsku, powiedzieli mi że z silnikami 1,8 tsi nigdy nie było żadnych problemów, jeśli już to jakieś jednostkowe, ale oni o niczym nie słyszeli... :diabelski_usmiech

Jacek Nowak - Czw 07 Sie, 14 13:12

Mam tylko nadzieję że aktualnie z tymi silnikami jest lepiej. Będę się decydował na 1.8 TSI- 160 kucy
mrfazi - Czw 07 Sie, 14 13:17

Jacek Nowak napisał/a:
Gość powiedział że z tymi silnikami jest już wszystko oki

klarus napisał/a:
ASO w Gdańsku, powiedzieli mi że z silnikami 1,8 tsi nigdy nie było żadnych problemów

Hehe ale bajkopisarze, ale czego tu się spodziewać po ASO :evil:

gemi - Pon 25 Sie, 14 17:01

Zakupiłem w końcu autko. Diabeł mnie podkusił i mimo bardzo wielu rozsądnych głosów wybrałem ten silniczek :) . Na razie jeżdżę i banan z twarzy mi nie schodzi.

Nie mniej mam trochę obaw.

1) Silnik chodzi trochę jak diesel. Może nie klekocze strasznie ale jednak.
2) Przy zimnym starcie jest wyraźne falowanie obrotów. Mam na myśli to, że wchodzi na wyższe obroty na chwilę żeby później zejść poniżej 1000. da się też wyczuć wibracje przenoszone do środka. Nie jest to na pewno równomierna praca.
3) Przy zmianie biegów mam dziwne doły. Może to jest charakterystyka tego silnika, ale z początku zamula trochę, później wyrywa i znowu jest chwila "zadumy". Mam wrażenie, że nie jest to normalne, ale nie mam te porównania więc mogę opisać tylko swoje odczucia.

Pojechałem do ASO spytać się o wymianę rozrządu I dostałem taką wycenę (ceny netto):
łańcuch nastawnika rozrządu - 240
koło łańcuchowe - 217
napinacz łańcucha - 165
szyna ślizgowa x 4 - 50, 31, 28, 28

W sumie z VAT wyszło 937zł
Robocizna 650zł

Nie jak się to ma do wycen jakie padały tutaj w temacie. Ilość szyn się nei zgadza. Nie ma obudowy. Łańcuch jest jeden itp.

Nie wiem jak rozmawiać z Serwisem, dlatego proszę o pomoc i informację co tak naprawdę powinno się wymienić. Czy to co oni zaproponowali ma sens?

Moje pytanie w ASO brzmiało ile kosztuje wymiana rozrządu (z naciskiem na łańcuch i napinacz).

mirek_p11 - Pon 25 Sie, 14 17:20

gemi napisał/a:
1) Silnik chodzi trochę jak diesel. Może nie klekocze strasznie ale jednak.

norma

gemi napisał/a:
2) Przy zimnym starcie jest wyraźne falowanie obrotów. Mam na myśli to, że wchodzi na wyższe obroty na chwilę żeby później zejść poniżej 1000. da się też wyczuć wibracje przenoszone do środka. Nie jest to na pewno równomierna praca.

norma

gemi napisał/a:
3) Przy zmianie biegów mam dziwne doły. Może to jest charakterystyka tego silnika, ale z początku zamula trochę, później wyrywa i znowu jest chwila "zadumy". Mam wrażenie, że nie jest to normalne, ale nie mam te porównania więc mogę opisać tylko swoje odczucia.

podjedź na hamownie to zobaczysz czy wszystko jest ok, bo może być coś z turbiną

gemi napisał/a:
Nie wiem jak rozmawiać z Serwisem, dlatego proszę o pomoc i informację co tak naprawdę powinno się wymienić. Czy to co oni zaproponowali ma sens

Nie jedź do ASO na wymianę tylko kup u nich ORI części. Jak masz silnik CDAA to masz wykaz wszystkich części potrzebnych do wymiany kompletnego rozrządu

Części potrzebne do wymiany rozrządu:

Łańcuch rozrządu 06H109158M 277,03
Prowadnica łańcucha rozrządu 06H109469T 34,91
Napinacz łańcucha 06K109467K 199,51
Śruba M6x35 N10554005 5,40
Prowadnica łańcucha 06H109509Q 60,77
Prowadnica łańcucha 06H109469AP 38,40
Uszczelniacz wału korbowego 06H103085G 48,82
Silikon do uszcz. silnika D174003A2 117,99
Śruba Torx M6x16 N91096702 0,64
Śruba koła pas. wału M16x1,5x75 WHT001760 17,34
Uszczelka pokrywy rozrządu 06H103483D 52,57
Podkładka M6,2x30x4 WHT003336 5,40
Śruba M6x50 N10470703 2,92
Zawór sterujący na wałek rozrządu 06H109257C 179,99
Zaślepka sterownika 06H115418D 13,33
Śruba łoża siln. N10701501 11,06
Śruba łoża siln. N10552402 11,96
Śruba M10x55 gwint 32 N90596906 20,26
Śruba pod. siln. N91029602 19,62

RAZEM : 1117,92

gemi - Wto 26 Sie, 14 09:15

Trochę się uspokoiłem, ale jeśli to wszystko norma, to czy jest sens wymieniać rozrząd? :)

I dlaczego mam nie wymieniać w ASO? Poza tym że będę musiał dopłacić jakieś 200/300zł za robociznę to same plusy:
1) Zawsze to ASO (nie mam pewnego mechanika specjalizującego się w VAG'u)
2) Jakaś tam gwarancja jest
3) W historii samochodu mam wymianę rozrządu udokumentowaną w ASO (raczej + przy sprzedaży auta)
4) Mam rzut beretem do ASO w Dąbrowie Górniczej

Ps. Bylem wczoraj jeszcze raz w ASO, żeby potwierdzić ceny ze spisy wyżej. Koleś w serwisie rzucił mi ceną (za robociznę) 500zł. O dziwo była to cena z wymianą pompy wody i większą ilością gratów niż wcześniej dopytywałem.

Jak nie znajdę sensownego mechanika, to chyba skuszę się na ASO. Pozostaje tylko sprawdzić na hamowni ew. organoleptycznie wspólnie z innym posiadaczem takiego autka, że to jest konieczne/wielce zalecane.

setunia - Czw 04 Wrz, 14 18:41

W Dąbrowie naprzeciw UM jest biurowiec, a za nim warsztat specjalizujący się w VAG. Nie korzystałem jeszcze z ich usług, ale przy okazji innej sprawy pomogli mi. Poza tym spytaj u Krzysia na Tworzniu (na światłach przed HK w prawo 50m)
gemi - Pon 08 Wrz, 14 15:04

Warsztat koło UM sprawdzę, ale jeśli polecasz Tworzeń to trochę jestem zdziwiony. Sam tam byłem raz i więcej nie zawitam. Z uwagi na to, że pracuję na hucie to znam kilka osób co tam się "naprawiali" i w zasadzie każdy może powiedzieć coś negatywnego.
Britos - Wto 16 Wrz, 14 12:46

Witam. Posiadam O2 z tym silnikiem z 2010 roku. Stan licznika na tą chwile to 90tys. Póki co bezproblemowo. Na gwarancji wymieniony jedynie rozrząd. Auto świetnie jezdzi i przyspiesza.