Portal użytkowników Skoda Octavia

Ogólne porady eksploatacyjne - Jak długo wytrzymuje bateria w kluczyku - pilocie?

dragster - Sro 01 Maj, 13 18:35
Temat postu: Jak długo wytrzymuje bateria w kluczyku - pilocie?
Jak w temacie. I co zrobić gdy bateria niespodziewanie padnie, a drugi kluczyk jest kilkadziesiąt km dalej.
arturozory - Sro 01 Maj, 13 18:42

w mojej poprzedniej fabii miałem kluczyk scyzoryk i wymieniałem go na zmianę co jakiś czas i wytrzymał 7 lat bez problemu, otwierałem auto kilka razy dziennie..(a potem to nie wiem bo sprzedałem auto. :szeroki_usmiech )natomiast zawsze gdy jadę w dalszą trasę to drugi kluczyk zawsze zabierałem :diabelski_usmiech .
ruwado - Sro 01 Maj, 13 20:43

U mnie (używane na zmianę) w dwóch pilotach miały po 8 lat. Ale jak w żony Polo padła bateria, to wymieniłem i w swoim, chociaż jeszcze działały.
jacog - Pią 03 Maj, 13 18:32

dragster, jak bateria padnie to się auto otwiera z kluczyka i jedzie dalej. Immo to osobny układ, takie RFID - nie jest zasilany z baterii.
ruwado - Pią 03 Maj, 13 19:05

Tylko, że ja pilotem otwieram drzwi i wyłączam alarm.
jacog - Pią 03 Maj, 13 20:01

Ja też - ba dzięki temu, że kiedyś otworzyłem z kluczyka dowiedziałem się, że jest :)

Oryginalny alarm deaktywuje się jeżeli w ciągu 30 sek od otwarcia drzwi włączysz zapłon. Jak masz inny to na pewno też jest możliwość deaktywacji - albo ukryty przycisk albo też załączenie zapłonu - patrz instrukcja obsługi do niego.

dragster - Sob 04 Maj, 13 19:43

Dzięki wszystkim za podpowiedzi. Wniosek z tego taki, że dobrze przed upływem 7 lat wymienić bateryjki w kluczykach.
ruwado - Sob 04 Maj, 13 19:47

dragster, kosztuje to kilka złotych, a spokój ( :D zwłaszcza na wyjeździe) jest bezcenny
Tu coś było o wymianie
http://forum.octaviaclub....hlight=#1058572

Moja rada - jak rozbierasz kluczyk, to najlepiej sporym wkrętakiem - Grubym!!!!, żeby nie pokiereszować kluczyka. I nie gibiesz wkrętakiem jak bys chciał rozłupać orzecha, tylko trzymając go w pionie kręcisz na boki - wtedy kluczyk ładnie się rozjeżdża.

Marian 2 - Wto 21 Maj, 13 23:23

"Słabość baterii" nigdy nie pojawia się nagle. Najpierw da się zauważyć, że aby otworzyć/zamknąć trzeba coraz bliżej podchodzić do samochodu i czasami naciskać kilkakrotnie. Pomijam tu oczywiście przypadek uszkodzenia/zwarcia w pilocie, co skutkuje szybkim zużyciem baterii. Tak jak koledzy piszą, przeciętna żywotność baterii około 8 lat.
Seed - Sro 22 Maj, 13 07:30

u mnie MN27 padla po 120 tys - 3 lata. oczywisciew O1 Tour AXR.
leszekmw - Czw 23 Maj, 13 13:46

dla odmiany u mnie padła w kluczyku zapasowym nie używanym prawie nigdy a w normalnym działa dalej od 6-lat. lepiej sobie sprawdzić co jakiś czas zapasowy :)
zepter00 - Czw 23 Maj, 13 14:34

Mój od 9 lat działa bez problemu.