Portal użytkowników Skoda Octavia

Serwisowanie i eksploatacja - Przekładnia kierownicza

Kuvel - Wto 13 Mar, 07 21:10
Temat postu: Przekładnia kierownicza
Zajrzałem dziś pod auto i zauważyłem, że mam zapocony mieszek, w który wchodzi drążek kierowniczy (od str. kierowcy). Brak innych objawów uszkodzenia maglownicy. W innych postach przeczytałem, że niektórzy też to zauważyli i tak jeżdżą.
Moje pytanie brzmi czy to oznaka, że będę musiał kupić/regenerować maglownicę, czy może jest jakaś inna przyczyna lub inne rozwiązanie problemu ? A może olać bo TTTM?

-Piotr- - Sro 14 Mar, 07 00:35

Jeśli nic mechanicznie się nie dzieje, proponuje skupić się jedynie na obserwacjach wycieku co pewien czas. Kontrolować stan płynu wspomagania w zbiorniczku wyrównawczym :!: aby nie stracić dodatkowo pompy wspomagania. Zwiększające się ewentualne ubytki płynu będą świadczyły o konieczności zregenerowania-uszczelnienia maglownicy, lub kupienia nowej albo używanej.
Kuvel - Sro 14 Mar, 07 19:07

Srawdziłem wczoraj poziom płynu no i faktycznie - 3 mm poniżej min. Jak sprawdzałem 15 kkm temu to było w połowie min. i max. Czy ktoś może mi podać oznaczenia tego płynu? Pewnie w sklepie mi sprzedadzą właściwy - ale tak na wszelki wypadek ... . Wiem tylko tyle, że jest koloru żółtego.
k.g - Sro 14 Mar, 07 20:05

Pewnego dnia pojedziesz dalej w trasę i wyciek się zwiększy,a nie ma możliwiści odłączenia pompy ,więc jak nie nadążysz dolewać płynu to po niej.w Bielsku B masz pełno warsztatów,które zregenerują Ci maglownicę za ok 700zł (będzie jak nowa i z gwarancją
-Piotr- - Czw 15 Mar, 07 02:06

Kuvel napisał/a:
Czy ktoś może mi podać oznaczenia tego płynu?

FEBI M 6162