Portal użytkowników Skoda Octavia Strona Główna

FAQFAQSzukajSzukajUżytkownicyUżytkownicyGrupyGrupy Facebook
RejestracjaRejestracjaZalogujZalogujAlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Ogólnopolski Zlot OCP 2014
Koszulki klubowe z okazji 10 lat OCP ZAPISY .
Hyde Park - Ogólnopolskiego Zlotu OCP 19-22 czerwca 2014 Hyde Park.
Zapisy na Ogólnopolskiego Zlotu OCP 19-22 czerwca 2014 Zapisy

Zdjęcia do kalendarza OCP 2015 Kliknij

Poprzedni temat «» Następny temat
wymiana oleju i filtra w sprzegle Haldex
Autor Wiadomość
wirach 
Classic

Auto: Octavia 1 Combi
Wysłany: Nie 06 Sty, 08 13:18   wymiana oleju i filtra w sprzegle Haldex

witam
pojechalem do serwisu skody na wymiane oleju i filtra w haldexie bo nie wiem kiedy auto mialo robione ostatnio ta wymiane -
pytanie od tych ktorzy u siebie w aucie wymieniali jednczesnie olej i filter,

jaka powinna byc prawidlowa kolejnosc wymiany bo mechanik w serwisie najpierw wykrecil korek spustowy a potem wymienil filtr i wstrzyknol now olej
w ksiazce "sam naprawiam .." jest inna kolejnosc: najpierw wymienic filter a potem zlac olej
nie wiem czy taka kolejnosc jaka mi zapodali nie spowodowala ze z ukladu zlecialo wiecej niz ok.250ml oleju?
z gory dzieki za odp, bo niechce bez potwierdzenia tego wojowac z serwisem.

kurynio 
Ambiente

Auto: Octavia 2
Silnik: 1.9 TDI BXE
Wysłany: Nie 06 Sty, 08 14:48   

to wedlug ciebie lepiej żeby wewnątrz został stary olej?? czy masz jakąś indywidualną octavie, która ma więcej oleju w ukladzie niż inne?, poza tym nie bardzo rozumiem o co ci chodzi, jeżeli w tubie jest własnie tyle oleju, ile tam powinno wejść,

wirach 
Classic

Wysłany: Nie 06 Sty, 08 14:56   

nie no nie wtym rzecz,
chodzi mi o to czy odkrecenie korka spustowego oleju przy wykreconym jednocześnie filtrze oleju nie spowoduje wyplyniecia wiekszej ilosc oleju, niz ta ktora podlega wymianie czyli tych ok 250ml.

yoschua 
Donatorr

Auto: Inne
Silnik: Inny
Wysłany: Nie 06 Sty, 08 14:57   

Mechanik prawidłowo zrobił.

A ilość jaka wchodzi po wymianie jest gdzieś w mądrej książce napisana, więc wiadomo ile wlać nowego oleju.
Swoją drogą ja u siebie wymieniłem po 100kkm i wyglądał jak nowy (widziałem).

A Ty masz Haldex z silnikiem AGR ??

wirach 
Classic

Wysłany: Nie 06 Sty, 08 15:07   

ok, dzieki Yoschua,

co do iloscy nowego oleju to niemam watpliwosci bo wiem ze jest to specialny "ladunek" w tubie, chodzilo tylko o kolejnosc czynnosci (nowy filtr - spuszczenie starego oleju ,czy, spuszenie oleju - nowy filtr),
aha w moim aucie olej tez byl czysty i bez zapachu ale kto wie kiedy go naprawde ostatnio wymieniali
tak mam silnik AGR - troche moim zdaniem muł jak na prawie 1,5-tonowe auto

yoschua 
Donatorr

Wysłany: Nie 06 Sty, 08 15:32   

sorki, za te pytanie, ale wydawało mi się że wersja 4x4 była tylko w benzynie, stąd pytałem czy masz haldex w AGR - no ale stąd widzę że takie też były, a jeżeli tak to owszem muł troszkę on jest, bo i ja na swojego narzekam.

Ziomal 
S_OCP Member
Nigger

Wysłany: Nie 06 Sty, 08 15:46   

yoschua napisał/a:
ale wydawało mi się że wersja 4x4 była tylko w benzynie,
były tez TDI 101 km PD ale o AGR nigdy nie słyszałem :|

Jest O2 143/305 powered by Zaprzal ;)

SPRZEDAM części do O1 : zderzak po fl, felga alu rider 16 1szt,chlapacze, itp...

wirach 
Classic

Wysłany: Nie 06 Sty, 08 15:52   

bo to jest pierwsza O1 combi z napedem 4x4, 2000rok (model z przed liftingu, 2polowa 1999roku)

Maicroft 
Administratorr

Auto: Octavia 2 FL Combi
Silnik: 1.6 TDI CR CAYC
Wysłany: Nie 06 Sty, 08 16:29   

Ziomal, Byly ;) w 99 roku pierwsze 90KM potem weszly PD-ki :D

To jest tak samo jak ze zmiana oleju w silniku. Najpierw spuszcza sie stary gnoj, a potem zmienia filtr, a nie wklada czysty filtr do brudnego oleju :) Chyba ze ktos tego drugiego nie zmienia a tylko dolewa :diabelski_usmiech

wirach 
Classic

Wysłany: Nie 06 Sty, 08 16:40   

Maicroft czyli nie ma znaczenia czy filtr jest wkrecony czy nie w momencie spuszczania oleju - bo i tak wicej jak te 240ml ze sprzegla nie wycieknie?

dzieki wszytkim za zainteresowanie i pomoc ,

aha przepraszam ze sie nie przywitalem za nim zaczolem pytac i prosic o pomoc!
Wiec korzystajac z okazji witam Wszystkich,

Ziomal 
S_OCP Member
Nigger

Wysłany: Nie 06 Sty, 08 18:49   

wirach, przy nie odkręconym filtrze nie wszystko ścieknie , tak mnie uczyli w Mercedesie więc najpierw filt , spuszczam olej i niech leci :)

Jest O2 143/305 powered by Zaprzal ;)

SPRZEDAM części do O1 : zderzak po fl, felga alu rider 16 1szt,chlapacze, itp...

Kluges 
Classic

Wysłany: Nie 06 Sty, 08 22:36   

Kupiłem Octavkę 4x4 miesiąc temu i też dojrzewam do wymiany oleju i filtra w sprzegle hadlex, bo z ksiązki wynika, że mineło już jakieś 70 tysięcy. Tak więc z ciekawością przecytałem Wasze uwagi.
Pozdrawiam.

wirach 
Classic

Wysłany: Pon 07 Sty, 08 13:13   

Ziomal, rzecz w tym ze uklad sprzegla haldex miesci jakies ok 0,4litra a wymianie powinno podlegac 0,25l wiec moje pytanie dotyczylo tego czy spuszczanie oleju z wkreconym filtrem nie spowoduje wyplyniecia wiekszej ilosc niz potem zalano (0,25l)

ale sadze ze mozemy po mału zamykac temat bo spadl snieg i czyje sie ze autko idzie po sniegu jak trzeba wiec haldex dziala

pozdrawiam

yoschua 
Donatorr

Wysłany: Pon 07 Sty, 08 15:41   

A największa radocha to zakręcić bączka jak WRCem - takiego żeby auto kręciło się wokół własnej osi, a nie robiło kółka - cóż to za przyjemność - ośką się tak nie da a tym jest super - oczywiście bez ESP, bo z robi ładne krąglaste kółeczka :)

misiek^wro 
S_OCP Member
R20 Bijacz!

Auto: Octavia 2 FL Combi 4x4
Silnik: 2.0 TFSI CDLF
Wysłany: Pon 07 Sty, 08 17:08   

Ziomal, byly byly.

Moj znajomy ma AGR'a z 2000 roku wlasnie.

Sam nie dowierzalem, wiec i naklejke w bagazniku obczailem :bigok

TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!

Maicroft 
Administratorr

Auto: Octavia 2 FL Combi
Silnik: 1.6 TDI CR CAYC
Wysłany: Pon 07 Sty, 08 18:27   

Mam nadzieje, ze te linki rozwiaza wszystkie dylematy zwiazane z wymiana oleju w Haldexie :)

http://forums.vwvortex.com/zerothread?id=1398724

http://www.modshack.info/...r%20Removal.pdf

bari76 
Drive

Auto: Octavia 1 4x4
Silnik: 1.9 TDI ATD
Wysłany: Wto 28 Lut, 12 20:37   

otuz panowie spieracie sie nie majac pojecia o co wymianie podlega tylko 0.25L oleju wiec nalezy najpierw zmienic filtr dokrecic go a pozniej sposzczac olej .Uklad zawiera wedle ksiazki 0.45L oleju i jak ktos madrze napisal jak sie filter odkreci to zleci wszystko jak zwykle niedouczeni domorosli mechanicy pracuja na serwisach w polsce .Zmienialem ten olej w szwajcarji i tez mnie zastanowilo ze mechanik najpierw zmienil filtr a pozniej sposzczal olej i uslyszalem wlasnie powyzsza odpowiedz .A co do czystosci oleju to olej ten bedzie czysty ale jest wypracowany zurzywa sie on bowiem w inny sposub niz olej w silniku .najlepiej przeprowadzic takie doswiadczenie najpierw stary olej wziazc na palec i dotknac go drugim palcem tej samej reki a pozniej lekko rozchylac palce jak by sie nam akleily powtuzyc to kilka razy potem czynnosc ponowic tyle ze z nowym olejem.Jesli ktos ma jakie takie czucie w palcach to stwierdzi ze sary olej odrobine slabiej skleja palce.

[ Dodano: Wto 28 Lut, 12 21:04 ]
a co do octavi 4x4 przyjedzcie do szwajcari zobaczycie na salonie skody i poza nim octawie z napedem na 4 kopyta we wszystkich wersjach silnikowych w jakich octavia do tej pory wyszla sam sie dziwie jakie samochody maja tu naped 4x4 a widzieliscie Reno Clio lub Cango z 4x4 nie wspomne o peugeot partner lub berlingo do tego peugeot 407 nowy bo w VW sharan to ma tu to co 3.Niestety taka koniecznosc tu wystepuje i tyle .Pozdrawiam wszystkich urzytkownikow octawi 4x4 to frajda jezdzic takim autem a co do mulowatosci to moze ma ktos cos zatkene bo moje 101 ps wciska w fotel praktycznie do 4 biegu przy 140km/h jak doloze do pieca to tak do 160-170 czuc ze sie auto zbiera jezdzilem 130ps passatem ale nie bylo takiego efektu. A i jeszcze jedno wszystko bylo dobze dopuki nie zatankowalem w polsce disla myslalem ze sie auto zepsulo .zatankowalem zeby bylo jasne na Orlenie i zonk po jakichs 50km dalo sie odczuc spadek mocy i auto na autostradzie 7-8Lprzy 140 na niemieckim badz szwajcarskim normalnym max 6,6L wiec sprawdzcie co lejecie swoim konikom Bo marka stacji o niczym w polsce nie swiadczy nie ma po prostu dobrego systemu kontroli jakosci paliwa a nawet gdyby byl to ludzie i tak pojadol tam gdzie 5 groszy taniej a taka ekonomia nie zawsze sie sprawdza.

Odpowiedz do tematu