Portal użytkowników Skoda Octavia Strona Główna

FAQFAQSzukajSzukajUżytkownicyUżytkownicyGrupyGrupy Facebook
RejestracjaRejestracjaZalogujZalogujAlbumAlbum
 Ogłoszenie 

Zapisy na kalendarz OCP 2015 Kliknij

Poprzedni temat «» Następny temat
[O1] Wymiana swiec, przewodow zaplonowych i filtra paliwa.
Autor Wiadomość
speede 
Ambiente

Auto: Octavia 1
Silnik: 1.6 BFQ
Wysłany: Wto 01 Kwi, 08 19:17   [O1] Wymiana swiec, przewodow zaplonowych i filtra paliwa.

Witam, czy da sie wymienic swiece samemu wsilniku 1,6 BFQ, jest tam kolektor z tworzywa sztucznego. Oraz czy wymieniac przewody zaplonowe przebieg 150 tys km. Zauwazylem ze jak zimno to musze dluzej zakrecic i nie zawsze za 1 odpala, ale jak poswieci slonce i jest cieplej pali na dotyk. Moze to czujnik jakis? Jakie swiece wybrac i przewody. Czy filtr paliwa nie sprawia trudnosci przy wymianie?Dzieki

Janinho 
S_OCP Member

Silnik: 1.6 AEE
Wysłany: Wto 01 Kwi, 08 19:25   

u mnie w 1.6 AEE da się wymienić samemu potrzebny jest tylko odpowiednio długi klucz. proponowałbym jeszcze wymienić kopułkę i palec rozdzielacza jeśli nie były wymienione od nowości

mroko 
S_OCP Member

Wysłany: Wto 01 Kwi, 08 22:13   

Janinho, 1.6 BFQ nie ma kopułki i palca.
speede, najlepiej zdemontować kolektor dolotowy przy wymianie świec, ja co prawda u siebie wymieniłem beż demontażu ale zajęło mi to sporo czasu i potrzebny też był mi klucz przegubowy.
Przy takim przebiegu wymiana przewodów nie zaszkodzi poza tym że masz gaz z tego co się orientuje. Świece NGK a przewody to w sumie nie wiem. Poszukaj na forum bo było o tym sporo pisane.
Z filtrem paliwa nie ma problemów poza tym że jest mało miejsca ale wystarczająco. Trzeba ścisnąć na przewodach takie plastikowe zatrzaski i ściągnąć przewody. Tylko ścisnąć palcami aby nie żadnymi kombinerkami bo połamiesz końcówki.
Pozdrawiam

Janinho 
S_OCP Member

Silnik: 1.6 AEE
Wysłany: Wto 01 Kwi, 08 23:45   

mroko napisał/a:
Janinho, 1.6 BFQ nie ma kopułki i palca.

dobrze wiedzieć :)

speede 
Ambiente

Wysłany: Sro 02 Kwi, 08 00:10   

zgadza sie masz racje, u mnie nie ma kopulki ani palca, jest cewka i do niej ida przewodyw. Klucz przegubowy posiadam i moze sproboje sam. Na gazie podobno wymienia sie czesciej swiece. Powiedz mi czemu nie moge zapalic za pierwszym razem? czasem trzeba dodac gazu lub zakrecic raz odczekac 2 sek i zapala odrazu. Jak zapali pracuje rowno i jest ok. Ale wiem ze powinien palic na dotyk. Czy moga byc wlasnei przewody, mysle ze nie byly wymieniane od nowego. Znalazlem Bery sa ok bo mialem kiedys w golfie koszt 150 zł. Swiece NGK 1 zł szt. Jesli cos bedziesz wiedzial odnosnie tego odpalania to daj znac. Pozdrawiam

mroko 
S_OCP Member

Wysłany: Sro 02 Kwi, 08 13:04   

A jak jest ciepły silnik też czasami nie chce odpalać za pierwszym razem i trzeba dodać gazu czy tylko na zimnym :?:

hubert78 
S_OCP Member

Auto: Inne
Silnik: Inny
Wysłany: Sro 02 Kwi, 08 13:21   

speede napisał/a:
Klucz przegubowy posiadam i moze sproboje sam

Proponowałbym jednak rozebrać kolektor przed wymianą , przy Twoim przebiegu świece będą mocno siedzieć (ja po 90 000 ledwo odkręciłem i to na zdjętym kolektorze) a przegubowym kluczem możesz sobie niechcący kuku zrobić
Yahoo Messenger

mroko 
S_OCP Member

Wysłany: Sro 02 Kwi, 08 14:17   

No trzeba uważać na listwę wtryskową i wtryskiwacze i naprawdę zajmuje to sporo czasu. Napewno szybciej będzie zdemontować kolektor.

maro21 
Donatorr

Auto: Volkswagen
Silnik: 1.9 TDI BKC
Wysłany: Sro 02 Kwi, 08 18:30   

Ja mam tak że czasem na ciepłym silniku nie chce odpalić za pierwszym razem i trzeba dodać gazu. Myślałem nad tym żeby właśnie wymienić świece i przewody. Czy to może być przyczyna tego że tak się dzieje, zużytych świec i przewodów?

mroko 
S_OCP Member

Wysłany: Sro 02 Kwi, 08 19:35   

Świece i przewody mają po części na to wpływ, ale bardziej stawiałbym na brudną przepustnice. Przepustnica ma mechanicznie ustawiony pewien kąt uchylenia(nigdy nie jest całkowicie zamknięta) a gdy jest brudna przepływ powietrza jest ograniczony, ciepły silnik potrzebuję więcej powietrza w momencie odpalania niż zimny. Dlatego jak nie możesz odpalić i dodasz gazu to odpala.
Kiedy czyściłeś ostatnio przepustnice i czy w ogóle czyściłeś oraz jaki masz przebieg :?:

nosferatus 
S_OCP Member

Wysłany: Sro 02 Kwi, 08 19:55   

ja dodałbym jeszcze ,że jak będziesz miał rozebrany silnik to przeczyść wtryski - one też dają czasami w tyłek , a tym bardziej jak się jeździ na gazie.
Nie jest to skomplikowana czynność a może pomóc. U mnie się tak działo - jeden z wtrysków się wieszał- po czyszczeniu wszystko wróciło do normy.

Kenwood KDC-BT92SD
Hertz HSK 165
Hertz DBX 250
KICX Kap 45
KICKER ZX 200.2
Kable - Dietz, Caliber
Kondzio 1F
wygłuszenie drzwi
Yahoo Messenger

speede 
Ambiente

Wysłany: Czw 03 Kwi, 08 07:39   

Witajcie, u mnie jest taki problem ze nie zawsze pali na zimno wystarczy dodam lekko gazu i odrazu zapala, zas na cieplym jest naprawde super zawsze i wszedzie za 1 razem :) . To co wiem to po wymianie reduktora tak sie stalo auto ma LPG oczywiscie, Nie bardzo mi sie chce w to wierzyc, bo jak dodam z rana lekko gazu to pali. Swiece u mnie byly wymieniane co 30 tys, wlasnie dlatego tez chce je wymienic. Czym czyscic wtryski i ta przepustnice? Czy moze byc wlasnie to powodem ze nie pali z rana ? (brudna przepustnica) mysle ze od nowego nie byla czyszczona. Pozdrawiam wszystkich majacych OcTaVie.

vernix 
Ambiente

Wysłany: Czw 03 Kwi, 08 10:15   

ja pojechałem do warsztatu, nie mam za bardzo warunków a wiem że jedna ze świec ma cholernie ciężki dostęp, trzeba się trochę nagimnastykować
a co do odpalania, zawsze przed dłuższym postojem (nocka, lub parking w pracy) przełączam na paliwo, wtedy nie ma żadnego problemu z odpalaniem

speede 
Ambiente

Wysłany: Czw 03 Kwi, 08 13:14   

oki, z tym ze u mnie automatycznie sie przelacza na benzynke, sekwencja tak ma.

Odpowiedz do tematu