Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

opony letnie - co myślicie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Chciałem dopytać w kontekście opon z przeznaczeniem na zimę - na co należy zwracać uwagę przy ich wyborze? Dodam, że chodzi konkretnie o opony w rozmiarze 185/65R15. Zastanawiałem się przez pewien czas nad nalewkami, ale z drugiej strony, nalewki to trochę taki półprodukt. Używane, z racji tego, że są już wyeksploatowane, to również wydaje się być kiepski pomysł.
    Czytam jeszcze np tutaj pod linkiem: Strony nie znaleziono - Serwis motocyklowy | motocykli | motorów
    o cechach opon zimowych, czyli co powinna zawierać w sobie. Ale będę też wdzięczny za wasze sugestie.

    Komentarz


    • Zamieszczone przez kowalski91 Zobacz wpis
      ... Aktualnie mam Dunlop Sport Maxx RT2 225/45 R18 92 Y i zastanawiam się czy kupić te same oponki lub zastanawiam się nad:
      - Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3
      - Michelin PRIMACY 3
      - Nokian Powerproof
      Może ktoś miał okazję jeździć na tych oponach lub polecicie coś lepszego?
      Jestem w tej samej sytuacji. Własnie skończyły mi się Dunlop Sport Maxx RT2 225/40 R18 92 Y i szukam czegoś nowego. Na tych Dunlopach przejechałem ok. 100kkm. Jeżdżę w 95% trasy, dużo autostrad. Dość szybko.
      Dunlopy ogólnie dawały radę ale korci mnie żeby coś zmienić. Kolega kupił kilka miesięcy temu Nokian Powerproof w rozmiarze 17'' i jest zadowolony. Ma to samo auto co ja (OIIRS TDI), też po chipie.
      Wydaje mi się jednak, że Nokiany są zbyt miękkie (ale za to ciche) i obawiam się, że szybko znikną.
      Moim typem na dziś są Michelin Pilot Sport 3 lub 4. Mają bardzo dobre opinie i korci mnie żeby je potestować u siebie.
      Co sądzicie o moim wyborze ? Jakieś inne propozycje ?


      OII RS BMN - 205KM@435Nm by R-Performance :-)
      SPRZEDAJĘ NA OLX: http://olx.pl/oferty/uzytkownik/1G8sP/

      Komentarz


      • Każda opona z miekkiej mieszanki bedzie szybko ginąć, znajomy tylko kupuje piloty sporty teraz w bawarze ma 5

        Komentarz


        • Ja wyznaję zasadę, że oszczędzić ma oponie raz na 3-4 lata nawet 500 zł się nie opłaca. Chyba, że ktoś jeździ tylko koło domu i w razie np. zimy (zimowe) może odstawić samochód na kilka dni.

          Jak jeździ tak jak ja - w każdych warunkach codziennie, w zimie w góry, po autostradach dość szybko i każdego dnia niezależnie od warunków - to żadna oszczędność.

          Jedna awaryjna sytuacja i może się zemścić. Opon nie kupujemy raz na miesiąc. Często jak policzymy tę oszczędność - na pierdoły wydajemy więcej. I nam nie szkoda...
          pozdrawiam - Darek

          Komentarz


          • Wczoraj kurier przywiózł Continental Premium Contact 6. 205/55 R16, 91 V. To będzie mój czwarty komplet Contactów. W O I miałem 2, potem 5. W O III miałem 5. Teraz zobaczymy jak najnowsze w wersji 6 się sprawdzą.
            pozdrawiam - Darek

            Komentarz


            • Zamieszczone przez looker Zobacz wpis
              Jakieś inne propozycje ?
              Ja u siebie drugi sezon zjeżdżam Toyo Proxes Sport i jestem zadowolony, dość cicha opona, fajna trakcja na suchym, na mokrym potrafi gdzieś tam uciekać ale to głównie przy ostrym depnięciu.
              Jeszcze się na nich nie zawiodłem zużycie w normie, 60 tysięcy powinny zrobić.
              Była O2 RS 190 km / 436 Nm
              Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

              Komentarz


              • Kiedy zmieniacie zimówki na letnie? Patrząc na prognozę pogody, mnie już kusi.
                Silnik R18A2.
                http://www.dadrl.org.uk
                http://www.lightmare.org

                Komentarz


                • Moim zdaniem, przed końcem marca lepiej tego nie robić. Mamy zimę, później przedwiośnie. Nawet jeszcze wczesna wiosna może spłatać niezłe figle pogodowe. Stare przysłowie mówi, że w marcu jak w garncu - nie bez przyczyny.
                  Pytaniem otwartym pozostaje tylko wybór opon letnich - tak przynajmneij jest w moim przypadku. Najbardziej skłaniam się ku jakimś Kleber, Falken lub Dębica. Opony typu: Opony Dębica | Opinie | Darmowa dostawa | SklepOpon

                  Cena jest przekonywująca tylko jak wygląda kwestia rzeczywistej przyczepności i głośności?

                  Komentarz


                  • Aktualnie nie ma sensu zmieniać, rano zdarzają się temperatury w okolicy 0 a i w dzień niwiele więcej. Ja zostaje na zimówkach do kwietnia chyba że przyjdą 20 stopniowe upały wtedy bede się zastanawiał. U mnie zimówki się nie zużywają tylko starzeją więc wolę na nich dłużej pojezdzic, przyoszczedzić letnie a zimówki czesciej kupować nowe.

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez dragster Zobacz wpis
                      Kiedy zmieniacie zimówki na letnie? Patrząc na prognozę pogody, mnie już kusi.
                      Jak się temperatury ustabilizują. Choć fakt, momentami kusi, szczególnie, kiedy bywa już kilkanaście stopni na plusie. Też kwestia regionu.

                      Zerkając w zapiski z kilku lat, to zwykle zmieniam w drugiej połowie marca.


                      Zamieszczone przez paryzanin Zobacz wpis
                      U mnie zimówki się nie zużywają tylko starzeją
                      Skądś to znam
                      Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
                      FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

                      Komentarz


                      • też czekam z wymianą zwykle zmieniałem w okolicach Świąt Wielkanocnych, zawsze mniejszy ruch w serwisach. Teraz przyszedł czas na nowe opony letnie, coś polecacie? Jazda do pracy codziennie 70 km.

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez Piotr_Kr Zobacz wpis
                          też czekam z wymianą zwykle zmieniałem w okolicach Świąt Wielkanocnych, zawsze mniejszy ruch w serwisach. Teraz przyszedł czas na nowe opony letnie, coś polecacie? Jazda do pracy codziennie 70 km.
                          O ile nie masz 200+ koni oraz nie jezdzisz nałogowo na torze to najtańsze mające pozytywne oceny w necie.
                          Do zwykłego auta nigdy już nie kupię Michelin, Pirelli, Continental itp bo to wyrzucanie pieniędzy. W dostawczym miałem Conti (nowe) VanCo a aktualnie chińskie jakieś. I są pod każdym wzgledem lepsze i z połowę tańsze.
                          Jak ktoś ma za dużo kasy niech da na Caritas czy WOŚP a nie finansuje producenta opon, który i tak klepie je w Serbii a niebawem zapewne będą to Chiny bo z 5€ taniej na sztuce. Telefony, odkurzacze czy telewizory mamy wszyscy chińskie. Ale opony ? ooo nieee. Głupota.
                          Pozdrawiam
                          perfex

                          Octavia HTP

                          Komentarz


                          • Wiosna powoli sie zbliża i zaczynam sie rozglądać za oponami mozecie cos polecić rozmiar standard 15 195/65 - myslę o czyms sredniej klasy na co wart zwrócić uwagę

                            Komentarz


                            • Hankook ventus prime 3 k125. Przesiadłem się z dunlopa bluresponse. Trakcyjnie są raczej lepsze, ciche i tańsze od poprzednich. Na plus dunlopa że auto na nim mniej pali, ale gdybym miał kupować jeszcze raz to jednak hankook.

                              Komentarz


                              • Poczytałem i takie mam typy
                                Nokian Wetproof
                                Falken Ziex Ze310 Ecorun
                                Hankook ventus prime 3 k125
                                dunlop sp sport bluresponse

                                Co o tym myslicie

                                Komentarz


                                • mati8201 A jaki rozmiar? Z wymienionych brałbym Falken lub Hankook ale pozostałe też są ok (tylko pewnie droższe a niekoniecznie lepsze).

                                  Komentarz


                                  • Faktycznie zapomniałem napisać standard 15 195/65

                                    Komentarz


                                    • Podpowiecie cos z tymi oponkami

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez mati8201 Zobacz wpis
                                        Podpowiecie cos z tymi oponkami
                                        Jak bym brał Hankooka 2018 Auto Bild 15 inch Summer Tyre Test - Tyre reviews and ratings

                                        Komentarz

                                        POWRÓT NA GÓRĘ
                                        Pracuję...
                                        X