Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

radio android w Octavii z soundsystem

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • radio android w Octavii z soundsystem

    #android #radio #soundsystem #gateway

    Zbiór informacji o radiach z androidem w samochodach z nagłośnieniem soundsystem :

    Niektóre auta z grupy VAG z roczników 2003-2007 miały moduł GATEWAY, który cały czas podawał prąd na radio i w tym przypadku radio mimo wszystko rozładowuje akumulator. Spowodowane jest to tym, że w fabrycznych radiach, GATEWAY wysyła sygnał SLEEP, który usypia radio. Nowsze radia, nie tylko radia dedykowane, ale również radia takie jak Columbus czy RNS nie odczytują tego sygnału poprawnie. Doprowadza to do sytuacji, w której radio cały czas ciągnie prąd z akumulatora. W takim przypadku jest konieczna wymiana modułu na 1K0 907 530 X (gdzie X – to M/ N/ P/ R/ S/ T/ AA/ AB/ AC/ AD/ AE/ AF).

    Po podłączeniu radia w skodzie nie grają mi głośniki. Auto posiada Sound System.
    Należy podłączyć radio i na 15 minut odłączyć akumulator. Po podłączeniu odczytać błędy interfejsem diagnostycznym, skasować błędy

    Są to informacje ze sklepu marsdev.
    Jednak podejrzewam, że z resetem wzmacniacza przez odłączenie zasilania działa tylko w przypadku superb ( ktoś wie dlaczego ? Inny canbus ?)

    Aby był dziwek można stosować przejściówki ( które kosztują tyle co radio ~700zl)
    Ale wtedy są problemy lub nawet nie ma informacji o klimatyzacji, otwartych drzwiach itp. Prawdopodobnie je stosuje navipremium którzy też mają ładne ceny ale chociaż doprowadzają radio do stanu że gra.

    Tu komentarz z forum superb :
    Radio z naviPremium mam w octavi 2 przed FL i jest ogólnie ok
    Sterowanie z kierownicy działa w połowie, głośność prawidłowo, strzałki kierunkowe są odwrócone, odbiera się czerwoną słuchawką, zielona nieaktywna, po wejściu w maxidocie w menu audio nie można się wycofać z niego przez sterowanie manetką.
    Radio z naviP czasami łapie jakiś zawias charczy prawy głośnik i tylko reset pomaga, po resecie oczywiście gubią się wszystkie stacje radiowe.
    Telefon nie może przesłać kontaktów i naviP twierdzi że juz nie da sie tego naprawić ponoc modeli 2 rdzeniowych nie wspierają.
    Komunikaty z cana o ogrzewaniu, fotelach nie sa wyświetlane ponoć jakaś wersja CANa i coś nie gra podsyłali mi mi różne bez zmian.
    Nie wiem jak to radio działało by w superbie nie zakładałem więc się wypowiadać nie będę.

    (Wątek ma 3lata, może teraz przejściówki są lepsze)

    Najlepszym sposobem wydaje się być pozostawienie oryginalnego radia w bagażniku według schematu. Zabieg ten wymaga sprawności lutowania .
    Solved: How to use stock Amplifier with after market HU - Skoda Octavia Mk II (2004 - 2013) - BRISKODA

    Jest jeszcze sposób znaleziony na niemieckim forum : łatwe ominięcia wzmacniacza przez zmostkowanie kabli przy kostce od wzmacniacza. Nie wiem jak słabiej grają głośniki ale raczej grają bo przecież radio ma nawet dobre wyjscia głośnikowe.

    Czy coś się zmieniło ? Czy ktoś może znalazł radio które gra plug&Play z soundsystemem?

    I jeszcze garść ciekawych informacji z FB superb :

    Większość radyjek sprzedawanych na portalach aukcyjnych to tzw odpady ,radia które nie przeszły kontroli jakości u producenta lub ich podzespoły sa z II lub III jakości
    Np. W radyjku zamontowana jest kość która powinna mieć 2 GB Ramu a w związku z niespełnieniem parametrów zostaje zdegradowana do 1 GB i zamontowana w tańszej wersji, później takie radyjka mulą sie niesamowicie i niewidomo dla czego bo inne śmiga bdb.
    Kolejną kwestią sa zastosowane elementy Audio które bardzo często mają wzmacniacze oparte nie o elementy dyskretne ale o jakieś stare hubrydy stąd stosunek sygnał/szum to jakiś dramat.
    O wyświetlaczach z martwymi pikselami wspominał nie będę nawet.

    Kilka informacji o radyjkach Android:
    1) Jeśli w samochodzie nie masz Sound Systemu w zasadzie jako tako zagra każde radyjko lepiej/gorzej ale jakoś zagra.
    2) Obecnie w 90 % radyjek działa sterowanie z kierownicy i inne informacje z CAN
    3) Wybierając radyjko zwróćmy uwagę na to czy sa jakieś zewnętrzne moduły can czy wszystko zabudowane jest w środku radyjka. Jeśli mamy zewnętrzne can konwertery to radyjko jest uniwersalne, ubrane w ramkę do skody ale zbudowane uniwersalnie i wyuczone odczytu informacji z CAN lepiej lub gorzej
    4)Wybierajmy radyjka w które wtyczkę fabryczną podłączamy bezpośrednio na tylną ściankę bez żadnych warkoczy, przejściówek, konwerterów itd. Możemy mieć wtedy pewność że takie radyjko zostało zaprojektowane do współpracy z grupą VW.
    5)Zwróćmy uwagę czy radio ma fabryczne gniazda anten, sygnału GPS itd. Jeśli zastosowane są jakieś dziwne przejściówki gwarantuje wam że zagra to co najwyżej średnio
    6)nie kierujmy sie wielkością samego radyjka im mniejsze, płytsze tym nowocześniejsze, bardziej współczesne i jest szansa że bardziej dopracowane
    7) Radio to nie tablet, tutaj 2GB ramu i 16 ROMu w zupełności starcza do poprawnego działania, nie instalujcie na radyjkach gier, FB, innych tego typu pierdoł. Oczywiście mówie tutaj o 2 GD RAMu w radyjku powyżej 1tys zł
    8)Żadne radio Android nie ma dobrego tunera FM, z uwagi na sposób obróbki sygnału, oryginalne radyjko ma cały moduł FM który ma swoje oprogramowanie, i jest odizolowanym wyspecjalizowanym modułem tutaj zajmuj sie tym oprogramowanie pod Androidem zawsze zagra średnio, żadne wzmacniacze, sumatory nie pomogą przykro mi.
    9) Zestaw głośnomówiący jest słaby po prostu , nie ma redukcji szumów jak fabryczny, mikrofon jest słaby, ZAWSZE bedzie was słychać gorzej jak na fabrycznym, montując mikrofon w podsufitce jakiś porządny możecie zbliżyć sie do fabrycznego
    10) uprzedzając pytania nie oryginalny nie pasuje bo działa na innej zasadzie
    11) Jeśli macie sound system jesteście w dupie ​ opisze to później
    12) Unikajcie zestawów z dotykowymi przyciskami lubią sie psuć, najlepsza konstrukcja to taka z 6-7 przyciskami fizycznymi pod ekranem i 9 calami.
    13) Czy sa dobre androidy .. hm są ale nie kosztuje 600 zł a ok 2500 np Navipremium

    No i dochodzimy do wisienki na Torcie współpracy z sound systemem echhh

    system działa na zasadzie wzmocnienia wyjścia głośnikowego radyjka teraz pokolei:

    1) Wyjście tzw HIGH podawane jest na dławik we wzmacniaczu SS, osłabiane i dławione do tzw LOW
    2) Aktywna zwrotnica rozkłada pasmo na Niskie/średnie/wysokie + Srednie/wysokie puszczone w przeciw fazie dla tylnych drzwi
    3) później sygnał jest wzmacniaczy przez 10 końcówek mocy i podawany na głosniki.
    Zatem jeśli końcówka Androida będzie miała niski stosunek sygnał Szum i duże zniekształcenia liniowe ten sygnał z takimi parametrami zostanie obrobiony przez procesor dźwięku i później ponownie wzmocniony wraz ze wszystkimi artefaktami, szumami.. stąd sie bierze ten szum w SS przy radyjkach android. Walczyć z nim można poprzez softowe ograniczenie głośności na radyjku lub zastosowanie wysokiej klasy elemntów w torze audio.
    Kolejna kwestia do komunikacja Radio/SS po CAN ale o tym już mi się pisać nie chce.. jedne działają drugie nie.
    4) wybierając radyjko szukajcie jednostek opartch o TDA 7851 sprawdzony scalak z odpowiednim softem jako tako gra z SS oraz chip radiowy /wzmacniacz TDA 6686 w wersji od HN jednak co bedzie w środku tego nikt nie wie

    dlaczego zatem radio Android..
    Fabryczne radyjka to zabytki z nieaktualnymi mapami, mulące się!
    Szukacie odnowienia wnętrza samochodu, nadania mu nowoczesności, świeżości.
    Lubicie ogladać YT podczas jazdy, słuchać Spotify, mieć wolność wybory, konfiguracji, tapety itd itd itd.
POWRÓT NA GÓRĘ
Pracuję...
X